Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Za Uskokovica je nakaradan plan prilicno. Ne vidim sta ce on dobiti kao treci plej. Da, da, sad ce one price o broju utakmica, o velikom rotiranju, itd, a u praksi ce biti dobro ako mali odigra 20 minuta za sezonu. Jedini slucaj u kom on moze da dobije sansu je da krenemo da se raspadamo, sto ne bi bilo dobro.

 

Nece ni u 12 biti pa da kazes da moze u toku utakmice nesto da se pokusa sa njim. Nidje veze, voleo bih da gresim, al ima da ga vrate u FMP ili posalju u Megu koliko u januaru. 

 

I ovo pisem kao neko ko vidi kvalitet u Uskokovicu. 

Link to comment
Share on other sites

Ako idemo na varijantu jos jednog kombo beka, sa veoma dobrom kontrolom lopte i smislom za asistenciju, ja bih ozbiljno razmotrio Tarik Phillip-a, koji je danas raskinuo ugovor sa Tofasom i slobodan je igrac.Decko rapidno napreduje, i nije ni blizu svog vrhunca, tehnicki izuzetno potkovan igrac i ima muda.Bas me impresionirao u utakmicama sa komsijama, a na jos 2, 3 utakmice koje sam gledao u EC je bio odlican.Dvogodisnji ugovor i da se sledece leto zalivadi za ozbiljnu kintu, ozbiljan je potencijal, a verujem i da nije narocito skup

 

Mislim da je bilo, ali zasto se ne podsetiti:

 

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

kad smo kod toga, ni uskokovic me do sada apsolutno ni sa cim nije kupio

ok je da mu se da sansa, kao mladom igracu poniklom u skoli...ali ne vidim materijal za neke vece domete tu

 

3 hours ago, Markoss said:

Za Uskokovica je nakaradan plan prilicno. Ne vidim sta ce on dobiti kao treci plej. Da, da, sad ce one price o broju utakmica, o velikom rotiranju, itd, a u praksi ce biti dobro ako mali odigra 20 minuta za sezonu. Jedini slucaj u kom on moze da dobije sansu je da krenemo da se raspadamo, sto ne bi bilo dobro.

 

Nece ni u 12 biti pa da kazes da moze u toku utakmice nesto da se pokusa sa njim. Nidje veze, voleo bih da gresim, al ima da ga vrate u FMP ili posalju u Megu koliko u januaru. 

 

I ovo pisem kao neko ko vidi kvalitet u Uskokovicu. 

 

Uskokovic, ako bude u Zvezdi, bice tu da trenira sa jacim/boljim igracima i da nauci nesto od Sase Obradovica. Sekundarno je to sto ce kao treci plej biti u sastavu tek na svakoj 3-4. utakmici ABA lige - tipa kad imamo dupli program EL a oko toga neke lakse protivnike u ABA. I to nece biti neki rizik jer su tu jos barem 2 od 3 igraca koji mogu da pokriju keca (Hol, Lojd, Volden - za sada). I te minute ce dobiti kao nagradu za zalaganje i napredak koji bude ostvarivao. 

 

Nije Uskokovic neki ko zna kakav talenat, ali opet, bolje i da bude manji telanat a ekstremno vredan i radan, nego veciti talenat kao neki. 

 

Tako ja razmisljam o tome, mozda gresim... jbg, drugog domaceg da guramo nemamo na toj poziciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brate ta prica oko treniranja sa jakim igracima je super, al igrac se postaje na utakmici, kad se nadjes u datom trenutku, u aktuelnoj situaciji. Bukvalno je nemerljivo bitnije da standardno igras, nego da standardno treniras sa top igracima. On moze na pripremama da bude tu, da vidi kako radi Sale, da ga on usmeri, da ga on necemu nauci, ali je nemerljivo vaznije da igra, da ima pritisak toga da mora da napreduje i da ima pritisak toga da se od njega ocekuje nesto vise od sparingovanja sa Voldenom. 

 

Trenirao je i Rebic sa Vilijem i Jovicem, ali dzabe kad su umesto toga da ga naprave u FMP-u igracem za Zvezdu, odlucili da statira tri godine i da mu ne daju sansu nikakvu. Jasno je kao dan zbog cega se to radi, jer jbg FMP ima svog pleja vec dugo, nazalost nisu ga imali dve godine, ali eto, vraca se. 

