Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

55 minutes ago, Baron23 said:

Ja mislim da kada je reč o domaćim igračima treba baciti pogled na Luku Ašćerića, pokriva od 1 do 3, odlicna visina i kretanje, jako pismen igrač taktički i tehnički. Šut dosta klimav, ali zaista ume da pogodi kad je bitno. 

 

Recimo samo 2 god je stariji od Uskokovića kog svi guraju na mesto trećeg pleja, a Ašćerić po meni ima mnogo veći upside pogotovo u sistemu kakav je Obradovićev. 

 

Luka je u Megi morao biti lider, ali mislim da uprkos pobjedničkom karakteru, jednostavno nema skil za to. Ali za ulogu role players, polivalentnog i domaćeg, po meni jako dobra opcija. 

 

Što se Miškovića tiče, on po meni sem šuta, a koji je ove sezone bio klimav, nema ništa za seniorsku košarku. On kao igra sa loptom u rukama, ali svi znaju da će uraditi par dosta širokih prednjih promena, i uzeti šut. Jako visoko težište ima, pa mu je objektivno i teško driblati nisko loptu. Odbrana, skok nepostojeći. Voli pobede, činjenica. Ali da li je to uz hajde da kažem šut kao kvalitet dovoljno za EL? Po meni ne. Skok slab, ulaz nema, odbrana ni na postu ni na perimetru, o nekom help defense ni da ne govorim. 

 

Ne vidim ni po čemu da je bolji od Boriše, a pri tom nisam fan naročit strikovog čeda. 

 

Nemanja Radović je takođe skoro domaći igrač, dosta potcenjen u srpskoj javnosti, a bolji je od većine 4ki koje su proteklih godina prolazile kroz naš klub. 

 

Od Miškovih igrača meni je super simpatičan Scott Eatherton, ako fizikalijama može da odg nivou EL. 

 

Pogledajte i kanal Bogdana Karaicića na Yt, BR hoops, on nam je novi član stručnog štaba. Ima zanimljivih igrača. 

 

 

 

 

Covek je potpisao za Mursiju i ne moze biti prvi centar EL ekipe ni u pismu. Nije los igrac, stavise i meni se svidja, ali nama takav tip centra nije potreban.

 

Sto se tice Miskovica, malo vise preterujes. Koji igrac od 207cm vodi loptu kao on? Tebi nije jasno da on ima tek 21godinu i da moze bolesno napredovati.

 

Kakav to Luka pobednicki karakter ima?  Cak mi se cini i vezara neka, posto je kao stranac igrao u Fra a to sa njegovim znanjem je smesno. Ovo mu je cetvrti klub u cetiri godine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Pavaroti said:

 

Kakav to Luka pobednicki karakter ima? 

Cak mi se cini i vezara neka, posto je kao stranac igrao u Fra a to sa njegovim znanjem je smesno.

Ovo mu je cetvrti klub u cetiri godine.

 

 

krenuo je stopama rekordera u toj kategoriji:

 

2004-2019...and counting.

Беовук 72
Жалгирис
Валмијера
Црвена звезда
Вентспилс
Нимбурк
Олин Једрене
Банвит
Малага
Бајерн Минхен
Естудијантес
Црвена звезда
Бешикташ
Анадолу Ефес
Турк Телеком
Фенербахче
Црвена звезда

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pavaroti said:

Covek je potpisao za Mursiju i ne moze biti prvi centar EL ekipe ni u pismu. Nije los igrac, stavise i meni se svidja, ali nama takav tip centra nije potreban.

 

Sto se tice Miskovica, malo vise preterujes. Koji igrac od 207cm vodi loptu kao on? Tebi nije jasno da on ima tek 21godinu i da moze bolesno napredovati.

 

Kakav to Luka pobednicki karakter ima?  Cak mi se cini i vezara neka, posto je kao stranac igrao u Fra a to sa njegovim znanjem je smesno. Ovo mu je cetvrti klub u cetiri godine.

 

 

Prije svega, Nemanja Radović je igrač na poziciji 4. Niko ne pominje ga kao startnu četvorku, već kao otprilike ideju da se to pomoćno osoblje popuni domaćim igračima. 

 

Ja ti kažem, Mišković da je u Zvezdi, a Boriša u Megi, uzdisali bi itekako za Borišom. Svaki mlad igrač može da napreduje, ali kod Miškovića postoje objektivna ograničenja, a od Zagorca je daleko 3 svetlosne godine. I da, spuštaju ga u Megi na 3,ali on je isto čista 4ka.

