Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

stoji da je losa ta inicijalna selekcija

i da se u mladjim kategorijama radi na fizici i taktici na ustrb bazicnih kosarkaskih elemenata

...ali to ne znaci da na silu moramo da proglasavamo talente od igraca koji to realno nisu

 

i cela ta prica sa (ne)pruzanjem sanse mi ne pije vodu u potpunosti

da, treba pruziti sansu, ali treba imati i talenta i muda se ista i iskoristi

od svih igraca koje je markoss pomenuo, upitno mi je jedino oko radanova - mislim da se tu dosta luta

jasno je da je decko talenat, ali cini se da u klubu ne znaju sta i kako...a ne znam da li je nesto problem sa njegove strane

ostali su svi dobili priliku, neki je jednostavno nisu iskoristili(borisa), a neki jednostavno nisu dovoljno talentovani(reba beba)

 

pravi talenat(gudura) se izbori za svoje...pa i kad je planiran za pozajmicu vo skopje

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markoss said:

Jeste upitan Uskokovic na dosta osnova, ali meni se svidja sto decko ima herc i muda, ima relativno dobar sut, bolji nego sto procenti kazu ili golim okom - pogadja kad treba, zujalica je, korektan je u odbrani. Meni sasvim ok da se pokusa nesto s njim, jer nemamo domacih plejeva ni na vidiku. 

 

 

10 hours ago, Guru said:

Poenta je da nema tu nekog prirodnog talenta kod njega, pogledaj mu ball handling i koliko se muči pod pritiskom, pogledaj mu šut, pogledaj fizikalije... Baš ima ozbiljne nedostatke za poziciju na kojoj igra, realnije je za njega reći da je igrač skromnog potencijala, nego ga predstavljati kao nekog prospekta... Plus nema više 18-19 godina, nego 21, a nije pokazao nikakav napredak do sada.

 

@Guru mislim da gresis, po tvom upisu ispada da je Uskokovic gori od recimo Rebica. Ili su ti barem ocekivanja prevelika.

 

Fizikalije - sasvim su pristojne - 186cm a jos ce da raste. Ima i dobru skocnost. 

Nisam bas primetio da je los ball handler i da se muci pod pritiskom - kao sto Markoss rece ima i herca i muda, zavrsavao je neke utakmice sam, nije bezao od lopte u kjucnim momentima kao neki nabijaci statsa (Pot) ili kao oni koji bez imalo obzira opale trojku sa zemlje, jer skociti ne mogu, ili se zalete u 3 coveka pod kosem i zafrljace loptu ka kosu dok su u padu (ne znam sto pisem ovo u mnozini kad mislim na Filipa 😄 ). 

Bas je aktivan na terenu, ne samo kao plej u napadu vec i u odbrani. Mislim da ima dosta dobar pregled i razumevanje igre, zna da udeli "dugu asistenciju o parket" sto je bas lepo videti. Uz to, prilikom ulaza, sasvim lepo finisira od table. 

 

Jednostavno receno, deluje raznovrstan - jack of all trades, master of none - ali nekada je bolje imati i tako nesto nego da imas igraca koji ima 1-2 dobre karakteristike a ostale bulja (Filip je recimo veoma dobar asistent).  

Link to comment
Share on other sites

Sta smo mi zapravo hteli da postignemo dovodjenjem Nikole Jovanovica i Dusana Ristica? Osim sto smo im onemogucili da negde imaju minutazu i napredak, sta je tacno ideja bila, posto ljudi, jasno je, sansu nisu dobili.

 

Mozda je, ne kazem, nisu ni zasluzili. Ali zasto smo bacali novac na igrace koji su jedva neki aba liga prosek?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
[mention=364]Guru[/mention] mislim da gresis, po tvom upisu ispada da je Uskokovic gori od recimo Rebica. Ili su ti barem ocekivanja prevelika.
 
Fizikalije - sasvim su pristojne - 186cm a jos ce da raste. Ima i dobru skocnost. 
Nisam bas primetio da je los ball handler i da se muci pod pritiskom - kao sto Markoss rece ima i herca i muda, zavrsavao je neke utakmice sam, nije bezao od lopte u kjucnim momentima kao neki nabijaci statsa (Pot) ili kao oni koji bez imalo obzira opale trojku sa zemlje, jer skociti ne mogu, ili se zalete u 3 coveka pod kosem i zafrljace loptu ka kosu dok su u padu (ne znam sto pisem ovo u mnozini kad mislim na Filipa [emoji1] ). 
Bas je aktivan na terenu, ne samo kao plej u napadu vec i u odbrani. Mislim da ima dosta dobar pregled i razumevanje igre, zna da udeli "dugu asistenciju o parket" sto je bas lepo videti. Uz to, prilikom ulaza, sasvim lepo finisira od table. 
 
