Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Sapunica u najdramatičnijoj fazi:

Jovićem u pregovorima

Kalina ide iz Fenera

Waters na meti

Walkup u korpi za kupovini, samo treba odobriti

Jannings na listi želja

Štime gratis na kupovinu preko 2x200k

 

Pa ne mogu mirno spavati. Ozbiljno bolje da ne idem na posao sutra. Ne mogu da se koncentrišem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Laki John Terry said:

Imamo vec igraca od 178cm u patikama.

 

Nemamo igraca, imamo tatinog sina.

 

Btw, Hall je odlicna varijanta za bekapa, dobar asistent ali ume i te kako da izmisli poene. Sad jos jedan kvalitetan ball handler za prvog PG i to ce biti fino poslozena momcad.

 

Edit: Dzening nam bas ne treba.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Igor028 said:

Hall ne valja, Jening isto, koga bi ti druze? 

Bas me zanima tvoja lista zelja? 

 

Pa brate dodju loyd i nnoko. Najave ti vrh pleja. Nadas se pangosu, a ono dodje hall.

Hall je niskobudzetni igrac za kog nisam siguran da je uopste na EL nivou. O periodu adaptacije da ne pricamo. Nije mi jasna ideja da imas waldena koji je isto tako upitan EL kvalitet i sad ces kao da dovodis i treceg pleja?!

Meni se obradoviceva kosarka generalno dopada, ali uvek mi se cinilo da nije imao dovoljan kvalitet u ekipama. Sad koliko sam cuo ima odresene ruke i mi opet dovodimo granicne igrace, ali ne one koji su  recimo high risk, high reward nego klasicne alibi igrace. Izgleda da je ipak do njega i nacina na koji bira igrace.

U lokomotivi u drugoj sezoni su mu pojacanja bili babb, lacey i elager koji su tad stigli do EC i nikad vise, aodrekao se recimo rochestie-a i broekhoff-a.

Za janninga mi stvarno nije jasno kako sve ove godine opstaje u dobrim ekipama.

Crcice mi baterija na mobu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nate said:

Pa brate dodju loyd i nnoko. Najave ti vrh pleja. Nadas se pangosu, a ono dodje hall.

Hall je niskobudzetni igrac za kog nisam siguran da je uopste na EL nivou. O periodu adaptacije da ne pricamo. Nije mi jasna ideja da imas waldena koji je isto tako upitan EL kvalitet i sad ces kao da dovodis i treceg pleja?!

Meni se obradoviceva kosarka generalno dopada, ali uvek mi se cinilo da nije imao dovoljan kvalitet u ekipama. Sad koliko sam cuo ima odresene ruke i mi opet dovodimo granicne igrace, ali ne one koji su  recimo high risk, high reward nego klasicne alibi igrace. Izgleda da je ipak do njega i nacina na koji bira igrace.

U lokomotivi u drugoj sezoni su mu pojacanja bili babb, lacey i elager koji su tad stigli do EC i nikad vise, aodrekao se recimo rochestie-a i broekhoff-a.

Za janninga mi stvarno nije jasno kako sve ove godine opstaje u dobrim ekipama.

Crcice mi baterija na mobu

 

Mozda i bolje, taman da malo odmoris. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki John Terry said:

Šalio sam se, ali i taj Waters je meni divljak. Pre je za globtroterse nego za ozbiljnu košarku.

Dobro, jeste malo specifican, ali mislim da bi bio dobar u paru sa Hallom, koga nisam gledao iskreno, ali deluje mi da bi sa njim mogli da imamo mirniji napad, da malo stane na loptu, dok bi sa Watersom mogli da imamo dosta brzine.
Za obojicu vazi da su dobri u odbrani, solidni dodavaci, Waters tu dosta kreativniji i lucidnjiji.
Isiah Thomas je dokazao da visina nije bitnija od talenta i vrednog rada, mislim da ce i Waters isto to dokazati ako bude imao priliku (nadam se kod nas 😊 )

Edited by Rajon Rondo
Link to comment
Share on other sites

Hall je drugi plej izgleda, Wolden ce vise na dvojci, e sad pogledajmo ko nam je sve bio drugi plej, mislim da je Hall za tu ulogu odlican izbor, solidan osecaj za Asist, ima makar neko iskustvo (Ne u EL ali dobro), svakako mnogo bolja opcija nego da tatin sin bude drugi plej. 

