Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Nema mesta na 4 i 5.

 

Prosle sezone je Zalgiris koristio Hayesa, Jankunasa, LeDay - a i Landale - a, a nesto malo je igrao i Geben. To valjda govori da je 4 igraca na te dve pozicije dovoljno za vecinu minuta, 5 znaci da ce neko biti zakinut, a 6 - e to znaci da je neko od njih visak i nepotreban. 

Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da će Simaniću baš ove sezone pomoći promena trenera... 

On mora da menja klub, grad i državu ako želi da sutra-preksutra, Bože zdravlja, promeni i kontinent.

''Kada vas žulja jedna strana dok ležite, vi ne znate da li će i druga da vas žulja kada se okrenete...ali probate...'' reče jedan mudar čovek.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, threepwood said:

Kada biste bili primorani da birate - Stimbe ili Lessort?

 

Kakve slatke muke, a?

 

zasto ne obojica, jedna pokretna moderna petica koja moze da preuzima, i jedna old skul opcija za igru ispod table, sa puno koseva i skokova u rukama. u tandemu su skroz kompatibilni.

 

:napusticu sam prostoriju:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dropkick Murphys said:

Meni više izgleda da je zbog Kuridže i Reatha. 

 

Kuridža je slične visine kao Đorđević, snažan, a sad je već i mator. Deluje mi da bi Obradović mogao da ga koristi na petici u nekim varijantama. Reath takođe, ako je tačno da dolazi, može i na 5. Previše bi bilo da je i Đorđević tu pored njih dvojice + Nnoko i Kuzmić, kao dve glavne opcije. 

 

4 Simon, Simanić 

4/5 Kuridža, Reath

5 Nnoko, Kuzmić 

 

Ako Simanić ode, taman to pojačanje na mesto startera. Mislim, treba pojačanje i ako ne ode, ali ako dođe baš kvalitetan igrač, tek onda Đorđević ne bi stigao na red za svoje minute. 

 

Nesto malo sam gledao Reatha, mnogo vise Kuridzu. Neki subjektivni osecaj je da ni jedan ne moze na 5 u duzem period u utakmice/sezone.

 

Sto se tice MJK, nije dovoljno da si visok (a nije nesto ni visok, 205) i jak da bi igrao centra. On ima jasne limite koji mu ne dozvoljavaju da bude ozbiljnija opcija na centru. Npr, upitno je kako bi on ispod obruca branio protivnicke 210+ igrace sa dobrom atletikom ili tehnikom tj. da li bi njegov dobar frame mogao da kompenzuje manjak centimetara, krace ruke i prilicno spore noge. Isto vazi i za napad, gde bi jedinu prednost sa njim imali u opciji strech5. Po meni premalo pluseva u odnosu na negative stavke.

 

Sa Reathom (ako potpise) se mora polako. Najmanje sto nam treba u ovom momentu je da jedan zanimljiv prospekt gurnemo na poziciju moja mu ne odgovara. Da, njegovih 211cm i 110kg je za respekt i logicno je pretpostaviti da sa takvim ciframa mi u njemu imamo legitimnu opciju na centru. Medjutim, njegov still igre u oba smera pokazuje da se oseca komfornije u ulozi strech4 (odlicni procenti za 3, moze i hoce da napada licem, dobra strana pomoci i skok is drugog plana), gde je hodajuci pozitivni mismatch protiv velikog broja suparnickih timova, posebno u ABA. Pitanje je da li bi bio toliki plus za nas ako bi zaseo iskljucivo na 5.

 

Mnogo zavisi od toga koliko moze Kuz, kao i od statusa Borise. Ako obojica budu u rosteru, meni je skroz OK uparivanje Nnoko-MJK, odnosno Kuz-Borisa/Reath kao neka standardna postavka naseg front courta. Adaptacije su moguce u toku samog meca u zavisnosti od potrebe da se ubrza igra preko small balla sa npr. Simonom na 4, pa i Reatom na 5, ali to su samo kratke takticke varijacije za koje trener treba da eksploatise u pravom moment i ne predugo. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

 

Nesto malo sam gledao Reatha, mnogo vise Kuridzu. Neki subjektivni osecaj je da ni jedan ne moze na 5 u duzem period u utakmice/sezone.

 

Sto se tice MJK, nije dovoljno da si visok (a nije nesto ni visok, 205) i jak da bi igrao centra. On ima jasne limite koji mu ne dozvoljavaju da bude ozbiljnija opcija na centru. Npr, upitno je kako bi on ispod obruca branio protivnicke 210+ igrace sa dobrom atletikom ili tehnikom tj. da li bi njegov dobar frame mogao da kompenzuje manjak centimetara, krace ruke i prilicno spore noge. Isto vazi i za napad, gde bi jedinu prednost sa njim imali u opciji strech5. Po meni premalo pluseva u odnosu na negative stavke.

 

Sa Reathom (ako potpise) se mora polako. Najmanje sto nam treba u ovom momentu je da jedan zanimljiv prospekt gurnemo na poziciju moja mu ne odgovara. Da, njegovih 211cm i 110kg je za respekt i logicno je pretpostaviti da sa takvim ciframa mi u njemu imamo legitimnu opciju na centru. Medjutim, njegov still igre u oba smera pokazuje da se oseca komfornije u ulozi strech4 (odlicni procenti za 3, moze i hoce da napada licem, dobra strana pomoci i skok is drugog plana), gde je hodajuci pozitivni mismatch protiv velikog broja suparnickih timova, posebno u ABA. Pitanje je da li bi bio toliki plus za nas ako bi zaseo iskljucivo na 5.

