Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Hajdemo neku realnu matematiku.....   

   Na izbornom spisku je 6,5 miliona biraca...  za 100e je bilo 5,5 miliona...  on je dakle tih fantomskih milion prepisao sebi i eventualno SPSu....

 

na biralista je izaslo oko 49%  od TIH  6.5 miliona  dakle oko 3.2 miliona ( gde su i onih fantomskih 1 milion)    

 

SNS, SPS i Sapic su osvojili oko 2,5 miliona od tih 3.2 m...  ( Sa sve fantomskih 1m)  ostalo su manjine i oni ispod cenzusa...

 

realno tu crno-crvenu koaliciju  podrzava 1.5 miliona  ( 2.5- 1 m fantoma )  od pravih 5.5 miliona punoletnih gradjana....   A od tih 1.5 milion ko  zna koliko je kupljeno za paket, koliko njih je naterano da slika listic  itd....

 

  nisam bas siguran da AV ima bas previse razloga za radost...

 

  Mislim da brojke jasno pokazuju predrevolucionarno raspolozenje..  samo treba neki okidac ili ono sto ovom narodu uvek treba- vodja

 

  A nekako mislim da se i prehebao i za parlament...   jer sa ovim sastavom nema opozicije nikakve...  a to ce mu predstavljati problem i na medjunarodnom planu....  

   I nesvesno se ostvarilo ono Sergejevo   da ce da se AV igrati sam u parlamentu

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ovi izbori jasno pokazali da Vucic nema podrsku u najvecim i najurbanijim sredinama. Beograd 35% izlaznost, 65% ljudi je jasno stavilo do znanja sta misli o Vucicu i njegovom rezimu. Nek ima i 60 posto u Bg-u, to je 20% od ukupnog birackog tela. Dzaba sve pevajuce fontane, Dubaii na Savi i slicno. Nazalost, opet nam sudbinu kroje Kukulovci i Donji Mudojevci... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Hamilton said:


Nadaleko poznata novosadska lutkica sa novosadskog pravnog Dubravka Kralj. Prva sponzorusa novosadskoga neba koju pretezno za ruku vodaju 50+ godina bizMismeni i pojedini principali.  Doduse, kao student bila fenomenalna. Treca na listi sps. 

 

Slusao sam je nedavno u nekoj emsiji, ne deluje da je glupa. Bas sam se pitao sta joj treba da ulazi u politiku.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Jonathan 1. said:

Mislim da su ovi izbori jasno pokazali da Vucic nema podrsku u najvecim i najurbanijim sredinama. Beograd 35% izlaznost, 65% ljudi je jasno stavilo do znanja sta misli o Vucicu i njegovom rezimu. Nek ima i 60 posto u Bg-u, to je 20% od ukupnog birackog tela. Dzaba sve pevajuce fontane, Dubaii na Savi i slicno. Nazalost, opet nam sudbinu kroje Kukulovci i Donji Mudojevci... 

Najvise zahvaljujuci time sto je u Srbiji sve centralizovano, pa se i gro kampanje opozicionara svelo na Bg. Sto niko od njih nije zapucao u to Kukulovce? Nek tamo dobije i psovanje, i pljuvanje i jurenje s motke al nek se pojavi, da ga vide. Na prvu vest da ce to mucen Kukulovce da bojkotuje izbore  jer im ulica nije asfaltirana, Vucic salje bager sa sve Drobnjaka. Tih 200 glasova mu u masi ne znaci nista, al se bori za svaki glas. Gde je Djilas ili neko od njegovih ljudi da ode tamo i podrzi ih u bojkotu?

Naravno da su ljudi u ruralnim sredinama konzervativniji i da tamo populisticke stranke imaju veliku prodju, tako je svugde u svetu, al ne treba tek tako lako podcenjivati svest i pragmaticnost seljaka. Dok se opozicija ne probije do sela i manjih sredina, dzabe vitlanje s Beograd i kukumavka kako nak sudbinu kroje neki Kukulovci i Mezgraje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izlaznost na Starom gradu 26%

 

11 minutes ago, Leonard said:

Jel neko od zap. evropskih zvanicnika cestitao Vucicu na pobedi?

Nije zapad, ali veliki prijatelj.

