Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

26 minutes ago, McLeod said:

 

Kragujevac ima najvise lokalnih pokreta i najvise lokalnih pokreta je i uslo sada u parlament, gledajuci nivo Srbije i vece gradove pogotovo.

 

Ali to nece vredeti nista, jer ce im mozda SNS kucnuti na vrata i onda ces ili prihvatiti i izgubiti legitimitet, ili odbiti i potonuti jer neces imati nikakva sredstva da nastavis sa radom.

 

Ne masim nikakvu poentu, za ovakvo stanje u Srbiji su najodgovorniji upravo Beogradjani, svojim odnosom prema ostatku Srbije, dok joj istovremeno sisaju krv. Jer to je drzavna organizacija u ovoj zemlji koja je njima ok.

Ne razumem i dalje zašto su ljudi iz kruga dvojke krivi za to. Šta trebaju tačno da urade? Da kažu, "nećemo našu ogromnu platu od soma evra, dajte ljudima u KG" 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, McLeod said:

Jao ovo ponudi biracu da bira, evo suza mi ide jadni Srbi nemaju za koga da glasaju.

 

A to je, inace, ekskluzivitet ovih izbora?

 

Pa ja za ovih 10 izbora nikada nisam imao za koga da glasam. Kao i ono malo ostatka saka jada prave gradjanske Srbije.

 

Ne postoji!

 

A istovremeno ide prica kako je ovo najgore zlo u istoriji Srbije gore od Slobe i crnog djavola. Pa za to zlo glasa 2 miliona ljudi.

 

Iz toga mozemo izvuci neke zakljucke - ili su Srbi vecinski oportuna govna, beskicmenjaci, ulizice, glupaci, razbojnici i fasisti, ili su opozicionari "malo" sizofreni, posto sa tom pricom malo skacu sebi u usta.

 

 

 

Pa upravo taj centralizovan sistem sprecava KG da ustane.

 

Cisto da te obavestim, Kragujevac je slepo crevo Srbije jer je tatin sin gradonacelnik persona non grata i medju ociscenima iz stranke, tako da je nama u prethodnih nekoliko godina bilo potpuno svejedno da li je na vlasti SNS ili Djilas, Jeremic, Jankovic, Obradovic i ostale sandzame kojima se crta(la) meta u tih istih prethodnih nekoliko godina.

 

Al sace da nas ogreje sunce, dolazi podoban SNSovac na celo.

Ponudi biraču mogućnost da izabere svojom voljom, u Srbiji toga nije bilo skoro pa nikad a u zadnje vreme ne samo da nema mogućnost da sam izabere za koga će da glasa nego mora da dokazuje za koga je glasao i on i njegova porodica i mnogi iz njegovog okruženja. Ovde nema ni slovo I od izbora i za to je totalno bezveze prozivati samo glasače za "izbor" SNS.

Kragujevac ima mnogo pokreta i to ih je sprečilo da ponovo izaberu starog vuka Veroljuba, istina i SNS se dosetio da ide u dve kolone puštajući da se Vladica odmetne i privuče glasove zemljaka a u suštini sve ide u isti lonac.

Srbija je izuzetno centralizovana zemlja i niko se sam ne  može otrgnuti zagrljaju Beograda, dok je ovaj izborni sistem gde se glasa za partiju( stranku) a ne za pojedinca iz te partije( stranke) to će nažalost biti tako. Baš me zanima koliko će SNS imati poslanika iz unutrašnjosti u Skupštini i koliko će ni moći da nastupaju kao predstavnici svojih opština?  

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nicklord said:

Ne razumem i dalje zašto su ljudi iz kruga dvojke krivi za to. Šta trebaju tačno da urade? Da kažu, "nećemo našu ogromnu platu od soma evra, dajte ljudima u KG" 

 

Ne razumem i dalje zasto su SNS botovi i drzavni uhlebi krivi za to. Sta treba tacno da urade? Da kazu "odbijamo nasu ogromnu platu, dajte svim ljudima u Srbiji".

 

Nije Vucic kriv, samo opozicija.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Ne razumem i dalje zasto su SNS botovi i drzavni uhlebi krivi za to. Sta treba tacno da urade? Da kazu "odbijamo nasu ogromnu platu, dajte svim ljudima u Srbiji".

 

Nije Vucic kriv, samo opozicija.

