Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

1 minute ago, LosmiSK said:

Nije agresija, samo mi objasnite. Izvini ako si tako protumacio.

 

Pa svi pisete, ozbiljno, da li sledao itd...Ako pricamo o kosarci moze nesto duze od proste recenice?

 

Pa iskreno sam te pitao i prijateljski, jer mi nekako nije logicno da si gledao coveka a da nisi video koliko je koristan za FMP bio. 

 

Da li je to Evroligaski nivo? Pa nije, za sada... ali kako da napreduje covek ako mu se ne pruzi sansa.

 

Duop je verovatno najbolji igrac FMP-a prosle sezone. Definitivno najkonstantniji. Izuzeto pokretan atleta, odlican u sutu iz ugla za tri, sto znaci da ce moci da siri odbranu. Vrlo efikasan na low post igri iako je ne koristi dovoljno.  U odbrani sasvim dobar, na aba nivou je izdominirao, kako ce biti na evroligaskom, videcemo. 

 

Ima puno potencijala za napredak.

 

Sto je jos bitno, nije on doveden da bude prva opcija na 4.

 

Da se ja pitam, centarska linija bi izgledala ovako.

 

4. Pojacanje, Simanic

4/5. Reath

5. Noko, Kuzmic, Djordjevic.

 

Bice, naravno vazno dovesti dobrog krilnog centra.

 

U svakom slucaju, dovodjenje Reath-a je mnogo logicnije nego zadrzavanje Stimca ili Kuridze, mada Kuridza nije skup pa ajde... Ako ocemo Stimolikog, pa imamo Ristica, koji je isto rupa u odbrani ali je mnogo bolji suter u napadu.

 

Ne znam, ja sam od starta za dovodjenje Reatha. 

 

Mozda mislis, i ovo ne kazem maliciozno, da mi zaista imamo taj 10+ miliona budzet. Ali nemamo. Evo i Simonovic je dosao da igra za 100k evra. Ali on se vec dve godine nudi Zvezdi da se vrati pa nije ni cudo.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Pa iskreno sam te pitao i prijateljski, jer mi nekako nije logicno da si gledao coveka a da nisi video koliko je koristan za FMP bio. 

 

Da li je to Evroligaski nivo? Pa nije, za sada... ali kako da napreduje covek ako mu se ne pruzi sansa.

 

Duop je verovatno najbolji igrac FMP-a prosle sezone. Definitivno najkonstantniji. Izuzeto pokretan atleta, odlican u sutu iz ugla za tri, sto znaci da ce moci da siri odbranu. Vrlo efikasan na low post igri iako je ne koristi dovoljno.  U odbrani sasvim dobar, na aba nivou je izdominirao, kako ce biti na evroligaskom, videcemo. 

 

Ima puno potencijala za napredak.

 

Sto je jos bitno, nije on doveden da bude prva opcija na 4.

 

Da se ja pitam, centarska linija bi izgledala ovako.

 

4. Pojacanje, Simanic

4/5. Reath

5. Noko, Kuzmic, Djordjevic.

 

Bice, naravno vazno dovesti dobrog krilnog centra.

 

U svakom slucaju, dovodjenje Reath-a je mnogo logicnije nego zadrzavanje Stimca ili Kuridze, mada Kuridza nije skup pa ajde... Ako ocemo Stimolikog, pa imamo Ristica, koji je isto rupa u odbrani ali je mnogo bolji suter u napadu.

 

Ne znam, ja sam od starta za dovodjenje Reatha. 

 

Mozda mislis, i ovo ne kazem maliciozno, da mi zaista imamo taj 10+ miliona budzet. Ali nemamo. Evo i Simonovic je dosao da igra za 100k evra. Ali on se vec dve godine nudi Zvezdi da se vrati pa nije ni cudo.

Nisam te stvarno napao, ti si korektan forumas. Samo evo sad i Simon igra za 100k evra. Ispasce da je Cova uveo clanarine.

