Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

6 minutes ago, LosmiSK said:

Pilot projekat sns kao i Beli. Rodjeni brat nije bio uz njega a ni glasao za njega verovatno. Samo ovde nekima to mora da se crta, a to nisi ti.

Eto vidiš, ti ovde prozivaš glasače SNS-a da su glupi i da padaju na priče koje ovaj priča, a ti si sebi utuvio da je Beli SNS projekat. Zbog čega misliš da je on SNS projekat?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green23 said:

Eto vidiš, ti ovde prozivaš glasače SNS-a da su glupi i da padaju na priče koje ovaj priča, a ti si sebi utuvio da je Beli SNS projekat. Zbog čega misliš da je on SNS projekat?

 

Brate...daj nas nemoj sprdati.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, McLeod said:

Je l' Beograd = Srbija? Ustvari i jeste, to nas je i dovelo dovde. Pa neka izvole beogradski opozicionari da nas oslobađaju, a mi seljaci cemo da cekamo

 

Jel vam javio neko u Kragujevcu da mozete da se oslobodite sns i bez miga iz Beograda? 

 

 

5 minutes ago, Green23 said:

Eto vidiš, ti ovde prozivaš glasače SNS-a da su glupi i da padaju na priče koje ovaj priča, a ti si sebi utuvio da je Beli SNS projekat. Zbog čega misliš da je on SNS projekat?

 

Beli nije bio ali je postao sns. O tome je otvoreno pricao i negov nekada najblizi saradnik i prijatelj. Direktno je uticao na izbore u Beogradu i ostanak vesiceve osovine zla kao vladajuce kaste u glavnom gradu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Zaključio sam na osnovu dela, jer me živo zabole šta ko priča, isključivo gledam šta radi.

 

I najsleplji slijepi slijepac, a ne neko ko se bavi politikim je mogao i morao da zaključi da će monumentalno propasti na izborima, pa su opet na njih izašli. Dakle, ili su to uradili jer su kupljeni (kako su skupili glasove za listu?) ili su potpuni politički kreteni te su namerno krenuli u sopstvenu političku smrt.

 

Dakle, ko iz te grupacije zaslužuje drugu šansu i zbog čega bi je dobio?

Aha, ajde sad mlade iz PSG-a, kojima su ovo prvi izbori, da pljujemo zato što su poslušali Sergeja i hteli da se bore, bez obzira što su znali da će da izgube. Da li ti misliš da će za dve godine biti bolje stanje za izbore? Oćemo za dve godine opet da bojkotujemo, pa tamo negde 2027 kada ovaj razmisli da se povuče, pokušamo nešto da uradimo.

 

Ono u čemu sam saglasan sa Sergejom, to je što je rekao da je ideja Bojkota ostala samo na tome što su rekli da bojkotuju, pokrenuli su se tek pre 3 nedelje da malo izreklamiraju bojkot i to je to. Kampanja za bojkot je bila -9999

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LosmiSK said:

Pilot projekat sns kao i Beli. Rodjeni brat nije bio uz njega a ni glasao za njega verovatno. Samo ovde nekima to mora da se crta, a to nisi ti.

 

Ne bih se složio da je Sergej pilot projekat SNSa . Lik se zaleteo na izbore jer je mislio da će da pređe cenzus od 3% i onda da uživa benefite koje donosi ulazak u skupštinu i tamo kroz nastupe da promoviše sebe.  Pri tom su mu ciljana grupa bili nekadašnji glasači DSa i LDPa, međutim kako je kampanja odmicala tako je pravio pred njima od sebe sve veću budalu, vrhunac toga je bilo pevanje četničke pesme u kafani, što je on nevešto pokušao da predstavi kao zajebanciju, ali očigledno da je malo kome od njegovih potencijalnih glasača bilo smešno. Sve je to na kraju uticalo da ga malo ko uzme za ozbiljno i izađe da glsa za PSG. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Green23 said:

Eto vidiš, ti ovde prozivaš glasače SNS-a da su glupi i da padaju na priče koje ovaj priča, a ti si sebi utuvio da je Beli SNS projekat. Zbog čega misliš da je on SNS projekat?

