Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mene malo brine što lik sa ovakvom atletikom do sada igra ispod radara iako ima "već" 24 godine. To verovatno znači da je jako tanak sa košarkaškim fundamentima. Prosto mi je nerealno da on pored ovakvih fizikalija igra i opasnu odbranu i ima visok bb IQ, tu se verovatno preteruje. Svi ovakvi likovi ovog cenovnog ranga od košarke uglavnom znaju samo da zakucaju.

E jbg sad nas brine sto terry sa 24 igra ispod radara, al nam je mosely koji je do 30. igrao drugu italijansku top EL centar😀Naravno da ima rupa i u njegovoj igri, pre svega ofanzivnoj, fali mu i malo mase, ali ja mislim da mi kao klub treba da jurimo ovakve i slicne igrace. Hocu reci da pronadjemo nnoka, jekiria i slicne pre nego sto izgrade ime u nekom drugom EL timu

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Budimo realni...i Terry i njegov menadžer se ozbiljno šutiraju u dupe što su nakon Banvita, Hapoela i Lige Šampiona stigli do EL.

Njegov voljni momenat da pruži maksimum na velikoj sceni ne može biti sporan jer je svestan da mu je u najboljem slučaju Zvezda odskočna daska. U prilog tome ide i taj ratnički temperament koji treba znati usmeriti i izvući maksimum iz njega (za kontra primer pogledati pod ''Boriša Simanić'').

Sale je sada, doduše iznuđeno, kompletirao centarsku liniju sa apsolutno tri različita profila igrača od kojih ni jedan nije ni prosečan u odbrani već im je to forte. Bože zdravlja da nam Kuz izbori poziciju prvog centra pa će Teri ulaziti na parket sa već izbačenim očnjacima i pretegnutim pertlama.

Terri jeste fenomen gledano kroz fizikalije. Na nekoliko snimaka je loše bačen alej-up izvlačio iz minusa ispod obruča i rešavao bez problema.

Na takmičenju u zakucavanju je bez problema izveo ''windmill'' sa ''between the legs'' pripremom. Obratite pažnju kolika su to stopala, raspon mu je 2.16m i sa tih 2.06m visine (a ti podaci su ipak i na sajtu Champions league i Basketball references) ima 102-3kg, a to su proporcije više za solidno krilo ili krilnog centra - npr. Luka Dončić sa dva metra ima tu masu. Kada bi mu nakalemili Borišinu meku ruku sledeće sezone bi ga udali Realu za krunski nakit i parcelu na Tenerifama. 

Pošto ipak nema ni naznake šuta van reketa, na svim snimcima se vidi da ako ga snažniji čuvar maltretira pod košem, on uglavnom izlazi iz reketa i traži prazan prostor sa obe strane da se zaleti na alej-up ili da pokupi neki otpadak nakon šuta. Naravno da ozbiljne ekipe neće ostaviti toliko prostora ali to je na Saletu da im zavrti glave brzim kretanjem lopte ili da vrati Kuza.

 

Meni i ovi njegovi blokovi deluju jako pismeno jer dobro prati šta mu se dešava iza ledja pre nego se postavi.

Često koristi i onu Štimetovu foru lažnog bloka ali to radi samo kada pročita da je plej već odabrao stranu od koša za prodor. U svakom bloku je onako krakat u ozbiljnom raskoračnom stavu, klejmuje prostor ali iz njega izlazi kao ispaljen. Ima tu prilično košarke za pametno upotrebiti. 

 

Ako je u nekom segmentu posebno rizičan to je da ga iskusna manguparija ne stroši pod obručem... jer zbog želje da se pokaže da vredi više i usled ozbiljnog skretanja pažnje na sebe ''visokim stepenom egzaltiranosti'' ozbiljno ide na nerv protivnicima...a još i da ima raje na tribinama iste bi gorele do belog usijanja.

 

Na kraju priče...nije Terry potpisan kao veliko ime čak ni kao iskusan igrač sa referencama, već u najbolju ruku potencijalno dobar ubod na kom će Čoki najzad da gradi stabilan sezonski finansijski saldo tamo 2021...odmah nakon Kališa.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Wingwalker said:

Budimo realni...i Terry i njegov menadžer se ozbiljno šutiraju u dupe što su nakon Banvita, Hapoela i Lige Šampiona stigli do EL.

 

 

Quote

 

 

Mi smo u tom rangu ekipa koja sebi može da priusti i proba takvog centra da li je stvarno kvalitet za EL ili ne. 

Ne samo njega nego sve igrace sličnog kalibra i potencijala.

