Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Ajde da verujemo da će se Teri pokazati.

Imali smo mnoga zvučnija imena (npr Sofo), koja nisu pokazala skoro ništa.

 

Nema tu mnogo pravila. Neki igrač se uklopi, neki ne. Na treneru je i stručnom timu da procene ko bi to mogao da bude. Valjda imaju i neku informaciju više, a ne samo video snimke (kao kolege iz FK :lol_2:).

Link to comment
Share on other sites

Gledaćemo fajtersku kosarku i igru na visokom broju obrtaja. 

Ja sam moju sezonsku pazario jos prošle srede 🕺🕺🕺 i verujem da ćemo odigrati bar 20tak tekmi kuci. 

1 minute ago, Babaduka said:

Mene Teri najvise podseca na Alexsa tyusa, slicna igra energija, brzina skoka, s tim da bih rekao da Teri ima bolji pregled i bolji je sa penala cak i malo vislji..

A ne secam se da je Tyus ima nekih velikih problema u EL

 

Uf dijametralno suprotan igrac. 

Ni približno nije brz i skocan kao Tajus, ali zato ima kliker I osećaj kako da se postavi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

Gledaćemo fajtersku kosarku i igru na visokom broju obrtaja. 

Ja sam moju sezonsku pazario jos prošle srede 🕺🕺🕺 i verujem da ćemo odigrati bar 20tak tekmi kuci. 

 

Uf dijametralno suprotan igrac. 

Ni približno nije brz i skocan kao Tajus, ali zato ima kliker I osećaj kako da se postavi. 

Ja ne znam sta si to gledao, ali Teri je u ovom momentu jedan od boljih skakaca u evropskoj kosarci, ja ne sporim za Tyusa, ali bas su slicni

Link to comment
Share on other sites

Meni je Tajus etalon za skočnog i brzog centra, a Teri je pak na vaskoliku ciganjsku žalost ipak daleko od njega. 

Odlican je ribaunder, što bi reko Kari, ali nije skocan kao Tajus. 

 

Edit, jedna sa laktom 

 

 

S00918-151657(1).jpg

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

source.gif

 

Teri da je skočniji od ovog levela aktivirali bi protiv-vazdušnu odbranu jer ometa redovne komercijalne letove.

Ne sporim top klasu Tajusa ali meni ovo dođe u najmanju ruku: ''not so bad''... ili brat - bratu; ''good enough for r'n'r''.

A onaj ko će nas cigane da zadovolji taj ima alatku kaljenu.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tajus ima (je imao) strahovito brz skok. U smislu odraza i reach-a mislim da ga sije Teri.

Inace najbrzi skok koji sam video od belih igraca odavde je imao Miroslav Raicevic 🙂 Taj lik je u delicu sekunde imao glavu kod obruca. Slican njemu je onaj mali iz Budućnosti, a za koga isto ne deluje da ce dogurati daleko.

Bogom dan atleticizam je imao, steta sto je to bilo manje vise jedino vredno pomena.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do jaja ovo izgleda. Nisam stekao da je bas toliko skocan dok sam ga gledao u Bandirmi. Više je igrao na skil nego na skocnost I atleticizam dok Tajus igra samo na ta dva aduta. Ukoliko stvarno bude bolji u tom segmentu od Tajusa ili bar u njegovom rangu onda je sledeća stanica Real, Cska, Barsa... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

EL: Pravila o odlaganjima, rokovima, testiranjima...

 

Evroliga je u petak objavila informacije o specijalnim regulacijama koje se tiču bezbednosnih i zdravstvenih protokola koji će biti primenjivani tokom predstojeće sezone i koje se odnose na poteškoće koje mogu da budu izazvane koronavirusom.

 

Potvrđeno je da će biti moguće odložiti utakmice, čak i promeniti mesto odigravanja. Neće, ipak, biti dozvoljeno više od tri odlaganja. Određena su i posebna pravila kojima će se regulisati odigravanje mečeva zbog restrikcija putovanja koja važe u nekim zamljama.

"Nakon konsultacija sa klupskim lekarima, medicinskim ekspertima, čelnicima klubova i svim ostalim relevantnim funkcionerima i nakon razgovora održanih između Evrokupa, predstavnika ECA borda, usvojen je novi zdravstveni i bezbednosni protokol koji će važiti za sezonu 2020/21. u Evrokupu i Evroligi.

