Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

danas se navrsava tri godine od legendarnog dvogodisnjeg potpisa marka keselja. da se ne zaboravi taj dan. u narednim danima usledili su potpisi stefana jankovica, radicevica i nikole jovanovica. a malo pre toga ustolicen je nesrecni alimpije. vruce leto 2017.

Edited by Haggard
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Evo ja to ovako gledam:

Prva kolona, ono sa cime smo poceli a crveno je sta smo skartirali. 

Onda sledeca kolona sa cime smo usli u zavrsnicu sezone, zeleni su one koje smo doveli, prakticno kao zamene za ove koje smo skartirali...

I treca kolona je ono sa cime ulazimo u novu sezonu, zeleno su zvanicno novi igraci.  

 

image.png.c1eae0a0ad3ea120be59e3260d0131a4.png

 

 

Tako postavljeno, ako gledamo samo PG/SG pozicije, men' se cini da nedostaje jedan cist plej. 

Pozicija SF je mozda i jaca nego sto je bila jer umesto Stratosa imamo Simonovica i Radanov ako udje u pricu pokriva i tu poziciju.

Na PF poziciji mozemo biti samo jaci jer nam je to bila najtanja pozicija, nakon odlaska Faye-a i D.Brown-a i povreda Stratosa koji je i to znao da pokrije (vratio se pred prekid sezone ali se jos vracao u ritam). Tu smo najvise i lutali tokom sezone, i Gist je povremeno bio tu... nista mi se to nije svidelo. Sada cemo imati MJK, Reath-a (ako ga ozvanice), Simanica (ako ostane, ako ne onda mozda cak i dovesti pojacanje) a i Simonovic to moze da pokrije kao sto je i Stratos.  

Na C ako imamo Kuzmica kako treba uz Nnoko-a i jednog mladog (i Reath-a koji to moze da pokrije), mislim da smo ok. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

zanimljivo da svi porede samo igrace koji su bili tu prosle godine i koji su dosli sada, a da niko ne uzima i trenera kao faktor. sada je tu veliki sasa obradovic, prosle sezone su se izmenjala tri odvratna poltrona, pa valjda je i to neka promena na bolje, mozda i vrednija nego sve igracke promene.

Edited by Haggard
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Haggard said:

zanimljivo da svi porede samo igrace koji su bili tu prosle godine i koji su dosli sada, a da niko ne uzima i trenera kao faktor. sada je tu veliki sasa obradovic, prosle sezone su se izmenjala tri odvratna poltrona, pa valjda je i to neka promena na bolje, mozda i vrednija nego sve igracke promene.

 

Naravno, to je neuporedivo 🙂  plus sto Sasa ima sada priliku da formira tim od pocetka, a mozda i ne zeli da ima odredjeni broj igraca na odredjenoj poziciji kao sto ja ili neko drugi to zamislja. I sam je rekao da vise gleda da ima igrace koji pokrivaju vise pozicija (kada pricamo o bekovima). 

 

Na osnovu onog sto sam ja do sada video od njegovih timova, i onaj presing koji voli da igra na bekovima, mislim da mu tu nedostaje jos jedan PG/SG (ja bih voleo da je PG ali videcemo). A mozda mu je i ovo dovoljno... Mozda vidi tu i Dobrica/Davidovca kao pomoc. On ih trenira i procenjuje svakako a ne mi iz fotelje 😄 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki John Terry said:

Koliko ja vidim @MetalHead mi samo na kecu nismo bolji nego prosle sezone. Stratos je svakako klasa za Simona, ali ne u ovakvom fizickom stanju. Ostalo je sve ok. Dakle, startni plej i cepaj.

 

Simon mi je bolji jer je: 1. domaci igrac, 2. poznaje sistem i nece imati problema sa bilo cim s tim u vezi (citaj: i ako kasne plate), 3. imace veliki pozitivan uticaj na hemiju u ekipi (i kapiten kada Lazic nije u 12), 4. nije bas toliko losiji suvim kvalitetom od sadasnjeg Stratosa (nekada je ta razlika bila mnogo veca). 

