Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Malo kasnim sa raspravom oko mladih plejeva i naročito Uskokovića, ali ne mogu da se ne oglasim po pitanju poređenja sa Rebićem.

 

Ono što sam ja gledao Uskokovića, priznajem nije mnogo, par utakmica, liči da je mali fajter i da ima dovoljno herca/muda/hrabrosti da ide čvrsto do kraja, za razliku od Rebe bebe koji je salonski igrač, lepo za oko, al kad kreni stani pani i kad čike počnu jako da udaraju nestaje kao faktor. Ostale igračke karakteristike možda i jesu malčice na strani Rebe, u smislu tehnike, šuta itd. ali to je sve ukupno nedovoljno da prevagne kad fale osnovne 2 komponente - glava i srce. Srce ima to smem da potpišem. Glavu - morao bih malo da ponovim gradivno, ali sigurno nije šupalj u bbiq smislu.

 

Suma sumarum, kad se bude podvlačila crta nad karijerama ove dvojice, jako bih se iznenadio da Rebina bude bolja. Naravno ima tu dosta i drugih faktora, povrede, saigrači..fakin pandemija itd. Ali bez ikakvog razmišljanja dao bih priliku Uskokoviću, kad je mogao Reba da dobije kakve takve minute dok smo se probijali u Radonja eri, može i Aleksa.

 

Opet kažem nema nikavih garancija u sportu. Ja sam bio npr 2013g bio oduševljen Jovićem kao defanzivnim plejom, a na kraju je ispao top pnr igrač, ali počeo da se šteka u odbrani zbog leđa. A npr Micića sam hteo da zadavim koliko me je nervirao u Zvezdi a evo ispade top 5 EL igrač. Malo je reći da nisam mogao da sanjam takav rasplet s njim.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kankkunen said:

Bilo bi odlično da njega i DeDu produžimo na još koju godinu ... ako je moguće.

Nema potrebe ako će imati ulogu kao i do sada, pogotovo Dobric.

Voleo bi da je dobio bar pola sanse kao Simanic i da vidimo kakav bi bio. 

Link to comment
Share on other sites

Ako sam o nekom igraču pisao afirmativno onda je to Dobrić, al' ako ćemo realno - ovaj Dobrić sa klipa u stvarnosti ne postoji. Čuj passing upside, untapped potential, showed some P&R ball handling skills, good footwork (u odbrani) - to su kao njegove vrline... :classic_unsure: 

  • Like 9
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, placebo said:

Ako dovedu ovog Ndura imacemo ozbiljan problem da izgovorimo centarsku liniju.O skandiranju je suvisno pisati.

ne sekiraj se, nece se dovesti, pozicija 4-5 se ni ne gleda.. missim ne gleda se trenutno ni jedna, a 4-5 se svkako nece ni gledati jelte.. mada ovaj tim place za sikmom:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Meni je Davidovac puno ozbiljniji igrac od Dobrica. 

 

Od Davidovca + Dobrica zajedno bi ispao ozbiljan macor.

 

Ovako, sta je tu je, mislim da im je ovo igracki i karijerni vrhunac, ali su mi obojica dragi i najradije bih da me obojica demantuju, nebitno da li u Zvezdi ili izvan nje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

ne sekiraj se, nece se dovesti, pozicija 4-5 se ni ne gleda.. missim ne gleda se trenutno ni jedna, a 4-5 se svkako nece ni gledati jelte.. mada ovaj tim place za sikmom:default_coffee:

Sikma upgrejdovani Tomasevic,moze da pogodi i slobodno bacanje za razliku od Dejana.Jako koristan igrac i ja isto mislim da bi nam legao Davidovac je najslicnije njemu sto imamo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:

Ako sam o nekom igraču pisao afirmativno onda je to Dobrić, al' ako ćemo realno - ovaj Dobrić sa klipa u stvarnosti ne postoji. Čuj passing upside, untapped potential, showed some P&R ball handling skills, good footwork (u odbrani) - to su kao njegove vrline... :classic_unsure: 

