Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

3 hours ago, ivan9 aka Laki said:

Znaci posle dolaska Simona situacija je ovakva:

 

_______, Hall, Uskokovic
Loyd, Walden, Radanov
Dobric, Lazic, Davidovac
_______, Kuridza, Simonovic
Nnoko, Kuzmic, Reath

 

Nije lose uopste, jos da se pogodi sa ova dva igraca.

 

nisam pratio izjave obradovića ili front officea, pa je vrlo moguće da sam u zabludi: međutim, ja uopšte ne vidim waldena kao primarnog backupa na SG - vidim ga kao backupa na PG koji će imati i minuta u sastavu sa dva plejmejkera. 

 

tako da se meni čini da su hall i walden = većina minuta na PG + walden nešto minuta na SG

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

nisam pratio izjave obradovića ili front officea, pa je vrlo moguće da sam u zabludi: međutim, ja uopšte ne vidim waldena kao primarnog backupa na SG - vidim ga kao backupa na PG koji će imati i minuta u sastavu sa dva plejmejkera. 

 

tako da se meni čini da su hall i walden = većina minuta na PG + walden nešto minuta na SG

Pričasmo nešto o tome, to nam nije baš najjasnije ... vrlo je moguće da si u pravu, da je to - to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Pričasmo nešto o tome, to nam nije baš najjasnije ... vrlo je moguće da si u pravu, da je to - to.

 

teorijski mi je logičnije da hall i walden podele na cca ravne časti minute na PG, po 20ak min. 

pogotovo što mi je ovaj loyd lik kao upisan da kod nas cepa 27-30min

 

ponavljam, ovo je sve na osećaj, nemam neke opipljive argumente

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

teorijski mi je logičnije da hall i walden podele na cca ravne časti minute na PG, po 20ak min. 

pogotovo što mi je ovaj loyd lik kao upisan da kod nas cepa 27-30min

 

ponavljam, ovo je sve na osećaj, nemam neke opipljive argumente

logično skroz ... buni nas priča kako se dovodi prvi plej, to nam pravi pometnju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

teorijski mi je logičnije da hall i walden podele na cca ravne časti minute na PG, po 20ak min. 

pogotovo što mi je ovaj loyd lik kao upisan da kod nas cepa 27-30min

 

ponavljam, ovo je sve na osećaj, nemam neke opipljive argumente

Receno je na pocetku da ce biti 4 stranca na bekovskim pozicijama i da se juri prvi PG koji ce da odskace od ostalih(uostalom Pengos koga smo jurili je neko ko bi se savrseno uklopio na ovu dovedenu trojicu)

Ako je ta osnovna premisa tacna (a to nemamo pojma, nadamo se da je ostalo tako) onda je logican ovaj moj raspored. Ako se nece dovoditi prvi plej onda je mnogo logicniji ovaj tvoj raspored ali smo onda i tanki na bekovima. Ne verujem da bi se islo samo sa 3 igraca na bekovskim pozicijama jer je to previse minuta po pojedincu za kosarku u oba pravca. Po 27 min u proseku bi svako od njih trojice morao igrati celu sezonu. Previse je utakmica u najavi za tako nesto.

Nekako mi deluje da bi Sasa radije igrao sa 3 beka u petorci, nego da ima ukupno u timu 3 beka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa i po onoj izjavi Obradovica (ako je tacno prenesena) od pre neki dan izgleda da se zeli jos jedan plej ali da ce se pratiti trziste pa ako neka dobra opcija postane dostupna tj da se nece zuriti. Po trenutnom sastavu ima sasvim dovoljno opcija na pozicijama 1 i 2 za pripreme plus sto se jos ne zna kada ce poceti sezona zbog novih nepovoljnih desavanja sa koronom (ili sta god da je u pitanju).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

 

Ako je ta osnovna premisa tacna (a to nemamo pojma, nadamo se da je ostalo tako) onda je logican ovaj moj raspored. Ako se nece dovoditi prvi plej onda je mnogo logicniji ovaj tvoj raspored ali smo onda i tanki na bekovima. Ne verujem da bi se islo samo sa 3 igraca na bekovskim pozicijama jer je to previse minuta po pojedincu za kosarku u oba pravca..

 

cela ova moja post-teza se zasniva na tome da je loyd previše dobar da bi igrao manje od 27min. 

 

ako je tako, ne vidim motivaciju ni kluba ni waldena za tom sitnom minutažom na pg i sg.

nismo samo sa tri igrača na bekovima: tu bi trebalo da budu (nadam se) i radanov, lazić, dobrić, davidovac. u raznim formacijama i varijantama svaki od navedenih može formalno na SG a neki i na PG i SF

 

hall / walden / (davidovac)

loyd / walden / lazić / dobrić / radanov / davidovac

= navodim samo opcije na PG i SG, makar trajale i dva minuta

 

po ljudstvu gledano to nije tanko, po talentu, pojma nemam, možda i jeste.

uostalom, verovatno i loyd, kao i lazić i davidovac i radanov i dobrić mogu nešto minuta na SF

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kankkunen said:

Možda ovako nešto ...