 

Centarska linija mora da se resi, to mi je enigma. Stanje Kuzmica, ima li materijala u Djordjevicu, sta raditi sa Jovanovicem, dolazi li Reath, odlazi li Simanic... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jači smo za dobrog trenera, i deluje po sastavu da smo kompaktni, ozbiljno selektirani i da se vide obrisi sistema. Tj. da nije trenera i sve drugo bi palo u vodu.
Preliminarni posao odrađuje odlično, nadamo se da će i nastaviti tako pre svega na samim utakmicama ali i da ćemo videti taj pečat kako će ekipa izgledati kad je najvažnije i krajem sezone.
Ipak, nije sve tako ružičasto jer smo još uvek tanki sa suvim kvalitetom. Čak i u poređenju sa prošlosezonskom ekipom a naročito ako se gleda EL. Ako nam je cilj borba za top 8, a trebalo bi (kao i svim ekipama iz donjeg doma EL), onda nam nedostaje 1-2 dobra igrača.

Link to comment
Share on other sites

Čitao sam na Sport klubu intervju sa Ivanom Zoroskim koji sad radi kao menadžer a između ostalog je menadžer Waldenu, Miller-McIntyreu ali i nesrećnom Šakoti, evo ga:

 

http://sportklub.rs/Blog/Branimir-Smilic/a337610-Voldenu-bitna-EL-Partizanov-pun-pogodak-sa-Kodijem.html

 

Dosta dobar diplomatski odgovor za Šakotu. 🙂

 

Inače, respekt za Zoroskog u pogledu šmekerizma, šetao je najbolju ribu sa Pravnog u moje vreme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

Evo ja to ovako gledam:

Prva kolona, ono sa cime smo poceli a crveno je sta smo skartirali. 

Onda sledeca kolona sa cime smo usli u zavrsnicu sezone, zeleni su one koje smo doveli, prakticno kao zamene za ove koje smo skartirali...

I treca kolona je ono sa cime ulazimo u novu sezonu, zeleno su zvanicno novi igraci.  

 

image.png.c1eae0a0ad3ea120be59e3260d0131a4.png

 

 

Tako postavljeno, ako gledamo samo PG/SG pozicije, men' se cini da nedostaje jedan cist plej. 

Pozicija SF je mozda i jaca nego sto je bila jer umesto Stratosa imamo Simonovica i Radanov ako udje u pricu pokriva i tu poziciju.

Na PF poziciji mozemo biti samo jaci jer nam je to bila najtanja pozicija, nakon odlaska Faye-a i D.Brown-a i povreda Stratosa koji je i to znao da pokrije (vratio se pred prekid sezone ali se jos vracao u ritam). Tu smo najvise i lutali tokom sezone, i Gist je povremeno bio tu... nista mi se to nije svidelo. Sada cemo imati MJK, Reath-a (ako ga ozvanice), Simanica (ako ostane, ako ne onda mozda cak i dovesti pojacanje) a i Simonovic to moze da pokrije kao sto je i Stratos.  

Na C ako imamo Kuzmica kako treba uz Nnoko-a i jednog mladog (i Reath-a koji to moze da pokrije), mislim da smo ok. 

 

 

Sta je onda Langston Hall, ako fali čist plej? 

 

Ja sam ubedjen da mi više nikog nećemo dovoditi (Reatha racunam da je u ekipi). Mozda kao neka doselekcija ukoliko bude zatrebalo posle par meseci. 

 

Hall, Walden, Uskokovic vrv

Loyd, Dobric, Radanov vrv

Lazic, Davidovac, Simonovic, 

Simanic, MJK, Reath vrv

Noko, Kuzmic, Jovanovic 

 

Ove godine se, u odnosu na prošlu, odlučilo za manje "poznate" igrace koji su željni dokazivanja. Nama navijačima vrv to nije dovoljno, ali će Saletu očigledno raditi posao. Koliko su brzo završeni ugovori, moguće čak da se o njima razmisljalo duži vremenski period. 

Prošle godine smo se fino opekli na DBraunu i Gistu tako da je ovo okretanje ka igračima koji žele da se dokažu na velikoj sceni skroz okej.

Videli smo koliku je zelju Bili imao da se dokaže u EL, a i mi smo imali koristi od toga. Takav profil igraca je idealan za klubove sa naših prostora i nadam se da ce to Sale znati da iznese sa svojim znanjem i željom za uspehom. 

 

Svi spominju kako su prošle godine najveći gubitnici Partizan i Efes, ali ne treba zanemariti ni Monako koji je imao lepe sanse u EC I domaćem prvenstvu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, propolis said:

..

Svi spominju kako su prošle godine najveći gubitnici Partizan i Efes, ali ne treba zanemariti ni Monako koji je imao lepe sanse u EC I domaćem prvenstvu. 