Od lokalnog klinca sa idejama za svoj kraj, u roku nedelju dana se snasao u prikupljanju potpida i dobio poprilican publicitet. Na sve to, ortaci sa kojima je radio su ga tad napustili.

 

Ovi drugi iznori su udarile pecat na to, gde je ono...propo i otisao u penziju. 

 

Ti kazes da se i Sergej nije prodao a sns mu skupljao potpise. Retko ko prizna takve stvari...

 

Bukvalno je obesmislio opoziciju tad, poziciju nije, posto je ovaj svakako nagurao preko 50%. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Brate...daj nas nemoj sprdati.

 

Just now, Tamburinjo said:

Beli nije bio ali je postao sns. O tome je otvoreno pricao i negov nekada najblizi saradnik i prijatelj. Direktno je uticao na izbore u Beogradu i ostanak vesiceve osovine zla kao vladajuce kaste u glavnom gradu. 

 

Znači neko ko je SNS projekat sada živi kod devojke u kući i moleriše ljudima po kućama :lol_2: E tu vidiš moć ove mašinerije, da iako ti misliš da razmišljaš svojom glavom, oni su te naterali da misliš da je on njihov satelit.

 

Bold: Ko je to pričao i gde? I kako je to on uticao na to, sa 2% glasova?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skyglider said:

 

Ne bih se složio da je Sergej pilot projekat SNSa . Lik se zaleteo na izbore jer je mislio da će da pređe cenzus od 3% i onda da uživa benefite koje donosi ulazak u skupštinu i tamo kroz nastupe da promoviše sebe.  Pri tom su mu ciljana grupa bili nekadašnji glasači DSa i LDPa, međutim kako je kampanja odmicala tako je pravio pred njima od sebe sve veću budalu, vrhunac toga je bilo pevanje četničke pesme u kafani, što je on nevešto pokušao da predstavi kao zajebanciju, ali očigledno da je malo kome od njegovih potencijalnih glasača bilo smešno. Sve je to na kraju uticalo da ga malo ko uzme za ozbiljno i izađe da glsa za PSG. 

 

Sedeo sam igrom slucaja sa likom iz snsa koji mu je skupljao potpise.  Iz mog kraja je i poprilicno sam siguran da me nije slagao.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LosmiSK said:

Od lokalnog klinca sa idejama za svoj kraj, u roku nedelju dana se snasao u prikupljanju potpida i dobio poprilican publicitet. Na sve to, ortaci sa kojima je radio su ga tad napustili.

Da zato što su društvene mreže čudo. A to o "napuštanju" nije bilo tada, već između predsedničkih i beogradskih, i to nije napuštanje, već čista svađa dve grupe ljudi u pokretu, nažalost.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

 

 

Znači neko ko je SNS projekat sada živi kod devojke u kući i moleriše ljudima po kućama :lol_2: E tu vidiš moć ove mašinerije, da iako ti misliš da razmišljaš svojom glavom, oni su te naterali da misliš da je on njihov satelit.

 

Bold: Ko je to pričao i gde? I kako je to on uticao na to, sa 2% glasova?

 

Aj sutra me podseti sad je kasno odo' spavam posle ove zajebancije, ako nista dobro sam se nasmejao veceras, ne tebi naravno, nego celokupnom izbornom procesu i prazniku demokratije :-) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tamburinjo said:

 

Aj sutra me podseti sad je kasno odo' spavam posle ove zajebancije, ako nista dobro sam se nasmejao veceras, ne tebi naravno, nego celokupnom izbornom procesu i prazniku demokratije :-) 

Okej, možemo i na pm, da ne zamaramo ostale 🙂 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Je l' Beograd = Srbija? Ustvari i jeste, to nas je i dovelo dovde. Pa neka izvole beogradski opozicionari da nas oslobađaju, a mi seljaci cemo da cekamo

 

Poenta mog posta je bila da bi 8%, koje si naveo da bi SZS uzeo na republici, dobio samo u Beogradu. Znači frljaš se bzvz sa glupim procenama.

 

Btw. Pisao si bajke o UDeSu kao novom stožeru opozicije i njihovom odličnom programu, a hoćeš ozbiljnu diskusiju. Političke procene su ti 0, i još se ne libiš da etiketiraš neistomišljenike kao SZS botove... A na ovom riplaju bi ti i Vučić pozavideo...  Stvarno te ne bih više zadržavao...

