Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Pozdrav svima. Čitam redovno i moram reći da uživam u analizama pojedinih forumaša. Evo prvi put pišem, ali morao sam sa vama da podelim nešto...
"Javilo" mi se u snu da je Dairis Bertans potpisao za Zvezdu...šta će nam ne znam i odakle mi on pade na pamet opet ostaje misterija. Nadam se da nisam izbaksuzirao nešto...
Eto imam dosta navijačkih sezona iza sebe i usudio bih se reći da me ovaj početak Saše na klupi, podseća na sezonu 82/83 kad je Ranko Žeravica počeo da vaskrsava Zvezdu praveći ekipu koja će već sledeće godine igrati finale Kupa Koraća, a u finalu play off-a u Zagrebu za poen izgubiti od tada moćne Cibone. Ta je ekipa bila prepuna dobrih, bez ekstra talentovanih igrača, ali radnika sa neverovatnom timskom hemijom. Žižić, Janković, Nikolić, Radović,Bogosavljev, Milićević, Avdija...ovde bih dodao da je Guza Janković najjači igrač i izuzetan lik, koji je sam znao nositi ekipu na leđima. Mogu se naći na youtube-u neke njegove simultanke sa tada najjačim ekipama u Evropi.
Eto toliko mi se sviđa ovaj sastav i energija koja se pravi oko ekipe.
Da me ne razumete pogrešno, Radonju tek treba stići, a MWill-a nadmašiti, ali sam izuzetno optimističan kada su Saša i ovaj tim u pitanju.
Živi i zdravi bili i na utakmice mogli odlaziti!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Kankkunen said:

Miško može da sredi (iz excela)

 

 

Ne moze, Sakramento je postao komsijska filijala, mi uzimamo samo one iz ekipa sa sampionskim pedigreom - GSW, Klivlend, Portland... ok omakao nam se Kvinsi Miler iz SAC ali dobro sad, vratismo im slanjem MWill-a (zaobilaznim putem). 

 

:wicked:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, big bad bruin said:

Pozdrav svima. Čitam redovno i moram reći da uživam u analizama pojedinih forumaša. Evo prvi put pišem, ali morao sam sa vama da podelim nešto...
"Javilo" mi se u snu da je Dairis Bertans potpisao za Zvezdu...šta će nam ne znam i odakle mi on pade na pamet opet ostaje misterija. Nadam se da nisam izbaksuzirao nešto...
Eto imam dosta navijačkih sezona iza sebe i usudio bih se reći da me ovaj početak Saše na klupi, podseća na sezonu 82/83 kad je Ranko Žeravica počeo da vaskrsava Zvezdu praveći ekipu koja će već sledeće godine igrati finale Kupa Koraća, a u finalu play off-a u Zagrebu za poen izgubiti od tada moćne Cibone. Ta je ekipa bila prepuna dobrih, bez ekstra talentovanih igrača, ali radnika sa neverovatnom timskom hemijom. Žižić, Janković, Nikolić, Radović,Bogosavljev, Milićević, Avdija...ovde bih dodao da je Guza Janković najjači igrač i izuzetan lik, koji je sam znao nositi ekipu na leđima. Mogu se naći na youtube-u neke njegove simultanke sa tada najjačim ekipama u Evropi.
Eto toliko mi se sviđa ovaj sastav i energija koja se pravi oko ekipe.
Da me ne razumete pogrešno, Radonju tek treba stići, a MWill-a nadmašiti, ali sam izuzetno optimističan kada su Saša i ovaj tim u pitanju.
Živi i zdravi bili i na utakmice mogli odlaziti!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

 

Velkam bro 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pavijan2 said:

@big bad bruin Guza je kod Žeravice bio klinac i bukvalno 10. igrač u rotaciji.

Najbolje partije u Zvezdi odigrao je kod Moke 89/90 i 91/92 kod Duloa Vujoševića.

Meni je on bio najdraži igrač u tom periodu ( Žeravica pa poslije Đurović) A pamtim ga još i u dresu Vojvodine. Gledo sam ga u domu Dražena Petrovića  kad je skoro sam dobio Cibonu čini mi se nakon dva produžetka. Sezona 90/91

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, možda sam se pogrešno izrazio. Sa 20 godina koje je tada imao nije odmah imao takav uticaj u ta dva finala sa Cibonom, ali kad ga je Vlada Đurović upario sa Prelevićem, već od 85/86 je radio ogroman posao. Te njegove statse, sa saigračima često skromnih kvaliteta sad teško ko može da ponovi. Ja se sećam i onih startova sezona kada Zvezda po prva četri kola nije mogla da pobedi, a Guza je pružao maksimum na svakoj. Čak bih rekao da je Jokić pre Jokića...mislim na odnos fizikalije vs BBIQ. Često se zaboravlja da je kroz karijeru imao 20+ ppg, 6rpg, 4aspg. Bio je i MVP lige, najbolji strelac...
Izvinjavam se što pretvorih ovu temu u Sećanja.
Daj još tog PG/SG pa da još sa tribina uživamo u nastajanju Saše Obradovića kao trenerske legende Crvene Zvezde.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svako ime koje izadje u etar/forum/fb/ burek portal, treba znati da 99 % nije taj igrac.

