Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Ovako bez ikakvog poredjenja cifara, proslogodisnji tim je imao vise igraca koji su bili preko 300k. Gist, Braun, Kuz, Bili, Lorenco...

Ove godine je utisak da se Lojd izdvaja, i da mozda Noko ulazi u slican rang. Nadam se da je ostalo za nekog u rangu Lojda, ko moze znacajno da utice na kvalitet tima.

Link to comment
Share on other sites

Nnoko je jako skolovan za centra tog tipa. Uopste nisam stekao utisak da je neko ko u napadu moze samo da zakuca, daleko od toga. 

 

On je meni odmah drugi red centara u EL, ako su prvi Danston, Tavares, Milutinov i ekipa. 

 

Ja sam ocekivao jos jednog visokog igraca njegovog ranga, mislim da nam je to neophodno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Borivoje said:

Znaci ceka se bek suter

Pa ja bih rekao da bi to bila greska. Lojdov forte je sut, Volden, Hol i Dobric su solidni suteri.

Od visokih Simon i Borisa imaju odlicnu pracku, isto tako i Rit.

Ne mislim da ce sut biti problem.

Treba nam cist plej ipak. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ukratko sa skupstine:

 

Oko budzeta ste vec culi, malo o ostalim zanimljivostima:

 

- Kuzmic definitvno ce biti u timu, jedino se on od igraca spominjao,

- Keselj i Dozet ulaze u predsednistvo kluba, u buducnosti plan da sto vise bivsih uzmu ucesce u radu kluba,

- Cabarkapa nije vise SD,

- Marko Pavlovic preuzima rukovodecu ulogu i glavni je za distribuciju i organizaciju red star shopova sa artiklima KKCZ store.

- Janko postaje direktor marketinga,

- ukoliko broj zarazenih bude dvocifren i sredinom septembra i zakonske mere dozvole publiku u dvoranama, bile bi pustene sezonske za Arenu i El do 7.000  gledalaca, ne znam koliki % sezonske a koliko dnevne, ali u pocetku max broj dozvoljenih bi bio oko 7000 ( arena). Pionir se ne spominje kao mogucnost za EL. Ako bi se primenile iste mere, maximalno bi moglo 2.500 ljudi ( mozda ce to biti broj za Aba ligu)

- dva stranca su vec dosla i nalaze se u izolaciji do odlaska na pripreme 11 tog

- ucestvujemo na dva medjunarodna turnira u septembru, u Antaliji i Kremlj Kup u Moskvi.

- dovodi se jos jedan igrac na poziciji beka sutera koji ima i organizatorskih sposobnosti, znaci ne cist suter, ali ne i cist play

- usvojen je zavrsni racun za 2019 godinu, i budzet za sledecu sezonu od 5 miliona neto, 6.2 bruto.  ( ili ti 30 % manji od prosle)

 

To bi bilo to, ako se setim jos necega , napisacu.

 

 

Edited by Šarac
  • Like 24
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kokodakalo said:

Je li sta receno o njegovom stanju

Pa cim su rekli da ulazi u tim znaci da je u dobrom fizickom stanju.

 

@Leonard

Imao si prilike da dodjes i postavis to pitanje, a mozes to isto pitanje postaviti na RSBu, posto se uglavnom sa tog foruma informises, verujem da bi dobio odgovorajuci odgovor.

 

Link to comment
Share on other sites

@ŠaracJa pitam tebe jer si ti odlicno informisan, cim danima pises kako ce nam budzet biti mnogi manji i da nemamo para za pojacanja.

S obzirom na to, sasvim je pitanje na mestu.

 

Da li u oskudici placamo pleja FMP-a 120k? I zasto nije raskinut ugovor sa njim, ako vise nije igrac kkcz?

Zasto se razbacujemo sa novcem koji nemamo?

Trebalo je da pitas upravo ti, jer ti danima navijacima otvaras oci i spustas ih na zemlju.

Edited by Leonard
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Leonard said:

@ŠaracJa pitam tebe jer si ti odlicno informisan, cim danima pises kako ce nam budzet biti mnogi manji i da nemamo para za pojacanja.

S obzirom na to, sasvim je pitanje na mestu.

 

Da li u oskudici placamo pleja FMP-a 120k? I zasto nije raskinut ugovor sa njim, ako vise nije igrac kkcz?