Quote

Na svom Instagram profilu Orban je napisao: "Čestitam, Aleksandre! Čestitam, SNS!"

 

Edited by Green23
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da su neki zbunjeni sa matematikom pa misle da 8% manja izlaznost znači 8% glasova. 8% glasača na izlaznost od 55% (neki prosek kod nas) je oko 15% glasova. Dalje ako pretpostavimo da je od 4 i kusur posto nevažećih 3% bojkot to znači da je rezultat bojkota 11% glasača ili oko 20% glasova. Dakle SZS + NDBG = oko 20% glasova, i to po Vučićevim podacima iako je očigledno da su u zadnja 3 sata sipali lažne glasove kako bi po svaku cenu prešli 50% izlaznosti. O ovome je goldberg i mislim još neko već pisao ali očigledno je prošlo nezapaženo.

 

Ja sam više puta govorio da je za mene izlaznost ispod 48% odličan posao za opoziciju, ispod 45% bi bio fijasko za vlast, dok izlaznost od 48-52 je neka neutralna tačka gde obe strane imaju materijala da se vade (opozicija ne lopovluk i katastrofalne uslove a vlast na koronu). No to je bilo sa pretpostavkom da će u skupštinu ući par opozicionih stranaka (ja sam smatrao da će ući i PSG i UDeS) što se nije desilo. Sa ovom katastrofom od skupštine diktatura je ogoljena, sada je valjda svima jasno ko je Vučić. Juče je Mališić-ka dobro rekla Vučić je ovim uništio demokratiju, a Panović na RTS "Ovo je dokaz da više nemamo politički život" što i jeste bila suština bojkota. Opozicija sada ima municiju i treba da krene pre svega u EU i da na tome počne da krči sebi put za podrškom sa te strane. Samo uz pritisak EU ovde može da se počne sa promenama koje će omogućiti makar podnošljive uslove za izlazak na izbore i zato je Bojkot bio jedino rešenje koje u startu nije osuđeno na neuspeh. Dakle 50% posla su odradili.

 

Da su izašli na izbore i to sva opozicija zajedno na jednoj listi možda bi mogli da dobiju i 30% to opet ništa ne menja, samo bi bili lep ukras u skupštini a Faraon bi preko svojih medija trunio i radio protiv njih. Tako da to definitivno nije rešenje jer ne možete se boriti u ratu u kom protivnik ne poštuje pravila rata a vi se slepo držite istih. To smo videli da ne funkcioniše i nešto je moralo da se menja.

 

Juče sam razmišljao da bi ovo mogao biti kraj za SPS u vlasti ali sam prevideo i njihove veze sa Rusijom tako da mislim da to toga ipak neće doći jer će Putin verovatno insistirati da oni ostanu u vlasti to radi još od vremena Koštunice pa nema razloga da sada prestane sa tim. Razmišljao sam o nekoj fiktivnoj opozciji za njih ali SPS bez direktorksih i funkcionerskih pozicija bi se raspao u paramparčad a ako bi im ostavio te funkcije bilo bi svima jasno da su oni samo na papiru izvan vlasti. Mislim da je najelegantniji način za Faraona da plasira priču o vladi nacionalnog jedinstva i da pozove sve u vladu i da na taj način parira činjenici da mi u skupštini nemamo ni jednog predstavnika opozicije.

 

I na kraju ja i jutros najviše razmišljam o onome što Faraon reče da će i ljude koji nisu prešli cenzus pozvati u vladu tako da ako otvaramo kladionicu ja ulažem na Olenika, on će sigurno dobiti tu pozivnicu jer se lavovski trudio da uradi sve da pomogne diktatoru. Drugi izbor bi mi bio Đurić a treći Konstantinović. Takvo zalaganje za vlast nije viđeno čak ni kod radikala za koje niko i ne sumnja da su marionetska stranka vlasti.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne može da se nađe na nivou republike a kamoli to😂

 

Pa valjda je lakše imati podatke po opštinama i gradovima nego za cele izbore, sa sve dijasporom i "dijasporom" sa juga...

1 hour ago, djole said:

Šta kaže gospodin Donald Tusk? Je l' čestitao? A Makron? Kurc?