Ja mislim da ti ne znaš ko su opozicionari u BG

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nicklord said:

Ja mislim da ti ne znaš ko su opozicionari u BG

 

Ja mislim da ti ne razumes analogiju i koliko je to tvoje pitanje u svojoj biti identicno sa postavljanjem pitanja u vezi opozicionog delovanja i zasto sedite kod kuce, dok se seta protiv diktature. Ili kako izlazite na izbore, kad su to sve Vucicevi trojanci.

 

Beogradjanin koji ne razume ovaj problem je i gori i nesvesniji od obicnog SNS bota, jer taj SNS bot bar ima svest da radi nesto neposteno, ali jbg, ne moze da nadje nista bolje.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Šuška se da će SNS smeniti većinu vođstva GO u BG-u. Jako su nezadovoljni rezultatima, jer kada se gleda ukupan broj glasova, nisu boji nego 2016. godine. Vodiće Stari grad sa 7000 glasova od 55000 upisanih 😞 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Sitnim uslugama po selima i insistiranje na "domacinskom" poslovanju. Znaci objasnjavanje seljaku kako se krade, jer to seljaka boli i borbom za bolje uslove za ono sto njima treba, znaci poljoprivreda.

 

A sto i ne edukacija u vezi prodaje, oni to ne znaju uglavnom, pa su osudjeni na drzavnu milostinju, pa onda objasnjavanje da oni ne mogu sami da izadju na trziste jer postoje firme koje je kreirao SNS kojima oni moraju da ispod cene daju svoje proizvode, dok oni samo preprodaju i bogate se na grbaci postenog seljaka.

 

I biti prisutan, pricati sa njima, stalno to ponavljati.

 

I nisam nigde rekao da je lako. Ali da su ovo radili kada je trebalo da rade, Vucic bi odavno bio istorija.

 

Znaci prisutnost u svakom Kukulovcu u Srbiji je must.

 

I cisto da vas razuverim, u vezi pritiska i kontrole - i SNS takva mesta obilazi iskljucivo pred izbore. Kao sto rece onaj domacin iz Kukulovce, niko nam ni iz Leskovac nije bio za ovih pet godina, a kamoli drzava.

 

Pritisak ide malo drugacije - ako ne glasas, nema, zatvaramo slavinu, i onda se ljudi poplase pa glasaju. A stvarni pritisak ne postoji.

 

Niti cak i SNS ima sve svoje u svakom trenutku svuda, nego salju batinase iz Beograda ako treba.

 

Nije da ne bi mogli, imajuci u vidu brojnost u organizaciji, ali bar bi mogla opozicija da ih natera da koristi sve resurse, pa da ovi sto su dobili posao preko stranke ali ih je sramota da stave broj jedan na fejsbuku moraju to nepostenje javno da pokazu i da im se ovo zavijanje u crno krvavo naplati.

 

Pa kad prvi baci oruzje i kaze necu da vodim ovaj rat, e onda cemo imati domino efekat.

 

Stvarni pritisak je potreban, mediji su nevazni, Beograd nebitan potpuno.

 

Ali posto ih znam, oni ce se sada uljuljkati i tapsati po ledjima jer eto Beograd je rekao ne, a nece ni za jebene gradske izbore da se spreme, kao sto nisu ni prosli put, jer su nesposobna govna, ako ne i najveci trojanci Vucica.

 

Može da se desi i da iz prve ruke dobiješ izveštaj kako to ide. Nedavno se tako okupi ekipica, nismo baš neko redovno društvo ali okupimo se povremeno. I tako zapili ovaj zapričali se mi, dođe na red i politika naravno, i posle standardnih reda pljuvačine i reda žalopojki, dopizdi jednom liku i krene priča nešto u stilu: godinama vas slušam kako serete, za sve ste najpametniji, sve znate, pa mrdnite jednom guzice i stvarno uradite nešto konkretno. Kaže on ja ne mogu više, sve sam uspeo da svarim, i lopovluk i da mi najveđi džiberi kroje kapu, al' sad još isti ti džiberi postadoše i najveći jebači, e to mi je crvena linija, preko toga ne mogu da pređem. :classic_biggrin:

 