Zasto se razbacujemo sa novcem koji nemamo?

Trebalo je da pitas upravo ti, jer ti danima navijacima otvaras oci i spustas ih na zemlju.

Raskidom ugovora se ne oslobadjas obaveze isplate novca propisanog ugovorom.

Jednom za sva vremena da to shvatimo svi na ovom forumu.

Raskid ugovora uvek sa sobom vuce isplatu celog ugovora, sem u situacijama kad igrac pristane na drugaciji ishod.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kokodakalo said:

Raskidom ugovora se ne oslobadjas obaveze isplate novca propisanog ugovorom.

Jednom za sva vremena da to shvatimo svi na ovom forumu.

Raskid ugovora uvek sa sobom vuce isplatu celog ugovora, sem u situacijama kad igrac pristane na drugaciji ishod.

Aha. Znaci, Filip se sam povukao ne zeleci vise da se blamira na parketu, ali je odlucio da naplati do poslednjeg evra ono sto mu je tata poklonio iz kase, iako vise nece igrati za kkcz.

Maestralno izvedeno.

 

I posle Sarac pise postove kako cemo ostati bez planiranih prihoda...

Edited by Leonard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kokodakalo said:

Raskidom ugovora se ne oslobadjas obaveze isplate novca propisanog ugovorom.

Jednom za sva vremena da to shvatimo svi na ovom forumu.

Raskid ugovora uvek sa sobom vuce isplatu celog ugovora, sem u situacijama kad igrac pristane na drugaciji ishod.

 

Ne bas potpuno tacno. 

 

Sve zavisi od toga kako je precizirano u ugovoru. Mozes imati zagarantovanu sumu (po godini) koja pripada igracu, mozes imati izlazne klauzule (za obe strane, bilo kada ili u odredjenom prozoru, do odredjenog roka), mozes imati opciju izlaska iz ugovora samo sa jedne strane, ili samo sa druge strane... sa penalima, bez penala. 

 

A ugovori se moraju postovati, to se valjda svi slazemo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MetalHead said:

 

Ne bas potpuno tacno. 

 

Sve zavisi od toga kako je precizirano u ugovoru. Mozes imati zagarantovanu sumu (po godini) koja pripada igracu, mozes imati izlazne klauzule (za obe strane, bilo kada ili u odredjenom prozoru, do odredjenog roka), mozes imati opciju izlaska iz ugovora samo sa jedne strane, ili samo sa druge strane... sa penalima, bez penala. 

 

A ugovori se moraju postovati, to se valjda svi slazemo. 

Slazem se, samo sto se takvi ugovori sa mogucnoscu izlaska na stetu igraca mogu tesko poturiti igracima, bar ozbiljnim. Ne kazem da je Filip neko ko igracki spada u red takvih, ali prosto je vecina ugovora takva. Spominjano je ovde da treba raskinuti ugovor sa Gistom i slicno. Skupo je to.

18 minutes ago, Leonard said:

Aha. Znaci, Filip se sam povukao ne zeleci vise da se blamira na parketu, ali je odlucio da naplati do poslednjeg evra ono sto mu je tata poklonio iz kase, iako vise nece igrati za kkcz.

Maestralno izvedeno.

 

I posle Sarac pise postove kako cemo ostati bez planiranih prihoda...

U teoriji je Filip mogao da kaze necu da idem nigde. Imam ugovor jos godinu i po. I ako treba bicu na tribinama. Po meni bi njegovo prisustvo u timu, jer mu trening ne mozes zabraniti bio los po skipu i da je za sve ovako najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokodakalo said:

Slazem se, samo sto se takvi ugovori sa mogucnoscu izlaska na stetu igraca mogu tesko poturiti igracima, bar ozbiljnim. Ne kazem da je Filip neko ko igracki spada u red takvih, ali prosto je vecina ugovora takva. Spominjano je ovde da treba raskinuti ugovor sa Gistom i slicno. Skupo je to.

U teoriji je Filip mogao da kaze necu da idem nigde. Imam ugovor jos godinu i po. I ako treba bicu na tribinama. Po meni bi njegovo prisustvo u timu, jer mu trening ne mozes zabraniti bio los po skipu i da je za sve ovako najbolje.

Za koje sve je najbolje?

Ovamo nema para, a najbolje je za sve da tatin sin uzima iz kase 120k, samo da je sto dalje.