 

Luka je igrao u Fra zato što mu je ćale tamo bio trener, Nedeljko Ašćerić. Igrao je i u Austriji. 

 

Evo samo npr pogledaj učinak u poslednjoj četvrtini 

https://www.aba-liga.com/match.php?id=50&sez=19&lea=1&tab=PlayByPlay&q=q4 u meču koji im je doneo opstanak i bez korone. 

 

On u roli pomoćnog osoblja za početak bar pristojnu odbranu može da ponudi. I na kraju on je u Megu došao kao krilo, tek se uči biti plejmejker. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kazu da nijedan igrac nije siguran iako ima ugovor.

Smeo bih kucu da ulozim u opkladu da ce batler porodice Covic ostati.

Ide prica od onih koji nista ne pricaju tek tako, da ce sa Djenkom verovatno sporazumno raskinuti ugovor.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baron23 said:

Prije svega, Nemanja Radović je igrač na poziciji 4. Niko ne pominje ga kao startnu četvorku, već kao otprilike ideju da se to pomoćno osoblje popuni domaćim igračima. 

 

Ja ti kažem, Mišković da je u Zvezdi, a Boriša u Megi, uzdisali bi itekako za Borišom. Svaki mlad igrač može da napreduje, ali kod Miškovića postoje objektivna ograničenja, a od Zagorca je daleko 3 svetlosne godine. I da, spuštaju ga u Megi na 3,ali on je isto čista 4ka.

 

Luka je igrao u Fra zato što mu je ćale tamo bio trener, Nedeljko Ašćerić. Igrao je i u Austriji. 

 

Evo samo npr pogledaj učinak u poslednjoj četvrtini 

https://www.aba-liga.com/match.php?id=50&sez=19&lea=1&tab=PlayByPlay&q=q4 u meču koji im je doneo opstanak i bez korone. 

 

On u roli pomoćnog osoblja za početak bar pristojnu odbranu može da ponudi. I na kraju on je u Megu došao kao krilo, tek se uči biti plejmejker. 

 

Pricao sam o Skotu. Radovic igra za Zaragozu i solidan je igrac to moram priznati. Oba igraca su vise nego solidna,mada mislim da je Skot klasa od igraca i u svakom klubu ce odraditi posao.  Radovic je ok igrac, ali sustina jeste da imamo polovnjaka koliko hoces. Treba nekog igraca da napravis, ne da bude prasinar vec da bude igrac koji ce napraviti karijeru. Kako mislis da ga stavis kao back up, sta ce onda Borisha da ti bude?

 

Za Borisom nisi uzdisao u FMP-u, jos manje sa reprezentacijom gde je bio ekstremno dominantan, tj trebao je biti. Kad se setim poredjenja sa Doncicem u onom finalu U18 a Doncic sad igra NBA i lupam 4 strelac lige a Borisha ne moze da odradi polovicnu sezonu u Zvezdi. Znaci da mu nesto opasno fali.

 

Ti mene ne razumes kod Miskovica, ne kazem da je on sad kompletan igrac. Vec da ima dosta toga sto ga moze uciniti odlicnim igracem ako bude radio sa pravim trenerom. Moze biti i ne mora. Da se Kari Pesic nije setio Bjelice u Arkadiji, ko zna gde bi bio danas i sta bi radio. Da se vratim na malog, ima 207cm i za tu visinu odlicno vodi loptu. Sa dobrim trenerom ali i saigracima gde nece biti lider, vec gde ce uciti ja mislim da moze mnogo.

 

Opet te pitam,navedi mi igraca te visine koji tako vodi loptu,posto kazs da je to onako bzvze sa prednjom promenom i sutom.

Ti bi doveo polovnog Radovica koji bi ti doneo veci kvalitet u momentu ali na long term ne bi dobio qrac. Sa malim rizikujes, ali value na njega je ogroman.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bjelica je sa 20 godina igrao rezervnog pleja Zvezde uz Malinu, i to u timu koji je sasvim dobro kotirao. Dok Mišković ne može da probije nikoga u ABA ligi, ako izuzmemo Markotu, Lešića i ostale penzose.  To što njemu lopta ne udara u koljeno dok je vodi, ne znači da je neki maher. Generalno, dribling i tehnika vođenja lopte, je po meni najtezi segment košarke, ko je  ne usavrši do kadeta mislim da posle nema šta da traži, a obično je klincima te vježbe smor da rade jer ne razmišljaju dugoročno i na kraju lepše je dati trojku o tablu slučajno, nego uraditi dobar dribling. 

