Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

7 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Mo Faye je bratina. Vjerovatno najbolje pojacanje u novijoj istoriji Zvezde ako uzmemo u obzir odnos cijena/kvalitet. Covjek nije imao neku zavidnu reputaciju, dosao je sa 33 godine, ali odradio je onu 2018/2019 sezonu vrhunski. Tomic je stvarno znao da ubode dobre strance. 

 

2 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da je Kalina u ipak šampion. On i Jović su imali baš neke smejurije od ugovora ako se sećam dobro.

 

Cooper disagree. 🕶️

Edited by propolis
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

Mrtva Valensija, klub bez ikakvih ambicija. Uopšte mi ne liči na Kalinu da izabere takvu ladovinu, on je fajter. Znači realno je mogao i kod nas, ali pao bi na testu političke podobnosti.

Sad i Valensija klub bez ambicije. Kako je uopste moguce tako nesto napisati 🙂 Ko ne pukne 40m da uzme EL je klub bez ambicije..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

Mrtva Valensija, klub bez ikakvih ambicija. Uopšte mi ne liči na Kalinu da izabere takvu ladovinu, on je fajter. Znači realno je mogao i kod nas, ali pao bi na testu političke podobnosti.

Kako možeš za Valensiju da napišeš klub bez ikakvih ambicija... Prošle sezone su uzeli EC, svake sezone se lavovski bore da izbore ulazak u EL kroz prvenstvo Španije ili EC. Sledeće sezone će da se bore za mesto u TOP 8, ali kako stvari stoje, pre će Zenit tamo, ako se tamo sve posloži kako treba. I na sve ovo, među najboljim gradovima za život.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da je Kalina tu ipak šampion. On i Jović su imali baš neke smejurije od ugovora ako se sećam dobro.

Kalina da, on je došao pre tog SP, Jović baš i ne, on je došao na vrhuncu tadašnje cene posle SP na kojem se proslavio kao defanzivac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dobar je Dzontra... said:

 

Mozda je o tome ranije i pisano, ono sto sam svojevremeno docuo, Faje je imao nekoliko situacija gde se na treningu i pred ''manje'' utakmice u ABA zalio na sitne povrede/bolove zbog kojih je trazio da te treninge i utakmice propusta. Dan dva posle kada je dolazila EL na red, bolovi i povrede su nestajale. Posle nekog vremena su ispizdeli na njega. Koliko je verodostojan info ne mogu da tvrdim, meni bilo neverovatno da poverujem da se lik sa onakvim ratnickim stavom tako ponasa...

 

Što reče Markoss, pitanje šta se je tu izdešavalo i dobro treba razmisliti kome verovati. Mislim, pa nebi bilo ni čudno da čovek od 35 godina ima problema sa povredama i da muči taj EL ritam, sa kojim se nije susretao ranije u karieri. Kad dovodiš igrača u baš zrelim godinama, na takve stvari moraš da računaš.

 

Ako se dobro sječam, neko je i pisao ovde da je vidio Faye-a posle jedne utakmice/treninga, kako ide sa dve velike kese leda omotane oko oba kolena.

Link to comment
Share on other sites

Sta bi bilo to?

Nista novo nije rekao u odnosu na izjavu od pre dve nedelje.

Naslov mentola iz redakcije veze nema sa zakljuckom u tekstu!

 

Zasad je to – to. Pratićemo situaciju na tržištu, postoje različita razmišljanja i viđenja“, dodao je Saša Obradović.

Edited by Leonard
Link to comment
Share on other sites

Just now, Leonard said:

Sta bi bilo to?

Nista novo nije rekao u odnosu na izjavu od pre dve nedelje.

 

Zasad je to – to. Pratićemo situaciju na tržištu, postoje različita razmišljanja i viđenja“, dodao je Saša Obradović.

Bold mi je nešto poznat ... al OK

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, madafaka73 said:

Zasad je to – to. Pratićemo situaciju na tržištu, postoje različita razmišljanja i viđenja“, dodao je Saša Obradović, posle višednevnog čitanja teme KKCZ prelaznik rok na vox92 forumu.

 

:classic_biggrin:

izgoreo mu mozak, vise ni sam ne zna sta mu treba.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Zasad je to – to. Pratićemo situaciju na tržištu, postoje različita razmišljanja i viđenja“, dodao je Saša Obradović, posle višednevnog čitanja teme KKCZ prelaznik rok na vox92 forumu.

Meni ovo najvise deluje da se prate desavanja u americi. Tesko da sta kvalitetno mozemo pazariti u evropi. Verovatno ima zanimljivih g-league i granicnih nba igraca pa cemo cekati rasplet. 

 

L.Hall , C.Walden, A.Uskokovic

J.Loyd , A.Radanov

D.Davidovac , O.Dobric, B.Lazic

B.Simanic , M.Simonovic , M.Jagodic Kuridza

L.Nnoko , O.Kuzmic

 

 

Edited by Nate
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Haggard said:

 

:classic_biggrin:

izgoreo mu mozak, vise ni sam ne zna sta mu treba.