 

to je skauting izvestaj kao da dobric trenutno ima 19 godina, pa kao, sta može da nadogradi u naredne 4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steta sto se nije napravio prostor za Radanova... nekako sam bas ocekivao da pokaze pun potencijal naredne sezone. On sigurno moze da isporucuje dosta na aba nivou, pitanje je za el... ali je decko kome su potrebni minuti

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vepar said:

Steta sto se nije napravio prostor za Radanova... nekako sam bas ocekivao da pokaze pun potencijal naredne sezone. On sigurno moze da isporucuje dosta na aba nivou, pitanje je za el... ali je decko kome su potrebni minuti

 

 

 

Ovo je trenutni sastav na pozicijama od 1 do 3

 

1 Hall, Walden, Uskokovic
2 Loyd, Radanov
3 Dobric, Davidovac, Lazic

 

Sto mislis da tu Radanov nece imati prostora? U ovih 8 igraca je i Uskokovic koji je cini se dosta daleko od Radanova trenutno (po mogucem doprinosu).

Ako je u stanju da igra na oba kraja terena kako novi trener voli (a definitivno jeste) ne vidim zasto ne bi dobio priliku.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno da cemo dovesti jos jednog igraca, pleja... u toj raspodeli, Radanov ce biti peti, cak i da racunam da ce Lazic i Dobric nece spustati nijednom na dvojku

 

 Na cetvorci nam je haos, to ako se ne resi, nece biti mesta ni za Davidovca, kamoli za Radanova u 12

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prostora, pogotovo u ovako gustom rasporedu ima za svih 15 igraca. Mozda ne u EL, ali ABA svakako ostavlja prostor za davanje minuta svima. Pogotovo sad kad ce biti 14 klubova. To je 26 utakmica, od toga u bar 10 u startu imamo + 20 prednosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2020 at 3:19 PM, Markoss said:

 

Kako ovo nije great? U rasponu od 87-94 izbacili smo dva pleja koji su u prajmu (Vasin i dalje traje) bili ili jesu u samom kremu evropske kosarke, plus smo izbacili i dvojicu legit EL igraca kao sto su Pefi i Jovic. Za mene je to bas bas dobro, kad se sve uzme u obzir. Mislim, sta ima veze sto nam je peti plej Ilija Djokovic, izbacili smo 4 vrhunska igraca, neki su odgulili svoje u repki, neki ce tek sad, uostalom Vasilis bi trebao bar narednih 8-10 godina da bude legit PG za repstaciju i nosilac iste, a do tad ce valjda da se pojavi neko. 

 

Micic je 1994. godiste, a prosecan kosarkas iz Srbije se oprasta od reprezentacija sa 30 godina.

 

Nema sanse da on bude legit PG i nosilac duze od 4 godine, za osam ce imati skoro 35.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Micić ima bezmalo dva metra i sada blizu 95kg...znači bekčina. Sve mu se otvorilo. U opasnom je naletu i kako ubrzo izlaze iz mode Kalatesi i Rodrigezi a i Teo predaje palicu repke...ako Vasilije izgura još godinu na ovom nivou jer je Efes žedan krvi nakon sezone iz snova iz kojih su ih najružnije probudili...biće sigurno u top fajv genuine PG. Uzi Vaso prsten srbineee...

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve je to ok, samo sto Vasa ne moze da bude vodja reprezentacije

 

Decko puca pod pritiskom, cak je i finalu el pao totalno, a da ne pricam o igrama za nacionalni dres. Ok, imao je smrtni slucaj na proslom prvenstvu pa je neukusno... ali je taj tip igraca, uostalom, videlo se i u Zvezdi da ne moze da se izbori s tim

 

Nego, sta se desava sa Simanicem, jel odlazi napokon? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najjace od svega je da ima 2500 pratilaca od kojih mnogi prenose njegove objave i loze se iznova, bez obzira sto je jasno kao dan da je neki klinac u pitanju.

Sto vise promasi ima sve veci broj pratilaca i share-ova.

 Srbija...

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...