Verujem da Obradovic ovim potezom zeli da rasiri krug mogucih pojacanja na pleju, do sada nam je trebao neko ko moze da razigra Nnoka i ostale, znaci first pass plej, e sad kad je backup Hall koji ume da razigra, taj prvi plej moze da bude i neki skorer sa nesto manje asistencija u rukama. Po meni ovo je dobar potez.

Jako je tesko danas naci igraca kao sto su Jovic i Pangos, a da mozemo da ga platimo, i to ljudi moraju da shvate. Zato su i Wolden  i Hall korisni igraci, obojica umeju da razigraju, sto daje sirinu rosteru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo nešto o Hall-u od Manny-a, valjda se neće ljutiti ... :classic_smile:

deo posta.
 

Quote

 

E sada nekoliko stvari vezano za Halla i moje misljenje o svemu. Halla znam jos iz NCAA kad je igrao na Merceru i cuvenog upseta kada je Mercer izbacio mega favorizovani Duke sa NCAA turnira. To je mid-major skola i Hall nikada nije smatran bio za vrsnog prospekta. I pre drafta su predvidjanja bila da nece biti draftovan i da nema potreban atleticizam i scoring potencijal da bude PG u NBA. On je uvek bio true PG, tako da to sto mu poneki dodeljuju titulu kombo beka, bas i nema mnogo veze sa realnoscu kako taj decko igra na terenu. U pitanju je razigravac pre svega, pa onda gleda kos. Takav je bio tokom cele NCAA karijere, takav je isad. 

Ono sto je njega obelezilo na NCAA je definitivno dobar razigravacki skill, gde je spajao saigrace sa kosem dosta i fenomenalna odbrana. Tokom cele koledz karijere je bio jedan od najboljih defanzivaca na svojoj poziciji u NCAA. To ga svakako cini korisnim kad je na terenu, cak iako nema svoj kosgeterski dan. Kompletan napadacki arsenal je bio veoma nekostantan kroz celu karijeru u NCAA, pa se to i prenelo na profesionalce. Nema prvi korak, i nema prodor protiv bilo koga ko je iole prosecan defanzivac. To ga dosta odvaja od obruca i limitira mu kreatorska resenja koja moze da ponudi kao kreator. Drive and kick proigravanja kao Jovic sto ima sa prodorima, to se necemo nagledati jer on to bas i ne radi. Mnogo je bolji razigravac iz half-court setova kada se igra pozicioni napad, kao i iz pika. Uglavnom pik resava tako da puca iz midrangea ako mu se sklone, a ako pritisnu ide da iznudi faul i proigra. Nije on tako podlozan turnoverima kao sto je neko pisao jer odnos od 6 asistencija na 2.5 izgubljene je sasvim OK, za nekoga ko ima toliko lopte u rukama. 

Dolazimo do njegovog suta. Ima izbacaj koji nateze i izbacuje malo sa strane, ali to i nije tako veliki problem jer je rotacija solidna a luk blizu optimalnog. Ono sto je veci problem je brzina tog izbacaja, tako da necemo da se nagledamo visokih procenata za tri u ISO sutu iz driblinga kad ga cuvaju bolji defanzivci. U sustini on spada u solidne sutere, ali bih napomenuo da se ne oslanjamo na procente koje je belezio jer je u pitanju nekonstantan suter. Jednu tekmu natrpa i pogodi sve, druge ga nema. Nije pure suter. Ono gde je najkonstantniji je midrange game koji jako dobro koristi kao nacin da dodje do poena u igri 1 na 1. U repertoaru on ima i step-back za 3, kao i pull-up shut za 3. Odlican je kao catch n shoot resenje kada ostane sam, ali nazalost nije neko ko se mnogo dobro krece bez lopte. U EL od njega treba ocekivati nesto tipa 35%-37% spolja ako se lepo prilagodi i ne forsira sut. To svakako je solidno, pogotovu ako racunamo sta dobijamo sa njim u kreaciji i defanzivi. 

