Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

3 minutes ago, Helmet said:

Ja trenutno me vidim ni priblizno dobro resenje a da nam je iole.dostupno. Ne znam da li je uopste zainterrsovan za Evropu, ali bi se brutalno uklopio u nasu trenutnu bekovsku liniju. Ko ga zastupa u Evropi?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

On ima 22.godine, nisam baš siguran da mu se žuri ...

Možda bi Isaiah Taylor mogao biti zanimljiv, on je 94 -to i vreme je da se otisne preko bare, a zastupa ga Octagon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mister-no said:

Ovaj se sukljao što kaže Anđus po Italiji, Nemačkoj, Grčkoj.. Da li Sale zna šta radi?! Nadam se..
Voleo bih da se ovakvi igrači, sa nekom sporednom ili specijalnom ulogom, biraju među domaćim, mlađim igračima.

Pa igrao je protiv njega sa Monakom, tako da ako ga nije tada upoznao onda jbg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Leonard said:

Ako dovodi igrace na konto odgledanih dve tekme, onda bas jbg

A sigurno je na osnovu samo ta dva meca, au brt stvarno ja nzm evo. Kazem vrv je upoznat dobro sa likom posto je protiv njega igrao mec u EC, i vrv su njegovi saradnici skautirali doticnog i tada i posle. Prvi put imamo jako dobrog skauta u timu tako da ne brinite nista. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Helmet said:

Ja trenutno me vidim ni priblizno dobro resenje a da nam je iole.dostupno. Ne znam da li je uopste zainterrsovan za Evropu, ali bi se brutalno uklopio u nasu trenutnu bekovsku liniju. Ko ga zastupa u Evropi?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Osnovno pitanje je zainteresovanost za Evropu.

Isiah Thomas je biran kao poslednji pik, igrao solidno u Sakramentu ali mu nije pruzeno poverenje. Otisao u Finiks - jos gore. U Bostonu mu se sve kockice sklapaju, ukazuju mu poverenje i on pokazuje da mozes biti vrhunski NBA pg sa 175 cm, posle ide taj cuveni trejd, povreda i kola idu nizbrdo, ali ostaje cinjenica da je decko dokazao da je vrhunski NBA igrac.Pitanje je sta bi bilo da nije bilo Bostona.
Sad je pitanje da li ce Waters da ceka da mu neko ukaze takvo poverenje ili da ide u Evropu. Sto kaze  Kankkunen , jos je mlad i ima dosta vremena, ali ja nesto verujem da je makar na nasoj listi zelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi nismo puni kao brod,  jer je drzava pred bakrotom, a otpustanja tek slede. 

 

Dzening da dodje na 2 i da zatvaramo radnju sto se tice bekovske linije.

 

Biti nerealan je super u prelaznom roku i to je cela draz, super i traziti 4.igraca koji moze da igra keca, ali to je suludo po toliko osnova. Mozemo mi sad i Nanda da potpisemo, ali ni Zvezda ni Partizan nece imati novca za plate da izguraju sezonu ako se budemo zaletali.

 

Edit: re Lloyd,  u Valensiji je imao oko 2, ali u G ligi preko 6 asst per game i da, moze da igra pleja, daaaaaleko bolje od Dzenkinsa ili Berona, kvazi combos od prosle sezone.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

ako smo Langstona doveli kako se ovde procenjuje za 200-250k...da nam je živ i zdrav. 

išlo se na jeftiniji ali i manje rizičan potpis: iskusan, prilagođen, jeste dodavač kako god da ga okreneš, ume poludistance, dovoljno spretan sa loptom i dokazani defanzivac.

doduše nije vodio boj sa velikim momcima ali deluje samouvereno i skoncentrisano pa sumnjam da neće iskoristiti veliku scenu da se dokaže.

već sada se prepoznaju par zajedničkih odlika za sva tri beka: obaška dvosmerni, imaju u glavu i daleko su od divljaka.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

ako smo Langstona doveli kako se ovde procenjuje za 200-250k...da nam je živ i zdrav. 

iskusan, prilagođen, jeste dodavač kako god da ga okreneš...ume poludistance, dovoljno spretan sa loptom i dokazani defanzivac.

doduše nije vodi boj sa velikim momcima ali deluje samouvereno i skoncentrisano pa sumnjam da neće iskoristiti veliku scenu da se dokaže.

već sada se prepoznaje par zajedničkih odlika za sva tri beka a to je da su dvosmerni, imaju u glavu i daleko su od divljaka.

 

Lojd je svakako najkvalitetniji, ali sva trojica su timski igraci, dobri dodavaci, nisu egocentricu, bas kao sto si rekao - daleko od divljaka.

Sva trojica igraju odlicnu odbranu, ne solidnu, vec odlicnu.

Do sad najpametniji skauting za spoljne pozicije.

Fali jos ta BB zamena...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Biti nerealan je super u prelaznom roku i to je cela draz, super i traziti 4.igraca koji moze da igra keca, ali to je suludo po toliko osnova. Mozemo mi sad i Nanda da potpisemo, ali ni Zvezda ni Partizan nece imati novca za plate.

 

Pa ti si i dalje pod utiskom da je Lojd igrao keca u Valensiji, a nit ga je igrao nit generalno ima preterano veze s tom pozicijom, lik je čista dvojka i za to je i planiran.