Epilog, kao ozbiljno smo se dogovorili da za lokalne izbore napravimo GG. U Boru su sledeće godine lokalni izbori, pa da probamo da napravimo ekipu od ljudi koji su ostvareni u svom poslu i životu, bez ikakvog drugog motiva osim onog najbanalnijeg - nema više ko, ostali smo samo mi. Ja stvarno nisam u godinama kada avanturizam pobeđuje konformizam, i savršeno sam svestan kolika je ludost upuštati se u to, pojma nemam ni kako ću da nađem vremena za tu igranku, ali je činjenica da mi je to jedini izbor, ja još jedino to mogu da pokušam da uradim. Jer ja tu vidim neku mini šansu da se ova avet malo okrnji, na lokalu se ipak bolje zna ko je ko i veća je šansa da dopreš direktno do ljudi.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ne masim nikakvu poentu, za ovakvo stanje u Srbiji su najodgovorniji upravo Beogradjani, svojim odnosom prema ostatku Srbije, dok joj istovremeno sisaju krv. Jer to je drzavna organizacija u ovoj zemlji koja je njima ok.

Voleo bih da objasniš kako to Beograd sisa krv "ostatku Srbije". Grad Beograd gotovo najviše "puni" budžet RS, a transfer ka opštinama koje idu iz budžeta uglavnom zaobilaze grad Beograd. Sa druge strane grad može komotno da funkcioniše bez ikakvih donacija iz državnog budžeta, i da se razvija samo i isključivo od sopstevnih prihoda. Sa druge strane, jako je čudno da neko ko živi u Kragujevcu, a priča o "sisanju krvi", zaboravlja da je cela država izdvajala i dalje izdvaja ogrmona sredstva za subvencije FIAT-u, a na osnovu toga je i oživeo sam grad.

Možda bi bilo pravilnije da se na neuspehe na lokalu zapitaju ljudi koji žive na lokalu, i da se prestane sa upiranjem prsta u nekog drugog. Možda problem nije tako gde je popularno da se traži, i možda je problem baš u tim sredinama.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Doc Holiday said:

Hajdemo neku realnu matematiku.....   

   Na izbornom spisku je 6,5 miliona biraca...  za 100e je bilo 5,5 miliona...  on je dakle tih fantomskih milion prepisao sebi i eventualno SPSu....


Kako dijaspora utiče na tu matematiku? 
Oni valjda nisu imali prava na 100€, ali ne znam koliko ih ima 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Laki Juan said:

Voleo bih da objasniš kako to Beograd sisa krv "ostatku Srbije". Grad Beograd gotovo najviše "puni" budžet RS, a transfer ka opštinama koje idu iz budžeta uglavnom zaobilaze grad Beograd. Sa druge strane grad može komotno da funkcioniše bez ikakvih donacija iz državnog budžeta, i da se razvija samo i isključivo od sopstevnih prihoda. Sa druge strane, jako je čudno da neko ko živi u Kragujevcu, a priča o "sisanju krvi", zaboravlja da je cela država izdvajala i dalje izdvaja ogrmona sredstva za subvencije FIAT-u, a na osnovu toga je i oživeo sam grad.

Možda bi bilo pravilnije da se na neuspehe na lokalu zapitaju ljudi koji žive na lokalu, i da se prestane sa upiranjem prsta u nekog drugog. Možda problem nije tako gde je popularno da se traži, i možda je problem baš u tim sredinama.

 

To funkcionise isto onako kako funkcionise i podela vlasti u Srbiji - ima je na papiru.

 

A u realnosti funkcionise tako sto centralna vlast i recimo EU delegiraju sredstva, pa recimo imamo nepovratna sredstva u iznosu od 12 miliona evra jos pre 10 godina, namenjena za preradu otpadnih voda u Cvetojevcu i remont ne znam koliko kilometara kanalizacione mreze i pravljenje ne znam koliko kilometara nove, ali to stoji i vraca se Republici jer ne postoji projekat za to, a projekta nema jer smo pod a) nesposobni da ga napisemo, a pod b) boli nas kurac da ga pisemo jer iz tih fondova ne moze da se lapa, nego je transparentno.

