Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Da li je moguće da smo već zaboravili koliki je mačor Lorenzo...?

Samo da podsetim da je tu seriju od dva i po - tri meseca kada je šlepao većinu rostera za sobom kroz EL sve to odradio ultra elegantno i na donjoj granici eforta, bez krvavih kolena. U prodorima ga niko nije lomio jer ga nisu videli zbog savršenog tajminga...spejsinga i čega još...a beležio je i po 9 asista po tekmi i preko 30 minuta na parketu. 

Lorenza ima i na skoku, jako spretne ruke umeju da drpaju lopte...a kao nacrtan je za specijale iz prekida u kojima ako izmarkiraju sve šutere može ozbiljno da zabode prodorom a da mu livadu ne kose ni Odžo ni onaj drugi.

Ne treba mudrovati kakav bi učinak imao kompletan igrač u najboljim godinama sa efektivnih dvadesetak minuta ali za promenu u krštenom rosteru i jasnim zadacima trenera sa autoritetom.

 

Iskreno...pre bi njega ako je još dostupan potpisao i za neke preterane novce ovako odomaćenog, nego rizikovao sa npr. pismenijim organizatorom igre koji je tanji u odbrani i ne daj Bože niži. Zna li se koliko je tražio Makabiju...?

Edited by Wingwalker
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Walkup je baš radilica, nije nešto dopadljivog stila igre i nije rođeni plejmejker ali se kod Šarasa u sistemu sjajno snašao. Veoma je jak fizički, odličan defanzivac. Ja bih rekao nekakva današnja verzija Stefana Markovića iz prajma, možda i nešto jače.

 

Inače, mislim da ćemo teško doći do PG Lorenzovog kalibra, ali da ostale lako možemo da nadomestimo. Mislim da je Loyd kompletniji napadač od Barona, a da ostali mogu da nedomeste Jenkinsa, Puntera i Fićka.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mile1 said:

spacer.png

Zaista je tuzno sto nijedna domaca sportska licnost  nije reagovala na diktaturu jednog coveka.Vec to rade ''stranci''

 

A ovo ima veze sa temom kako tacno?

Mogao si da postavis u PDF Drustvo, mogao si u ex-KKCZ/ec-KKP temi, mogao si u Kafani ovde... ajmo malo nekog reda i smisla da imamo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni to baš i nije neki koncept. Loyd je starter na 2, to je valjda jasno. Ja sam čak mišljenja da on mnogo bolje igra kad ima konstantnu 25+ minutažu nego kad ga se svako malo secka. 

 

Hall i Walden mogu da podele 40 minuta na PG plus Loyd da uleti neki 1 na 5 minut sa te pozicije i to je to. Ne znam šta se bezveze opet rasipamo. Treba ostaviti malo prostora Davidovcu i Radanovu da vide loptu.

Dobro cekaj opet da probam, Hall i Wolden nece biti par na PG. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kako nema veze sa temom...?

pa upravo ''sportske ličnosti'' u formi vođa navijača su podrška ovoj ekipi iz Makiša koja nam gazi po glavama...sad bi dodao i smajlija da je ikako smešno.

 

čujem Šapić još radi na saopćenju...ima neke muke sa lokativom.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih cak i po cenu da nam na pleju osganu Hall i Volden pojurio nekog EL igtaca na 4-5. Kosarka koju igra Obradovic nw zavisi toliko od jednog igraca. On ce svakako dosta rotirati bekove i sam protok lopte i kretnje bwz lopte koje on forsira , u velikoj meri nadomeste nemanje klasicnog pleja, ali rupetina koju mi imamo u reketu me ozbiljno brine. Sa Kuzmicem ne znamo na cemu smo, sa Simanicem isto. Mi imamo MJK i Nnoka koji su upotrebljivi u EL. Za Rita isto vazi sto i za Simanica. Bojim se da bi mogli da imamo ozbiljne probleme tu. Jedan igrac koji igra u oba pravca, koji ima.sut za 3 i moze na 5 u nekim varijantama bi nam legao kao budali samar.
Nisam nesto pratio, ovaj Rabit iz OLY-ja, kakav jw suter za 3, ovako mi se cini da jw solidan defanzivac i skakac?