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LosmiSK said:

Sedeo sam igrom slucaja sa likom iz snsa koji mu je skupljao potpise.  Iz mog kraja je i poprilicno sam siguran da me nije slagao.

 

SNS je svima sakupljao potpise, ko god je hteo da izađe na izbore.  E sad, da li taj tvoj lik zna nešto više, ne znam, ili možda mu je to bila samo fora koju hteo da pusti.  Meni deluje da PSG nije nikakav projekat SNSa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Da zato što su društvene mreže čudo. A to o "napuštanju" nije bilo tada, već između predsedničkih i beogradskih, i to nije napuštanje, već čista svađa dve grupe ljudi u pokretu, nažalost.

Pogresno se izrazih, posle je to bilo. Da je pljucka psihopatu kao sto sad radi...

 

Apsolutno sam siguran da su oba njegova projekta. Malo ga je pogurao tad na predsednickim izoborima a posle navukao kao majmuna za Bg i ugasio ga.

 

Sergeja je primio da udje u trku i secam se da du bila istrszivanja i do 6%. Kladionice davale 4.5%.

 

Cak je Sergej prepolovio masu na posle govora u NS-u. On je neki pan politicar, ovaj put politicki, punk is dead

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

SNS je svima sakupljao potpise, ko god je hteo da izađe na izbore.  E sad, da li taj tvoj lik zna nešto više, ne znam, ili možda mu je to bila samo fora koju hteo da pusti.  Meni deluje da PSG nije nikakav projekat SNSa. 

Sumnjam, on radi na "terenu" godinama. Bukvalno tesko da me je lozio. Ne kazem da je PSG projekat, ali ga je navukao kao majmuna. Za sve treba iskustva pa naravno i za politiku. 

 

Sergej nema talenta za politiku i on je trebao biti samo deo mase a ne njen vodja. Iskreno se nadam da me je lik slagao i lozio. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Issey said:

 

Poenta mog posta je bila da bi 8%, koje si naveo da bi SZS uzeo na republici, dobio samo u Beogradu. Znači frljaš se bzvz sa glupim procenama.

 

Btw. Pisao si bajke o UDeSu kao novom stožeru opozicije i njihovom odličnom programu, a hoćeš ozbiljnu diskusiju. Političke procene su ti 0, i još se ne libiš da etiketiraš neistomišljenike kao SZS botove... A na ovom riplaju bi ti i Vučić pozavideo...  Stvarno te ne bih više zadržavao...

 

Ja bar mislio da ako ne razumete neke osnovne stvari zbog ostrascenosti bar ne moram da crtam ocigledno. Znas, Beograd ima najvise glasaca u zemlji, ali i dalje 4 puta manje nego ostatak. Ako u Beogradu fali 15% glasača, to je neka 4% na nivou Srbije. Znaci duplo manje. I i dalje jako nedovoljno. Baci i ti i drugi szsovci pogled na predsednicke izbore, saberi sve glasove koje nisu dobili Vucic, Dacic i Seselj i pogledaj koliko bi to bilo danas i za sta je to dovoljno. Konstantno zamlacivanje i Prica kako Vucic uz svu silu "jedva uzima dva miliona glasova". Ej 😄 Sta zna dete sta je dva miliona. Kostunica je osvojio dva i po miliona glasova. Inace. Dva i po miliona i morao si to na ulici da branis. SZS skupljen s koca i konopca moze da dobaci do pola miliona. Mozda. A mi ćemo sad da slavimo izmišljenog Miloša Obilića dok će Turci samo da usetaju u svako selo. Podrška bojkotu nije jednaka podršci SZSu. Nisam glasao, vrlo malo mojih prijatelja je glasalo, ali niti bih ja niti bi većina njih glasala za SZS na nekim sledećim izborima. Samo neka pričaju da je bojkot uspeo. Na sledećim izborima ćemo bojkotovati njih, a ne Vučića.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 On 6/21/2020 at 1:55 AM, goldberg said:

Moja skromna procena:

 

Izlaznost - 46,7% (taman da mnogi mogu da udju, a da ne bude da je premalo ljudi izaslo).

