Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

1 hour ago, John Terry said:

 

Slazem se, rasprava je bila ko je kriv za Borisu, neki misle samo on, ja mislim da ima od svega po malo.

Proporcijalno smo krivi za Borisinu stagnaciju koliko Real za Doncicev napredak.Jednostavno kad lopta krene da se rola po terenu ostajes sa 4 saigraca i uzmi sta ti je utalmica dala sto kaze Jokic.Trener moze da te nauci vestini,ali ne moze da te nauci da pobedjujes.Sto se tice Radonjica nije mi zao sto nije dosao,uvek pre biram Saleta.I jednom i drugom je Zvezda najbolje sto im se desilo u karijeri,ali Sale je jedan jedini.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, placebo said:

Proporcijalno smo krivi za Borisinu stagnaciju koliko Real za Doncicev napredak.

 

Doncic je jedan u milion igraca, ali opet Real je to spoznao i dao mu loptu u ruke da vodi klub iako su imali Ljulja, Rodrigeza i Fernandeza. Suvu klasu kosarke. Dakle, treba biti strucan i znati raditi sa decom.

 

Borisa nije kompletan igrac, ali ako neko radi sa njim 7 godina, valjda je logicno da neko uoci sta treba forsirati kod njega. Dakle, on je dobar u sutu i dobar je atletski u smislu zastite obruca, skoka i slicno. On je mozda trebalo biti guran na trojku, mnogi se nece sloziti, ali ja mislim da je on trojka, sa ovom snagom. Jednostavno, nije normalno da covek toliko ne napreduje. 7 godina je tu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Doncic je jedan u milion igraca, ali opet Real je to spoznao i dao mu loptu u ruke da vodi klub iako su imali Ljulja, Rodrigeza i Fernandeza. Suvu klasu kosarke. Dakle, treba biti strucan i znati raditi sa decom.

 

Borisa nije kompletan igrac, ali ako neko radi sa njim 7 godina, valjda je logicno da neko uoci sta treba forsirati kod njega. Dakle, on je dobar u sutu i dobar je atletski u smislu zastite obruca, skoka i slicno. On je mozda trebalo biti guran na trojku, mnogi se nece sloziti, ali ja mislim da je on trojka, sa ovom snagom. Jednostavno, nije normalno da covek toliko ne napreduje. 7 godina je tu 🙂

Ljulj,Ćaćo i Fernandez su dobri igraci,ali on je sa jebenih 17 godina igrao kao da ima 35 tako da nisu uporedivi.Garantujem da je Borisa dostigao svoje limite i da je to to,a voleo bi da me demantuje i napravi karijeru.Cak i muceni Aleksandrov je pokazao nesto negde,pa i kod nas.Borisa ima odlicne fizikalije,dobar sut,odlican tajming kod skoka ali kad utalmica krene on se samo izgubi.Bar je obesmismislio onu latinsku poslovicu nomen est omen.😉

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, John Terry said:

 

Doncic je jedan u milion igraca, ali opet Real je to spoznao i dao mu loptu u ruke da vodi klub iako su imali Ljulja, Rodrigeza i Fernandeza. Suvu klasu kosarke. Dakle, treba biti strucan i znati raditi sa decom.

 

Borisa nije kompletan igrac, ali ako neko radi sa njim 7 godina, valjda je logicno da neko uoci sta treba forsirati kod njega. Dakle, on je dobar u sutu i dobar je atletski u smislu zastite obruca, skoka i slicno. On je mozda trebalo biti guran na trojku, mnogi se nece sloziti, ali ja mislim da je on trojka, sa ovom snagom. Jednostavno, nije normalno da covek toliko ne napreduje. 7 godina je tu :)

 

Jakovljevicu, nesudjeni treneru Partizana, ti li si :s_d:

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kako god se radilo sa Borisom, voleo ga trener ili ne i druge gluposti, njega niko ne sprecava da trenira individualno i radi na sebi.

 

Ko je kriv sto on nema bolji dribling? Da ga dovede na malo ozbiljniji nivo mnoge cetvorke bi ga branile pogledom, pored onakvog skok suta i predispozicija.

 

Njegov mindset jeste veliki problem i to je nesto sto se ne ispravlja tako lako, ali ako ostane ovakav kakav je pisi propalo. Dzabe mu i Durantove predispozicije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

On je mozda trebalo biti guran na trojku, mnogi se nece sloziti, ali ja mislim da je on trojka, sa ovom snagom. 

 

Ovo uopšte nije tako luda ideja, to je Vujošević svojevremeno uradio sa Veselim koji pri tome nije imao ni blizu takav šut kao Boriša. Pitanje je doduše da li Boriša ima noge da isprati trojke, ja mislim da ima i da sa ovakvim skillsetom on baš i može da bude interesantan kao trojka, ćoškari (a ima dobar šut iz spot upa) i zaleće se na ofanzivni skok uvek. Problem je takođe u tome što on uopšte nije agresivan igrač, zadovoljava se životarenjem i skrivanjem po parketu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja placem za Vladimirom (Radmanovicem) vec decenijama.

 

Aj ne zajebavajte, eto ga Teri za dve nedelje u punom treningu.