 

Za razliku od Boriše, Mišković je imao svu slobodu da odradi taj prelaz sa juniorske na seniorsku košarku faktički bezbolno i nije pokazao neki da poseduje toliki upside. I to ne govorim na sezonu statistički već na njegov stil igre. Imaće on dobrih i loših partija, ali generalno sem povremeno šuta ne doprinosi u seniorskoj košarci. 

 

Kuridža je na primer jako loš potpis za nas, Radović bi bio mnogo bolji, ja sam naveo samo kao primer kako bih ja sklapao tim. 

 

Ili npr većina bi ponovo Jaku da vidi, a meni se crta Prepelič, koji nam je možda i dostupan. 

 

Na kraju, nije se Pešić setio Bjelice, nego ga je Kapikjoni doveo na trening, Pešić verovatno nije znao ni da postoji. Ja se samo zalažem za malo drugačiji skauting po forumima, da se ne svede sve na bivše igrače Zvezde, igrače timova protiv kojih je Zvezda igrala i najizvikanije mlade igrače.

 

Npr. Pecarskog više niko i ne pominje, a momak ima pun rukav viceva, rasan je strelac, bukvalno košarkaški Inzagi. Ali za sada nije se našao trener koji će mu objasniti da se ne igra košarka samo na napadačkom delu terena. 

 

U svakom slučaju raduje me što u skauting timu imamo Karaičića on mi uliva poverenje da se može iskopati nešto. 

 

 

 

 

Edited by Baron23
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Baron23 said:

Bjelica je sa 20 godina igrao rezervnog pleja Zvezde uz Malinu, i to u timu koji je sasvim dobro kotirao. Dok Mišković ne može da probije nikoga u ABA ligi, ako izuzmemo Markotu, Lešića i ostale penzose.  To što njemu lopta ne udara u koljeno dok je vodi, ne znači da je neki maher. Generalno, dribling i tehnika vođenja lopte, je po meni najtezi segment košarke, ko je  ne usavrši do kadeta mislim da posle nema šta da traži, a obično je klincima te vježbe smor da rade jer ne razmišljaju dugoročno i na kraju lepše je dati trojku o tablu slučajno, nego uraditi dobar dribling. 

 

Za razliku od Boriše, Mišković je imao svu slobodu da odradi taj prelaz sa juniorske na seniorsku košarku faktički bezbolno i nije pokazao neki da poseduje toliki upside. I to ne govorim na sezonu statistički već na njegov stil igre. Imaće on dobrih i loših partija, ali generalno sem povremeno šuta ne doprinosi u seniorskoj košarci. 

 

Kuridža je na primer jako loš potpis za nas, Radović bi bio mnogo bolji, ja sam naveo samo kao primer kako bih ja sklapao tim. 

 

Ili npr većina bi ponovo Jaku da vidi, a meni se crta Prepelič, koji nam je možda i dostupan. 

 

Na kraju, nije se Pešić setio Bjelice, nego ga je Kapikjoni doveo na trening, Pešić verovatno nije znao ni da postoji. Ja se samo zalažem za malo drugačiji skauting po forumima, da se ne svede sve na bivše igrače Zvezde, igrače timova protiv kojih je Zvezda igrala i najizvikanije mlade igrače.

 

Npr. Pecarskog više niko i ne pominje, a momak ima pun rukav viceva, rasan je strelac, bukvalno košarkaški Inzagi. Ali za sada nije se našao trener koji će mu objasniti da se ne igra košarka samo na napadačkom delu terena. 

 

 

Nije isto kad te trenira Pesic ili Milojevic. Pesic ga sigurno nije gledao ali mu je dao sansu i prepoznao nesto u njemu.  Meni se svidelo kako smo igrali to U18 prvenstvo sa Pecarskim i Petrusevim, gde se sve spustalo na njih i stvaralo ih liderima sto oni i jesu. Greska Pecarskog je sto nije otisao u NCAA, gde bi radili na svim njegovim manama i imao bi minute. Ovde je ostao zarobljen, jel pazi sad on sa 20g ne moze da odigra odbranu na vrhunskom niovu. Koncept Mege i FMP je po meni pogresan, bez takmicarskog znacaja ti ne mozes napraviti igraca. Jokic i ekipa dok su bili tu, oni su igrali finale ABA, itd..ne znam sad tacno sta, ali bili su konkurentni. Mladi igrac mora imati minute, ali i tim oko sebe.

 

Mislim da ce Borac doneti dosta toga vise, posto ce igrati sigurno rezultatsku kosarku i igrace pod pritiskom sto je jako bitno. Pecarskom je bolje da ode tamo nego da igra u FMP-u.

