Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Gledao sam malo ove nase prijateljske, otprilike se nazire rotacija i kako ce se koristiti igraci. Veoma pozitivno, i moram reci ocekivano sa moje strane.

 

Bekovi Hall, Loyd, Walden su igrali  u svakoj mogucoj kombinaciji. Postoji primarni ball-handler, ali igrac koji je najblizi lopti, pogotovo u zapocetku tranzicije, taj postaje outlet i zapocinje kontru/napad. Sto se tice bekovskog pojacanja, ne vjerujem da ce zauzimati minute, ili suteve ijednom od njih, nego ih generalno rasteretiti. Igraci su non-stop u crvenom, workload koji se trazi je veliki u oba smijera. Igraci prakticno ne staju, niti se stede i u jednom trenutku, sto je fantasticno. Generalno treba pojacati rotaciju sa jos jednim kvalitetnim bekom, sa slicnim karakteristikama, mozda za nijansu sa izrazitijim sutem - kao sto sam ranije prizeljkivao, vise bih volio da taj igrac bude 2-3, nego 1-2, ali vidicemo sta se nadje na marketu.

 

Sto se tice cetvorke - licno ne vidim guzvu, nego versitilnost igraca koji mogu da pokrivaju vise pozicija. Recimo Simonovic je protiv Karsijake igrao SF, i to u petorci sa Davidovcem koji je obavljao PF zadatke. Reath je vecinom igrao na petici, dok se Kuridza koristio jedna na PF i na C. Imamo dosta igraca koji su polivalentni, kojima je to najveci kvalitet, i nema ih smisla kalupiti u jednu poziciju, nego koristiti tu versitilnost u spustanje/podizanje petorki, ubrzavanju igre itd.

 

Pojacanje na petici - bukvalno Nnoko bi nam  zavrsio sav posao, i nadam se da se trazi slican profil. Ex-Futura centar je ok, ali prilicno nepokretan, i ne odgovara citavoj fizionomiji ekipe. Ako dodje, siguran sam da ce se iskoristiti na dobar nacin, ali se ipak nadam nekom brzem, skocnijem, agilnijem.

 

Igra vec sada ima izrazite osnove, kako se krecemo na obe strane terena. Vidi se dobar rad, disciplina i hemija u ekipi. Cini mi se da ce ovo biti jedna prijatna sezona, sa konacno igrom od koje me ne boli zeludac. Nema mekanih, mrljavih, sporih koje moramo sakrivati u odbrani, nema glupih koji ispadaju na prvoj rotaciji, niko ne sluzi kao skretnicar u odbrani, nego svi rade kao sat. U napadu su svi konstantno na svojim pozicijama, igra se organizovan napad, nesebicna kosarka, sa puno kretnje i svi su konstante pretnje. Jedino me Laza nervira sa nekosarkaskim atributama, ispravljenih koljena na 10m od kosa, i iskreno se nadam da ce mu minuti biti skresani, iako je dobar momak, vojnik kluba, ali se ne uklapa u ovu kosarku.

 

Ako bih trazio timsku manu, to je onda mekoca ekipe. Karsijaka nas je fizicki izdominirala, bukvalno bully kosarka. Bojim se da nam fali tog bezobrazluka, srca, da igaci izgledaju kao pusteni sa lanca. Previse fine i kulturne djece u ekipi - s toga mozda ovaj Williams i bude ok na kraju.

  • Like 20
  • Love 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Karakondzula! said:

Nekadašnji reprezentativac Srbije Vladimir Štimac karijeru definitivno nastavlja u Kini,Kako smo i najavili pre dva dana, čovek koji je postao sinonim bespoštedne borbe u dresu s nacionalnim grbom napustio je Monako i sledeća stanica biće mu Cindao.

hvala bogu da je otisao na drugi kontinent

svi preduslovi za uzimanje sezonske su tu

Link to comment
Share on other sites

Citam ovdje, napokon svi prezadovoljni igrama ekipe (a iako laik za kosarku, znam da ovdje ima momaka koji je imaju u malom prstu i cijim analizama vjerujem 100%). Onda procitam ovaj tekst, i ne mogu se oteti utisku da je pisac veci "mračilac" od druga Tita (s tim da je Tile pozitivac).