 

Uz to kazem, nije da je on centar, pa kao eto treci centar, bice u 12, moze da udje u igru kad budu problemi. Decko nece biti u 12 na 90 posto utakmica, osim, opet kazem, ako nam se neko povredi ili krenemo da se raspadamo, pa bude povuci-potegni, ali i u ta dva slucaja mozemo da ga dignemo iz FMP-a. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, OnionKnight said:

Napokon sam uhvatio vremena da pogledam posljednje četvrtine nekih starijih utakmica što je SK dijelio na youtube kanalu. Ekipa iz 2015/16 je bila zastrašujuća na nekoliko nivoa. Uz sve promašaje u transferima, konačan proizvod je baš ozbiljan. Šteta samo što nismo bili u stanju pronaći odgovarajuća rješenja na pozicijama bekap pleja i centra, što nas već godinama muči. Mislim da smo čak mogli otići korak dalje da smo tu pogodili.

Imali smo Markusa ali je napravio glupost.

Sa Markusom na optimumu i Jovićem bili bismo mnogo zajebani u četvrtfinalu.

I vrv ne bismo išli na CSKA a onda ni F4 ni borba za prvaka Evrope ne bi bila daleko...

Link to comment
Share on other sites

Uskokovic je dobro poceo proslu sezonu, posle je pao znacajno... objektivno, daleko je od bekap pleja, bar u Zvezdi koja tezi nekim rezultatima... u FMPu ionako postoji sistem gde svi imaju minute, tako da ni tamo ne bi imao neku konstantnost i sigurnost sto se tice minutaze. Moze da mu se ostvori prostor u aba, tako da je po mom misljenju ok da bude treci plej, dobro za obe strane.

 

Mada je vise problem jer smo se natrpali i na beku i imamo brdo kombo igraca od 1 do 3, tu ce mnogi da ispastaju, ne samo Uskokovic.

 

Ali ajde da vidimo...

Link to comment
Share on other sites

Uskoković prošlog leta protiv vršnjaka:

 

https://www.fiba.basketball/europe/u20/2019/player/Aleksa-Uskokovic

 

Uskoković u FMP-u:

 

https://www.aba-liga.com/player/2669/19/1/aleksa-uskokovic/

 

Ja ne znam na koju foru mi sebe ubedimo da je ovakav igrač nekakav talenat i da ga čeka blistava budućnost samo eto da mu damo pravu šansu. On za mesec dana puni 21 godinu, još uvek ima baš ozbiljne nedostatke za plejmejkera, a pritom se ne vidi ni neki pozitivan trend, naprotiv. Meni je on čak i simpatičan i iskreno navijam za njega, al' je realno toliko ograničen talentom da će biti ozbiljno iznenađenje ako ikada bude za više od trećeg plejmejkera u Zvezdi... I teško da će tu išta promeniti sezona u FMP-u sa 30 minuta po meču, mada u principu nemam ništa protiv.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Brate ta prica oko treniranja sa jakim igracima je super, al igrac se postaje na utakmici, kad se nadjes u datom trenutku, u aktuelnoj situaciji. Bukvalno je nemerljivo bitnije da standardno igras, nego da standardno treniras sa top igracima. On moze na pripremama da bude tu, da vidi kako radi Sale, da ga on usmeri, da ga on necemu nauci, ali je nemerljivo vaznije da igra, da ima pritisak toga da mora da napreduje i da ima pritisak toga da se od njega ocekuje nesto vise od sparingovanja sa Voldenom. 

 

Trenirao je i Rebic sa Vilijem i Jovicem, ali dzabe kad su umesto toga da ga naprave u FMP-u igracem za Zvezdu, odlucili da statira tri godine i da mu ne daju sansu nikakvu. Jasno je kao dan zbog cega se to radi, jer jbg FMP ima svog pleja vec dugo, nazalost nisu ga imali dve godine, ali eto, vraca se. 

 

Uz to kazem, nije da je on centar, pa kao eto treci centar, bice u 12, moze da udje u igru kad budu problemi. Decko nece biti u 12 na 90 posto utakmica, osim, opet kazem, ako nam se neko povredi ili krenemo da se raspadamo, pa bude povuci-potegni, ali i u ta dva slucaja mozemo da ga dignemo iz FMP-a. 

Rekoh, moguce da gresim - nisam tamo da ga gledam svaki dan. Poredjenje sa Rebicem je skroz na mestu - bio je tu, trenirao sa dobrim igracima, sa trenerom koji je takodje bio plej, i nista na kraju nismo dobili... ali opet, ne znamo ni da li bi bilo nesto od njega da je igrao u FMPu. 

 

 

57 minutes ago, vepar said:

Uskokovic je dobro poceo proslu sezonu, posle je pao znacajno... objektivno, daleko je od bekap pleja, bar u Zvezdi koja tezi nekim rezultatima... u FMPu ionako postoji sistem gde svi imaju minute, tako da ni tamo ne bi imao neku konstantnost i sigurnost sto se tice minutaze. Moze da mu se ostvori prostor u aba, tako da je po mom misljenju ok da bude treci plej, dobro za obe strane.

