Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

57 minutes ago, realno *w said:

Hall, Walden + još jedan extra kvalitetan?

ne extra kvalitetan u smislu ukupnog kvaliteta, vec ekstra kvalitet u nekom segmentu igre

da li je to slashing, court vision, pick igra ili nesto cetvrto neka sale uklopi

ali ako se vec dovodi jos jedan igrac, ja bih trazio nekoga ko necim odskace umesto da u svemu bude prosecan kao pomenuta dvojica

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Brate, Hall je taj koji nije divljak, evo veruj mi.

 

Mozda nije neko poznato ime, to jest sigurno nije. Ali covek je odlican plej, i to ce se videti. Imamo Hall-a, Walden, imamo Lojda koji je 2/1, imamo Radanova, Davidovca. Mozda nama ne treba plej vec opet neki 2/1. Videcemo kako Sale razmislja.

 

Da, Apic... nije ni kontaktiran sad, mozda je razmatran, to jest sigurno jeste razmatran, ali mi mu svejedno ne bi dali neke velike pare, koje je dobio od Buducnosti, sudeci po izjavi Igora Dodika.

Mislio sam na Hamiltona. Hal odlican plej, dobro ako je tako...verovacu ti na rec.

 

Sto se tice Apica, pre cu verovati Apicu nego tebi npr 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Hall, Walden + još jedan extra kvalitetan?

 

Pa i u Partizanu su igrali Walden, Gordic i Paige pa je cetvrti bio plejmejker (Jaramaz), a ne bek suter.

 

Dakle, itekako ima prostora za dovodjenje plejmejkera, a ko god da dodje morace da bude ekstra kvalitetan jer bukvalno imamo samo dvojicu igraca koji bi mogli da prave razliku na EL nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne extra kvalitetan u smislu ukupnog kvaliteta, vec ekstra kvalitet u nekom segmentu igre

da li je to slashing, court vision, pick igra ili nesto cetvrto neka sale uklopi

ali ako se vec dovodi jos jedan igrac, ja bih trazio nekoga ko necim odskace umesto da u svemu bude prosecan kao pomenuta dvojica

 

Jasno mi je to, ali ako si već doveo dva odlična igrača na vrhuncu snage, spremna za 25-30 minuta, a pri tome na dvojci imaš igrača koji pretenduje da bude vođa ove ekipe, onda čak i ako uzmeš u obzir kombinacije sa dva pleja u postavi, tu ne ostaje previeše prostora. A naročito ne prostora za nekog igrača u kojem bi tražio neki extra kvalitet, u bilo kom segmentu.

 

2 minutes ago, goldberg said:

 

Pa i u Partizanu su igrali Walden, Gordic i Paige pa je cetvrti bio plejmejker (Jaramaz), a ne bek suter.

 

Dakle, itekako ima prostora za dovodjenje plejmejkera, a ko god da dodje morace da bude ekstra kvalitetan jer bukvalno imamo samo dvojicu igraca koji bi mogli da prave razliku na EL nivou.

 

Ko je igrao dvojku?

 

Pejdž je sredinom 18/19 sezone prebačen na dvojku i više nije imao sekund na pleju, ali bukvalno sekund. Jaramaz isto igrao na 2. Ukupno, 4 igrača na 1 i 2, i to je to.

 

 

Ali ok, šta god, po meni to ne može da donese ništa drugo osim dodatnog trošenja para, gomilanje igrača koji guše jedni druge i kao najveći plus, sigurnost ako dođe do neke povrede. Tako da - podržavam 😄

Link to comment
Share on other sites

Nazalost sam redak Cigan koji se slaze sa Realnim.

Spucati jos para u pleja, a imati na 4 Borisu i MJK, na 5 Nnoka i pitanje koga...je suludo.

 

Nnoko nije EL igrac ako nema lopte. Nasi igraci na 4 i 5 i kostaju i realne su vrednosti za donji dom EC.