I onda treba da cutimo kada se pojave sa  pricama o manjim prihodima a razbacujemo se sa parama, tacnije Covic svojim bahatim ponasanjem puni sinu dzep.

 

Link to comment
Share on other sites

@Leonard pusti sada to sto je on Nebojsin sin. Da li bi isto ocekivao i od jednog amerikanca? Da on, ukoliko nemamo izlazak iz ugovora, pristane na to da se samo tek tako raskine? Zaboravio si Mekela, zaboravio si Stefana Jankovica, koje smo morali da placamo i nakon odlaska... Ili bas zato sto je Nebojsin sin, ocekujes neki epski preokret gde ce on da kaze "ej, cale, nije ok da ja primam platu od tebe"? A prima je gotovo celu karijeru.

 

Ne znam stvarno sta ocekujes. Jbg, servirana su nam govna, moramo da ih pojedemo, daj onda da ih pojedemo u jednom zalogaju. Ako je tako, ja bih mu isplatio sve pare unapred samo da nemamo vise ikakav odnos sa njim... al' jbg, i da to uradimo, eto njega opet u FMPu sa FMP platicom, sto opet manje-vise ide preko kkcz grbace. Tako da bolje da cutimo, da nam ne smrdi toliko iz usta od tih govana koje jedemo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Leonard said:

Za koje sve je najbolje?

Ovamo nema para, a najbolje je za sve da tatin sin uzima iz kase 120k, samo da je sto dalje.

I onda treba da cutimo kada se pojave sa  pricama o manjim prihodima a razbacujemo se sa parama, tacnije Covic svojim bahatim ponasanjem puni sinu dzep.

 

Imamo para za onoliko koliko je i zvanicno objavljeno sto je daleko od onoga sto su neki spinovali po medijima.

Evo mozda Filip i ne uzima kintu u Fmpu, kao sto je Kuzmic se odrekao 200 k svoje plate, mozda je i Filip dosao na nivo prosecne plate igraca FMPa koji se krecu izmedju 1000 i 4000 max na mesecnom nivou. 

Nema kvalitet za KKCZ<verovatno mu je revidiran ugovor, ali svakako nas nece batovati kao sto su mnogi "zvezdasi' povratnici po nekoliko puta u nas klub cinili, pa i oni koji se nisu vracali ali su svoje naplatili na takav nacin.

Imas temu o Filipu  pa postavi tamo pitanje svakako ce neko vec odgovoriti.

Mozete i temu o Stimcu da otvorite , postedite bar manjinu ovde da ne moraju svaki drugi upis da citaju izlive bljuvotina po igracima koji vise ne igraju kod nas. Dosta je valjda bilo za proteklu godinu, ne mora i u ovoj sezoni.

Ima kandidata u ovoj sezoni da se iskoriste sve kritike, ima onih od ranije tu, a bice i novih svakako, jer ovde je ipak krem de la krem znanja kosarkaskog. 

 

Naravno da sam pisao da nece biti para za sve one zelje koji su se ovde provlacili kao na primer sta ce nam Reath ( 80 k), kada mozemo Gilla da dovedemo od 800 k, samo jedan od primera .

Edited by Šarac
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Ukratko sa skupstine:

 

Oko budzeta ste vec culi, malo o ostalim zanimljivostima:

 

- Kuzmic definitvno ce biti u timu, jedino se on od igraca spominjao,

- Keselj i Dozet ulaze u predsednistvo kluba, u buducnosti plan da sto vise bivsih uzmu ucesce u radu kluba,

- Cabarkapa nije vise SD,

- Marko Pavlovic preuzima rukovodecu ulogu i glavni je za distribuciju i organizaciju red star shopova sa artiklima KKCZ store.

- Janko postaje direktor marketinga,

- ukoliko broj zarazenih bude dvocifren i sredinom septembra i zakonske mere dozvole publiku u dvoranama, bile bi pustene sezonske za Arenu i El do 7.000  gledalaca, ne znam koliki % sezonske a koliko dnevne, ali u pocetku max broj dozvoljenih bi bio oko 7000 ( arena). Pionir se ne spominje kao mogucnost za EL. Ako bi se primenile iste mere, maximalno bi moglo 2.500 ljudi ( mozda ce to biti broj za Aba ligu)

- dva stranca su vec dosla i nalaze se u izolaciji do odlaska na pripreme 11 tog

- ucestvujemo na dva medjunarodna turnira u septembru, u Antaliji i Kremlj Kup u Moskvi.

