Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

2 hours ago, Vamos Laki said:

Utisak je da skembe ostaje nakon Sasine izjave.

Meni nista nije jasno kuda se ide s ovim rosterom, al ajd da pripisem to neizvesnosti koja vlada oko sledece sezone. Kako i u kom obliku ce se igrati takmicenja...

Štimac nema ugovor sa Zvezdom za sledeću sezonu i nadam se da će tako i ostati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Semaj Christon to sign with Tofas

Christon is headed to Turkey

teraj dalje ... :classic_biggrin:

 

Verovatno je bio dostupan kad je zavrsio u Tofasu i FIBA LS.

 

18 hours ago, Markoss said:

 

Mozda je i tacno sve to, ali kroz istoriju svega cega sam se naslusao u svetu i fudbala i kosarke, samo sam naucio da verujem svojim ocima. Jer je glavni modus operandi klubova da kad im neko ne odgovora iz razlicitih razloga, puste informacije tog tipa da se operu i da eto ispadne kako su oni top, a bas taj igrac je preko noci odjednom usadio neku naviku tog tipa preko koje se ne prelazi.

 

Mo je ginuo na terenu, tako da, meni licno je to sasvim dovoljno.

 

Posle ovog ide onaj citat Berona iz podkasta kod @Mairosu

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Ako  u klubu nema novca za angazovanje igrača na 4/5 , neću ništa reći. Dakle , nema se para , nemamo neke ambicije , borićemo se pa šta bude. Ali ako se proceni da nam tu pojačanje nije potrebno , a da se razmatralo i imalo novca za isto , e onda je to čist bezobrazluk i pišanje po onima što se iole razumeju u košarku. Barsa , CSKA , Real , Milano , Valensija pa i Fener imaju igrače pod košem da se smrzneš , a mi maltene jednog ozbiljnog(Nnoka) , Simana može da bljesne kad hoće ali problem je što često neće. Nisam mazohist , ne želim da gledam kako Shengelia i Mirotić obrću naše veseljake ko na ringišpil, međutim ako je teška situacija materijalno u klubu , razumeću i svim srcem podržati ekipu , a ako je ovo drugo onda je to krajnje neozbiljno da neuptrebim neku težu reč. Naravno , da Saša najbolje zna , al ovo baš bode oči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zuba said:

Barsa , CSKA , Real , Milano , Valensija pa i Fener

 

Ovo nije nas nivo niti konkurencija. Mi sa ovim nasim budzetom mozemo uz najbolji scenario da se borimo za osmu poziciju i plej of. Pa mi smo u daleko kompaktnijem sastavu pod Radonjom dosli do osmog mesta i casnog ispadanja od CSKA. 

 

Samo ucesce je privilegija, i to nije nikakva floskula, moramo to da shvatimo.

 

Mi ove sezone imamo, maksimalo, oko 5 miliona za tim. Ostalo su ostali troskovi. To je porca miseria u odnosu na timove koje si nabrojao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisu problem samo Barsa , CSKA njih sam naveo hipotetički kao najbolje timove. Uzmimo primer Panatinaikosa (Papaetru , Auguste , Mitoglu i Witington/Dekker) , Zenita(Poythres, Monroe , Gudaitis, Will Thomas), Baskonije(Peters , Jekiri , Diop plus se spominje da dovode startnog PF) , Olimpijakosa(Livio Jean Charles , Printezis , Hassan Martin). Dakle poenta je u tome da nam visoke pozicije baš škripe. Nije problem , nema novca to je ok(bodricu momke necu ismejavat Kuridzu, Rita , Simona) gledao sam i bodrio sa Uvalinom pa i sad ću. Problem je u tome ako se proceni da je ovo OK i da nema potrebe trošiti novac više na visoke pozicije (a ima ga) , e onda je tu neko lud.

Link to comment
Share on other sites

Ako izuzmemo koronu i neizvesnost dal ce i kada poceti sezona, ovaj prelazni rok do sada je bio ciganski vlazan san. 

