Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

@Guru sve ok, lep skauting... ja sam ga gledao vise u mladjim kategorijama nego u FMPu pa moguce da gresim sa utiskom. Volim da ispratim sta rade mladi igraci kada je neko reprezentativno takmicenje ili EL turnir ili recimo ABAjr kad se igrala - cesto bude prenos na youtube-u - i kroz tu prizmu mi deluje da ima neki potencijal. Ili da se dopunim - nisam video bolji potencijal kod nekog drugog. 

 

Ja sam o Djordjevicu, Uskokovicu, Momirovu i jos par igraca pisao jos dok su bili U18. Tada su priicno odskakali od vrsnjaka. E sad bi trebali isto ali u seniorskoj (opet, poredivsi sa vrsnjacima '98. '99. i '00. godiste recimo). 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa svim što je @Guru rekao o Uskokoviću, ama baš ni po čemu intrigantan prospekt. Ne sviđa se ni meni na prvu opcija da imamo četiri Amera na bekovima, al jbga kad nema odgovarajuće domaće opcije. Ja sam stvarno mislio da je Radičević taj domaći PG koji nam je dostupan i koji je po kvalitetu peti najbolji srpski PG, al on je baš imao kriminalnu epizodu kod nas, a nije ni u nastavku karijere bogznašta uradio. Možda Peno nije loša opcija ako se oporavio mada je on meni uvek bio grozan igrač, kao neki Leo Vesterman za sirotinju, spor, predvidiv i na sve to kamenjar. Ali za Uskokovića je svemirski brod svakako. 

 

Nije ni čudo da je senior uspeo svojevremeno da proda priču o Fići kao nekom legit plejmejkeru za KKCZ pored ovakve konkurencije srpskih plejmejkera, Uskoković neke Filipove napadačke mogućnosti može samo da sanja, na stranu što je Fića najbedniji defanzivac u istoriji košarke i veoma spor za svoju visinu niskost.

 

Nema potrebe Uskokovića stavljati u isti koš sa stvarno talentovanim igračima kakvi su Radanov ili Đorđević. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Mi treba da forsiramo Radanova. On je stvarno igrac koji ima ozbiljan potencijal. Meni je on slican Abaldeu, SF koji umije da igra 2 na 2, fizicki dobar, napada agresivno reket, ima osjecaj za asistenciju. Abalde je mnogo bolji suter, i fizicki je vjerovatno spremniji, ali nije nemoguce da Radanov jednog dana dodje do tog nivoa. Sjetimo se samo kakav su put imali Kalinic i Jovic. Treba pruziti sansu momku, ne moze nista preko noci.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Mi treba da forsiramo Radanova. On je stvarno igrac koji ima ozbiljan potencijal. Meni je on slican Abaldeu, SF koji umije da igra 2 na 2, fizicki dobar, napada agresivno reket, ima osjecaj za asistenciju. Abalde je mnogo bolji suter, i fizicki je vjerovatno spremniji, ali nije nemoguce da Radanov jednog dana dodje do tog nivoa. Sjetimo se samo kakav su put imali Kalinic i Jovic. Treba pruziti sansu momku, ne moze nista preko noci.