Novi protokol, čiji je cilj da za sve učesnike Evrokupa i Evrolige bude ispoštovan bar minimum standarda kako bi bilo zaštićeno zdravlje svakog pojedinca i članova njihovih porodica tokom trajanja epidemije koronavirusa. Protokoli su razvijeni u saradnji sa ligaškim i klupskim lekarima, konsultovana su sva 42 kluba, Udruženje igrača Evrolige, Bord trenera Evrolige, Unija evroligaških sudija, nacionalne lige i ULEB. Želja nam je bila da sva iskustva iz međunarodnog i nacionalnog sporta iskoristimo u stvaranju protokola. Između ostalog, protokol uključuje:

Pravila o osnovnoj higijeni: pranje ruku, držanje distance, maske za lice, ventilacija

Pravila za hale i trening prostor određuju najveći broj ljudi koji može da bude na terenu i svlačionici

Imenovanje COVID-19 menadžera u svakom klubu, obuka i preporučeno dnevno nadziranje zdravlja

Igrači, treneri, članovi stručnog štaba, sudije svi moraju da obavljeju PCR testove tri dana pred svaki meč, uz sve protokole koji prate ponašanje u slučaju pozitivnog testa. Uputstva za boravak u hotelima, prevozu, sudijama, TV produkciji, medijma i navijačima

Protokol će po potrebi biti menjan i prilagođavan potencijalnim promenama situacije.

Cilj je da se održi regularnost takmičenja kako bi maksimalno bila ispoštovana obaveza prema navijačima i prema sponzorima, ali i da bi klubovi bili zaštićeni i kako bi svi imali ravnopravne uslove u ovim posebnim okolnostima.

Utakmice koje zbog promene situacije ili novonastalih okolnosti ne mogu da se odigraju zbog uslova koje diktiraju odluke vlasti ekipe gostiju ili domaćina mogu da budu otkazane ili odložene. U takvim slučajevima, može da bude promenjeno i mesto odigravanja meča ukoliko je potrebno.

Bilo koja utakmica može biti odlagana najviše tri puta.

Sve utakmice u ligaškom delu sezone u Evroligi moraju da budu odigrane zaključno sa 13. aprilom 2021. godine, plej-of mora biti završen do 5. maja.

Sve utakmice ligaškog dela sezone Evrokupa moraju da budu odigrane do 22. decembra 2020, a sve Top 16 utakmice moraju biti završene do 23. febrara 2021.

Evroliga će direktno sarađivati sa timom čiji domaćinski meč bude eventualno zahtevao promenu lokacije, alternative će biti odgovarajuće dvorane koje će prethodno dobiti dozvolu Evrolige i Evrokupa

Ako je nemoguće odrediti novi termin za odigravanje meča, a već je dostignut maksimalan broj odlaganja za određeni meč, tim zbog čijih je državnih pravila došlo do potrebe za pomeranjem i odlaganjem izgubiće meč službenim rezultatom 20:0. Više ovakvih poraza neće zbačiti diskvalifikaciju tima

Ako neki tim ima manje od osam zdravih igrača, gubi meč službenim rezultatom 20:0. Više ovakvih poraza neće zbačiti diskvalifikaciju tima

Bilo koji tim koji bez opravdanog razloga odbije da igra meč, izgubiće meč rezultatom 20:0 u prvom takvom slučaju i biće diskvalifikovan u slučaju da se ovakva sitacija ponovi. U slučaju da ovakav poraz bude beležen u četvrtfinalu, polufinalu i finalu Evrokupa znači i poraz u seriji, isto važi za mečeve plej-ofa Evrolige

U slučaju prekida sezone, poredak na tabeli u tom momentu može se smatrati konačnim kako bi takmičenje bilo nastavljeno. Ukoliko bude potrebe pojedini timovi će odigrati neophone mečeve kako bi se izbalansirao broj odigranih utakmica", navodi se u saopštenju Evrloge.

Takmičenje, kako je sada planirano, počinje 1. oktobra.

 

http://sportklub.rs/Kosarka/Euroleague/a342944-EL-Pravila-o-odlaganjima-rokovima-testiranjima.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene malo brine što lik sa ovakvom atletikom do sada igra ispod radara iako ima "već" 24 godine. To verovatno znači da je jako tanak sa košarkaškim fundamentima. Prosto mi je nerealno da on pored ovakvih fizikalija igra i opasnu odbranu i ima visok bb IQ, tu se verovatno preteruje. Svi ovakvi likovi ovog cenovnog ranga od košarke uglavnom znaju samo da zakucaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mene malo brine što lik sa ovakvom atletikom do sada igra ispod radara iako ima "već" 24 godine. To verovatno znači da je jako tanak sa košarkaškim fundamentima. Prosto mi je nerealno da on pored ovakvih fizikalija igra i opasnu odbranu i ima visok bb IQ, tu se verovatno preteruje. Svi ovakvi likovi ovog cenovnog ranga od košarke uglavnom znaju samo da zakucaju.

Tako nešto ... ofanzivno prilično tanko, nema šut, post igru ... al da ne mračimo, ljute se neke kolege :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mene malo brine što lik sa ovakvom atletikom do sada igra ispod radara iako ima "već" 24 godine. To verovatno znači da je jako tanak sa košarkaškim fundamentima. Prosto mi je nerealno da on pored ovakvih fizikalija igra i opasnu odbranu i ima visok bb IQ, tu se verovatno preteruje. Svi ovakvi likovi ovog cenovnog ranga od košarke uglavnom znaju samo da zakucaju.

Drvo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...