- dovodi se jos jedan igrac na poziciji beka sutera koji ima i organizatorskih sposobnosti, znaci ne cist suter, ali ne i cist play

- usvojen je zavrsni racun za 2019 godinu, i budzet za sledecu sezonu od 5 miliona neto, 6.2 bruto.  ( ili ti 30 % manji od prosle)

 

To bi bilo to, ako se setim jos necega , napisacu.

 

 

Nije pomenuto da taj bek treba da ima organizacione sposobnosti, vec je pomenut cist bek suter. Kuzmic je pomenut u kontekstu da tek treba da se vidi u kakvom je stanju, a pomenut je i Stimac u nekom kontekstu ali nije znao ovaj da mi kaze u kom pa eto belaja na forumu 😂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vamos Laki said:

U toku je skupstina kluba. Budzet za ovu godinu ce biti 6.2m EUR, 30% manje nego prethodne godine.

 

Sto znaci da je budzet za proslu sezonu bio 8,85 miliona evra?

 

Ako je tako, prosla sezona je mogla da se pretvori u epski fijasko.

 

4 hours ago, Vamos Laki said:

Pa ja bih rekao da bi to bila greska. Lojdov forte je sut, Volden, Hol i Dobric su solidni suteri.

Od visokih Simon i Borisa imaju odlicnu pracku, isto tako i Rit.

Ne mislim da ce sut biti problem.

Treba nam cist plej ipak. 

 

Naravno da nam treba cisti plej.

 

Na 2 imamo igraca koji je igrao u EL za Valenciu, jedan od dvojice sa EL iskustvom van Crvene zvezde. Na 1 smo doveli dva igraca iz EC timova. Dovodjenjem igraca koji je vise bek nego plej, imacemo dva nosioca igre na jednoj poziciji da se bore za minute, sto je suludo. Osim ako opet i tu ne dovodimo neko EC resenje sto je jos ludje.

 

1 hour ago, MetalHead said:

@Leonard pusti sada to sto je on Nebojsin sin. Da li bi isto ocekivao i od jednog amerikanca? Da on, ukoliko nemamo izlazak iz ugovora, pristane na to da se samo tek tako raskine? Zaboravio si Mekela, zaboravio si Stefana Jankovica, koje smo morali da placamo i nakon odlaska... Ili bas zato sto je Nebojsin sin, ocekujes neki epski preokret gde ce on da kaze "ej, cale, nije ok da ja primam platu od tebe"? A prima je gotovo celu karijeru.

 

Ne znam stvarno sta ocekujes. Jbg, servirana su nam govna, moramo da ih pojedemo, daj onda da ih pojedemo u jednom zalogaju. Ako je tako, ja bih mu isplatio sve pare unapred samo da nemamo vise ikakav odnos sa njim... al' jbg, i da to uradimo, eto njega opet u FMPu sa FMP platicom, sto opet manje-vise ide preko kkcz grbace. Tako da bolje da cutimo, da nam ne smrdi toliko iz usta od tih govana koje jedemo... 

 

Sta je sa Gistom i njegovim ugovorom?
 

Nebojsa voli da mislimo da ga vise ne placamo, a on jos nema klub pa nesto ne verujem da bi sedeo bez prihoda jer ne moze da podnese da ga placamo, a ne igra za nas.

 

Sto se Filipa tice - on je cak smisleniji na poziciji "nikad ne ulazim u 12 u Zvezdi" nego kao Shved u KK FMP. Da izuzmemo sad pricu "filijala u ABA ligi", nikakvog smisla nema igranje iskusnijih igraca i njihova ogromna uloga u ekipi koja bi trebalo da forsira buduce mlade kosarkase Zvezde. To FMP nije radio i to je uzaludno bacanje para - osim Gudurica nema mladjeg igraca koji je sa 18-19 poceo u FMP i kasnije dobio ulogu u Zvezdi. Imali smo Dobrica i Davidovca koji su presli u FMP posle 20. godina i to je to za sve ove godine. FMP iskljucivo sluzi da leci sujete oca i sina i mi bacamo pare za to, a onda malo - malo pa nema za ovog ili onog igraca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...