 

Čovek sve lepo zapisao, nešto je i u glavi držao zbog potencijalnog curenja informacija, ma sve bilo super. A onda mu đavo nije dao mira, pa je otvorio ovaj topic. Tu je saznao mnogo toga novog, jer ipak on nije toliko iskusan trener, ima još mnogo da uči. Šta je to i osvojio, neke kupove i to je to... Zanemevši pred vaskolikim znanjem forumaša, počeo je da ga izjeda crv sumnje. Pa je lagano krenuo da preispituje svoje ideje, koje su, koliko do juče, bile kristalno jasne i počeo da shvata da možda i nije toliko u pravu koliko je mislio. Prošao je jedan dan, čita Sale o problemu integracije Štimca u sopstveni stil košarke i shvata da je forum u pravu. Stopira već viđeno produženje Štimeta, nastaje mala zabuna u klubu, ali on mudro ćuti i samo kaže - Polako, ima vremena.

 

Prolaze još dva dana, sada je na tapetu spoljna linija i Sale izluđen i iznuren pritiskanjem F5 na spomenutoj temi, sa strahom u očima shvata da ovo što pišu cenjeni forumaši, veliki stručnjaci i još veći Zvezdaši, ima smisla. Više ne zna da li mu treba pass first plej ili neki trpač sa pozicije beka šutera. I jedno i drugo izgleda logično, ali ne mogu oba, nema se para i on se već hvata za slamku spasa u vidu kombo beka. Izdaje naređenje svom saradniku-skautu šta da traži na tržištu, koji ga zbunjeno pogleda, ali ne reče ništa. Četvrti i peti dan je bio pravi pakao. Tu je u detalje čitao kako nema dovoljno kreacije sa drugih pozicija, pa krenu da proklinje sebe što je pomislio da Davidovac može nešto da doprinese sa pozicije point forward. - Gde mi je bila pamet, pomisli Sale - da onog smotanka, koji uz to i cepa paklu pljuga dnevno, uopšte i razmatram kao small ball četvorku. I što sam mislio da Dobrić ne može na beka? Naučiću ga ja da dribla za mesec dana, ima vremena.

 

Vikend ga je potpuno izludeo, jer ga je proveo u ponovnom iščitavanju teme, tražeći neki post, bilo koji post, koji mu je možda promakao, a u sebi zadrži infornaciju zlata vrednu za sklapanje tima. Trud mu se isplatio, pa je tako Sale saznao da sezona možda neće ni početi tamo do decembra, ako uopšte i počne. Da ćemo skoro sigurno igrati bez publike dobar deo sezone i on odmah otvori tefter i izbrisa već zabeležene 3 pobede u EL, jer toliko otprilike dobijamo kao domaćini na publiku u sezoni. Dok je besno precrtavao te utakmice, Dušan Ristić ga upita - Šefe, može li se do toaleta? i Sale podivlja što ga ovaj prekida u sred misli, pa otrča do Nebojše gde zatraži promptni trejd ovog igrača. Nebojša samo klimnu glavom u znak odobravanja, jer to je poznata dobra duša koja se nikada ne meša u posao trenera. Dok se Sale uzrujan vraćao na trening tima, pade mu na pamet da njegova pozicija trenera i nije toliko stabilna koliko je mislio. Iako je imao pomoćnike i asistente, kao i podršku celog kluba, on je znao da mu treba još neko. Setio se Simona, njegovih afiniteta ka trenerskoj poziciji, ali i njegovih sjajnih ljudskih kvaliteta koje bi mu dobro došle u ovom teškom momentu, pa momentalno izvadi telefeon i okrenu Simketa. Dogovorili su se za dva minuta. Saopštio je to Nebojši i ovaj ponovo, samo klimnu glavom, sa blaženim smeškom na licu, srećan što ima tako preduzimljivog trenera koji tačno zna šta hoće.

 

No, iskusnom vuku kakav je bio Nebojša, ne promače senka tuge i zabrinutosti na Saletovom čelu, pa ga, onako očinski brižno, ponudi da sedne i da mu kaže u čemu je problem. Sale sede i izjada mu se o svim detaljima koji su ga morili nedelju dana. Ispriča mu u jednom dahu o problemu backup centra, brizi oko mentalnog stanja Kuza koji će sigurna u zatvor na iks godina, nedostacima Štimca, nepotpunoj spoljnoj liniji, a Boga mi i o njenom EC kvalitetu, potrebi za jednoj 4/5 zveri i o još mnogo toga što je pročitao na uvaženom forumu. Nastade duga pauza i Nebojša, paleći tompus i sipajući viski u čašu sa ledom, tiho progovori - Vidi Sale, ne znam ti ja mnogo o košarci. Te četvorke i petice, small ball i kreacija sa visokih pozicija... Tu ne mogu da ti pomognem, ali imam neograničeno poverenje u tebe da ćeš uspeti da sve probleme prevaziđeš. Međutim, - reče Nebojša ispijajući guljaj viskija, dok mu je oblak dima lebdeo nad glavom - nekada sam sa ortacima pikao basket u kraju. I šta ću, onako nizak i malecan, morao sam na pleja... Tako da ponešto znam o tome. Znaš, Sale... nije da namećem, išta, ali ima jedan mali... Mislim da će ti leći kao budali šamar, što kažu. Iskusan, odličan pick igrač i asistent, ima iskustva i u ABA i u EL. Dobro ga znam i mislim da ću moći malo da pomognem da se odluči za nas, iako ima brojne inostrane ponude. Dok je ovo izgovarao, oči mu zacakliše, a Saletu se učini da je možda i suzu video, ali ne beše siguran. - Pa dobro, nek dođe taj igrač, - reče skrušeno kouč Obradović - pa ćemo videti. Polako, ima vremena...

  • Like 6
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...