 

Radovic je sigurno duplo bolji igrac od Kuridze i sa tim mislim oko 3-4godine mladji. Samo on je potpisao novi ugovor, znao sam da ga je probao Mornar dovesti, ali u Zaragozi je njemu odlicno. 

 

Kao sto kazes ,nadam se da ce Obradovic doneti nesto novo i da ce biti promena. Ako opet budemo gledali isto, brzo ce splasnuti euforija oko SO. Videcemo da li ima muda za nove stvari ili ce prosto samo promeniti strance i igrati sa vec isluzenim domacim igracima koji su loseg kvaliteta ali i perspektive.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pavaroti said:

Nije isto kad te trenira Pesic ili Milojevic. Pesic ga sigurno nije gledao ali mu je dao sansu i prepoznao nesto u njemu.  Meni se svidelo kako smo igrali to U18 prvenstvo sa Pecarskim i Petrusevim, gde se sve spustalo na njih i stvaralo ih liderima sto oni i jesu. Greska Pecarskog je sto nije otisao u NCAA, gde bi radili na svim njegovim manama i imao bi minute. Ovde je ostao zarobljen, jel pazi sad on sa 20g ne moze da odigra odbranu na vrhunskom niovu. Koncept Mege i FMP je po meni pogresan, bez takmicarskog znacaja ti ne mozes napraviti igraca. Jokic i ekipa dok su bili tu, oni su igrali finale ABA, itd..ne znam sad tacno sta, ali bili su konkurentni. Mladi igrac mora imati minute, ali i tim oko sebe.

 

Mislim da ce Borac doneti dosta toga vise, posto ce igrati sigurno rezultatsku kosarku i igrace pod pritiskom sto je jako bitno. Pecarskom je bolje da ode tamo nego da igra u FMP-u.

 

Radovic je sigurno duplo bolji igrac od Kuridze i sa tim mislim oko 3-4godine mladji. Samo on je potpisao novi ugovor, znao sam da ga je probao Mornar dovesti, ali u Zaragozi je njemu odlicno. 

 

Kao sto kazes ,nadam se da ce Obradovic doneti nesto novo i da ce biti promena. Ako opet budemo gledali isto, brzo ce splasnuti euforija oko SO. Videcemo da li ima muda za nove stvari ili ce prosto samo promeniti strance i igrati sa vec isluzenim domacim igracima koji su loseg kvaliteta ali i perspektive.

Ti brate nekako isuviše mehanički pratiš košarku. Milojević je valjao tolikim igračima, koji su igrali i sa loptom i bez nje, ali eto nije valjao Miškoviću. Ne ispravlja ni NCAA loše fizikalije, evo npr Ristić i da ne idem dalje. 

 

Mega nije možda rang Hemofarma, kada je u pitanju rezultatski uspeh, ali itekako ima tamo i pritiska i naboja i želje za rezultatom. 

 

Nisu igrali finale sa Jokićem, već Jaramaz, Zagorac,Ivanović,Nikolić, Luwawu, Kaba..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je i dalje pozicija plejmejkera najveca zagonetka. Izbor je nikakav. Ovi koji se pominju mi se ne dopadaju. CMM mi je ok za neku backup varijantu, nikako za prvog pleja. Obradovic voli igrace koji umeju da iskreiraju sa drugih pozicijai sigurno da ce se nesto tako traziti. Lokomotiva mu je najbolje igrala cini mi se kad je ostao bez pravih jedinica pa mu je glavni kreator bio mardy collins. Ono je bio bas skroman lokomotivin tim, a odlicno su igrali. Po meni je sale bolje resenje od radonje. Cini mi se da je njegov plafon mnogo visi od radonjicevog, ali ono sto mi je pomalo misterija kod njega je da nigde nije zavrsio posao do kraja i da su mu ekipe padale na kraju.

U svakom slucaju zelim mu svu srecu i jako sam nestrpljiv da vidim koga ce dovesti

 

Edited by Nate
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Predragdjape said:

Ako je sam Obradovic rekao da ima oderesene ruke u donosenju odluka i dovodjenju igraca, zasto mislis da bi se Covic mesao? 

Zato sto mu je Lazic potrcko.

Odavno on nije igrac za CZ, ali je svima jasno da ce biti u sastavu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Leonard said:

Kazu da nijedan igrac nije siguran iako ima ugovor.

Smeo bih kucu da ulozim u opkladu da ce batler porodice Covic ostati.

Ide prica od onih koji nista ne pricaju tek tako, da ce sa Djenkom verovatno sporazumno raskinuti ugovor.