Jednostavno receno, deluje raznovrstan - jack of all trades, master of none - ali nekada je bolje imati i tako nesto nego da imas igraca koji ima 1-2 dobre karakteristike a ostale bulja (Filip je recimo veoma dobar asistent).  
Nije Pot bežao od lopte kad se lomi, naprotiv. Ali je svaki put zajebao.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod nas se generalno dize buka oko svakog iole talentovanog ili cak mladog igraca...

 

kao prvo i osnovno, drzava nam je kurac, u ekonomskom i svakom drugom smislu, sto se vidi i u sportu

kao drugo, nemamo zdrave klubove (dva drzavna-mafijaska blizanca, jedan privatni i jedna filijala)

kao trece, nemamo neku veliku bazu igraca, cak kosarka i nije sport broj 1

 

Kad se sve sabere, nije ni cudo sto smo tanki sa talentima i bice sigurno sve gore

 

Sto se tice plejeva, pa ova zemlja je izbacila samo Tea u proteklih 20 godina, i ajde da kazemo Jovica i Markovica. Posle vec idu Tepic i ostali, dakle nista sto ima neki evropski kvalitet

 

Uskokovic nije ni blizu Rebicu ili Cvetkovicu po talentu, ali to i nije najbitnije za uspeh, uz rad i trud ce sigurno da napravi bolju karijeru od obojice

 

Mi od svakog mladog igraca ocekujemo da igra u nba ili da ode u Fener za milion-dva, a realno treba da smo srecni i dok proizvodimo igrace zadatka i neke ok el igrace za rotaciju. A ako se ubode neki Bjelica, Gudura, Kalinic, onda super

Edited by vepar
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vepar said:

kao drugo, nemamo zdrave klubove (dva drzavna-mafijaska blizanca, jedan privatni i jedna filijala)

 

Respekt za ovo. Tacno 102%

 

9 minutes ago, vepar said:

kao trece, nemamo neku veliku bazu igraca, cak kosarka i nije sport broj 1

 

Mislim da je sve veci problem struka. Ne talenti. Vidis da ne dobijaju sansu klinci.

 

Tacno je i da nam kosarka nije prvi sport. Zasto nije, da ga jebem.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vepar said:

 

 

Sto se tice plejeva, pa ova zemlja je izbacila samo Tea u proteklih 20 godina, i ajde da kazemo Jovica i Markovica. Posle vec idu Tepic i ostali, dakle nista sto ima neki evropski kvalitet 

 

teo, marković, jović, micic 

not great ali ni terrible 

 

možda španci i francuzi sa xy miliona stanovnika bolje stoje ali osim njih i nema nešto daleko boljih na temu 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jako su retki igraci koji sad sa nekih ‚18-19  godina mogu da igraju pogotovo na poziciji pleja na ABA nivou, o EL da i ne pricam. Jovic je najbolji primer da nista ne mora da znaci i da neko moze da izgradi ozbiljnu karijeru i ako nije izhajpovan kao mlad igrac.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dajte ljudi da se ne zajebavamo, Uskoković je fudbaler na poziciji pleja. Sve u njegovom driblingu, organizaciji, je toliko robotizovano da ne vrijedi komentara. Pri tom i fizikalije su tanke, pa on nikada neće dostići kvalitetom ni nivo jednog Rebića koji je npr u VTB ligi imao solidnu sezonu, u solidnom timu.

 

I sve te generacije milenijalaca i zamalo milenijalaca su bile jako skrome na spoljnim pozicijama, od 99 do 2002, možda je Trifa kao late boomer jedina opcija za solidnog igrača., ali eto i kod njega izgleda luda glava.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Do pre 2 godine smo svi kukali kako posle Tea necemo imati pleja.

 

Onda je odjednom proigrao Micic.

 

Da se razumemo, Micic nije Teo, ali sem Spanije, svaka repstacija iz evropskog vrha bi plakala za takvim plejmejkerom.

 

Micic ima 26 godina i jos nije u prajmu. Jos nije vreme da kukamo "Ko posle Micica?".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Haggard said:

njih cetvorica su odlicni, ali peti ne postoji, nema ga ni u najavi. otprilike nam je ilija djokovic peti plej po kvalitetu.

 

jasno, samo kažem da ni druge zemlje nisu baš u izobilju plejmejkera, minus eventualno navedeni i ameri naravno 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Do pre 2 godine smo svi kukali kako posle Tea necemo imati pleja.

 

Onda je odjednom proigrao Micic.

 

Da se razumemo, Micic nije Teo, ali sem Spanije, svaka repstacija iz evropskog vrha bi plakala za takvim plejmejkerom.

 

Micic ima 26 godina i jos nije u prajmu. Jos nije vreme da kukamo "Ko posle Micica?".