 

1. Hall, Walden, Uskokovic
2. Loyd, ?............., Radanov
3. DeDa, Dobric, Lazic
4. ?............, Simonovic

4/5. Kuridža, Reath

5. Nnoko, Kuzmic

 

 

Moze i ovakva raspodela, apsolutno je legitimna ali ja bi vise voleo da se dogodi onaj moj spisak.

Probacu i da obrazlozim:

Nekako smatram da nam je pozicija SG dovoljno dobro popunjena ako bi Loyd uzimao po 25min na njoj i da taj novi igrac koji bi dosao verovatno ne bi mogao da bude bolji igrac od Loyd-a.

Tako da bi ja radije tu praznu bekovsku poziciju "zakrpio" sa Walden-om a na PG bi doveo nekog "boljeg" od Hall-a i Walden-a koji bi uzimao gro minuta na PG. Mislim da bi sa tom kombinacijom bili mnogo snazniji nego da Hall i Walden dele poziciju PG a da se dovede samo zamenik za Loyd-a.

 

@uini

Ne mogu Lazic i Dobric na bekovske pozicije. Oni su zacementirani na krilu. DeDa bi mozda i mogao da zakrpi kao bek ali racunam kad smo vec krenuli u sklapanje bekovske linije od nule, onda je bolje da niko nista ne krpi. Ja bi radije DeDu video na PF nego na SG. Radanov moze i ja sam za to da mu se da prilika ali....ne znam koliko bi ekipa mogla da izdrzi davanja prilika(Reath, Radanov, Uskokovic), jer se nadam da cemo konacno igrati i EL i ABA takmicarski.

Edited by ivan9 aka Laki
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

to sto su oni jurili pangosa ne mora da znaci da sada nuzno jure neki takav profil, posebno ako ga nema. uostalom, hall je potpisan nakon sto je pangos propao. pa su se mozda odlucili da idu sa hallom i waldenom na 1 + loyd koji moze da odigra nesto i na kecu, a da se sada trazi neki cistokrvni pucac, mozda cak i swingman, igrac 2/3, sto bi nas dovelo u mogucnost da igramo sa 3 amera spolja u petorci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haggard said:

to sto su oni jurili pangosa ne mora da znaci da sada nuzno jure neki takav profil, posebno ako ga nema. uostalom, hall je potpisan nakon sto je pangos propao. pa su se mozda odlucili da idu sa hallom i waldenom na 1 + loyd koji moze da odigra nesto i na kecu, a da se sada trazi neki cistokrvni pucac, mozda cak i swingman, igrac 2/3, sto bi nas dovelo u mogucnost da igramo sa 3 amera spolja u petorci.

Ovo je isto logično, prelazak na plan "B"

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Haggard said:

to sto su oni jurili pangosa ne mora da znaci da sada nuzno jure neki takav profil, posebno ako ga nema. uostalom, hall je potpisan nakon sto je pangos propao. pa su se mozda odlucili da idu sa hallom i waldenom na 1 + loyd koji moze da odigra nesto i na kecu, a da se sada trazi neki cistokrvni pucac, mozda cak i swingman, igrac 2/3, sto bi nas dovelo u mogucnost da igramo sa 3 amera spolja u petorci.

Ne sporim ja da je moguc i ovakav rasplet. Cak mozda i verovatniji na osnovu poslednjih akvizicija. Ali...

Ja bi radije da se trazi prvi plej. Mislim da bi bili jaci sa jos jednim PG umesto jos jednog sutera. Loyd je sasvim dobar da bi dovodili jos nekog na poziciji Loyd-a.

Uostalom gde bi Zo potpisao? 😄

Ja bi njemu dao ovo ostalo para sto nam je preostalo a cetvorku "zakrpio" sa Borisom ili Reath-a prebacio na 4 a Djordjevic mi bio treci centar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

 

 

@uini

Ne mogu Lazic i Dobric na bekovske pozicije. Oni su zacementirani na krilu. DeDa bi mozda i mogao da zakrpi kao bek ali racunam kad smo vec krenuli u sklapanje bekovske linije od nule, onda je bolje da niko nista ne krpi. Ja bi radije DeDu video na PF nego na SG. Radanov moze i ja sam za to da mu se da prilika ali....ne znam koliko bi ekipa mogla da izdrzi davanja prilika(Reath, Radanov, Uskokovic), jer se nadam da cemo konacno igrati i EL i ABA takmicarski.