 

jebem im se s ustaTM

 

 

 

Šta su oni krivi za zo što narod u Srbiji prodaje glas za sendvič/namirnice/par hiljada dinara/kilometar puta/položaj/luksuzne jahte? 

Link to comment
Share on other sites

U govnima smo kerećim i to je jasno, ali apsolutno sve na ovom glasanju (jer se izborima ne može nazvati nemogućnost izbora) je veoma očekivano. Svako ovde igra svoju ulogu i niko neće otići "na smetlište istorije" kako se ovde pogrešno imputira, ovi prepoznatljivi nitkovi sa 0,5% glasova na 50% izašlih glasača će i dalje biti tu, u ovoj ili onoj morfološkoj formi, al govno ostaje da smrdi. Ne bih da zvučim kao Mek i verglam opšta mesta u ndelogled, empirijska je činjenica da smo mnogo loš narod, mnogo loš, zajedljiv i za male pare potkupljiv. 

 

Pošto trenutno bilo kakvo opadanje moći sns, a kamo li konačan slom predstavlja naučnu fantastiku, ja vidim samo 3 naučno fantastične mogućnosti da se to ipak jednog dana desi:

- Novak Đoković kao protivkandidat žvalonji, koji će uložiti sve što ima, krv, znoj, suze, govna, pare, popularnost itd u toj borbi. Pošto mi volimo kult ličnosti, a on je jedina ličnost koja po kultu može da se meri sa ovim imaginarijumom koji je žvalavi stvorio, ova naučnofantastična opcija se sama po sebi nameće. Ne znam da li je do sad izmišljena mera koja pokazuje tako sitne kategorije, postoji možda piko šansa da se ovo desi.

- SPS koji se kao golum u Gospodaru prstenova survava u svojoj nadčovečanskoj želji za vlašću u ambise propasti ali povlači sa sobom dobar deo živog entiteta na planeti zemlji uključujući i sns. Možda ja precenjujem današnji sps, al mislim da njih čak ni žvalavi ne želi za političkog protivnika i da ih se neće tako lako otresti vezano za podelu kolača u javnim preduzećima, jer je sps kao gangrena, ona prolazi samo amputiraš zahvaćeno mesto. Dakle, možda su oni neki trojanac koga neko hiperinteligentan može da iskoristi kontra mordora jer postoji samo jedna stvar koju sps voli više od vlasti - još vlasti. Neće se desiti.

- Treća i nažalost u ovom trenutku podjednako neverovatna mogućnost je da se mordor u svoj svojoj osionosti zajebe negde u koracima i napravi neko toliko veliko sranje, nešto što toliko nadilazi sva dosadašnja zlodela, koje će prosto naterati feminiziranog konceptualnog umetnika iz Cetinjske, pajton divelopera iz američkog startapa, vozača šlepera iz Krnjače, blejača iz blokova i mene lično da ruku pod ruku izađemo na ulice spremni i da koljemo zubima ako treba. Za našu decu. Ja sam pizda, priznajem, pa mi i ova opcija deluje podjednako neverovatno kao i ostale, al ostavljam eto neki kvant nogućnosti da se tako nešto desi, a to je onda borba do istrebljenja.

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Fijasko za vlast bi bio ispod 30%, a "nešto nije u redu" efekat ispod 40%. Sve preko govori da ovde nema dovoljno nezadovoljnih koji bi se prelili na ulice, što je očigledno potrebno, ali vi nastavite da se tapsete po leđima i mislite da će se sad nešto desiti. Shvatićete za neki mesec koliko diktatora boli dupe za "5% bojkotasa", pa će od slavljenja poraza da krene depra i dalje zabijanje autogolova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jurgen said:

Šta su oni krivi za zo što narod u Srbiji prodaje glas za sendvič/namirnice/par hiljada dinara/kilometar puta/položaj/luksuzne jahte? 

 

Naravno da je problem pre svega u nama.

 

Samo iskreno mi se povraća kad dođe Tusk par dana pre izbora i hvali Vučića kako treba da bude ponosan na sve što je učinio za Srbiju ili kad Makron pristane da bude kučkica koju Vučić voda po Beogradu da mu učestvuje u predizbornoj kampanji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...