 

Rita Sasa nije gledao. Mega i FMP su jedina dva kluba koja igraju jednu nedeljno utakmicu.  Ne kazem da je los, ali dovoditi polovne ili istrosene strance nam je postao trademark.

 

Ristica nece spomenuti posto mu je to jedina sansa da uzme neki dinar. 

 

Davati polovnim strancima sansu ispred nase dece je glup potez uprave. Jednako glup kao kad se postavi pitanje a koji domaci igrac a ti u timu godinama dovodis trash igrace. 

 

Meni to nije jasno. Kuridza nije ni EC level. Mi se plasimo cega..da necemo igrati EL i ostati bez sanse da uzmemo EL?

 

Postoji sansa i da se opet sve otkaze.  Koje resurse KKCZ koristi za balkanske uslove i ostale timove...poslednje 3g su tragedija.

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

U Radonjinoj EL KKCZ dobijao je mrvice-minute a često ni toliko čak i kada smo bili u dubokom garbidžu. Sada verujem da za to postoji dobar razlog...tada sam pcovao Radonju kada nam već natamburane protivnike dodatno maltretira matori Perper dok Boriša polira klupu guzom koščatom.

 

Neće biti da je Perper igrao kod Radonje.

 

__________________________________________________-

 

Nadam se da neće otići Simanić, ali se još više nadam da nije Simonović to čekano pojačanje na četvorci. Znam da trenutno svi tvrde da on nema veze s tim i da je zamena za Borišu ali me ne bi čudilo da ostanemo na ovome. Bićemo prilično tanki ako se ispostavi da su nam ta pojačanja na 1-2-4 nešto npr. Hol - Džening - Simonović.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Simon... šta znam. Nisam očekivao dolazak takvog tipa igrača. Ne samo da će direktno trpeti Boriša (uncoachable igrač, očigledno), već i Davidovac (igrao na 3 ili 4) i Dobrić (ne može na beka, teško da je i za swingmana). Još ako dođe i Reath, to očekivano pojačanje na 4 je sve dalje.

 

Ja pisao još pre dve sezone - ako ne umemo sa Borišom, pa pustimo da dečko ide negde, greota da propadne kod nas. Kapiram velike propuste u radu sa njim u mlađim kategorijama, kapiram i njegov mindset koji nije za ozbiljnog EL igrača, ali ne kapiram da nije mogao makar na silu da izgura neki svoj maksimum kapiranja tehnike/taktike, koji bi mu, uz onakvo telo i mekanu ruku, garantovao interes nekog srednje jakog evropskog kluba. Cela ta priča iz neprijatne i iritirajuće prelazi u mučnu. Naravno, Nebojša je u njemu video potencijalnu zlatnu koku, naročito posle uboda sa Kalinom i Gudurom, ali ni on, niti bilo koji trener pod njim nije imao muda da Boriši zaista pruži šansu u kontinuitetu, proguta dve-tri loše utakmice u nizu. Ali, to je savremeni profesionalni sport - niko nema vremena da nekoga čeka preko određene granice, posebno ako su rezultati ispred svega, pa i razvoja mladih perspektivnih igrača. Boriša sine, dozvolio si da pod Radonjom jedan Rebić (uz respekt prema kvalitetima koje ima) bude taj mlađi koga će trener forsirati. Dozvolio si da ti Kuridža i Faye uzimaju mesto, sada i Simon od stotinu ljeta, možda i Reath. Šta da ti kažem, možda je (krajnje) vreme da se rastajemo.

 

Reatha nisam mnogo gledao, kao ni ostatak FMP-a, pa ne mogu u dublju analizu. Ali, ono što sam video je da on ispunjava neke zahteve potencijalnog pojačanja koje sam napisao pre neki dan - strech 4 ili 5 sa dobrim skokom. Iako on ispunjava te neke projektovane uslove u potpunosti, ostaje pitanje njegovog snalaženja na većoj sceni. Mislim da bi trebali uzeti rizik i potpisati ga i probati, možda bude pun pogodak. Popularno rečeno, low risk high reward situacija.