Problem je to preko noci. Pa mi nismo imali strpljenja za Micica, a kamoli sad za Uskokovica. Jednostavno u klubu a narocito kod nas navijaca trazi se instant kvalitet. Ono sto iole vredi, cim burek novinari pocnu da ih promovisu, razmisljaju odmah o draftu. Kakva Zvezda, kakvi bakraci. Tu su i neizbezni menadzeri (prvenstveno zalizani) koji im obecavaju kule i gradove. Tako se oni zalete, pa kad ispuse, ajmo nazad (Zagor, Jaramaz...). Normalno kvalitet se pokaze (Jokic, Bogdan, ona dva iz Cibone). Nama je visedecenijski problem skauting. Jos od vremena Kice i Todorica, komsije imaju bolji skauting, ruku na srce. Ko to kod nas radi, neznam, ali Sasa Matic bi bio bolji. Sve u svemu, dok ne napravimo ozbiljnu skauting sluzbu, moramo da se pomirimo sa tim, da ce nam roster sastavljati menadzeri, a trener kako se uklopi, jebem li ga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Micic i Jovic su na neki nacin nasi igraci i to su dva vrhunska pleja na EL nivou. Isto tako smo imali priliku da gledamo i majstore kao sto su Mwil i Lorenzo. Znaci imali smo mi sjajnih plejeva, neke smo i afirmisali. Nas problem je sto oni kod nas kratko ostaju. Nije moguce svake godine izbaciti extra pleja. Koliko god da mladi dobijaju sansu ili ne. Poenta je zadrzati tri ili vise godina kvalitetnog pleja, jer se tad i moranje smanjuje i dobija se vreme da se afirmise igrac. E sad, da li mi sa nasim plateznim sposobnostima mozemo tako sta, licno mislim da ne.

Za Uskokovica kao treceg pleja ima i i vise nego dovoljno minuta. Pa vise od pola ABA utakmica moze da bude rezervni plej. Da dobija 15-tak minuta. Em on stice iskustvo, em mozemo da odmaramo nosioce igre, jer je raspored pregust.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Kako nije? Ne mozes na Micica da se oslonis kao sto smo 6-7 godina se oslanjali na Tea i Markovica. Teo je bio najbolji ili medju top 3 najbolja pleja Evrope a Markovic jako dobar, defanziva brutalna i solidan u napadu. Mi nemamo na vidiku nekog kao on a o nekom priblizno kvalitetu kao Teodosic da ne pricam

Nemoj da se zajebavamo, ono što Micić igra već dve sezone, Marković može samo da sanja. Marković je granični EL igrač, i to kao drugi plej u petorici gde se od njega ne očekuje šut spolja. Jako bih voleo da Micić završi u NBA u sledećoj sezoni, pred njim je 4,5 najboljih sezona u karijeri. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Micic jeste vazio za supertalenta ali je proigrao tek sa 24 godine... i kad sam vec kod njega, slazem se da je pred njim par vrhunskih sezona, ocekujem da jos vise podigne igru

 

Markovic i Jovic su opet primeri ne bas nekih talenata, vrhunskih defanzivaca, ali i kamenjara i robotizovanih igraca koji su sve postigli zahvaljuci krvavom radu. I Jovic se uzidigao tek sa 24 godine uz Markusa, cak je u Radnickom delovao kao prosecan plej

 

Tako da ima puno faktora, niko ne moze da garantuje da li ce neko postati igrac ili nece, ali mnogo toga je u glavi. Mozda cak i vise nego u talentu

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Slažem se sa svim što je @Guru rekao o Uskokoviću, ama baš ni po čemu intrigantan prospekt. Ne sviđa se ni meni na prvu opcija da imamo četiri Amera na bekovima, al jbga kad nema odgovarajuće domaće opcije. Ja sam stvarno mislio da je Radičević taj domaći PG koji nam je dostupan i koji je po kvalitetu peti najbolji srpski PG, al on je baš imao kriminalnu epizodu kod nas, a nije ni u nastavku karijere bogznašta uradio. Možda Peno nije loša opcija ako se oporavio mada je on meni uvek bio grozan igrač, kao neki Leo Vesterman za sirotinju, spor, predvidiv i na sve to kamenjar. Ali za Uskokovića je svemirski brod svakako. 

 

Nije ni čudo da je senior uspeo svojevremeno da proda priču o Fići kao nekom legit plejmejkeru za KKCZ pored ovakve konkurencije srpskih plejmejkera, Uskoković neke Filipove napadačke mogućnosti može samo da sanja, na stranu što je Fića najbedniji defanzivac u istoriji košarke i veoma spor za svoju visinu niskost.