 

Edit: Cista dvojka i 1 visoki i da se vidi sta je sa statusom Kuza, Jovanovica,  Djordjevica, Rita, Borise, potpisom Stimca, tu pod kosem je toliko nejasnoca, kao i sta se ocekuje od npr. Lazica, Dobrica i Dedea. Dobricu ili dati ljudsku sansu, pa da dokaze da moze da odbrani bilo kog ballhandlera ili se rastati s momkom. Nije fer ni prema nama, a  ni prema njemu. 

Edited by leki bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Ko je igrao dvojku?

 

Pejdž je sredinom 18/19 sezone prebačen na dvojku i više nije imao sekund na pleju, ali bukvalno sekund. Jaramaz isto igrao na 2. Ukupno, 4 igrača na 1 i 2, i to je to.

 

 

Ali ok, šta god, po meni to ne može da donese ništa drugo osim dodatnog trošenja para, gomilanje igrača koji guše jedni druge i kao najveći plus, sigurnost ako dođe do neke povrede. Tako da - podržavam 😄

 

Pa sto je onda Partizan imao 3 igraca na 5, a nijedan nije bio neko ko je samo statirao u 12? Da li je i to gomilanje para i gusenje igraca?
 

Jaramaz je igrao pleja. Evo jednog meca kao primer:

 

image.thumb.png.4b20f226feb871982b06bdc79bd827a1.png

 

Jaramaz i Paige vise od 40 minuta, Jaramaz 5 asistencija, Walden 0.

 

Uopste, Walden je samo 3 puta u EC imao vise od 3 asistencije. On i nije pravi plej i onda daj da samo Hall ostane kao neko ko ce da razigrava saigrace. Ko je nas Jaramaz, da nije Loyd?

 

Ne vidim uopste cemu prica o Waldenu i Hallu kao zakljucavanju pozicije 1 koja je najvaznija, a u isto vreme i u Partizanu i u Crvenoj zvezdi na nekim drugim pozicijama igra i po 3 igraca i to nije gusenje? Kazi ti meni, zasto bi ti dovodio centra i to ekstra kvaliteta u Partizan, a imas Moslija i Jankovica?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

 

Jasno mi je to, ali ako si već doveo dva odlična igrača na vrhuncu snage, spremna za 25-30 minuta, a pri tome na dvojci imaš igrača koji pretenduje da bude vođa ove ekipe, onda čak i ako uzmeš u obzir kombinacije sa dva pleja u postavi, tu ne ostaje previeše prostora. A naročito ne prostora za nekog igrača u kojem bi tražio neki extra kvalitet, u bilo kom segmentu.

 

 

I ja sam mozda spreman za toliko, ali nemam kvaliteta 😛
Walden i Hall nikada nisu igrali EL, sto samo po sebi ne mora nista da znaci, ali po onome sto smo mogli da "cujemo" je da se prica da je Hall backup plej, a Walden backup dvojka. 

 

Loyd 25min + 15 Walden na beku
Pojacanje 20 min, Hall 15 i npr Walden jos 5 na pleju.

Ne tvrdim da je najbolja opcija, niti da je finansijski najisplativija, ali licno pretpostavljam da ce biti ovako.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

I ja sam mozda spreman za toliko, ali nemam kvaliteta 😛
Walden i Hall nikada nisu igrali EL, sto samo po sebi ne mora nista da znaci, ali po onome sto smo mogli da "cujemo" je da se prica da je Hall backup plej, a Walden backup dvojka. 

 

Loyd 25min + 15 Walden na beku
Pojacanje 20 min, Hall 15 i npr Walden jos 5 na pleju.

Ne tvrdim da je najbolja opcija, niti da je finansijski najbolja, ali licno pretpostavljam da ce biti ovako.

 

Mi smo I bez tog pleja favoriti za osvajanje Aba.

Medjutim ukoliko bi dosao prvi plej i jedna kvalitetna cetvorka onda bi mogli da udjemo u trku za Top 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi, obzirom da se ne zna kakva će sezona biti ja ne bi vise nikog dovodio i trošio pare. Mozda jos Reath na 4 i čekati sta ce biti.