 

Pod uslovom da potpišemo oba igrača, nama bi poziciju tzv. čevorke mogli da pokrivaju MJK, Simon, DeDa i Reath. Sasvim solidan izbor, gde su sva četvorica različiti profili igrača: MJK kao old school četvorka, Simon kao small ball opcija za bržu igru i taktičko kockanje, DeDa kao point forward i Reath kao strech 4. Ostao bi problem na centru, gde uz zakucanog startera Nnoka, imamo trenutno dve opcije - Kuza i Štimca, pri čemu kod obojice stoji znak pitanja, iz različlitih razloga. Jedan od njih dvojice će biti kod nas i sledeće sezone, jer ne verujem da ćemo juriti još jednog centra stranca, a ne verujem ni u neku veću minutažu Reatha na 5. I što više gledam ovaj naš skoro kompletiran roster, sve više mi se ta back up petica nameće kao ključno pitanje sezone.

 

Na poziciji krila, imali bi Dobrića, Simona, Lazu i Davidovca, gde potencijalno može da trpi Dobrić, posebno ako se dovede neka četvorka, a Simon spusti na 3. Uz tri nova igrača i očekivanog četvrtog na spoljnim pozicijama, postaje jasno da nam je roster jako fleksibilan po pozicijama i po ulogama, što treneru daje prednost u velikom izboru taktičlkih ideja i rešenja. Bićemo dosta teži za skauting nego prethodnih godina, jer se sa jednom ili dve izmene potpuno menja koncepcija igre, a opet dovoljno raznovrsni da odgvorimo na protivničke postavke pred i u toku samog meča.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Odlična analiza. Meni se čini ( uz pretpostavku da Rit dolazi ) da ćemo još jednog igrača unutra potpisati samo ako Simana ode. Što se njega tiče sve si napisao. Uprkos svemu i dalje tinja neka mala nada da će ostati i pokidati sledeću sezonu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Predragdjape said:

Jedan od moderatora sa rsb-a napisao je da pored startnog pg-a, postoji sansa da dodje jos jedan igrac spolja ako se proceni da Radanov ne moze(tako nesto). Pored Simonovica i eventualno Rita, docice jos jedan igrac 4/5

 

Pa po tome kako je trenutno složen roster, Radanov če biti 6. bek. Neznam šta on tu nebi mogao. Ako se za takvu obskurnu rolu stvarno bude dovodio neki veteran, če to biti čisto preseravanje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Jedan od moderatora sa rsb-a napisao je da pored startnog pg-a, postoji sansa da dodje jos jedan igrac spolja ako se proceni da Radanov ne moze(tako nesto). Pored Simonovica i eventualno Rita, docice jos jedan igrac 4/5

Nisam video da su to najavili. Možda nekad pre , sad posle Simona mislim da su visoke pozicije zaključane.

Link to comment
Share on other sites

Poslednja pojacanja su toliko atraktivna da titu niko ne trazi grafik.

Salu na stranu taj plej i ta cetvorka koje traze moraju biti jako ozbiljni igraci sa poenima i asistencijama u rukama. Nadam se da ce kuzmic/stimac/djordjevic moci nekako da zakrpe tu rupu na centru. Mozda u nekim varijantama i MJK i reath mogu na 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

Poslednja pojacanja su toliko atraktivna da titu niko ne trazi grafik.

Salu na stranu taj plej i ta cetvorka koje traze moraju biti jako ozbiljni igraci sa poenima i asistencijama u rukama. Nadam se da ce kuzmic/stimac/djordjevic moci nekako da zakrpe tu rupu na centru. Mozda u nekim varijantama i MJK i reath mogu na 5

posle nnoka i loyda, usledila sva sama oslabljenja..:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...