 

koji svi? to cak ni efes ne spominje..  jedino ako pod svi mislis na tegigardiste i juzno avangardiste..:default_coffee:

  • Like 7
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, propolis said:

Sta je onda Langston Hall, ako fali čist plej? 

 

Plej, nisam ni rekao da nije, ali ne ulazis u sezonu sa jednim cistim plejom i jednim "zutokljuncem". E sad druga je stvar ako Sasa vidi kao jos jednog pleja Voldena... i da smatra da mu ne treba niko vise. 

 

I dokle vise Dobric na 2? Lazic da, Davidovac da, ali nikako Dobric... osim ako Sasa nije nesto otkrio u njemu 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MetalHead said:

Plej, nisam ni rekao da nije, ali ne ulazis u sezonu sa jednim cistim plejom i jednim "zutokljuncem". E sad druga je stvar ako Sasa vidi kao jos jednog pleja Voldena... i da smatra da mu ne treba niko vise. 

 

I dokle vise Dobric na 2? Lazic da, Davidovac da, ali nikako Dobric... osim ako Sasa nije nesto otkrio u njemu 🙂

 

I Lazić na 2 je bogohuljenje. Covek kome treba rucka da vodio loptu.

Link to comment
Share on other sites

Dobric na 2 nije odigrao sekunde u seniorskoj košarci. Lazić odavno nije 2, a Simon nije 3 barem poslednje 4 godine.

 

Doći će još jedan igrač spolja, ali ne mislim da se insistira na poziciji, vec da igrac bude kvalitetan i da se "uklopi", pa bio on i bek, a ne čist plej. Ja se sad ne bih iznenadio ni da dodje 2/3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

🙂

 

Inače, respekt za Zoroskog u pogledu šmekerizma, šetao je najbolju ribu sa Pravnog u moje vreme.

 

najbolje ribe sa pravnog su vrlo ambivalentan pojam ali im je zajednicko to da imaju killa body. zoroski mi inace i izgleda lik koji je uspesno zavrsio pravni faks i radi kao advokat u velikoj kompaniji 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

najbolje ribe sa pravnog su vrlo ambivalentan pojam ali im je zajednicko to da imaju killa body. zoroski mi inace i izgleda lik koji je uspesno zavrsio pravni faks i radi kao advokat u velikoj kompaniji 🙂

 

Znam jednu priču...

 

...od druga sa srednje... dobričina, navian...roditelji hteli jedno, on radio drugo...

 

...ode on studirat u LJ, zaljubi se u jednu 'dobru ribu'...skupa živeli...ona studirala, on više manje peglo, kuvao...znate kako idu te stvar, kad si previše pošten/naivna/zaljubljen...

 

...ona diplomirala, zaljubila se u 'boljeg' sa zapada i otišla u Z EU... drug nije nikad završijo faksa....

 

 

Eto, toliko sa moje strane o 'dobrim ribama' i dobrim ljudima.

 

:default_coffee:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Borivoje said:

Dobric na 2 nije odigrao sekunde u seniorskoj košarci. Lazić odavno nije 2, a Simon nije 3 barem poslednje 4 godine.

 

Doći će još jedan igrač spolja, ali ne mislim da se insistira na poziciji, vec da igrac bude kvalitetan i da se "uklopi", pa bio on i bek, a ne čist plej. Ja se sad ne bih iznenadio ni da dodje 2/3.

 

Ni ja se ne bi iznenadio da dodje bas na 2/3 jer nam je to baš deficitarna pozicija 😂😂😂

 

Ako smo prosle sezone imali pet cetvorki, zašto sada ne bi imali pet igrača na 2/3 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MetalHead said:

Plej, nisam ni rekao da nije, ali ne ulazis u sezonu sa jednim cistim plejom i jednim "zutokljuncem". E sad druga je stvar ako Sasa vidi kao jos jednog pleja Voldena... i da smatra da mu ne treba niko vise. 

 

I dokle vise Dobric na 2? Lazic da, Davidovac da, ali nikako Dobric... osim ako Sasa nije nesto otkrio u njemu 🙂

 

Konkretno za Davidovca. Moze da igra dosta pozicija, ali je bas pozicija 2 mesto gde nikad nije igrao, a nema sta tu ni da ponudi. 

Davidovac na 3 moze da ima ulogu nekog point forward, a može I na 4 za neku small ball varijantu, čini mi se protiv Efesa da smo baš lepo odigrali sa Dedom na 4. Isto bi možda mogao i na 1 kada bi bio neki hrabar trener kao Kari sa Bjelicom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Obi-Wan said:

 

I Lazić na 2 je bogohuljenje. Covek kome treba rucka da vodio loptu.