 

mislim da je ta fama kako lazić i dobrić igraju isključivo na SF, proizvod većine minuta.

kada lazić ili dobrić čuvaju ballhandlera - onda ne igraju na SF. kada dobrić igra minute sa davidovcem (a igra ih uglavnom) = pozicije se menjaju od situacije do situacije

 

ne treba tebi da pričam da današnja košarka ne trpi prikucane pozicije, osim ako nisu u pitanju nosioci koji pri tome imaju hendikep koji se ne može prevazići na poziciji X ili Y. lazić, dobrić, radanov i davidovac u određenom kontekstu to mogu, pa onda "šetaju" po pozicijama u odnosu na najbolju moguću situaciju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

mislim da je ta fama kako lazić i dobrić igraju isključivo na SF, proizvod većine minuta.

kada lazić ili dobrić čuvaju ballhandlera - onda ne igraju na SF. kada dobrić igra minute sa davidovcem (a igra ih uglavnom) = pozicije se menjaju od situacije do situacije

 

ne treba tebi da pričam da današnja košarka ne trpi prikucane pozicije, osim ako nisu u pitanju nosioci koji pri tome imaju hendikep koji se ne može prevazići na poziciji X ili Y. lazić, dobrić, radanov i davidovac u određenom kontekstu to mogu, pa onda "šetaju" po pozicijama u odnosu na najbolju moguću situaciju.

Slozicemo se da se ne slazemo 🙂

Lazic i Dobric ne mogu da spuste loptu na parket. Ne mogu da kreiraju ni za sebe a tek za druge. Njima dvojici nikako nije mesto na bekovskim pozicijama. Njih dvojica mogu da cuvaju bekove i to i rade, ali to ne znaci da su oni bekovi.

Mislim(nadam se) da cemo mi ove godine igrati mnogo brzu kosarku tako da ocekujem manje minuta za Lazica u odnosu na prethodne sezone.

 

Inace se slazem da se danas ne gleda toliko na pozicije i bas zbog toga ocekujem jos jednog dobrog igraca na bekovskim pozicijama i ne bi me iznenadilo da vecinu vremena igramo sa 3 beka. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

to što ne mogu da spuste loptu na parket po meni nije kriterijum; pogotovo to da li mogu da kreiraju za sebe i druge. toliko je bekova na vrhunskom nivou koji to ne mogu

 

ali okej, kapiram tvoj rezon, samo nisam siguran da ga klub fura trenutno (iako bih ja u nekom najboljem scenariju voleo)

Link to comment
Share on other sites

Ne brinite vi za Woldena i mesto beka, i povremeno pleja,Wolden je opet ponavljam jako lepo znao da igra i od lopte,a sad sto nuzno bek suter mora da sutira samo za tri.Opet kazem Sale voli da igra u petoric sa dva ili tri ball handlera, cak i cetri, rekao sam da me ne bi zacuidla petorka Hall, Wolden, Loyd, Davidovac, Nnoko. 

Jos jednom da ponovimo trazi se plej, nigde se ne zuri ne pocinje sezo a sutra i veliko je pitanje kada ce poceti. Sve u svemu ako u krajnjem slucaju do septembra tamo ne iskoci nikaakv igrac nikakav problem da se uzme i neki kombo bek. Tako da samo polako

Edited by Maverick88
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Maverick88 said:

Ne brinite vi za Woldena i mesto beka, i povremeno pleja,Wolden je opet ponavljam jako lepo znao da igra i od lopte,a sad sto nuzno bek suter mora da sutira samo za tri.Opet kazem Sale voli da igra u petoric sa dva ili tri ball handlera, cak i cetri, rekao sam da me ne bi zacuidla petorka Hall, Wolden, Loyd, Davidovac, Nnoko. 

Jos jednom da ponovimo trazi se plej, nigde se ne zuri ne pocinje sezo a sutra i veliko je pitanje kada ce poceti. Sve u svemu ako u krajnjem slucaju do septembra tamo ne iskoci nikaakv igrac nikakav problem da se uzme i neki kombo bek. Tako da samo polako

 

razidjimo se s topika do septembra.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Haggard said:

 

razidjimo se s topika do septembra.

Kao prvo nisam rekao da ce doci pojacanje u septembru, samo nzm cemu potreba da se sad mora juriti nesto ako prosto sada nemamo bas neko resenje pogodnonza nas. Mozda nesto se desi vec tokom leta, kazem mi niti znami sta ce biti sa sezonom niti kako ce se igrati isl, mnogi EL timovi cak jos nisu formirali timove a ne mi koji kupujemo na kraju uvek sta ostane.Mi sad gotovo sigurno imamo skoro 90 posto tima,tako da taj jedan igrac apsolutno ne mora da se zuri. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...