Ukoliko sve bude normalno u novembru, decembru mozda napraviti doselekciju. 

 

Hall, Walden, Uskokovic 

Loyd, Dobric, Radanov

Lazic, Davidovac, Simonovic 

Reath, MJK, Simanic, 

Noko, Kuz, Jovanovic ili Ristić 

 

Edited by propolis
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, propolis said:

Pazi, obzirom da se ne zna kakva će sezona biti ja ne bi vise nikog dovodio i trošio pare. Mozda jos Reath na 4 i čekati sta ce biti.

Ukoliko sve bude normalno u novembru, decembru mozda napraviti doselekciju. 

 

Hall, Walden, Uskokovic 

Loyd, Dobric, Radanov

Lazic, Davidovac, Simonovic 

Reath, MJK, Simanic, 

Noko, Kuz, Jovanovic ili Ristić 

 

Sa ovim sastavom tesko da mozes nesto da napravis cak i u Aba ligi.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, goldberg said:

 

Pa sto je onda Partizan imao 3 igraca na 5, a nijedan nije bio neko ko je samo statirao u 12? Da li je i to gomilanje para i gusenje igraca?
 

Jaramaz je igrao pleja. Evo jednog meca kao primer:

 

image.thumb.png.4b20f226feb871982b06bdc79bd827a1.png

 

Jaramaz i Paige vise od 40 minuta, Jaramaz 5 asistencija, Walden 0.

 

Uopste, Walden je samo 3 puta u EC imao vise od 3 asistencije. On i nije pravi plej i onda daj da samo Hall ostane kao neko ko ce da razigrava saigrace. Ko je nas Jaramaz, da nije Loyd?

 

Ne vidim uopste cemu prica o Waldenu i Hallu kao zakljucavanju pozicije 1 koja je najvaznija, a u isto vreme i u Partizanu i u Crvenoj zvezdi na nekim drugim pozicijama igra i po 3 igraca i to nije gusenje? Kazi ti meni, zasto bi ti dovodio centra i to ekstra kvaliteta u Partizan, a imas Moslija i Jankovica?

 

Ako već negde mora da se klasifikuje, Jaramaz nije plej, već bek šuter (slasher, pre svega). Hajde da kažemo kombo 2/1 i to je najbliže što će prići poziciji 1. Jedan meč ne znači ništa, posebno kada se vidi da je u njemu timski broj asista bio samo 12. Da li ga je Trinkijeri koristio na kecu? Jeste, naravno. Ali ne kao primarnu opciju, već kao zamenu za Gordića, kao i zbog pomeranje Pagea na dvojku. Više je Walden (uz Gordića kao primarnog pleja) provodio na kecu, nego Jaramaz. Upravo ta koncepcija spoljne linije Partizana i Trinkijerijevo umeće da često igra sa tri niska u petorci, dovelo do privida da Jaramaz igra na kecu. Međutim, kada se dečko gleda u kontinuitetu, jasno je šta je njegova pozicija. Ko je naš Jaramaz da nije Loyd? Pa Walden.

 

Nije da me preterano interesuje Partizanova spoljna linija od prošle sezone, ovo pišem jer je jedan njihov igrač sada naš. Wolden je bio baš slab u direktnim pasovima koji su vodili do poena, tek 2 asista per game u 32 utakmice. Uz Halla koji ume da doda i Loyda koji je doveden prvenstveno da trpa, jasno je da nam treba još jedan dobar passer. Raspravljamo kakvog profila će biti taj igrač. Moj tip je defanzivni ball handler sa dobrim fizikalijama (tranzicija), a da ume da odigra pick.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi već imamo passera (Hall), a i tog tranzicionog ball handlera koji je dobar defanzivac (Walden), tu je i Loyd kao trpač, ali i kombo. Ne bih rekao da bi nam se uklopio još jedan čisti plej, došlo bi do gužve. Pre očekujem nekog swingmana, igrač koji može da se upari sa još dva Amera,  da može da se igra sa tri Amera u petorci.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...