 

Sutra stize Terry, med pregledi, slikanje sa salom, izjave kako je oduvek sanjao da igra u KKCZ , najbolji navijaci, bla , bla, bla.

 

Objava novog igraca vrlo verovatno posle ovoga. Treba ispostovati medijski novog igraca,mada vidim da ste ga vec izgustirali i da se samo ceka novi potpis.

 

Strpljen spasen kaze se. 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, big bad bruin said:

Pozdrav svima. Čitam redovno i moram reći da uživam u analizama pojedinih forumaša. Evo prvi put pišem, ali morao sam sa vama da podelim nešto...
"Javilo" mi se u snu da je Dairis Bertans potpisao za Zvezdu...šta će nam ne znam i odakle mi on pade na pamet opet ostaje misterija. Nadam se da nisam izbaksuzirao nešto...
Eto imam dosta navijačkih sezona iza sebe i usudio bih se reći da me ovaj početak Saše na klupi, podseća na sezonu 82/83 kad je Ranko Žeravica počeo da vaskrsava Zvezdu praveći ekipu koja će već sledeće godine igrati finale Kupa Koraća, a u finalu play off-a u Zagrebu za poen izgubiti od tada moćne Cibone. Ta je ekipa bila prepuna dobrih, bez ekstra talentovanih igrača, ali radnika sa neverovatnom timskom hemijom. Žižić, Janković, Nikolić, Radović,Bogosavljev, Milićević, Avdija...ovde bih dodao da je Guza Janković najjači igrač i izuzetan lik, koji je sam znao nositi ekipu na leđima. Mogu se naći na youtube-u neke njegove simultanke sa tada najjačim ekipama u Evropi.
Eto toliko mi se sviđa ovaj sastav i energija koja se pravi oko ekipe.
Da me ne razumete pogrešno, Radonju tek treba stići, a MWill-a nadmašiti, ali sam izuzetno optimističan kada su Saša i ovaj tim u pitanju.
Živi i zdravi bili i na utakmice mogli odlaziti!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

 

Dobrodoslica @big bad bruin!

 

Bertans bi bio dobro resenje, kao jos jedan igrac koji ima evroligasko iskustvo uz Loyda. U sustini ce nam faliti jos 1-2 nosioca igre kada Loydu ne ide.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bertansu dzaba i da ima 15 el sezona jer je mediokritet. Ne treba ti bog zna kakav skauting da iz g lige izvuces boljeg ograca od njega. 

 

Ali se slazem da bi nam dobro dosao jos jedan handler sa poenima. Od igraca koji su se danas provukli po internetu najvise mi se svidja ovaj ex Portland. 

 

U svakom slucaju nadam se da ce i taj posljednji stranac biti igrac cija karijera ide uzlaznom putanjom , ne neki potroseni igrac iz el. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pavijan2 said:

Gledao i plakao.

Ko nije pratio Zvezdu u košarci osamdesetih ne zna šta je patnja.

Ja plakao,a pokojni cale da bi me dodatno zezao dere se lea lea Cibosi.Sve se desava na 1-1 u seriji.Tad sam "omrznuo" bracu Petrovic i naravno navijao za njih dok su igrali za reprezentaciju.Na tu ekipu iz koledza dolazi teski centar Jovanovic, a ceo pionir skandira  U S A😂😂😂😂.U isto vreme u Partizan stize Pecarski.Nego niko ne spominje Zokija Radovica???

Link to comment
Share on other sites

Ja plakao,a pokojni cale da bi me dodatno zezao dere se lea lea Cibosi.Sve se desava na 1-1 u seriji.Tad sam "omrznuo" bracu Petrovic i naravno navijao za njih dok su igrali za reprezentaciju.Na tu ekipu iz koledza dolazi teski centar Jovanovic, a ceo pionir skandira  U S A[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23].U isto vreme u Partizan stize Pecarski.Nego niko ne spominje Zokija Radovica???
Zoki Radović bek sa najviše skokova na svakoj utakmici koju je igrao, klasičan hustle player 80-tih. Čak je i Dražen voleo sa njim da igra. Onaj sudar sa kamerom pred odlučujuća bacanja protiv Partizana...ja sam tad najviše propatio.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za ove starije kao i sto sam ja st dosta pamte. Da li je tacna urbana legenda da nam je istoriju KK prilicno odredio Mihomil Nakic onim kosem za titulu Cibone 84. Prica postoji da je Drazenova odluka bila da posle vojske ide u klub koji igra Kup Sampiona tad.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...