 

1. SNS 59,7%

2. SPS 12,2%

3. SRS 3,1%

5. SPAS 4,4%

7. UDS 3,2%

9. Metla 2,6%

14. PSG 3,5%

15. DJB 2,3%

Ostali 9%

 

Izlaznost ce ocigledno biti otprilike malo veca - iako se rezim trudi da zadovolji vladara i probace na sve moguce nacine da nabace 50%.

 

Brojke su znatno van ocekivanja, pa da prokomentarisem:

 

SNS 62,6% - to je ono sto sam govorio, ovo su nenormalni izbori u kojima se fingira slobodni izbor, laze se o pravu glasa, krade se na samim birackim mestima, a vladajuca stranka je jedna mafija koja se bavi kontrolom svega u zemlji. Sama cinjenica da se oni hvale tom organizacijom, da lazu, obmanjuju, ucenjuju, podmicuju i zavlace ljude da bi ovi u sto vecem stadu blejali iza njih dovoljno govori da ovo nije nikakav visepartijski sistem nego 50 nijansi SNS. Steta sto se SKS nije dovoljno reformisao, a bilo je predloga.

 

SPS 10,9% - Hvala Tadicu i za rehabilitaciju SPS i za zelju za smenjivanjem na vlasti sa SNS. SPS je samo SNS koji ima manje uticaja, moci i mogucnosti ucenjivanja. Oni su simbol jednog preduzeca, a ne politicke partije, preduzeca kojem je cilj da parazitira na vlasti i da se bogati i prvi bi trebalo da nestanu ako ikada dodje do prevrata. Najbolje ih opisuje pitanje Grbovica Bajatovicu: "sta ste uradili za radnike i socijalno ugrozene u prethodnih 30 godina?"

 

SPAS 4,2% - SNS za pristojne. Bukvalno preslikan sistem - lider bez koga organizacija ne postoji, opsta mesta u vezi sa bilo kojim vaznim pitanjem, kvazi - patriotizam, bivsi DS kadar koji vodi stranku koja je puna bivseg SRS otpada. Jos jedno "novo i sveze lice", a ja bih rekao nova i sveza maska iza koje se krije jedno veliko nista. Svaka cast svima koji su glasali za ovu listu, pocev od toga da takvi ocigledno ne razlikuju lokalne od parlamentarnih izbora, pa do toga da su im kriterijumi za glasanje katastrofalni.

 

POKS - 2,7% - ova lista je samo jos jedna kolona SNS i jasno je da je deo SNS biraca glasao za ove jer im je tako bilo nalozeno. Jer, zasto bi, za ime sveta, jedan pokret za obnovu kraljevine imao vise od nekih poznatijih lista? Zasto bi iko glasao za pokret za koji se zna da nece uvesti monarhiju sa 3% glasova, a to im je bukvalno jedina tema u kampanji? A onda se setite "devojke" koja je palila diplomu i setite se ciji je clan bila i shvatite kako je ova organizacija stvarno skupila toliko glasova. Slobodno pridodajte svaki glas za ovu listu SNS jer su u pitanju isti ljudi.

 

Suverenisti 2,6% - Radulovic je shvatio da je sa prethodnom pricom gotovo i na politicko trziste je izasao sa novim proizvodom. Dovoljno govori samo ime liste - namerno se skriva da je u pitanju DJB, politicka stranka grupa gradjana koja na izborima 2016. nije ni pomenula nacionalizam, suverenizam, zlu EU koja zeli da nas unisti, migrante, nista od toga. Radulovic je, kao Del Boy doneo novu robu i prodao je izvesnom broju ljudi. Ma koliko da on bio vest i elokventan u prodavanju te svoje robe, jasno je da se iza ovog pokreta krije samo jedan kult kojem je cilj finansijski boljitak svojih clanova - nesto poput herbalife.

 

Metla 2020 2,4% - DSS je odavno mrtav, odnosno podgrejan les. Pokusali su da se na ovim izborima maksimalno sakriju iza novog imena i nije im uspelo. 2,5% je nekih 80 000, nema tu neke velike perspektive.

 

SVM 2,3% - manjinska lista, uz vlast.