Procitajte, molim vas.

https://www.danas.rs/sport/mora-brze-i-jednostavnije/

Edited by Marokanac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marokanac said:

Citam ovdje, napokon svi prezadovoljni igrama ekipe (a iako laik za kosarku, znam da ovdje ima momaka koji je imaju u malom prstu i cijim analizama vjerujem 100%). Onda procitam ovaj tekst, i ne mogu se oteti utisku da je pisac veci "mračilac" od druga Tita (s tim da je Tile pozitivac).

Procitajte, molim vas.

https://www.danas.rs/sport/mora-brze-i-jednostavnije/

 

Teško je pronaći medij, elektronski ili pisani, gde tkz "novinari" imaju manje pojma o predmetu pisanja. Bukvalno se ne sećam kad sam zadnji put kod njih pročitao tekst u vezi s košarkom a da ima makar trunku veze s mozgom.

Ovo đubre od teksta više liči na retardirano trolovanje nego na bilo šta drugo.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



Treba nam jedan cist suter na sgu kao zamena Lojdu, neko ko ce moci da igra u petorci i sa Hallom, Waldenom, Lojdom. Neko ko ce iz screena sutirati kao prethodnih sezona Beron... 


Meni se cini da nam treba plej a ne bek koji ce da se gusi sa Lojdom. Rekao bih da nam treba neki kosgeter, ultra brz i prodoran koji je u nekom poredjenju sasvim suprotan od Hall-a. Igrac ritma koji bi ulaskom totalno menjao ritam tima. Recimo umesto Hall-a i Lojda ulaze taj plej i Volden i totalno promenis ritam utakmice. Volden je polivalentan igrac,ali za mene je on vise dvojka nego plej, mislim ds je steta da ga gusimo je kecu.
Ja bih voleo da na pleju dovedemo nekog igraca nalik Tejloru, ako se neko seca te zujalice i bas pozitivnog lika koji je usisavao energiju sa tribina i umeo celu halu da digne na noge.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Centar nam je pod must. I to u narednih nekoliko dana kako bi se bar malo uigrao do pocetka sezone.

Sta znam, deluje da Hol i Volden mogu da izguraju na 1. U zavisnosti od toga kakvu ce ulogu imati Radanov i Dobric, ja bih mozda doveo nekog na 2/3. Iako to lici na gomilanje s druge strane.

Link to comment
Share on other sites

Nama bi na ovaj tim najbolje dosao Pangos.

 

Jesmo nagomilali krila i krilne centre, ali to ne znaci da sad krila treba da igraju bekove. Prosle sezone nam je Jenkins imao slabu minutazu i malo poena, a sad moramo da damo minute dvojici igraca koji nikad nisu igrali u EL. Treba nam prvi plej, imamo prvog beka, a neka se Walden i Hall izbore za preostale minute. Sa dovodjenja petog stranca na pozicijama 1 i 2 prosle sezone dosli smo do toga da nam tri igraca igraju tu. To niti je kvalitet niti je kvantitet.

 

Ako ce da dovode samo nekog ko ce da igra 10 minuta, to mogu da igraju i Radanov i Dobric, neka se ne muce da traze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako su svijece, pogorice 😁

 

Ne ozbiljno, sva trojica bekova su u najboljim godinama, na vrhuncu fizickih spreme, njima 25-30mins po utakmici nije toliko opterecenje. Za akumulativni umor, tempiranje forme, treninga, workload-a igraca - valjda imamo kondicioni tim koji nadgledaju ekipu?