 

5 hours ago, Borivoje said:

Dobric na 2 nije odigrao sekunde u seniorskoj košarci. Lazić odavno nije 2, a Simon nije 3 barem poslednje 4 godine.

 

Doći će još jedan igrač spolja, ali ne mislim da se insistira na poziciji, vec da igrac bude kvalitetan i da se "uklopi", pa bio on i bek, a ne čist plej. Ja se sad ne bih iznenadio ni da dodje 2/3.

 

Sve se slazem. Lazic na 2 je u nekoj defanzivnoj varijanti mozda. 

A Simona sam ja vise gurao na 4 u mojim sastavima i iz razloga dodatnog razloga zato sto imamo puno igraca na 3. 

 

27 minutes ago, propolis said:

 

Konkretno za Davidovca. Moze da igra dosta pozicija, ali je bas pozicija 2 mesto gde nikad nije igrao, a nema sta tu ni da ponudi. 

Davidovac na 3 moze da ima ulogu nekog point forward, a može I na 4 za neku small ball varijantu, čini mi se protiv Efesa da smo baš lepo odigrali sa Dedom na 4. Isto bi možda mogao i na 1 kada bi bio neki hrabar trener kao Kari sa Bjelicom. 

 

 

 

I sa ovim se slazem, ako vec nije na svojoj prirodnoj poziciji 3 onda je to ili neki prinudni plej ili small-ball 4. 

 

Mada realno, te klasicne pozicije gotovo vise i ne postoje u modernoj kosarci. Kretnje su sada dosta kompleksnije, igraci pokretniji nego pre 10ak godina a da ne pricamo o tome kako je bilo mnogo mnogo ranije... kad pogledamo Jokica kako igra, Bjelicu takodje sta je sve u karijeri igrao, vise ne mozemo da kazemo da je neko igrac jedne pozicije, svi kvalitetni moderni kosarkasi moraju biti polivalentni i mislim da i Sasa to trazi i ceni. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Саша Обрадовић: И даље пратимо дешавања на тржишту
После тестирања и мини карантина, црвено-бели ће 11. августа, на некој од планина, кренути са радом
sasa%20obradovic(2).jpg

Долазак играча почетком августа, тестови на вирус Ковид-19, тестови физичког и здравственог стања, а онда и одлазак на припреме, на неку од српских планина.

То је план према коме Црвена звезда пали моторе за наредну сезону. Сваки даљи корак зависиће од многих фактора, пре свега од епидемиолошке ситуације у Европи која ће се одразити и на организацију пријатељских турнира.

Колико такве околности утичу да планирање и рад струке сувишно је и говорити. Управо због тога, Саша Обрадовић је ситуацију сагледао из тотално другачијег угла.

- Не смем да будем оптерећен праксом који план нисам успео или нећу успети да спроведем, већ како да из дате ситуације извучемо максимум за екипу и да при томе сачувамо здравље играча. И на том пољу ће се препознати победници. Видеће се ко је више дисциплинован, ко је спреман да физички и психички изнесе све изазове. А биће их доста – рекао је шеф струке Црвене звезде. 

До поласка на припреме, Обрадовић ће на располагању имати све играче под уговором, домаће и странце.

- Са свим играчима сам обавио разговоре и направљен је план долазака. Дефинисан је сваки детаљ, уз максималну кооперативност сваког појединца. Имали смо посебну пажњу према Лојду, Ноку и Симоновићу који су играли завршнице шампионата у Шпанији и Немачкој, али то је разлика у свега неколико дана. У сваком случају, сви 11. крећемо на планину.

Према речима Обрадовића, да ли и које потезе ће црвено-бели вући на тржишту, зависиће од слике која се добије током тренажног процеса.

- И даље пратимо дешавања на тржишту. Доста је ту непознаница и због промена календара у Америци. Сада је и питање да ли ће се играти Развојна лига, што значи да ће велики број играча нагрнути у Европу, а то значи и да ће бити повољније да се ангажују. Већ их има доста слободних и од прошле године. У сваком случају, жеља нам је да кроз тренинге мало искристалишемо ситуацију, па да у складу са тим истражујемо друге опције.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobra je ova izjava, jer govori da Sale nije "gadljiv" na igrace iz razvojne lige, i da ne insistira samo na proverenim EL i EC igracima. To ipak znatno siri manevarski prostor, narocito na bekovskim pozicijama, gde nam ocigledno fali jos jedan igrac

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...