 

Mada je vise problem jer smo se natrpali i na beku i imamo brdo kombo igraca od 1 do 3, tu ce mnogi da ispastaju, ne samo Uskokovic.

 

Ali ajde da vidimo...

Da, tako i ja nekako razmisljam. Mada Markoss kaze uvek mozemo da ga uzmemo iz FMPa a ja sam u fazonu uvek mozemo da ga vratimo u FMP 🙂 

 

 

6 minutes ago, Guru said:

Uskoković prošlog leta protiv vršnjaka:

 

https://www.fiba.basketball/europe/u20/2019/player/Aleksa-Uskokovic

 

Uskoković u FMP-u:

 

https://www.aba-liga.com/player/2669/19/1/aleksa-uskokovic/

 

Ja ne znam na koju foru mi sebe ubedimo da je ovakav igrač nekakav talenat i da ga čeka blistava budućnost samo eto da mu damo pravu šansu. On za mesec dana puni 21 godinu, još uvek ima baš ozbiljne nedostatke za plejmejkera, a pritom se ne vidi ni neki pozitivan trend, naprotiv. Meni je on čak i simpatičan i iskreno navijam za njega, al' je realno toliko ograničen talentom da će biti ozbiljno iznenađenje ako ikada bude za više od trećeg plejmejkera u Zvezdi... I teško da će tu išta promeniti sezona u FMP-u sa 30 minuta po meču, mada u principu nemam ništa protiv.

Auf bas si nasao statse - nije mi samo najjasnije sta bi time da pokazes - da je bolji u seniorskoj nego u U20 konkurenciji? 😄

Prethodne ABA sezone je bio bolji, veca minutaza i bolji procenti suta https://www.aba-liga.com/player/2669/18/1/aleksa-uskokovic/ tako da mora da se gleda cela slika a ne samo ovo sto si ti postavio. Inace taj U20 sampionat je bio generalna katastrofa za nasu repku a ne samo za Uskokovica. 

 

I ja barem nisam od onih koji smatraju da je nekakav talenat, vec da nesto ne vidim boljeg kome treba pruziti sansu. Uz Radanova i Djordjevica, nema nikoga drugog, morali bi da sacekamo godinu-dve da izadje neko novi a za to vreme neka se oproba Uskokovic. Nema ni ko da dodje, Lazar Vasic 19 godina, na pozajmici u KK Tamis, nije se nesto naigrao, Vukasin Masic takodje skoro napunio 19 godina, mislim da je otisao u USA (na Djenkin univerzitet). Nikog drugog nisam zapazio na poziciji pleja... ali smo zato potpisali 6-7 profesionalnih ugovora ove godine mahom sve visoki igraci.  

 

Link to comment
Share on other sites

Auf bas si nasao statse - nije mi samo najjasnije sta bi time da pokazes - da je bolji u seniorskoj nego u U20 konkurenciji? [emoji1]

20% suta
decko ne moze da se izbori za vise od treceg pleja ni u fmp-u a mi ocekujemo da igra EL sutra?

ali ajde mozda ja nesto ne vidim
koji su to glavni aleksini kvaliteti?
sta on to ima da bi igrao seniorsku kosarku na recimk kkc nivou?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

decko ne moze da se izbori za vise od treceg pleja ni u fmp-u a mi ocekujemo da igra EL sutra?

 

3 hours ago, MetalHead said:

Uskokovic, ako bude u Zvezdi, bice tu da trenira sa jacim/boljim igracima i da nauci nesto od Sase Obradovica. Sekundarno je to sto ce kao treci plej biti u sastavu tek na svakoj 3-4. utakmici ABA lige - tipa kad imamo dupli program EL a oko toga neke lakse protivnike u ABA. I to nece biti neki rizik jer su tu jos barem 2 od 3 igraca koji mogu da pokriju keca (Hol, Lojd, Volden - za sada). I te minute ce dobiti kao nagradu za zalaganje i napredak koji bude ostvarivao. 

 

Ne znam kako si dosao do tvoje izjave... ja sam valjda bio jasan. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


20% suta
decko ne moze da se izbori za vise od treceg pleja ni u fmp-u a mi ocekujemo da igra EL sutra?

ali ajde mozda ja nesto ne vidim
koji su to glavni aleksini kvaliteti?
sta on to ima da bi igrao seniorsku kosarku na recimk kkc nivou?

 

U FMP-u se Markus Vilijams ne bi izborio za mesto prvog pleja. Nit mi ista znaci to sto ga je Jovanovic video iza luzera Pota koji mu je chokeovao brdo utakmica, dok je ovaj mali u sezoni pre resavao kad god se lomilo (bar kad je bio u prilici). Doduse bio je drugi plej prosle godine, Ilija nije terena video. Svakako Jovanovic ima neki man crush na Pota, neobjasnjiv kad se uzme u obzir kakva je to mizerija od igraca. Uz to je Aleksu dosta jebuckala povreda prosle godine.