Kako nije? Ne mozes na Micica da se oslonis kao sto smo 6-7 godina se oslanjali na Tea i Markovica. Teo je bio najbolji ili medju top 3 najbolja pleja Evrope a Markovic jako dobar, defanziva brutalna i solidan u napadu. Mi nemamo na vidiku nekog kao on a o nekom priblizno kvalitetu kao Teodosic da ne pricam

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Kako nije? Ne mozes na Micica da se oslonis kao sto smo 6-7 godina se oslanjali na Tea i Markovica. Teo je bio najbolji ili medju top 3 najbolja pleja Evrope a Markovic jako dobar, defanziva brutalna i solidan u napadu. Mi nemamo na vidiku nekog kao on a o nekom priblizno kvalitetu kao Teodosic da ne pricam

 

Uglavnom se slazemo, samo mislim da smo se malo uobrazili i da nam nista sem kvaliteta Teodosica nije dovoljno dobro, a takav igrac se rodi jednom u 20 godina. Cini mi se da moze od malog Trife da bude nesto.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Kako nije? Ne mozes na Micica da se oslonis kao sto smo 6-7 godina se oslanjali na Tea i Markovica. Teo je bio najbolji ili medju top 3 najbolja pleja Evrope a Markovic jako dobar, defanziva brutalna i solidan u napadu. Mi nemamo na vidiku nekog kao on a o nekom priblizno kvalitetu kao Teodosic da ne pricam

 

nije teo igrač koji se pojavljuje svake četiri godine, kao olimpijada 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

njih cetvorica su odlicni, ali peti ne postoji, nema ga ni u najavi. otprilike nam je ilija djokovic peti plej po kvalitetu.

 

Auuu jbt, stavio si jednog Iliju Djokovica ispred igraca kao sto su Stefan Peno i Aleksa Avramovic (nesto jace od godinu dana stariji od Ilije).

 

Problem je, kao sto je ovde receno, sto nema mnogo plejeva u kasnijim generacijama od 1998.-2002. (18-22 godine starosti), a pogotovo ne u Zvezdi. Naveo sam samo 2 primera kojih mogu da se setim da ce mozda doci posle Uskokovica... 

 

Ako Uskokovic ne moze da ima bolju karijeru od Ilije Djokovica, Cvetkovica a i Rebica, onda bolje da uci skole dok jos moze. A deluje da nece biti ni Teo/Jovke/Markovic/Micic. Neka bude solidan kao Peno ili Avramovic i to je to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Uglavnom se slazemo, samo mislim da smo se malo uobrazili i da nam nista sem kvaliteta Teodosica nije dovoljno dobro, a takav igrac se rodi jednom u 20 godina. Cini mi se da moze od malog Trife da bude nesto.

Meni da se pojavi neki novi Markovic ili Jovic bi bilo odlicno. Teo je vanserijski talenat i jasno da se to ne pojavljuje cesto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Uglavnom se slazemo, samo mislim da smo se malo uobrazili i da nam nista sem kvaliteta Teodosica nije dovoljno dobro, a takav igrac se rodi jednom u 20 godina. Cini mi se da moze od malog Trife da bude nesto.

 

zar trifke nije neki sg, sa opcijom da asistira? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

teo, marković, jović, micic 

not great ali ni terrible 

 

možda španci i francuzi sa xy miliona stanovnika bolje stoje ali osim njih i nema nešto daleko boljih na temu 

 

Kako ovo nije great? U rasponu od 87-94 izbacili smo dva pleja koji su u prajmu (Vasin i dalje traje) bili ili jesu u samom kremu evropske kosarke, plus smo izbacili i dvojicu legit EL igraca kao sto su Pefi i Jovic. Za mene je to bas bas dobro, kad se sve uzme u obzir. Mislim, sta ima veze sto nam je peti plej Ilija Djokovic, izbacili smo 4 vrhunska igraca, neki su odgulili svoje u repki, neki ce tek sad, uostalom Vasilis bi trebao bar narednih 8-10 godina da bude legit PG za repstaciju i nosilac iste, a do tad ce valjda da se pojavi neko. 

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetalHead said:

 

 

@Guru mislim da gresis, po tvom upisu ispada da je Uskokovic gori od recimo Rebica. Ili su ti barem ocekivanja prevelika.

 

Fizikalije - sasvim su pristojne - 186cm a jos ce da raste. Ima i dobru skocnost. 

Nisam bas primetio da je los ball handler i da se muci pod pritiskom - kao sto Markoss rece ima i herca i muda, zavrsavao je neke utakmice sam, nije bezao od lopte u kjucnim momentima kao neki nabijaci statsa (Pot) ili kao oni koji bez imalo obzira opale trojku sa zemlje, jer skociti ne mogu, ili se zalete u 3 coveka pod kosem i zafrljace loptu ka kosu dok su u padu (ne znam sto pisem ovo u mnozini kad mislim na Filipa 😄 ). 

