Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

27 minutes ago, Vamos Laki said:

Ko?

Sto se tice Voldena, i na mene je ostavio utisak potpune nedorecenosti. Opet, imao je ozbiljne statse sezonu ranije. Ajd da vidimo...

 

Volden, Jare i Mozli su bili srž tima koja je nosila Partizan prošle sezone.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki21 said:

 

Volden, Jare i Mozli su bili srž tima koja je nosila Partizan prošle sezone.

 

Srž ekipe je bila ekipa I to je najveći uspeh Trinikjerija. Igrali su timski gde su pojedini iskakali.

Pejdz je imao dobih partija, Gordic takodje, početak sezone obeležio Tomas...cak je i Jankovic imao dobru rolu, a sve zahvaljujuci treneru koji je uspeo da izgradi tim. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Alex Hamilton/Langston Hall

Jordan Loyd/Corey Walden

Ognjen Dobrić/Dejan Davidovac/Aleksa Radanov

Četvorka, neko poput Millera , Whittinghtona , Boldena/Simanić/Simonović

Landry Nnoko/Ognjen Kuzmić/Stefan Đorđević

Link to comment
Share on other sites

Mi možemo samo da se nadamo da je Obradović toliko bolji trener od prošlosezonskog trija da nas izdigne za onoliko za koliko ćemo imati slabiji tim i preko, te da će uloge biti dobro posložene. Prošlosezonska ekipa je bila na papiru brutalno jaka za ovdašnje uslove ali je mnogo faktora zašto nije kliknula kako treba i to rekao bih, ovim redosledom:

- trenerska vrteška i slab doprinos sa te pozicije

- Filip Čović kao startni kamen oko vrata

- Kuzmićeva saobraćajka

- Stratosova povreda 

- Štimac kao spasilac

- nagomilan roster bez reda

 

Nadam se da ćemo ove sezone igrati bolju košarku, sa dobrom disciplinom i manje amplituda. Ja bih rekao da je Lorenzo najbolji igrač (i to debelo) kad sve staviš na gomilu iz prošle i predstojeće sezone, ali moguće da je bilo koja predstojeća kombinacija (trenutno Walden - Hall) bolja nego Lorenzo + Filip, tolika je beda tatin mališa. Loyd će odmeniti Barona kako treba, a Nnoko je čovek koji garantuje da nam se kroz reket neće šetati ko kako stigne. Ideja je verovatno da ne zavisimo toliko od jednog ili dvojice igrača kao do sad (Lorenzo, Baron, a kasnije Punter) već da se to malo lepše rasporedi.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leonard said:

Hamilton-Hall

Jel mi igramo EL ili EC

To što je Hamilton poslednju sezonu igrao u EC, ne znači nužno da je evrokup igrač. Slažem se da je kockanje ali potencijalno i veliki dobitak. Nešto najbliže Lorencu što postoji na tržištu. Sad ako tražimo igrača drugačijih karakteristika , to je već druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vamos Laki said:

Dajte malo detalja. Pisalo se o tom Hamiltonu vec kao o zelji. Prednosti, mane, statsi?

Pros: Statsi brutalni, sipa kako stigne, kuca a plej, voli da ukrade loptu, nije alergican na asistenciju, najveci prosecni index EC. Drugi asistent EC, relativno mlad

Cons:Prilican privatnik, prosecno najvise izgubljenih lopti u EC, krs ekipa u kojoj je igrao, sut - 'nako

Zakljucak:Il' ce da pokida nase zivce, il' protivnika, sredine nema, ja bih rizikovaoo

Mislim da je bilo, ali hajde da se podsetimo:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo mu statsi iz Evrokupa:

https://www.eurocupbasketball.com/eurocup/competition/players/showplayer?pcode=009880&seasoncode=U2019#!currentstats

 

Ukratko, dobar atleta i slasher, slabiji šuter, ne šutira mnogo za 3. Gubi lopte kao na traci, dosta neodgovoran igrač, igrao je za banditsku ekipu. Dosta atraktivan igrač, ali popriličan divljak. Ne znam kako bi se snašao u nekom ozbiljnom EL sistemu, nije mu baš impresivna biografija, posebno u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno od kad su ljudi ovdje postali gadljivi na pojacanja iz EC? Pa jedan CSKA dovede pojacanje iz grcke lige, da ne idem dalje koliko EL timova dovodi igraci iz EC i slabijih liga od EC a kod nas nezadovoljstvo kad se pomene igrac koji ne igra EL. 

 

Od 3 najbolja igraca iz prosle sezone samo 1 je dosao iz EL tima i to se raspadao tamo. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Najbolje EL i EC uspehe smo imali kad smo kupovali ispod radara i uzimali igrace zeljne dokazivanja. Kad smo uzimale mlade/neuiskusne/lose trenere sa vec izlizanim igracima i slabim domacim korom, mi smo igrali izuzetno lose.

 

Ovo je manje vise prepisano od Zalgirisa sto i nije lose. Domaci trener,legenda kluba sa stranim igracima koji su zeljni dokazivanja jos,par novih EL Zvezda, mislim da ce ih biti jos. Ocekuje nas jos 2-3 minimum strana igraca. 

 

Ovaj koncept moze da pokida, a moze biti i brodolom ali u sustini je dobra prica.Ono sto je lose, sto i dalje nemamo domace igrace koji ce biti nosioci tima.

 

Izraelska liga je poprilicno slaba i dobra u isto vreme za  igrace iz USA kom je ovo prva sezona van Amerike. 

 

Ono sto je lose kod ovih potpisa jeste sto su potpisi na jednu sezonu sem Hala. Menja se svake godine gomila igraca i jednostavno nema konstante..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Meni nije jasno od kad su ljudi ovdje postali gadljivi na pojacanja iz EC? Pa jedan CSKA dovede pojacanje iz grcke lige, da ne idem dalje koliko EL timova dovodi igraci iz EC i slabijih liga od EC a kod nas nezadovoljstvo kad se pomene igrac koji ne igra EL. 

 

Od 3 najbolja igraca iz prosle sezone samo 1 je dosao iz EL tima i to se raspadao tamo. 

 

Npr. Dajson Pjer je u Fenerbahce presao iz FIBA Lige sampiona.

A Beron pre nas nije igrao Evroligu...

 

Nije bitno odakle igrac dolazi, bitno je da li ima kvalitet ili nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...