Sto se tice Lorenza, njega najbolje opisuje "pravi covek na pogresnom mestu u pogresno vreme" . Kakva steta sto nije doveden ove godinw recimo, kakvu spoljnu liniju bi imali, igrac kao nacrtan za Obradovicev sistem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mile1 said:

spacer.png

Zaista je tuzno sto nijedna domaca sportska licnost  nije reagovala na diktaturu jednog coveka.Vec to rade ''stranci''

Jeste daca ikodinovic i to je sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sasvim izvesno a vec i najavljeno da pored Halla dolaze jos pg i jedan igrac koji pokriva 4/5. Mislim da se vaga, malo slabiji pg(Hamilton) i 4/5 Rubit ili Mickey, ili malo jaci pg recimo Woklap i Thomas. Moje misljenje. A ako bi imali dovoljno novca da dovedemo top pga i top 4/5 bilo bi idealno. 😁

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Lorenza, njega najbolje opisuje "pravi covek na pogresnom mestu u pogresno vreme" . Kakva steta sto nije doveden ove godinw recimo, kakvu spoljnu liniju bi imali, igrac kao nacrtan za Obradovicev sistem.

 

 

...to iz našeg ugla...iz njegovog KKCZ mu je lego pasent...EL tim u kojem je zbog raspada rostera i neimanja ikakve taktike iskočio kvalitetom.

Opravljamo ove razočarane NBA rinfuze koji frustrirani odlaze u Kinu gistro za kintom i onda ih revitalizujemo do nivoa vraćanja preko bare.

Video bi ga da se polakomio za čarima Milana ili kintom Himkija.

 

Godspeed mačore...

Link to comment
Share on other sites

  ...to iz našeg ugla...iz njegovog KKCZ mu je lego pasent...EL tim u kojem je zbog raspada rostera i neimanja ikakve taktike iskočio kvalitetom.
Opravljamo ove razočarane NBA rinfuze koji frustrirani odlaze u Kinu gistro za kintom i onda ih revitalizujemo do nivoa vraćanja preko bare.
Video bi ga da se polakomio za čarima Milana ili kintom Himkija.
 
Godspeed mačore...
Ne bih ga ja bas tako definisao. Lik jw pokazao da moze da igra na visokom nivou protiv EL odbrana. To stoji da je sistem bio nepostojeci i sl, ali mislim da bi tek procvetao kod Obradovica posebno sto njemu nisu bas potrebni klasicni plejmejkeri, vec ovakvi tipovi igraca koji imaju ulaz i dobri su sa loptom. On i Volden bi bili zajebani kao kratko cebe kada bi igrali zajedno na parketu.

Svidja mi we sto dovodimo dobre defanzivce, to jw segment koji moramo da forsiramo, na veliki broj poena nemamo sanse, ali Zalgiris stil da furamo i nema zime, posebno sa ovim rosterom gde za sada nema.defanzivnih rupa. Tranzicija uz jaku odbranu, to je neki recept kojeg moramo da se pridrzavamo. Kontrola skoka, nesto sto smo imali sa Kuzmicem onomad, zato moramo da kako znamo i umemo izbunarimo jednu dobru cetvorku. Strasno da imamo ovoliko visokih igraca , a da ne mozemo na bukvalno jednog da racunamo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sale jeste dobar trener, ali je miljama daleko od Aita ili Sarasa. To što njih dvojica rade u Albi i Zalgirisu nece niko više ponoviti, bar narednih 10tak godina, a mozda i mnogo vise.  

Hall-Walden je više EC tandem, nego EL. Nadam se da Hall nije to pojacanje, već da ćemo uspeti za startnog PG da iskopamo bar nekog približno Lorenzu. 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, propolis said:

Sale jeste dobar trener, ali je miljama daleko od Aita ili Sarasa. To što njih dvojica rade u Albi i Zalgirisu nece niko više ponoviti, bar narednih 10tak godina, a mozda i mnogo vise.  

Hall-Walden je više EC tandem, nego EL. Nadam se da Hall nije to pojacanje, već da ćemo uspeti za startnog PG da iskopamo bar nekog približno Lorenzu. 

 

Aito je odlican trener i zaista alba igrala dobru kosarku  sa realno EC sastavom, ali mislim da se malo preuvelicava albin uspeh. na kraju krajeva oni su u trenutku prekida bili 16. u EL

 

mislim da se olako prelazi preko toga da smo prosle godine imali najbolju bekovsku liniju u zadnjih xy godina tako da

 

zo, punter, baron, jenkins uvek >>>>> hall, walkup, walden, loyd 

 

potpuno drugo pitanje je ko nam je bio trener, kako smo igrali i sto nismo imali zamenu za zoa. walkap bi bio odlican backup zou

Edited by Nate
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se olako prelazi preko toga da se Punter raspadao prije Zvezde, da je Baron dosao iz nebitnog turskog tima a Zo iz gej lige. 

 

Sto se Djenke tice, on ne moze da bude ispred nikoga sa onakvom igrom i to nema veze sa trenerom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...