 

Nema potrebe Uskokovića stavljati u isti koš sa stvarno talentovanim igračima kakvi su Radanov ili Đorđević. 

Peno je odlican igrac, defanzivac pre svega. Odlicno ako ga uparis sa nekim suprotnih karakteristika.

 

Jes kamenjar ali moze biti odlican igrac. Ima prostora za napredak, odlicna fizika, samo da poradi na sutu.

5 hours ago, vepar said:

Micic jeste vazio za supertalenta ali je proigrao tek sa 24 godine... i kad sam vec kod njega, slazem se da je pred njim par vrhunskih sezona, ocekujem da jos vise podigne igru

 

Markovic i Jovic su opet primeri ne bas nekih talenata, vrhunskih defanzivaca, ali i kamenjara i robotizovanih igraca koji su sve postigli zahvaljuci krvavom radu. I Jovic se uzidigao tek sa 24 godine uz Markusa, cak je u Radnickom delovao kao prosecan plej

 

Tako da ima puno faktora, niko ne moze da garantuje da li ce neko postati igrac ili nece, ali mnogo toga je u glavi. Mozda cak i vise nego u talentu

 

 

Micic je imao uzase povrede..

Edited by LosmiSK
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, threepwood said:

Subjektivni osecaj mi je da se o Radanovu kao talentu koji samo sto nije eksplodirao prica jos tamo od 2011.

 

Cuveni alley oop na debiju, jos tad je proglasen za novog Bodirogu. Nesto kasnije se pojavio i Barisa Garnet Simanic. 

 

Opasna nas nejebica sa pojacanjima drma u zadnje vrijeme kad se po forumu provlace Stephon Peno i Ally Nikolic. Vrijeme je da kum pozeli bolje jutro. Moze i vece sto se mene tice. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evo posto se danas vodila diskusija ovde koliko je Srbija uspela da "proizvede" kvalitetnih (EL nivo barem) plejmejkera u zadnjoj deceniji da napomenem da pored Teodosica, Micica, Jovica i Markovica nije pomenut i jedan mladji od njih koji igra na vecem nivou od pomenutih

 

 

Edited by Borca
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Laki John Terry said:

 

Respekt za ovo. Tacno 102%

 

 

Mislim da je sve veci problem struka. Ne talenti. Vidis da ne dobijaju sansu klinci.

 

Tacno je i da nam kosarka nije prvi sport. Zasto nije, da ga jebem.

Kad su nam kisic i nestorovic struka sve ti je jasno!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Green23 said:

Nemoj da se zajebavamo, ono što Micić igra već dve sezone, Marković može samo da sanja. Marković je granični EL igrač, i to kao drugi plej u petorici gde se od njega ne očekuje šut spolja. Jako bih voleo da Micić završi u NBA u sledećoj sezoni, pred njim je 4,5 najboljih sezona u karijeri. 

 

Bome, ne samo prethodne dve fantasticne sezone, vec i sezona pre tih (Zalgiris) mu je bila i vise nego pristojna, da ne kazem odlicna.

 

A sto se tice srpske produkcije plejmejkera...

 

Jedna Litvanija godinama mora da se oslanja na mucenog Kalnietisa.

 

Spanska i Francuska reprezentacija, sa ogromnom ulogom kakvu imaju u evropskoj i svetskoj kosarci u prethodnih desetak godina (Spanija i duze), takodje nemaju vise od cetiri elitna pleja, ako i toliko.

 

Da i ne spominjem mucene Hrvate...

 

Neskromnost i "arealnost" koja krasi srpskog navijaca je naprosto zapanjujuca.

 

No da postoji veliki jaz izmedju top 4 i ostalih pg-eva, postoji.

 

Na srecu, imamo i lep broj igraca na drugim pozicijama koji to mogu da "pokrpe" na reprezentativnom nivou.

 

A sto se tice Zvezde, jbg. Nije bilo ni znanja ni srece sa domacim plejevima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...