 

Ideja za jos jednog beka mi je dobra radi raznovrsnosti, pojacavanje ritma utakmice za jos jedan nivo. Uz to preemptive razmisljanje i osiguravanje ako koji igrac uleti u kanal sa formom, ili ne daj Boze povrede. Nekako najmanje se brinem za kontinuirano rabanje igraca. S toga, mozda bih i pricekao sa dovodjenjem, ali izabrao bas kvalitetnog igraca.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako su svijece, pogorice [emoji16]
 
Ne ozbiljno, sva trojica bekova su u najboljim godinama, na vrhuncu fizickih spreme, njima 25-30mins po utakmici nije toliko opterecenje. Za akumulativni umor, tempiranje forme, treninga, workload-a igraca - valjda imamo kondicioni tim koji nadgledaju ekipu?
 
Ideja za jos jednog beka mi je dobra radi raznovrsnosti, pojacavanje ritma utakmice za jos jedan nivo. Uz to preemptive razmisljanje i osiguravanje ako koji igrac uleti u kanal sa formom, ili ne daj Boze povrede. Nekako najmanje se brinem za kontinuirano rabanje igraca. S toga, mozda bih i pricekao sa dovodjenjem, ali izabrao bas kvalitetnog igraca.
 
To je to, akcenat treba da bude na bas kvalitetnom igracu na pleju, taman nikoga ne doveli na 4-5. Sezona je duga i ppstoji mogucnost od povreda i sirenja virusa, tako da ni kvantitet nije los. Dobro je sto je Rit pokazao da nije levo smetalo pa nam te pozivije nisu toliko primarne da jurimo po svaku cenu igraca.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nama ne treba klasican plej na ovaj roster vec 2/1 igrac. Mislim da bi bas Jenkins pokidao kod Saleta i njegov odlazak me je iznenadio. Ok, mozda je kinta u pitanju. Ali takav igrac nam kompletira roster. Svejedno ce Lojd uzimati ogromne minute na dvojci tako da ako bi doveli klasicnu dvojku taj ne bi bio preterano zadovoljan minutazom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wiliams bi bio odlicno pojacanje jer je definitvno da Kuz ne može do nivoa na kom je nekad bio,tri godine neigranja kosarke je previse za bilo kog igraca. 

Wiliams će sigurno popraviti pozicije, svojim blokovima, Lojdu, Halu i Waldenu, a čini mi se da ce sa Halom odlicno sarađivati jer ovaj voli da ide na prodor. 

Hall mi je fazon Renfroa iz prajma, veoma zanimljiv. 

 

Odlicno smo izgledali na ove dve utakmice samo ne mogu da procenim da li imamo kvalitet za neko 7,8mo mesto u El. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Šarac said:

Klasican play se nece dovoditi, a vi i dalje pisite kako nam je play neophodan.

 

 

Po meni nam je potrebniji igrac na 2/3, znaci da moze obe pozicije da pokrije jer smo na 3 igracki gledano najtanji jer Davidovac dosta igra na 4 pa ostaju Lazic i Dobric kao jedine opcije na 3.

 

I startna petica to se podrazumijeva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sector said:

Davidovac dosta igra na 4

 

Diskutabilno da li ce bas tako biti. Moze lako da se desi da Davidovac sa trojke igra poziciju play-forward, kao sto je vec neko objasnjavao zamisli Sase Obradovica. Cetvorke imamo Borisu, Simona i Kuridzu. Nije sjajno ali je popunjeno. Petica Kuzmic, Reath i jos jedan.

Link to comment
Share on other sites

Davidovac i Simon mogu obojica da igraju SF, a i provodili su dosta vremena zajedno u petorci u pripremnim utakmicama - gdje je vecinom DeDa obavljao PF zadatke, a Simon SF.

 

Inace, dijelim misljenje sa @Sector da bi nam igrac koji je u stanju da igra u petorci sa dvojicom od Hall/Walden/Loyd dosta podiglo i izbalansiralo kvalitet

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...