 

Jeste upitan Uskokovic na dosta osnova, ali meni se svidja sto decko ima herc i muda, ima relativno dobar sut, bolji nego sto procenti kazu ili golim okom - pogadja kad treba, zujalica je, korektan je u odbrani. Meni sasvim ok da se pokusa nesto s njim, jer nemamo domacih plejeva ni na vidiku. 

 

Ja i kazem da sad nije za KKCZ, i da treba da dobije minutazu u FMP-u ili u Megi pa da vidimo onda sta i kako. Ovako kao treci plej u KKCZ ili Filipov peskirdzija je svakako bolje ovo prvo, ali ono.

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MetalHead said:

Auf bas si nasao statse - nije mi samo najjasnije sta bi time da pokazes - da je bolji u seniorskoj nego u U20 konkurenciji? 😄

Prethodne ABA sezone je bio bolji, veca minutaza i bolji procenti suta https://www.aba-liga.com/player/2669/18/1/aleksa-uskokovic/ tako da mora da se gleda cela slika a ne samo ovo sto si ti postavio. Inace taj U20 sampionat je bio generalna katastrofa za nasu repku a ne samo za Uskokovica. 

 

I ja barem nisam od onih koji smatraju da je nekakav talenat, vec da nesto ne vidim boljeg kome treba pruziti sansu. Uz Radanova i Djordjevica, nema nikoga drugog, morali bi da sacekamo godinu-dve da izadje neko novi a za to vreme neka se oproba Uskokovic. Nema ni ko da dodje, Lazar Vasic 19 godina, na pozajmici u KK Tamis, nije se nesto naigrao, Vukasin Masic takodje skoro napunio 19 godina, mislim da je otisao u USA (na Djenkin univerzitet). Nikog drugog nisam zapazio na poziciji pleja... ali smo zato potpisali 6-7 profesionalnih ugovora ove godine mahom sve visoki igraci.  

 

 

Ne, nego da je bio mnogo loš i u FMP-u i u U20 reprezentaciji. :wink2: Nisam tendenciozno tražio loše statse, nego uzeo poslednju klupsku sezonu i poslednje reprezentativno takmičenje. Pretprošle sezone u FMP-u jeste imao bolju statistiku (teško je imati lošiju od ove), al' obrati pažnju i na uzorak: od 22 utakmice je odigrao 13.

 

A mi zaista nemamo boljeg mladog plejmejkera od njega u pogonu, al' to opet ne znači da je dovoljno dobar da igra u Zvezdi, više govori o tome koliko se loše radi u mlađim kategorijama, posebno sa bekovima. Ne možemo ga ni stavljati u isti koš sa Radanovim i Đorđevićem, jer pogledaj kakvu sezonu su oni imali u FMP-u, a kakvu je imao Uskoković, bukvalno neuporedivo.

 

Poenta je da nema tu nekog prirodnog talenta kod njega, pogledaj mu ball handling i koliko se muči pod pritiskom, pogledaj mu šut, pogledaj fizikalije... Baš ima ozbiljne nedostatke za poziciju na kojoj igra, realnije je za njega reći da je igrač skromnog potencijala, nego ga predstavljati kao nekog prospekta... Plus nema više 18-19 godina, nego 21, a nije pokazao nikakav napredak do sada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, OnionKnight said:

Rad sa mladim igračima definitivno nije nešto čime se možemo dičiti već duže vrijeme. Doduše, ni njihov kvalitet nije na zavidnom nivou.

 

Pa kad selektiramo igrace na osnovu fizike koju imaju sa 13, 14 godina. Meni se prvom ni Stojanovic, ni Aranitovic, ni Paunovic, ni Tomasevic nisu svidjali, iako su plodili na juniorskom nivou sva cetvorica. 

 

Od 96-00 imamo pet igraca koji su za CZ i to veoma upitno, a da su ponikli kod nas, to su - Simanic, Radanov, potencijalno Djordjevic i Uskokovic, i bio je Lazarevic moooozda dok se nije povredio. Meni se ni 01 nije previse svidjalo, ni onaj Zivanovic ishajpovani, ni Pavicevic nije nista posebno, Vasic, itd, samo mali Popovic, ali sa njim je isto pitanje sta i kako, cuh i da mu ponasanje nije bas najbolje. 

 

Upravo zato nisam za prelagano pustanje igraca koji makar malo nagovestavaju da bi mogli u prvom timu da zaigraju. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...