 

Kao sto je bio clan tima kod svih trenera u Covic eri. Ajde da vidimo da li su bas svi treneri kupili diplomu koji su radili u KKCZ od tada. Nijedan od imena i stava da kaze ne moze Lazic.

 

Daj da oteramo i ovog sto je juce postao trener sto ce i on pristati da mu Lazic bude u timu uprkos strucnoj observaciji forumasa koji znaju bolje od svih trenera u KKCZ.

 

Djenka ima porodicnih problema i mozda propusti celu sezonu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Baron23 said:

Ti brate nekako isuviše mehanički pratiš košarku. Milojević je valjao tolikim igračima, koji su igrali i sa loptom i bez nje, ali eto nije valjao Miškoviću. Ne ispravlja ni NCAA loše fizikalije, evo npr Ristić i da ne idem dalje. 

 

Mega nije možda rang Hemofarma, kada je u pitanju rezultatski uspeh, ali itekako ima tamo i pritiska i naboja i želje za rezultatom. 

 

Nisu igrali finale sa Jokićem, već Jaramaz, Zagorac,Ivanović,Nikolić, Luwawu, Kaba..

 

 

Uopste nije poenta da li je Jokic igrao finale, tad i posle su imali takmicarski naboj. Sad u sred sezone dovode i odvode igrace. Bore se za PO, oni prodaju Bitadzea, a pre toga i Enisa i ti pricas o takmicarskoj zelji kod Miska. Pa ko god krene da daje vise od 15ppg ovaj ga prodaje. Dovodi, odovodi igrace kao na traci i dovodi strance da ih razigra posle povreda. Bukvalno nikakve takmicarski drazi nema. Da ima, bar bi Evropu igrao. Ovde si promasio okean. Misko je sa tim kupom zavrsio bilo kakvu takmicarsku kosarku.

 

NCAA bukvalno te fizicki popravi maksimalno koliko moze i ako moze. Suvisno je pricati o NCAA da ne ispravlja nista kod fizike. Ispravlja maksimalno koliko moze.

 

Trece i osnovno nigde nisam napisao da Milojevic nije valjao Miskovicu. Suludo je porediti Pesica i Milojevica. Samo meni je Miskovic relativno slican  Bjelici pa cak relativno i Zagorcu. Samo mi je Miskovic bolji od Zagorca prospekt.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obradovic ako oseti Covica da mu se mesha i zajebava, lako ce to resiti.

 

Od Covic ere posle Pesica, imali smo Lazica i Vukoicica koji mislim da nisu posle ni trenirali seniorski tim. Slicno je i sa Alimpijevicem i Sakota je izvadjen iz penzije. Tomic je bio polovican ubod ali je jasno da tesko opstaje sa ljudima koji ne zle da mu se mesaju u posao.  Ne zelim ni da znam kakvo je sranje ispalo. Sa tim da je i Alimpije imao gafove, opet se nastavlja po starom. Jasno kad kaze da mu je Sakota najbolji trener sa kojim je radio, sve tu bude jasno. Radio je sa njim 4meseca.

 

Jedini ubod i koji ga je maksimalno izdrzao duze od jedne sezone je Dejan Radojic i tu je imao srece, posto mu je uvalio bombasa iz Dombasa umesto Silba. Da se Cibona nije raspala ko zna gde bu sad bili sa trenerima itd...

 

Jasno da Sale nije navikao da radi sa takvim tipovima ljudi. Alba,Keln, Donjeck i Monako su bile zdrave sredine. Svestan je on gde dolazi, ali kad se desi to u praksi, videcemo kako ce pricati.

 

Pojacanja ce dosta toga reci. Bukalno treba da popunimo ekipu sa dva pleja a sanse da bude jedan domaci je mala. Za centre je najveci upitnik, posto sumnjam da od Kuzmica ima kosarke ozbiljne vise.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Šarac said:

Kao sto je bio clan tima kod svih trenera u Covic eri. Ajde da vidimo da li su bas svi treneri kupili diplomu koji su radili u KKCZ od tada. Nijedan od imena i stava da kaze ne moze Lazic.

 

Daj da oteramo i ovog sto je juce postao trener sto ce i on pristati da mu Lazic bude u timu uprkos strucnoj observaciji forumasa koji znaju bolje od svih trenera u KKCZ.

 

Djenka ima porodicnih problema i mozda propusti celu sezonu. 

CZ je poznata po tome da se treneri pitaju koji ce igraci igrati.

Nije sinko bio u timu zato sto je tatin sin, vec zato sto je za Tomica bio najbolji domaci dostupni igrac.

Tu pricu mozete da prodajete na drugom mestu, ovde ne prolazi.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...