 

SRS 2% - pa jasno je da za radikale vise nema nikakvog razloga da se glasa. Jedini koji su ostali uz njih su ljudi koji ih nikada nisu ni slusali kako govore i koji misle da je ovo 2008. godina, a SNS neka proevropska DOS lista. Takvih skoro i da nema, pa je vojvodi i njegovom nasledniku uz gomilu slepih poslusnika ostalo verno samo sire clanstvo koje glasa iz koristi i pomenuti dinosaurusi koji ni ne znaju koji je danas dan i misle da je ovo 2008. Kada se stalno bavite zutim lopovima, zlim zapadnjacima koji zele da obore Vucica, fasistom Obradovicem, zasto bi iko glasao za vas - sve to ima u SNS.

 

PSG 1,8% - pokazalo se da biraci ipak nisu toliko naivni da glasaju za Sergeja Trifunovica i njegovo necasno ponasanje. Ovo je zapravo i najbolja vest na ovim izborima - ne mozes samo da glumis da si zestoki protivnik Sarumana i da si spreman za bitku sa orcima, da napadas ljude koji izlaze, pa sam izadjes na izbore i da dobijes poverenje mislecih ljudi u zemlji. Projekat Sergej Trifunovic je neslavno propao.

 

UDS 1% - skupili smo rekordno potpise u Lebanima? Pa sto ne dobise vise glasova tamo? Ovo je krah gradjanske opcije u Srbiji - poceo je sa Sutanovcem i 2,2% u Beogradu i zavrsio se sa Olenikom kome smetaju neki fantomski nacionalisticki krugovi u Beogradu, a Vucic je dobar, samo treba malo brze, jace i bolje u Evropu. Neka se neko raspita pa neka javi gospodji Comic da li je na listi SNS dovoljno zena u parlamentu, da ne brine. Za ove vazi isto sto i za SRS - zasto bi iko glasao za njih? To da je opozicija nazadna i retrogradna slusamo od jednog dela SNS, pa ako vec verujem u to sta ce mi ovi - glasacu za SNS. Nadam se da ce svi na broju zavrsiti u SNS, gde im je i mesto - dajte prestanite da zavlacite ljude, vama je jedini cilj da kaplje nesto novca iz EU fondova i sto su neke Dveri van skupstine - demokratija i slobodni izbori ionako nisu za gradjane Srbije.

 

Ostali zaista nisu ni bitni. Pojavi se tu Milica zavetnica koja kresti stalno isto i dobije neke glasove od niko ne zna koga, tu je i 1 od 5 miliona za koje je @Vredni mrav tako vredno govorio da sigurno ulaze u parlament jer ih Djilas gura, tu je i Cedomir Jovanovic sa zbrda zdola sklopljenom koalicijom da i on upotpuni cirkus, a i Zivkovic pa smo saznali da Nova stranka ima jedva 10 000 glasova sa sve Zelenom strankom, a toliko se udarao u grudi najavljujuci da zna znanje jer je on rusio Milosevica ...

 

Parlament je takav kakav je i sta da vam kazem - cak bi se i Milosevic zgrozio kada bi video na sta lici. Vlast ce imati 250 poslanika jer je Sapica i njegovu bulumentu Vucic uveo u parlament pa on nije nikakva opozicija, albanska lista je ionako u koaliciji sa SNS na Kosovu (sve su to isti ljudi), SVM, SDA, Zukorlic sve je to lojalno i uz SNS. U parlamentu vise nema nijednog jedinog poslanika koji je protiv Vucica.

 

Sto bi rekao jedan dosledan i mudar politicar - igraj se sam!

 

2 hours ago, Hamilton said:


Nadaleko poznata novosadska lutkica sa novosadskog pravnog Dubravka Kralj. Prva sponzorusa novosadskoga neba koju pretezno za ruku vodaju 50+ godina bizMismeni i pojedini principali.  Doduse, kao student bila fenomenalna. Treca na listi sps. 

 

A ovo je bitno zbog cega?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' smem da se pohvalim? 

 

U mom Svilajncu pičkousti opet popušio. Džaba mu svi oni džipovi koje je slao zadnje nedelje. 

 

Svilajnac već preko 10 godina slobodan grad. 

 

Stamat standardno i očekujem da će i Šabac izdržati. Paunović izgubio u Paraćinu. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...