 

Sto se Borise tice, ja se slazem sa vama da ima dosta do njega, ali i kao takav mogao je biti pametnije iskoristen ili pusten da ide. Ovo vise nema smisla, covek je 7 godina tu, od toga jednu godinu u FMP-u, ostalo vreme je fikus u Zvezdi.

Mislim da za pomeranje na trojku jos nije kasno. Problem bi bile lateralne kretnje i naravno prodor do kosa, ali Simonovic to nije umeo do 28. godine pa sad zna.

Link to comment
Share on other sites

Kod Boriše je neverovatno da iako je i Oradea mučena znala da on može da ih ugrozi samo kao spot-up šuter

...zadnje dve sezone mu nije palo na pamet da kada primi loptu na krilu, a već je dao jednu-dve trojke, uradi lažnjak šuta na koji će svaki igrač da odreaguje po difoltu i onda po osnovnoj prodre na polaganje kao gospodin čovek ili sigurnije krene na kucanje. Toliko skila i driblinga poseduje ali on će uvek sa ziceraškim stavom ili da vrati pas ili da je hitne i preko bloka.

Boriša je za sve ove godine iz pozicionog napada na postavljenu odbranu krenuo driblingom u prodor i poentirao samo u onoj utakmici koju ja nisam gledao.

Za razliku od odbrane, njegovi ofanzivni skokovi su daleko od majndseta korektora...ide na skok iz drugog plana samo ako nema gužve u reketu odakle ga lako izguraju. Mislim da ima paranoičan strah od povrede u doskoku ili bar od situacije u kojoj će ispasti nevešt. Danguba je za njega u tom segmentu lavlje srce.

Najžalije je što nikako nije iskoristio period kada je kao mentora imao doktora Perpera. I na prekidima se videlo da se Stratos samo njemu obraća i daje savete...sigurno je, kako se i ovde spominjalo i na treninzima dobio mnoštvo saveta i korekcija od Mastera lakih poena i jednog o najzrelijih i najkompletnijih igrača koji su nosili naš dres. Koliko se vidi...sve džaba.

Simanić je zadnji igrač u nizu čiji napredak i trenutni status u klubu možemo upotrebiti kao primer koji podržava stav o slabom radu sa mlađima.

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ovo uopšte nije tako luda ideja, to je Vujošević svojevremeno uradio sa Veselim koji pri tome nije imao ni blizu takav šut kao Boriša. Pitanje je doduše da li Boriša ima noge da isprati trojke, ja mislim da ima i da sa ovakvim skillsetom on baš i može da bude interesantan kao trojka, ćoškari (a ima dobar šut iz spot upa) i zaleće se na ofanzivni skok uvek. Problem je takođe u tome što on uopšte nije agresivan igrač, zadovoljava se životarenjem i skrivanjem po parketu.

 

 

I čak nije poenta da li bi uspeo kao trojka, ali posle 2-3 godine na toj poziciji, da malo ojača i spusti na 4 i da bude uber pokretna+skilful četvorka. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U današnjoj košarci se teži snižavanju petorki i igri sa više ball handler-a, zaista ne vidim kako se u to uklapa Simanić na poziciji 3... Jel' uopšte postoji neki igrač od 210+ cm u EL/EC da igra trojku? I kakav bi boljitak to donelo, imajući u vidu da su njegovi jedini ofanzivni kvaliteti šut za 3 i tranzicija? On svakako lakše dolazi do svojih šuteva igrajući četvorku, za sebe i druge da kreira ne ume nikako, za neko napadanje sa posta ima previsoko težište i nedovoljno snage, a uz to nije fajter, nema motor i low IQ igrač je, pa ne može da hasluje i bude zahvalan igrač iz drugog plana kao neki Klaver recimo... Meni on na SF nema baš nikakvog smisla.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Stvaranje mladog igrace nije samo kosarkaska edukacija vec i uticaj na njegov karakter. Steta je sto niko nije mogao da probudi u njemu vecu agresivnost i motivaciju. Siguran sam da na njega u mladjim kategorijama niko nije povisio glas ili zahtevao izricito nesto od njega. Moguce da bi Vujosevic izvukao nesto iz njega. Ali i sam Simanic mora da zeli promenu, a meni se ne cini da je zainteresovan da nesto promeni. Steta. Sa takvom konstitucjom po utakmici bi morao da ima minimum 2 alley oop-a.

Koliko jos do Fenera? Nedelju dana? Nikad sporije da prodje vreme. Jos nisam gledao "Obradovicevu" Zvezdu i ne mogu da docekam. Ocekivanja - ogroomnaa 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Borisa Simanic a.k.a Michael Porter Jr za siromasnije siromahe.

Ko tapne celava mu keva.

 

Odbranio bih ga ja sa dve diskus hernije i 115 kila na dva metra. Ne d'o bog da ode u NBA, pa plakao bi svaku drugu utakmicu kada bi imao duele sa kojekakvim Morisima, Batlerima i slicnim provokatorima.

Iliti sto se kaze narodski - dzabe siroka ramena (i igra iznad obraca), kad su muda malena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...