 

Nisam nešto zadovoljan Hallom, pogotovo ako se ispostavi da on i Walden treba da čine tandem plejeva. Iskreno se nadam da se i jedan i drugi planiraju kao kombo opcije a da startni plej tek treba da stigne. U svakom slučaju, kao što već rekoh, Walden nas je sigurno prilično skupo izašao, možemo samo da nagađamo cifru za sad ali sam prilično siguran da su u pitanju pare za koje se mogao dovesti bolji igrač, ili zbog kojih bar ne bi morao da se za back-upa gleda igrač poput Halla kao neko niskobudžetno rešenje. Pritom, ako je već taj back-up PG planiran da bude jeftiniji, ja bih uvek za tu poziciju pokušao da iskopam nekog malo mlađeg, talentovanijeg, ko je npr. skoro stigao u Evropu(ili direktno iz USA) i ima veći upside, nego nekog mediocre lika od 29 godina iz Promiteasa. Tako bi i taj igrač mogao da napreduje kroz sezonu, pa i ekipa s njim, možda i da postane materijal za prvog pleja one tamo sezone, a ovako kapiram da dobijamo back-upa za narednih godinu dana i onda sledeće leto jovo nanovo.

 

Nadam se i da nismo toliko prsli da dovodimo washed-up imena poput jebenog Meta Dženinga. Čovek će sledeće sezone imati 33 godine a ni u prajmu nije bio neki ubica, valjda nam je dovoljno takvih iskustava u prethodnim sezonama. Da ne pominjem da nam uopšte na ovo što imamo ne treba bek šuter(koji pritom samo i zna da šutne) nego čisti plej. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Wingwalker said:

ako smo Langstona doveli kako se ovde procenjuje za 200-250k...da nam je živ i zdrav. 

išlo se na jeftiniji ali i manje rizičan potpis: iskusan, prilagođen, jeste dodavač kako god da ga okreneš, ume poludistance, dovoljno spretan sa loptom i dokazani defanzivac.

doduše nije vodio boj sa velikim momcima ali deluje samouvereno i skoncentrisano pa sumnjam da neće iskoristiti veliku scenu da se dokaže.

već sada se prepoznaju par zajedničkih odlika za sva tri beka: obaška dvosmerni, imaju u glavu i daleko su od divljaka.

 

 

Kakvih crnih 250k, u Ciboni je potpisao na 60k. On ako je izvukao stotku u dupe da se udara od sreće. Njegov motiv da igra kod nas je EL i konačni izlaz iz anonimnosti a ne pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Born Ready

 

Ocigledno imas pogresan utisak o nasem budzetu.

Imamo 2 pleja + Lojda, svako dovodjenje pleja na ustrb pozicija 3 i 4 bi bilo samoubistvo.

 

Ovo je Lojd koji nema veze sa pozicijom 1:

 

Da smo imali para, doveli bismo Pengosa umesto Hola.

Prioriteti moraju da budy pozicije 3 i 4.

 

 

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Nemam pogrešan utisak o budžetu, a imamo dva igrača koje Sale izgleda posmatra kao kombo bekove. Nema potrebe da mi pokazuješ Loyda, znam dobro ko je on i znam na kojoj poziciji je igrao. To što on može iz pika da iskreira nešto i za drugoga ga ne čini plejom, samo kompletnijim igračem. Davidovac može isto to, zašto onda i njega ne posmatraš kao nominalnog pleja, umesto kao krilo?

 

Ako misliš da je razlika u ceni između Pangosa i Halla tolika da smo doveli jednog umesto drugog, onda ti imaš nerealnu sliku o njima dvojici. Znači nudili smo npr. nekih 500k za Pangosa, možda i bili blizu dogovora, uleteo Zenit sa duplo većom ponudom i oteo ga, pa smo se odlučili da dovedemo Halla za realno nekih 200k? Yeah, right.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, leki bg said:

@Born Ready

 

Ocigledno imas pogresan utisak o nasem budzetu.

Imamo 2 pleja + Lojda, svako dovodjenje pleja na ustrb pozicija 3 i 4 bi bilo samoubistvo.

 

Ovo je Lojd koji nema veze sa pozicijom 1:

 

Da smo imali para, doveli bismo Pengosa umesto Hola.

Prioriteti moraju da budy pozicije 3 i 4.

 

Prilično je izvesno da tek treba da dovedemo prvog pleja.

 

Nisam ni ja oduševljen Holom ali mislim da malo imamo problem s perspektivom: vidim da ga neki posmatraju kao zamenu za Lorenza ili alternativu Pangosu, a on je ustvari zamena za Filipa, odnosno Kalina Lukasa. Teško da može da bude downgrade. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leki bg said:

@Born Ready

 

Ocigledno imas pogresan utisak o nasem budzetu.

Imamo 2 pleja + Lojda, svako dovodjenje pleja na ustrb pozicija 3 i 4 bi bilo samoubistvo.

 

Ovo je Lojd koji nema veze sa pozicijom 1:

 

Da smo imali para, doveli bismo Pengosa umesto Hola.

Prioriteti moraju da budy pozicije 3 i 4.

 

 

 

Ama, zasto 3?

 

Tu poziciju mogu da odigraju cetiri igraca, sta ce nam peti da pravi nesnosnu guzvu?

 

I ne prihvatam tu frazu - nema se para, ako nema para, odustaje se od EL i aplicira se za EC. Mislim, kao da je izbor izmedju 500 hiljada i 1,5 miliona za neku Krku pa se nema, a ne 5 miliona evra umesto 8 prosle sezone. Ne mozes ti da kazes, eto, drzava se raspada i zato imas 4-5 miliona evra (kao da su to male pare), ali nemas 7-8.

 

Pritom, Pangos je skoro bio pred potpisom po RSB (nije trebalo da pisu dok se ne zna zasigurno), on, Loyd, Walden, Nnoko su sve igraci koji kostaju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...