Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

1 hour ago, Borivoje said:

Losor kao prvi centar i kao jedan od 2 zamene za Noka nije isto. Samo kažem...

Ajmo jos jednom

6 visokih imamo , plus Jovanovic pod ugovorom. U 6 visokih ne racunam Davidovca koji moze i na 4. Simonovica racunam da ce biti samo na 4 kod Obradovica, ali mislim da ce imati Keselj ulogu, bez obzira sto ovde ga neki stavljaju u prvu postavu.

Znaci o Lesoru ne da niko ne razmislja nego bi verovatno zavrsio na dnu Dunava taj koji bi pokusao da ga  ponudi Covicu. 

 

Svi pod ugovorom se javljaju ove nedelje radi testiranja i izolacije ( stranci), 11 tog se odlazi na Kopaonik.

Do tada nijedan igrac se vise nece dovoditi jer da su ga dogovorili vec bi bio potpisan i objavljen. 

Taj jos jedan igrac ce se jos cekati dok se ne pojavi onaj koji odgovora ulozi koji ce mu biti namenjena a to je prvi i najbolji igrac ove ekipe.

 

Otuda Granger u Albi, Munford u Turskoj i ko zna koliko jos igraca koji su se ovde spominjali kao moguci novi igraci na mestu 1/2 nisu zavrsili kod nas jer ili su preskupi ili nisu ono sto odgovora zamislima Obradovica. 

Edited by Šarac
Link to comment
Share on other sites

Ne pamtim da je neki nas igrac tako brzo propao kao Keselj... u jednom trenutku se nalazio medju najboljim suterima Evrope, dobio sansu u sampionskom Oliju i onda prosto potonuo... ok, imao je on da radi na dosta stvari u igri ali bukvalno ne samo da nije unapredio nijedan segment nego je cak postao i osrednji suter... i to negde u periodu od 2-3 godine

 

Sto se tice Simona, nisam bio za njegovo vracanje... vise sam bio za kvalitet nego gomilanje prosecnih igraca. Ali dobro, Simon bar nece traziti minute, plus sut i borbenost.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Ajmo jos jednom

6 visokih imamo , plus Jovanovic pod ugovorom. U 6 visokih ne racunam Davidovca koji moze i na 4. Simonovica racunam da ce biti samo na 4 kod Obradovica, ali mislim da ce imati Keselj ulogu, bez obzira sto ovde ga neki stavljaju u prvu postavu.

Znaci o Lesoru ne da niko ne razmislja nego bi verovatno zavrsio na dnu Dunava taj koji bi pokusao da ga  ponudi Covicu. 

 

 

 

To da ako je Kuzmic siguran za narednu sezonu. Ako nije, onda nemamo drugog centra, jer Rita računam kao trećeg centra i povremenu četvorku.

Link to comment
Share on other sites

Nnoko, Kuzmic, MJK, Reath, Simonovic, Simanic (+Jovanovic, +Davidovac). Moze da bude casa polu-puna, ili polu-prazna - svakako nije puna. Sve u svemu dosta nepoznanica, nijedan igrac ne donosi siguran, instant kvalitet.

 

Nnoko - Novi igrac, iako izgleda da je sve sto je nama potrebno, ipak trebace neko vrijeme za aklimatizaciju, na upoznavanje sa radom sa novim trenerom, suigracima, okolinu itd. Nadamo se da ce poceti da pruza odlicne partije sto je brze moguce, i da ce odrzati konstatnost tokom citave sezone. 

Kuzma - Izmedju FMP mode i EL forme je dugacak put. Bio je dugacak put i izmedju klupe Panatinaikosa i EL MVP mjeseca, dokazao je da moze.

MJK - nekako najmanji upside se ocekuje kod ovog igraca. Tacno se zna sta mozemo dobiti od njega - skromno, ali konstantno.

Reath - prvi put ce se susreti protiv EL kvaliteta na redovnom sedmicnom nivou. Mozda bude iznenadjenje, a mozda bude i Ojo.

Simonovic - ok, zna se njegov odredjen kvalitet. Opet, koliko moze da to opet prenese na EL level? Cetvorke kod Sase trebaju da su fizicki dominantni igraci, hustlers, da kontrolisu skokove, konstantno ispomazu, preuzimaju.. Ne znam koliko je Simon&Sasa match made in heaven (Davidovac takodje), ali svakako takva haubica se moze iskoristiti, makar na par minuta opcija sa klupe.

 

Simanic - sto manje ocekujemo, manje razocarenje.

 

Ne znam, iako imamo dosta igraca i opcija, ja sam ocekivao jos jednog osiguraca na cetvorci. 'Ajd da vidimo kako ce se ovi gore snaci - siguran sam da ce biti korigovanja ekipe tokom sezone i da ce doci svakako jos jedna unutrasnja opcija.

Edited by Princeton
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Haggard said:

skidamo i jovanovica sa plate, prelazi u igokeu. mada ne znam koji ce njima, imaju vec tri petice.

 

Sad sam dosao da napisem da je u fazi raskida ugovora s nama. Nisam znao da je u Igokeu presao, ali da, to je verovatno to.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vepar said:

Ne pamtim da je neki nas igrac tako brzo propao kao Keselj... u jednom trenutku se nalazio medju najboljim suterima Evrope, dobio sansu u sampionskom Oliju i onda prosto potonuo... ok, imao je on da radi na dosta stvari u igri ali bukvalno ne samo da nije unapredio nijedan segment nego je cak postao i osrednji suter... i to negde u periodu od 2-3 godine

 

Sto se tice Simona, nisam bio za njegovo vracanje... vise sam bio za kvalitet nego gomilanje prosecnih igraca. Ali dobro, Simon bar nece traziti minute, plus sut i borbenost.

Nije on ni bio da bi propao. Iz nekog razloga Miško ga gotivi pa je se šlepao ceo život. 

Još se sećam njegovog sudara sa Bojanom Bogdanovićem dok su obojica važili za talente. Jedan u Ciboni drugi u Zvezdi. Klasično masakriranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se malo plasim prevelikih ocekivanja od nnoka. Nisam bas siguran da je on kvalitet za startnog EL centra. Sigurno nece biti lessort scenario jer ce makar u defanzivi isporucivati svoje. Solidno stiti obruc, dobar je kao switching big, odlican skakac, napunice reket misicima iako ce biti i visokih koji ce ga lagano resavati.

S druge strane decko je napadacki ekstremno ogranicen i sirov. Sut ne postoji, postup takodje, sve sto se nenzavrsava zakucavanjem jakonje problematicno, passing mu je uzasan, sklon isgubljenim loptama i greskama u serijama. Plasim se da ce nam puno zivaca pokidati ove sezone u napadu. Nas frontcourt vristi za jednim vrhunskim napadacem, u suprotnom ni spoljna linija nece moci da isporuci ono sto se od nje ocekuje jer cemo unutra biti potpuno bezopasni

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...