 

Mnogo zavisi od toga koliko moze Kuz, kao i od statusa Borise. Ako obojica budu u rosteru, meni je skroz OK uparivanje Nnoko-MJK, odnosno Kuz-Borisa/Reath kao neka standardna postavka naseg front courta. Adaptacije su moguce u toku samog meca u zavisnosti od potrebe da se ubrza igra preko small balla sa npr. Simonom na 4, pa i Reatom na 5, ali to su samo kratke takticke varijacije za koje trener treba da eksploatise u pravom moment i ne predugo. 

Sto se tice MJK, ne mislim ni ja da je sjajna opcija za centra, ali ga poredim sa Djordjevicem, koji je slicne ili iste visine. Sve te limite koje ima MJK, ima i on, a MJK je pod ugovorom i samim tim, moje misljenje je da zbog toga nema mesta za obojicu, jer ce Kuridza krpiti ako bude bilo potrebe. 

 

Reath jeste strech 4, ali zasto ne pokusati s njim na 5, ako je vec tu i ima dobru visinu. Ne kao neku stalnu opciju, vec u iznudjenim situacijama ili ako nam odgovara protivnik. 

Hocu reci, da sve sto moze Djordjevic, mogu pokrpiti ova dvojica i da mislim da zbog toga nece dobiti sansu ove sezone. Ne vidim da ce njih dvojica imati mnogo minuta na 5, ali to je ono sto bi Djordjevic mogao da dobije i premalo je da bi ga stavljali na kraj klupe ili da je u 12 svaku 5. tekmu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

 

zasto ne obojica, jedna pokretna moderna petica koja moze da preuzima, i jedna old skul opcija za igru ispod table, sa puno koseva i skokova u rukama. u tandemu su skroz kompatibilni.

 

:napusticu sam prostoriju:

 

Da iskoristim ovo kao slagvort, iako je jasno da je sala u pitanju. Citam i ovde i na drugim mestima nesto tipa "x i y igraci su dobri za nas jer su kompatibilni". Pri tome, govori se o igracima na istim pozicijama. Npr. ovaj plej/bek je nizak i slasher, a onaj drugi sporiji i pass first - odlicno se dopunjuju. Ili primer koji je Haggard dao, vezano za centre. Nikome nuzno ne trebaju "kompatibilni" igraci na istoj poziciji i na to ne treba gledati kao na a priori dobru stvar. Svakako da je dobro imati pleja koji moze da uspori igru kada je potrebno. Ali, savremena kosarka je prevazisla fazon "ubaci ovog i izbaci onog" da bi se dobio zeljeni rezultat. Od igraca, u ovom primeru od pleja, se trazi da ima kontrolu tempa meca, da zna kada treba usporiti, a kada ubrzati, te da ima adekvatan decision making u zavisnosti od opcije koja se gura kao takticki prioritet. Jasno da su takvi plejevi retki, pa su zato i na ceni. U novijoj istoriji KKCZ imali smo dva takva igraca, Jovketa i Lorenza i obojica su u svom prajmu karijere/sezone bili neprikosnoveni na poziciji 1. Kada tim nema kvalitetnog igraca koji moze da odgovori na takticki zahteve, bilo zbog fizikalija, skill seta ili bbiq, onda se na tu poziciji dovode dva igraca koji dele minutazu u priblizno istoj srazmeri i rotiraju se po potrebi.

 

Preneseno na nas (dosadasnji) roster, izgleda da cemo imati Nnokoa i Loyda kao neprikosnovene na pozicijama 5 i 2, dok ce se ostatak rostera rotirati u zavisnosti od taktickih ideja, trenutne forme ili nekih posebno pripremljenih skauting resenja.

 

Kada je uklapanje ili dopunjavanje u pitanju, ono sto zapravo treba imati je kompatibilna petorka na parketu, koja zajedno moze mnogo toga u oba smera. I tu je draz trenerskog posla - sastaviti kompatibilnih pet koji prate takticke ideje i koji su razovrsni u napadu i kompaktni u odbrani, pre svega kod pick igre i kod pomaganja/preuzimanja, kontrole skoka, tranzicione igre... 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, propolis said:

Rešili smo se Ristica, Jovanovic je još na platnom spisku i mala šansa da ga neko uzme i kapiram da je to razlog ostanka Djordjevica u Fmpu. 

 

 

Ide Jovanovic sigurno. Ne sedi se ni njemu na tribinama u najboljim godinama. 

Link to comment
Share on other sites

 
Npr, upitno je kako bi on ispod obruca branio protivnicke 210+ igrace sa dobrom atletikom ili tehnikom

koliko takvih realno ima u EL?
i koliko od tih bi bilo na terenu u tih 10-15min sto bi kuridza proveo na 5?

iz mog ugla i mjk i reath bi trebali da mogu da odgovore saletovim zahtevima od smallball petice
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...