Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Za ove starije kao i sto sam ja st dosta pamte. Da li je tacna urbana legenda da nam je istoriju KK prilicno odredio Mihomil Nakic onim kosem za titulu Cibone 84. Prica postoji da je Drazenova odluka bila da posle vojske ide u klub koji igra Kup Sampiona tad.
To jeste izjavio, ali samo zato što su ga navodno neki generali prekomandovali iz Pule (mornarički garnizon) u Beograd (nema mornarički garnizon [emoji2958]) kako bi trenirao sa Partizanom. Inače u Puli je bila oformljena i košarkaška ekipa koja je imala pravo da se takmiči u Kupu Jugoslavije, gde su došli do četvrtfinala i ispali od Jugoplastike. Ja bar ne znam da je sa nama ikada bio dovođen u vezu. Eto mi 45+ pamtimo kako su komšije još pre Duleta znali da koriste sve dostupne "resurse" u formiranju svojih rostera.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, djurava said:

Za ove starije kao i sto sam ja st dosta pamte. Da li je tacna urbana legenda da nam je istoriju KK prilicno odredio Mihomil Nakic onim kosem za titulu Cibone 84. Prica postoji da je Drazenova odluka bila da posle vojske ide u klub koji igra Kup Sampiona tad.

Generalno to je slicna prica sa Doncicevom,samo sto ovaj mali bogalji sta stigne pa je to prilucno ubrzao i dosao do top 5 NBA igraca u drugoh sezoni i tako zatvorio retoricku raspravu o najboljem igeacu sa Balkana ikada...Secam se tog kosa i Cibone iz tog vremena,cela zemlja ih je gledala.Moka se nasao na pravom mestu u pravo vreme,kao i Pablo Laso u Realu sve ostalo je istorihja.

Mali edit:

Moka Drazen=Sibenka

Pablo Luka=Real

Edited by placebo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, n4l1m said:

al kaki smi odron na 4, to nie humano..

ok mjk koji moze da rudari(tm) nekih 10-15minuta, simon macka koji ce na svakoj dvadesetoj utakmici imati 40% za 3, i  borisa aka  cardak ni na nebu ni na zemlji..:default_coffee:

Možda se i tu nešto promeni, ko zna ... :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

al kaki smi odron na 4, to nie humano..

ok mjk koji moze da rudari(tm) nekih 10-15minuta, simon macka koji ce na svakoj dvadesetoj utakmici imati 40% za 3, i  borisa aka  cardak ni na nebu ni na zemlji..:default_coffee:

 

Tu su i Reath i Davidovac.

 

Ne mozes da kazes da nemamo kvantitet na 3 i 4.

Link to comment
Share on other sites

Nema logike da ne ocekujemo dosekelcije na zimu, pogotovo sto su okolnosti takve da ne znamo dokle ce dogurati sezona. U reketu necemo sigurno nista dovoditi dok se ne vidi koliko mogu postojeci igraci, a imamo ih 6-7 u reketu. Da bi dosao neko u reket, mora neko i da ode.

 

Taj bek se moze ocekivati jer tu definitivno nema ni kvantiteta.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

Ne znam da li sam više plakao kad ga je Mihovil metnuo ili kada smo pokradeni protiv Borusije.

Bukvalno isto tako. Bio sam klinjo od 9 pa onda 14. U basketu smo im vratili za taj koš Nakica u sezoni 86/87 gdje ih je Prelevic uništio međutim uslijedio je poraz u finalu od komsija iako smo imali u prvoj u hali sportova skoro 20 razlike prednosti pa na kraju izgubili oko desetak. Bio sam te 84 na prvoj utakmici u toj seriji u velikoj dvorani doma sportova a druga u Zg se igrala u maloj. I pamtim sa prve da je isto bila tijesna ali i da je skoro cijela jedna tribina bila puna naših navijača. Nikada više toliko kao tada a gledao sam ih skoro sve do rata. 

Edited by bodo
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Setih se kako su nam u gotovo svakom prelaznom roku nedostajali igraci na 1 i 5 (nesto kao i sada pre Terry-a). 
I kako je na B92 uvek bilo upada novih clanova sa istom konstatacijom [emoji846] 
 
Pa je obrnuti Pero imao ovaj rad [emoji1] 
tpe4lop.gif
 
 
Evo ja ne mislim da nam išta više treba. Imali smo mi i mnogo lošije rostere. Sa ovakvim trenerom mislim da će i Radanov pokazati ono što svi očekujemo i biti barem solidan role player. Meni je bitnije da vidim da ekipa grize, da se bore do kraja. Nemoj pogrešno da me razumeš, ne ljutim se, samo se nadam da možda mogu nešto i da doprinesem temi. Svima nam je (dobro ima i ovih komšija što povremeno svrate) Zvezda u srcu i meni je to najlepše ovde. 75afb79af45e8e0142580f521aab099e.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, n4l1m said:

al kaki smi odron na 4, to nie humano..

ok mjk koji moze da rudari(tm) nekih 10-15minuta, simon macka koji ce na svakoj dvadesetoj utakmici imati 40% za 3, i  borisa aka  cardak ni na nebu ni na zemlji..:default_coffee:

 

Reath ce da pokida sezonu. Od Simane i Kuridze nema nista. Simon moze da koristi. 

