Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

2 minutes ago, goldberg said:

Pa Valencia je prosle sezone imala Van Rossoma, Coloma, Vivesa i Loyda, tu Loyd nije video poziciju 1.

 

 

 

Njega reklamiraju kao kombo igrača, trebalo bi da je upotrebljiviji kao organizator nego Beron ili Đenka. Ako jeste, onda nam stvarno ne treba još jedan igrač koji je prevashodno plej.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Ma nema veze sa pozicijom plejmejkera, vise ima veze Jenkins nego on.

 

Sa oko 2 asistencije po mecu i ne moze biti plej.

 

Neka njega na 2 na nekih 20-25 minuta, neka prvi plej dobije 20-25 minuta, a ostalo neka podele Walden i Hall, u zavisnosti ko je raspolozeniji za igru.

 

Iskreno, vec me nervira ovo nagomilavanje pomocnih opcija i onda, kud sa njima, pa neka ih u prvu petorku. Pa moze, ali onda cemo biti medju 3 poslednje ekipe u EL.

 

Vise sam za jaku prvu petorku nego gomile Kuridza, Reathova, Simonovica, Waldena koji eto mogu da daju 5-10 poena.

 

Brown - Baron - Perperoglou - Faye - Gist: Na papiru odlicna prva petorka

 

Jovic - Jenkins - Lazic - Simonovic - Kuzmic: Ovo je Radonjic doveo do savrsenstva, a imali smo jos samo 5-6 izmena, ne 10.

 

Jovic - Kinsey - Lazic - Miller - Zirbes: Jovic kao odlican plej, pa Zirbes u svom prajmu, pa Miller kao ofanzivni ubica i na kraju TK.

 

Sad imamo:

 

Hall - Loyd - Davidovac - Simonovic - Nnoko. Osim ako Obradovic ne napravi igracine od Halla i Nnoka, ovo je jako bedan tim po kvalitetu da bi mogao uspesno da se takmici u evroligi. Nisam uopste siguran da je Obradovic trener tipa Sarasa pa da ume da cedi kvalitet iz prosecnih EC igraca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kvantitet nije isto što i kvalitet, neophodna su pojačanja na bekovskim pozicijama(po meni na pleju) i na 4. Ovo što imamo trenutno, ili sa npr. još jednim osrednjim pojačanjem, je roster neke bogatije EC ekipe, tipa Darušafaka.

 

Svakako treba da se rešimo viška igrača, pogotovo u unutrašnjoj liniji, nikako ne može da ima mesta i za MJK i za Simona i za Reatha. Ipak, deluje mi da je plan u klubu da se zadovoljimo tim kvantitetom na 4 i 5, jer realno pored ovoliko nakrcanih polovnih igrača ni nemamo gde da dovedemo tu još jednu četvorku, a da će se svakako dovesti još jedan plej ili bek, što će onda dovesti do ozbiljne disproporcije između spoljašnje i unutrašnje linije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

Uz Halla koji ume da doda i Loyda koji je doveden prvenstveno da trpa, jasno je da nam treba još jedan dobar passer. Raspravljamo kakvog profila će biti taj igrač. Moj tip je defanzivni ball handler sa dobrim fizikalijama (tranzicija), a da ume da odigra pick.

 

Citam ovo i placem za Jovicem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Кад смо њих двојицу упарили, наравно да су службе затајиле и попалиле се црвене лампице. Ја сам заиста престрављен од неке хипотетичке ситуације у којој ми за месец и нешто још увек чекамо тог плеја који врти пик, а онда се један волшебно указује...мислим да бих доживео моментални инфаркт, али кога је прошла сезона опекла, дува и у јогурт.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Pa Valencia je prosle sezone imala Van Rossoma, Coloma, Vivesa i Loyda, tu Loyd nije video poziciju 1.

 

 

SPLETOM OKOLNOSTI!

 

U Valensiju je dosao kao kombo koji je igrao pleja u dotadasnjoj karijeri. Postavicu opet:

 

 

 

https://gleague.nba.com/player/jordan-loyd/

 

 

Jordan Lloyd moze da igra 30 minuta pleja i da se to ne oseti u nasoj igri. U G ligi je imao preko 6 assts per game.

MMW ako bude potrebe za tim.

 

Jeb'o vas plej, treba nam cista dvojka i igraci pod kosem.

 

 

 

Edited by leki bg
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

SPLETOM OKOLNOSTI!