 

Sve ostalo sto toboze ide u lokalni budzet takodje ide preko drzavnog budzeta, a to ide tako sto se napravi neki investicioni plan, gde ce recimo lokalnu/gradsku mrezu puteva da izvodi firma iz Beograda pod direktnom kontrolom nekog SNS tajkuna/poslusnika, koja tako izvlaci pare, u realnosti mi te pare ne vidimo nikad, a porez se sliva u centralnu kasu, tako da se svodi na to da treba i da budemo zahvalni sto je Beograd tako velikodusan da nam cak nama seljacima i asfaltira neke puteve. Eto tako funkcionise sve u ovoj zemlji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

 

Bez obzira na ovaj bojkot, videli smo i na predsednickim izborima da opozicija nema dovoljno ljudi da pokrije sva biracka mesta. Jos jednom vas pitam, o cemu mi, gospodo, pricamo?

 

 

Druze samo polako ...opozicija je bojkotovala ove izbore tako da ... polako 

Ili ove koji su jurili 3% smatras opozicijom ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Zato sto ceo zivot slusas beogradske politicare koji su zauzeli busiju i ne pustaju nikoga da udje u to elitno drustvo, a iz kruga dvojke ne izlaze. I onda se ljute sto provincijalci glasaju za Vucica, a oni tako lepi i pametni.

izvini opet ja ...ali sta to sprecava vas ili bilo koga da lokalno izberete prave ljude .... ili je lakse pricati i vaditi se na BGD ...ko je glasao u Kg beogradjani ili vi tamo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DownUnder said:

izvini opet ja ...ali sta to sprecava vas ili bilo koga da lokalno izberete prave ljude .... ili je lakse pricati i vaditi se na BGD ...ko je glasao u Kg beogradjani ili vi tamo 

 

Mislis lokalno prave ljude kao Zelenovica u Sapcu, pa da onda drzava kaze nema gradski budzet za tebe, pa da se dovijas s koca i konopca kako da zamenis sijalice u parku cetiri godine?

 

Mislis na takve ljude?

 

U cemu je poenta toga u Vucicevoj Srbiji?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Sta sprecava Beograd da glasa?

Pa glasao je ...sad dobro ili lose to je za diskujiju ...

al to nikako nema veze sa Kg ...sto je tamo glasano tako kako je glasano ..

ili je i za to Bgd kriv .. sta dosli zli i prljavi  iz Bgd da glasaju za vas ...

ukratko da u pravu si Bgd je glaso po meni lose (premda 26% na starom gradu je super) ali kakve to ima veze sa glasanjem u Kg ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Moze li igde da se nadju makar iole kredibilni rezultati?
O izlaznosti,o tome ku je usao u skupstinu,% glasova...

Kredibilne izvore tesko...

RIK je objavio da je izlaznost 50,32%...

Verovatno su celu noc lupali glave da li da nasteluju izlaznost i dokazu da je bojkot neuspesan ili da poguraju jos neku "opozicionu" stranku u parlament...

Teska bolestina...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

Kredibilne izvore tesko...

RIK je objavio da je izlaznost 50,32%...

Verovatno su celu noc lupali glave da li da nasteluju izlaznost i dokazu da je bojkot neuspesan ili da poguraju jos neku "opozicionu" stranku u parlament...

Teska bolestina...

 

Meni neverovatno da se ovako nesto dopusta. Cak i njihovi glasaci mi nisu jasni. Jbte imas bar 2m ljudi koji su svesni da to sto rade je kriminal i lose za drzavu i opet rade. 

 

Kad se zavrsi sa Kosovom, mislim da smo najebali....ovo bukvalno nikom ne treba, eventualno Kinezima

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DownUnder said:

Pa glasao je ...sad dobro ili lose to je za diskujiju ...

al to nikako nema veze sa Kg ...sto je tamo glasano tako kako je glasano ..

ili je i za to Bgd kriv .. sta dosli zli i prljavi  iz Bgd da glasaju za vas ...

ukratko da u pravu si Bgd je glaso po meni lose (premda 26% na starom gradu je super) ali kakve to ima veze sa glasanjem u Kg ?

Koliko sam ja ispratio u KG je poslat neki pomoćnik Jorgovanke Tabaković da predvodi listu SNS i bude novi gradonačelnik, sad da li ima kakve veze sa KG nisam siguran.

Moram i malo da budem na strani McLeoda kad je centralizacija u pitanju, ni jedna od državnih kompanija nema račun van BG, svaki tender  rešava se u BG i šalju firme da rade po celoj Srbiji.  Nekad su postojali regionalni centri u tim firmama koji su imali kakvu takvu samostalnost a kod AV je sve navučeno u BG.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...