 

Citao sam prethodne strane, da Sale nije srecan sa Radanovim i Simanicem. Za Simanica mi je vec jasno da je ovo plafon, covek nije ni jotu napredovao, cak ni fizicki ne moze da ojaca. Ali za Radanova mi je bas cudno, decko je potencijalni all round igrac, 1-2-3 pozicije, sa odlicnim ball handlingom. Sta je problem? Radne navike?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, placebo said:

Ja plakao,a pokojni cale da bi me dodatno zezao dere se lea lea Cibosi.Sve se desava na 1-1 u seriji.Tad sam "omrznuo" bracu Petrovic i naravno navijao za njih dok su igrali za reprezentaciju.Na tu ekipu iz koledza dolazi teski centar Jovanovic, a ceo pionir skandira  U S A😂😂😂😂.U isto vreme u Partizan stize Pecarski.Nego niko ne spominje Zokija Radovica???

Kod mene sestra navijala za Cibonu, iz čistog inata prema meni i starome. Plus što je bila zaljubljena u Acu Petrovića. :classic_laugh:

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

simana je ojacao fizicki, i to je prakticno jedini njegov napredak u poslednje 4 godine
slab rad na fundamentima u juniorima, izvlacenje na fizikalije i upitan mindset i dobijemo ovo sto imamo danas
ceka ga karijera dragana labovica po nekim rumunijama
best case jelovac

radanov igracki ima skoro sve sto treba
ako je sale jos jedan trener koji ga “ne voli” mora biti da je mali zesca promaja u glavi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, big bad bruin said:

Evo ja ne mislim da nam išta više treba. Imali smo mi i mnogo lošije rostere. Sa ovakvim trenerom mislim da će i Radanov pokazati ono što svi očekujemo i biti barem solidan role player. Meni je bitnije da vidim da ekipa grize, da se bore do kraja. Nemoj pogrešno da me razumeš, ne ljutim se, samo se nadam da možda mogu nešto i da doprinesem temi. Svima nam je (dobro ima i ovih komšija što povremeno svrate) Zvezda u srcu i meni je to najlepše ovde. 75afb79af45e8e0142580f521aab099e.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

 

Ma nisam mislio na tebe konkretno 🙂 nego generalno - kako nam uvek 1 i 5 "trebaju" i kako u toku prelaznog roka ima najvise novih ljudi. Dobro ti nama dosao! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Borisa Simanic od tehnike zna da tapka loptu desnom rukom.

Covek je toliko bolno netalentovan u tom smislu i neverovatno kosarkaski nepismen.

 

S obzirom da su ljudi sa ovih prostora genetski manje eksplozivni, skocni i brzi, mislim da je greska javnosti sto svakog klinca koji ispada iz kalupa "spor, trom, tehnicar" ocarine kao supertalentovanog, samo zato sto moze ravnopravno sa tamnoputim igracima da skoci ili trci.

 

Od Nemanje ALeksandrova nije bio ni jedan klinac koji je atletski jak, a da je imao bar prosecno sturo kosarkasko znanje. Ne racunajuci njega, koji je ipak imao "bogom dan talenat".

Los rad u mladjim kategorijama, forsira se fizika radi rezultata, koji ne smeju biti prioritet. Vise puta sam bio prisutan na treninzima malog Aranitovica koji je tada imao 15-17 godina. To je bila nenormalna snaga za taj uzrast, ali se svako iz kluba previse i oslanjao na taj segment, ukljucujuci i njega samog.

Koja je poenta sto je igrao ravnopravno (ili bio bolji) od Luke Doncica na turniru mlade Evrolige?

 

Desna saka Dejana Davidovca vredi vise od Borise Simanica.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2020 at 9:24 AM, Gilmour said:

Borisa Simanic od tehnike zna da tapka loptu desnom rukom.

Covek je toliko bolno netalentovan u tom smislu i neverovatno kosarkaski nepismen.

 

S obzirom da su ljudi sa ovih prostora genetski manje eksplozivni, skocni i brzi, mislim da je greska javnosti sto svakog klinca koji ispada iz kalupa "spor, trom, tehnicar" ocarine kao supertalentovanog, samo zato sto moze ravnopravno sa tamnoputim igracima da skoci ili trci.

 

Od Nemanje ALeksandrova nije bio ni jedan klinac koji je atletski jak, a da je imao bar prosecno sturo kosarkasko znanje. Ne racunajuci njega, koji je ipak imao "bogom dan talenat".

Los rad u mladjim kategorijama, forsira se fizika radi rezultata, koji ne smeju biti prioritet. Vise puta sam bio prisutan na treninzima malog Aranitovica koji je tada imao 15-17 godina. To je bila nenormalna snaga za taj uzrast, ali se svako iz kluba previse i oslanjao na taj segment, ukljucujuci i njega samog.

Koja je poenta sto je igrao ravnopravno (ili bio bolji) od Luke Doncica na turniru mlade Evrolige?

 

Desna saka Dejana Davidovca vredi vise od Borise Simanica.

 

 

Aj da si rekao desna saka od Nikole Kalinica.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...