 

U Valensiju je dosao kao kombo koji je igrao pleja u dotadasnjoj karijeri. Postavicu opet:

 

 

Jordan Lloyd moze da igra 30 minuta pleja i da se to ne oseti u nasoj igri. U G ligi je imao preko 6 assts per game.

MMW ako bude potrebe za tim.

 

 

 

S obzirom da i Lojd moze dobro da odigra na pgu, sve vise mislim da dovodimo cistog SG-a.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost sam redak Cigan koji se slaze sa Realnim.
Spucati jos para u pleja, a imati na 4 Borisu i MJK, na 5 Nnoka i pitanje koga...je suludo.
 
Nnoko nije EL igrac ako nema lopte. Nasi igraci na 4 i 5 i kostaju i realne su vrednosti za donji dom EC.
 
Edit: Cista dvojka i 1 visoki i da se vidi sta je sa statusom Kuza, Jovanovica,  Djordjevica, Rita, Borise, potpisom Stimca, tu pod kosem je toliko nejasnoca, kao i sta se ocekuje od npr. Lazica, Dobrica i Dedea. Dobricu ili dati ljudsku sansu, pa da dokaze da moze da odbrani bilo kog ballhandlera ili se rastati s momkom. Nije fer ni prema nama, a  ni prema njemu. 
Ima nas jos [emoji23]. I meni je isto katastrofalna situacija u reketu, narocito posle potpisa Simonovica. Zestoko fali jedan EL kvalitetan igrac 4 na 5, ovo sto imamo je tanko i za EC.
Selekcija na 4 je katastrofa, dovodis Simonovica igraca slicnog Borisi, ima 35 godina,a vec imas igraca upitnih kvaliteta MJK. Pa ako Borisa ne ode u NBA onda stvarno ne znam kako ce da se izgura u EL sa ovim rosterom. Na centru imas startera ali nemas rotacionog igraca koji moze da pokrpi kada ovaj ne igra. Kizmic ni sam ne zna na cemu je, ako zadrze Stimca, neka nam bog pomogne. Poceli su dobro prelazni rok, ali smo se pogubili posle Pangosa. Ja bih potpisao odmah da krenemo sa ovom spoljnom linijo. A da se potpise neka zver na 4, ali posle Simonovica to izgleda nije realno..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je hall dobar pass igrac, loyd doveden da trpa i trazi se startni plej zasto je onda doveden walden i sta on to donosi? Ja jedino objasnjenje imam u cinjenici da je ja pangos ispalio a walden projektovan kao njegov bekap. Tranziciju-cmm i hamilton su u tom segmentu bolji, obojca su bolji sleseri, odbranu opet hamilton bolji, sigurnost na lopti ni tu nije bio preterano ubedljiv. Istina da je u izraleu imao vrhunske procente za dva i za tri. U partizanu kazu podredio se kolektivu. Pa kad se igrac podredi kolektivu ja ocekujem visoke procente na malom broju pokusaja, a ne 42% iz igre i 35% za tri.

Plasim se da walden nema kvalitet ni telo da igra dvojku na EL nivou. On nije suterski specijalac poput barona, vec bi trebalo da igra full time dvojku. Plasim se da ce manjkati produkcije na oba kraja terena.

Nekad jedan igrac moze da ti okrene sezonu. Meni se cini da je nama to pangos uradio, a da sezona jos nije pocela. Zaboravljamo da je nnoko igrao pored dva odlicna plejmejkera i da je igrao u paru sa mozda najkreativnijom cetvorkom u evropi.

Za sada smo u deficitu bukvalno u svim segmentima. Fali nam poena, kreativnosti, odbrane... meni se cini kao da je obradovic mentalno ostao zaglavljen na EC nivou. Jer ovo je tim i igra koja se priprema za taj nivo.

Nama nedostaju dva top pojacanja, jedan bek na 1ili 2 i jedna cetvorka, plus opravljen kuzmic na barem 80% onoga sto je pruzao u prvom mandatu, ako on to ne moze, nikakvi stimci, ni djordjevici to nece zakrpiti vec ce nam i tu trebati nov igrac

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Simon je primarno krilo, 3, ali ga Radonja koristio na 4 što se pokazalo odlicno jer je odličnim sutem za tri širio protivnicku odbranu. 

 

Ali je partije zivota imao kad je igrao na 4. Mnogo mu vise odgovara da cuva sporije igrace i one koji ce da ga napadnu ledjima, nego da mora da jurca trojke koje su pokretljivije od njega i u odbrani i u napadu.