 

Mitske crne zveri, insajderi sa 2 tvita, plej na poziciji igrao u partizanu, emotivna oprastanja, cekanje Stimca da ne potpise, lozenje na nerealne povratnike... posle igrackog kadra ocekuje nas onaj ruzniji i svakako dosadniji oficijelni deo, gostovanja Nebojse Covica, takozvana tura jada i placa po nacionalnim tv. 

Tu cemo cuti kako je ABA prioritet, kako igramo EL pa dokle doguramo, kako i u Feneru kasne plate, da nismo CSKA da imamo svoj avion, kako neki drugi stalno kukaju al evo papiri ovdee, bas pise dobili su vise a mi manje i to bas tim recima evo i pecat ima, i na pitanje o A licenci zagonetno ce reci pa necu da kazem ni da radimo ni da ne radimo na tome, oko pojacanja... trener Obradovic se sve pita, pratimo trziste ako se otvore neke opcije reagovacemo.

 

Ko dan mrmota...

  • Like 26
  • Thanks 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Na papiru par Noko -Stimac jos i deluje ok. Prvi kao pokretna petica koja napada/brani obruc, moze da preuzme nizeg, dobro igra pik.

Drugi kao igrac koji ima vise poena u rukama i ne zavisi od pleja toliko jer moze sam sebi da kreira, ima bolju tehniku. Dva razlicita tipa centra.

 

Ali na terenu bi to opet znacilo da bi Noko morao da igra kao Cirbes u proslom Stimetovom mandatu po 38 minuta kad je bitno, dok bi Stime igrao za licnu statistiku i par skokova posle postignutog/promasenog zicera. Naravno i Stimetova uloga, kako kazu tamo defanzivnog koordinatora jer ne moze nikog da odbrani dalje od kosa. I sta to bese blok u piku?

 

Ako moze od Kuzmica da se izvuce nekih 10-15 minuta ozbiljne kosarke svakako bih njega ostavio a ne Stimca. Na petici cvrsto i jako.

Trazio bih onda cetvorku koja je poenterski orijentisana. Slabija u odbrani ali da u napadu ne zavisi od pleja. Jeftinija varijanta i lakse dostupna nego takva petica. Da bar neko unutra zna nesto sa loptom.

 

Spolja jos jedan fali sigurno, plej. Ocekujem da Sale napravi takav tim da od ta 4 stranca na 1-2 mogu svi sa svakim da igraju u postavi. Da nece da bude velike razlike izmedju prve i bekap opcije, kao i da podela minuta nece da bude 30 prema 10.

Ne treba striktno da se gleda Beron,Panter, Braun za Voldena ,Lojda, Hala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki John Terry said:

 

Ovo nije nas nivo niti konkurencija. Mi sa ovim nasim budzetom mozemo uz najbolji scenario da se borimo za osmu poziciju i plej of. Pa mi smo u daleko kompaktnijem sastavu pod Radonjom dosli do osmog mesta i casnog ispadanja od CSKA. 

 

Samo ucesce je privilegija, i to nije nikakva floskula, moramo to da shvatimo.

 

Mi ove sezone imamo, maksimalo, oko 5 miliona za tim. Ostalo su ostali troskovi. To je porca miseria u odnosu na timove koje si nabrojao.

Ajde molim te napisi nam izvor ovih 5 miliona samo za plate? 

Odmah mozes da otpises 2 do 2.5 miliona koje smo prihodovali od sezonskih i dnevnih ulaznica, plus prodaja aritkala iz shopa bez obzira koliko je to mizerno  u odnosu na prve dve stavke  ali bilo je i tu prihoda? Ovo su pare koje se odmah dobijaju i odrzavaju likvidnost. 

Ove godine tih prihoda svakako nece biti, 

Mts 1.2 miliona bruto,

Grad 500 k

Idea 200 do 300
Dunav, Aerodrom, Lutrija sve su to srednji sponzori oko 100 k

TDM 80 k

Prodaja igraca nije bilo niti ce biti ( SIMANIC??????) 

 

Ne dovdodi se Hall, Simonovic,Reath ako imas 5 miliona za plate.

 

 

Edited by Šarac
  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...