Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

35 minutes ago, Šarac said:

Izvinjavam se forumasima koji su stavljali slemove danas ocekujuci neko jace ime.

Jebiga Sasa ne j..b..e ta imena, ne zanimaju ga, hoce ove sto grizu, sto su gladni i pre svega zdravi. Tarik Black jeste bio jedan od opcija, ali je procena nasih doktora da postoji velika opasnost od novih povreda a i njegova cena nije vredna tog rizika.

Ubuduce se necu javljati jer ne zelim da izazovem razocarenja kolega forumasa. 

 

Za playa/beka moracete sami da odaberete zastitno odelo ( maska not included).

 

Evo ja sam baš zadovoljan.

 

28 minutes ago, Haggard said:

Ljudi ga porede sa Mozlijem kao da je to nešto loše. A ovaj je svakako bolji igrač od Mozlija. Sličan defanzivac, bolji u napadu.

 

Po meni je Mozli najbolji centar ABA i jedan od najboljih EC centara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj deluje do jaja, i da ce biti ubod samo takav. Vise volim ovakve potpise nego neka "imena" koja se u velikom broju slucajeva preplate. Ubedjen sam i da je jeftiniji od Noka.

Ne lozim se na blokade po hajlajtsima toliko, ali se u istima recimo moze videti kako dobro mu rade noge i ruke u p&r odbrani, bas deluje predobro. Obradovic ce da napravi sajletinu od ekipe u odbrani.

U napadu da ne ide dalje od opanaka, da slipuje pikove i zalece se na kos ocekujuci loptu, i dosta.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ulicni basketas said:

Mozli nije top EL centar, jer nije igrao EL (ako se ne varam). Ali je zato top centar. Prototip moderne petice.

Kod njega je jedino top odbrana od pika i mogucnost da brani nize igrace,skok je prosecan za prvu peticu a ni u napadu ne mozes da racunas da ce dati sigurnih 10 poena.Bezopasan je sa distance i sa niskog posta ali je jako dobar na obrucu.Da me ljudi pogresno ne shvate,Mozli je dobar igrac ali mislim da u evroligi ne bi mogao puno da ponudi.Zabar je lepo zamislio centarsku liniju prosle sezone ali je nesto puklo sa belorusom koji je trebao da bude prvi centar ekipe i po kvalitetima i po reputaciji....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Uti said:

Kod njega je jedino top odbrana od pika i mogucnost da brani nize igrace,skok je prosecan za prvu peticu a ni u napadu ne mozes da racunas da ce dati sigurnih 10 poena.Bezopasan je sa distance i sa niskog posta ali je jako dobar na obrucu.Da me ljudi pogresno ne shvate,Mozli je dobar igrac ali mislim da u evroligi ne bi mogao puno da ponudi.Zabar je lepo zamislio centarsku liniju prosle sezone ali je nesto puklo sa belorusom koji je trebao da bude prvi centar ekipe i po kvalitetima i po reputaciji....

 

Potpuno se ne slažem, ali tema nije Mozli, pa da ne nastavljamo dalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Anton Chigurh said:

Nadam se da ce i bek biti doveden po slicnom principu, da ne bude neka Dzening/Koponen bezvezna prica. Usled situacije sa prolongiranjem NBA odnosno potencijalnim otkazivanjem G Lige, ocekujem poplavu dostupnih a potencijalno odlicnih igraca za evropsko trziste.

Strepim od te kombinacije, valjda neće ... :smiley24:

Link to comment
Share on other sites

Ovaj potpis deluje kao Saletov pečat, tako da od mene samo pohvale. Gospodin trener ima jasno zacrtanu ideju kako tim treba da izgleda, i deluje da će sva pojačanja da se uklope u taj koncept. Ne sumnjam ni da će poslednje pojačanje na poziciji beka biti ono što Sale misli da nam treba.

 

Jedva čekam da počne sezona, konačno opet imamo trenera. Samo da ne bude nekih prekida sezone, odlaganja i otkazivanja utakmica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nemojmo stvarno o tome "ispod radara" coeka su znali svi iako je tu tek godinu dana igrao, nema potrebe za oversellingom 😄 Ljudi koji prate kosarku upoznati su sa njegovim kvalitetima i backgroundom, znam da se kod komsija vasih bar 2 mjeseca vrtio kao moguca opcija, nije ga niko iskopao nit se on krio nedje vec je bio jedan od najefikasnijih igraca prosle sezone i bio je na radaru mnogih evropskih ekipa ali je do njega bilo iskljucivo sto nije potpisao nidje do sad.

Da dodam samo na ovo da nije faktor u napadu, spacing se ne dobija iskljucivo sutem za 3, gdje off-ball igraci prijetnjom suta za 3 izvlace igrace iz reketa i prave prostor ostalima, dobar roll igrac poput Terrya takodje pruza vertikalni spacing pa ta njegova sposobnost da se dobro rolla i zavrsava u visokim procentima na obrucu takodje moze da nacera odbrane da skupljaju u reketu usled te prijetnje suteri imaju vise prostora i bolje poglede prema kosu nego sto bi inace imali. To takodje pomaze da napad bolje izgleda a i takodje po meni je potcjenjen dodavac, bice mozda nekih pasova nakon short rolla, nece zaustavljati protok lopte i sl. (nesto sto bi recimo bio problem kod Nnoka koji je klasican play-finisher)

Edited by MrTwister
  • Like 19
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...