 

Nemam dilemu sta treba da igra i gde moze funkcionalan da bude. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ima jedna specificnost Sasinih ekipa, to su na oko ekipe sa ne bas izrazenim kvalitetom igraca ns prvi pogled, ali to su disciplinovane ekipe, sa tacno  podeljenim ulogama, disciplinovane, koje igraju cvrstu i pametnu kosarku...

Sasa je sa npr Albom igrao fenomenalnu kosarku sa Klifom Hemondsom, Aleksom Renfrom i Taburom koji su vecinski pokrivale bekovske pozicije, pa nama sad neko to da ponudi bilo bi ritualnih samoubistava na forumu...

Meni lici da Sale nesto slicno pravi, s tim da sad ima i nesto kvalitetnije igrace, ja se ne bi iznenadio i da pocnemo sa ovim sto imamo pa da eventualno bude doselekcije...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ZiS said:

E dobro, da ne citam dalje...Suma sumarum, propala nam sezona, fenjer u EL i upitan f4 ABA...😁 Sve rasterati i dati te pare Miti u FK da se bar u LS uguramo 😋

 

Kuku si ga nama, standardna, avansna kuknjava ciganske bratije...Al dobro, ne zna ovdasnji svet sve muke onih koji prate fk, mazohiste posebne vrste.

Ovo je mala maca...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Babaduka said:

Ima jedna specificnost Sasinih ekipa, to su na oko ekipe sa ne bas izrazenim kvalitetom igraca ns prvi pogled, ali to su disciplinovane ekipe, sa tacno  podeljenim ulogama, disciplinovane, koje igraju cvrstu i pametnu kosarku...

Sasa je sa npr Albom igrao fenomenalnu kosarku sa Klifom Hemondsom, Aleksom Renfrom i Taburom koji su vecinski pokrivale bekovske pozicije, pa nama sad neko to da ponudi bilo bi ritualnih samoubistava na forumu...

Meni lici da Sale nesto slicno pravi, s tim da sad ima i nesto kvalitetnije igrace, ja se ne bi iznenadio i da pocnemo sa ovim sto imamo pa da eventualno bude doselekcije...

Zapravo zamenis Redinga sa  Tabuom koji nije imao nikakvu ulogu te sezone, cak je igrao na mozda 10ak meceva. Reding je bio uz Meklina najbitniji deo te druzine a dosli su iz Bona i Tubingena gde su bili i top stranci u ligi izuzimajuci ove iz Brosea. Kliford je bio mislim te sezone ili neke oko te i najbolji defanzivac lige ..Renfro i Banic poludistanca su prasili tad.

 

Ipak Obradovic je imao kompleks Bayerna tad a  Frankfurt mu jezavrsio karijeru u Albi. Mada su igrali timski i lepo za oko to se mora priznati, agresivni na obe strane terena.

 

1 hour ago, Markoss said:

 

Ali je partije zivota imao kad je igrao na 4. Mnogo mu vise odgovara da cuva sporije igrace i one koji ce da ga napadnu ledjima, nego da mora da jurca trojke koje su pokretljivije od njega i u odbrani i u napadu.

 

Nemam dilemu sta treba da igra i gde moze funkcionalan da bude. 

Meni je sezona najbitnija u karijeri Simona bila u Ortezu gde je bio glavni igrac i nosilac tima prvi put u karijeri i to stranog, bio je u padu posle prve Zvezdine sezone, Ortez ga je preporodio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Babaduka said:

Ima jedna specificnost Sasinih ekipa, to su na oko ekipe sa ne bas izrazenim kvalitetom igraca ns prvi pogled, ali to su disciplinovane ekipe, sa tacno  podeljenim ulogama, disciplinovane, koje igraju cvrstu i pametnu kosarku...

Sasa je sa npr Albom igrao fenomenalnu kosarku sa Klifom Hemondsom, Aleksom Renfrom i Taburom koji su vecinski pokrivale bekovske pozicije, pa nama sad neko to da ponudi bilo bi ritualnih samoubistava na forumu...

Meni lici da Sale nesto slicno pravi, s tim da sad ima i nesto kvalitetnije igrace, ja se ne bi iznenadio i da pocnemo sa ovim sto imamo pa da eventualno bude doselekcije...

 

Ali nista nije osvojio tada...previse prosečnih igrac, mora balans. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...