@MrTwister  kaže da su ga hteli Kuban, Pao... vrv je bio na nekoj produženoj listi od 30 igraca koje žele, a pogotovo Pao koji je ove sezone poželeo svakog slobodnog igraca. 

 

Nadam se da ćemo pogoditi sa njim!

 

Edit

Terijev saigrac iz Banvita, 42 posto za 3 u sezoni, krilo. 

 

https://youtu.be/oXEWOGIv7jw

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Da ne budem shvaćen pogrešno, ja sam vrlo zadovoljan što smo doveli igrača Terijevog profila, prosto na papiru (a i na hajlajtsima) izgleda suviše dobro za iznuđeno rešenje pa odatle skepsa da ipak ima neke skrivene felere. Jasno je da nije neki virtuoz sa loptom i da nema šut, od centra nam i treba nešto drugo, ovo što on ima na papiru. Kod ovakvog profila centara ogromnu razliku pravi basketball IQ, ko ga ima (Hines, Dunston i sl.) viđen je za sami vrh EL, ko ga nema igra za osrednje turske i ruske klubove. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da ne budem shvaćen pogrešno, ja sam vrlo zadovoljan što smo doveli igrača Terijevog profila, prosto na papiru (a i na hajlajtsima) izgleda suviše dobro za iznuđeno rešenje pa odatle skepsa da ipak ima neke skrivene felere. Jasno je da nije neki virtuoz sa loptom i da nema šut, od centra nam i treba nešto drugo, ovo što on ima na papiru. Kod ovakvog profila centara ogromnu razliku pravi basketball IQ, ko ga ima (Hines, Dunston i sl.) viđen je za sami vrh EL, ko ga nema igra za osrednje turske i ruske klubove. 

 

Cska, Efes, Real... imaju taj luksuz da dovedu igraca iz Olija, Pao, Zvezde..., a mi smo tu da testiramo da li su igraci poput Terija EL slif ili za neki osrednji turski ili ruski klub. 

 

Sto vise uspeha budemo imali sa takvim igracima to ćemo više vremana provesti u EL jer kako stvari stoje naši mladi igrači su sve tanjeg kvaliteta koji se traži. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Babaduka said:

Ili npr

 

Da vidimo ko je igrao na kecu kod Sase u bliskoj proslosti:

Renfroe, Rochesti, Regland, just saying 🙂

Just now, Šarac said:

Da vidimo ko je igrao na kecu kod Sase u bliskoj proslosti:

Renfroe, Rochesti, Regland,  sta im je zajednicko? just saying 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

I dalje je ovo tim pun prosecnih igraca... ali mislim da bi sledece sezone mogla da se izvrsi dobra doselekcija i napravi jedan jak tim. Taman cemo tad da se resimo Laze, vrv i Kuridze i Simona, a  videcemo da li Simanic i Radanov vrede nesto napokon

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vepar said:

I dalje je ovo tim pun prosecnih igraca... ali mislim da bi sledece sezone mogla da se izvrsi dobra doselekcija i napravi jedan jak tim. Taman cemo tad da se resimo Laze, vrv i Kuridze i Simona, a  videcemo da li Simanic i Radanov vrede nesto napokon

Neka je.Zato imamo trenera.Bolje prosecan tim sa top trenerom neg top tim bez.Makar smo to iskusili prethodinh par sezona,

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za moj ukus fali mu par cm ali nije loše, i mislim da se uklapa na ovaj tim. Sašino pojačanje tipično. To mi se sviđa.
I inače više volim ove manje afirmisane igrače u prajmu, nego proverena imena (sa radara) na zalasku. Ti provereni su Ćokijev tm Sofo, Gist.. To su ispale u najavi.
Ovde trener ima viziju i dovodi igrače prema tome. Trebalo bi pošteno da se kaže da Nebojša u tom smislu poštuje trenere.
Baš sam optimista, i mislim da će bar Aba da bude plitak potok, ako bude sve ok.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mister-no said:

Za moj ukus fali mu par cm ali nije loše, i mislim da se uklapa na ovaj tim. Sašino pojačanje tipično. To mi se sviđa.
I inače više volim ove manje afirmisane igrače u prajmu, nego proverena imena (sa radara) na zalasku. Ti provereni su Ćokijev tm Sofo, Gist.. To su ispale u najavi.
Ovde trener ima viziju i dovodi igrače prema tome. Trebalo bi pošteno da se kaže da Nebojša u tom smislu poštuje trenere.
Baš sam optimista, i mislim da će bar Aba da bude plitak potok, ako bude sve ok.

Zaista izgleda da ima manje od 206 cm, ali svi stavljaju 206 cm kao visinu. E sad moguce da se prenose podaci iz USA gde se merenja vrse u patikama.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...