Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

57 minutes ago, Kankkunen said:

Lovudža na astal, pa ko najviše zveči taj osvaja i nosi pehar ... loptanje je bez veze. :smiley13:

 

Nije daleko od istine iako si ga sarkasticno napisao. Ako imas 20 miliona, ti mozes da pobedis i one koji imaju 22 ili 25. Ali ako imas 2, ne mozes nista. Dakle, za pucanje na najvisi plasman nije potrebno da imas najveci budzet ali jeste potrebno da imas odredjenu kolicinu novca koja obogucuje kompetitivnost.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, John Terry said:

 

Nije daleko od istine iako si ga sarkasticno napisao. Ako imas 20 miliona, ti mozes da pobedis i one koji imaju 22 ili 25. Ali ako imas 2, ne mozes nista. Dakle, za pucanje na najvisi plasman nije potrebno da imas najveci budzet ali jeste potrebno da imas odredjenu kolicinu novca koja obogucuje kompetitivnost.

Sa minimumom za EL može da se pobeđuje, što se redovno dešava ... da se osvoji EL to već nije moguće, posebno u ovakvom sistemu takmičenja.

Ne postoji liga gde su svi favoriti ... mora neko i fenjer da drži.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Nije daleko od istine iako si ga sarkasticno napisao. Ako imas 20 miliona, ti mozes da pobedis i one koji imaju 22 ili 25. Ali ako imas 2, ne mozes nista. Dakle, za pucanje na najvisi plasman nije potrebno da imas najveci budzet ali jeste potrebno da imas odredjenu kolicinu novca koja obogucuje kompetitivnost.

Naravno,ali zar nije draz kad David pobedi Golijata.Nemam nista protiv bogatstva,bogatih ljudi,kapitala generalno nemam problem sa tudjim imanjem i nemanjem.Ali to jurcanje po svaku cenu za skupim igracima je dovelo do toga da se naprave razlike  da ceo bliski i daleki istok navija za Barsu i Real.Ja mom sinu ne mogu da objasnim da je Aston Vila,Notingem,Borusija Mehnengladbah veci klub od PSZ,mali misli da ga sve vreme lozim.Prevelika bogatstva su nekim igracima donosila samo nesrecu jer jednostavno nisu bili spremni na toliki novac.Algoritam je jednostavan,od 20 Engleza koje nasumicno pitas za koga navijaju njih 5 maksimalno ce ti reci da navijaju za klub iz Premijer lige.Ako isto tako nasumicno pitas 20 Pakistanaca za koga navijaju dobices rezultat 49/51% Real Barsa...Tom logikom seleri kep i NBA imaju najvise smisla sto se organizacije tice,danas sampion sledece godine ni u PO.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se sa tobom slazem @placebo, potpuno, ali treba razlikovati pobedu kao dogadjaj i osvajanje titule kao proces. Pobede se desavaju i mi cemo sigurno pobedjivati cak i favorite. Ali u konacnici ce se to ipak svesti na 3 kluba sa preko 20 miliona budzeta i cetvrtim koji ima mozda 15. Mi cemo biti izmedju 12. i 15. mesta. Posebno se to odnosi na ovakve lige, koje svojim konceptom apsolutno odgovaraju bogatima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, John Terry said:

Ja se sa tobom slazem @placebo, potpuno, ali treba razlikovati pobedu kao dogadjaj i osvajanje titule kao proces. Pobede se desavaju i mi cemo sigurno pobedjivati cak i favorite. Ali u konacnici ce se to ipak svesti na 3 kluba sa preko 20 miliona budzeta i cetvrtim koji ima mozda 15. Mi cemo biti izmedju 12. i 15. mesta. Posebno se to odnosi na ovakve lige, koje svojim konceptom apsolutno odgovaraju bogatima.

Imas pravo,slazem se sa tobom.Ali samo kad se setim Evropske kosarke sa ne tako puno Amerikanaca i Jugoplastike,Bosne,Arisa,Limoza pa i naseg vecitog rivala kako deru sve redom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čisto mali dodatak diskusiji. Deril Doukins je u Milanu zaradjivao koliko i ceo 2nd unit Partizana u sezoni 91/92. Svi igrači prve petorke Olimpije iz Milana su imali veće plate od najplaćenijeg igrača Partizana. Budžeti evropskih velikana su oduvek bili drastično veći od ekipa sa ovih prostora. Ako je moglo tada da se pobeđuje i osvaja, mada je samo Jugoplastika pobeđivala dominantno i bez konkurencije, što treba svakako napomenuti, onda mora da se nađe model po kojem može da se osvoji i danas. Partizan je zamalo uspeo u prethodnom formatu, trebalo im je 10ak godina za taj poduhvat. Žalgiris je nešto najbliže tome u ovom trenutku i formatu, pa onda Zvezda. One sezone kada je Zvezda sa 16-14 izvisila za Plejof nas je manje od 200 hiljada u nečijoj plati delilo od F4. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...