Bas je aktivan na terenu, ne samo kao plej u napadu vec i u odbrani. Mislim da ima dosta dobar pregled i razumevanje igre, zna da udeli "dugu asistenciju o parket" sto je bas lepo videti. Uz to, prilikom ulaza, sasvim lepo finisira od table. 

 

Jednostavno receno, deluje raznovrstan - jack of all trades, master of none - ali nekada je bolje imati i tako nesto nego da imas igraca koji ima 1-2 dobre karakteristike a ostale bulja (Filip je recimo veoma dobar asistent).  

 

Uskoković zapravo i jeste slabiji igrač nego što je bio Rebić u tim godinama, o Cvetkoviću da ne pričam. Prednost mu može biti glava, deluje mi da je tu jači i da ga to možda može izvući, al' ovako što se tiče talenta i skill-a je u zaostatku.

 

186 cm je undersized za pleja, a to da će još da raste sa 21 godinom je prilično nategnuto. Uz to ima uska ramena, mali raspon ruku i generalno slab gornji deo tela. Pogledaj visinu i frejm naših plejmejkera koji igraju na nekom višem nivou i uporedi ih sa Uskokovićevim.

 

Ball handling mu je bukvalno najslabija stavka u igri, slabija i od šuta... On pri jačem pritisku spušta glavu, staje sa driblingom, nema praktično nikakve promene pravca - samo tera pravolinijski ako mu se otvori put do koša, ili nadriblava na onaj njegov mid-range jumper koji pogađa u baš niskom procentu. Igrači te visine moraju da budu izuzetni ball handler-i, a ne da nabadaju loptu i nameštaju se uvek na jaču ruku u stilu Vuka Radivojevića. Nema tu nikakve mekoće pokreta, shiftiness-a, manevrisanja na malom prostoru, izbacivanja protivnika 1 na 1...

 

Ovo da je aktivan je tačno, ima generalno baš dobar motor, solidan ulaz na ovom nivou, ume da podeli asistenciju (ali nije nikakav poseban kreativac + gubi dosta lopti), u odbrani je agresivan (ali nema ni blizu fizikalije, ni lateralne kretnje da bude lockdown defanzivac) i imao je te clutch momente i neke situacije kada je preokretao utakmice svojom energijom, ali to sve više kao neki faktor iznenađenja. On je jednostavan igrač za skauting, predvidljiv je, ima ozbiljne mane i svaki protivnik koji mu se iole posveti može potpuno da ga poništi. 

 

Znači niti je igrač koji sada može da doprinese, niti je neko ko ima visok plafon... Ako baš mnogo bude napredovao, maksimalno zategao ball handling i značajno popravio šut, možda dobaci do nekog pristojnog backup-a, al' i to je sve prilično nategnuto, posebno imajući u vidu koliko su kod nas retki slučajevi da igrači unaprede više segmenata svoje igre posle dvadesete godine.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

 

Kako ovo nije great? U rasponu od 87-94 izbacili smo dva pleja koji su u prajmu (Vasin i dalje traje) bili ili jesu u samom kremu evropske kosarke, plus smo izbacili i dvojicu legit EL igraca kao sto su Pefi i Jovic. Za mene je to bas bas dobro, kad se sve uzme u obzir. 

 

Ipak, od 95 pa na ispod, sem Jaramaza nemamo ni pleja koji je bar EC kvalitet. Ne znam na kojoj poziciji se lil Trifa racuna, al vidim da ga stavljaju na SF, pa mi stvarno Uskokovic deluje kao najveci domaci prospekt tu. 

 

ma ja vise kao, ako je vec tugica sto nema plejeva da ne vicem kako je super

francuzi i spanci imaju vise u broju kvalitetnih plejeva ali ne bas i tako genijalnih, pogotovo od kada su parker i recimo calderon zavrsili karijeru

 

dobri smo u odnosu na situaciju u globalu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

 

Kako ovo nije great? U rasponu od 87-94 izbacili smo dva pleja koji su u prajmu (Vasin i dalje traje) bili ili jesu u samom kremu evropske kosarke, plus smo izbacili i dvojicu legit EL igraca kao sto su Pefi i Jovic. Za mene je to bas bas dobro, kad se sve uzme u obzir. Mislim, sta ima veze sto nam je peti plej Ilija Djokovic, izbacili smo 4 vrhunska igraca, neki su odgulili svoje u repki, neki ce tek sad, uostalom Vasilis bi trebao bar narednih 8-10 godina da bude legit PG za repstaciju, a do tad ce valjda da se pojavi neko. I Jovic se ni iz cega pojavio. 

8-10 godina? Optimisticno. 4 odlicne godine ako izvucemo bice dobro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...