Sto se tice napredne statistike, on svojoj ekipi je prosle sezone u Evrokupu znacio NEVEROVATNIH 17 poena na 100 poseda. Kada je Langston bio na terenu, Patra je postizala 101.2 poena u napadu na 100 poseda a primala svega 83.9 poena na tih 100 poseda. Situacija kada Hall nije na parketu je drasticno drugacija, Patra postize samo 88.9 poena na 100 poseda i prima 91.3 poena. Tako da je ocigledno koliko je Hall bio daleko najbolji i najvazniji igrac Patre. Imao je i 3.15 win share-a na tih 26 utakmica u Evrokupu i Grckoj ligi, 

U principu se radi o igracu koji na nivou Evrokupa ima jako izrazene kvalitete da bude lider ekipe i da kroz njega ide napad. Ne brlja, stabilan je defanzivno i odradice posao u napadu kad mu se ostavi prostor u sutu. Nazalost njegov napredak u smislu skilla ne postoji vec sezonama, samo je sazreo igracki i bolje vidi teren. Tako je eliminisao dosta svojih mana u igri i fokusirao se na ono sto dobro radi. Nazalost po kvalitetu za startnog pleja u EL, on bi definitivno bio u samom dnu lige, jer nema nijedan kvalitet ili individualni skill koji je elite, da bi ga na neki nacin izdvojio i profilisao. To ne mora da znaci da bi bilo negativno za nas, jer bi on kao timski igrac mnogo uradio na tome da drugi dodju do izrazaja i da se odbranom uvek utakmice drze u egalu i trazi sansa za pobedu. Ono sto definitivno necemo videti su tekme gde ce on da resava i donosi neke pobede na indivdualni kvalitet. Lorenzo show se nece ponoviti. 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

Janning:frusty:

 

Nemojte da se zezate, opet cemo gledati Nnoka kako zida i baca frljoke ka obrucu.

 

Pri tom je Janning olupina od igraca. Dovedite Hermannssona.

 

Ma nije Dzening olupina ali nam na ovaj roster ne treba.

 

Da li Hermanson ima ugovor sa Albom ili je slobodan?

Link to comment
Share on other sites

Ljudi dizete frku bez veze. Morate shvatiti da u Obradovicevom sistemu nema klasičnih pozicija 1 i 2. Te pozicije

pokrivaju 4 igraca i samo je pitanje ko ce imati koliku ulogu i minutažu. Hol je tu predviđen kao cetvrti igrac u rotaciji. Znaci sam vijamo prvu violinu ekipe. Lojd ce startovati na 2, Volden ce biti osigurač izmedju te dve pozicije i vrvtno treci igrac u toj rotaciju izmedju 4 beka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoljna linija se sklapa onako kako smo od početka pretpostavljali - jedan plej, dva kombo beka (Volden i Hol) i jedna dvojka (Lojd).
 
Inače, Hol je vrhunsko pojačanje za mesto back up pleja za naše uslove. Mnogi ne znaju, ali on je na lopti elitni defanzivac, raspitajte se kako su igrači FMP-a prošli kada su igrali prijateljsku pa ih je čuvao Hall. Plejevi FMP-a nisu mogli da pređu pola kad im je prišao po celom terenu, pa je ovaj malo oladio.
Ja bas htedoh da pitam kakav je defanzivac. Odbrsna ce da bude tas na vagi, bitno je da nemamo defanzivnih rupa u spoljnoj liniji i da imamo igrace koji mogu da igraju zajebanu odbranu. Na suv kvalitet ne mozemo, ali mozemo ako igramo u oba pravca i meljemo 40 minuta protivnika, nesto poput Zalgirisa i Radonjine Zvezde.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zenit nas je fino oladio sa Pengosom. Uprava je izgubila najmanje dve nedelje uverena da pregovori idu fino...lego bi ko kec uz Nnoka i bio najbrži igrač rostera koji se pakuje za brzu košarku...a procenti šuta su mu cele karijere brutalni. Ne računajući top 10 plejmejkera zaključanih kod milijunaša i još 3-4 slobodna Slukasa-Kalatesa sa kojima se djoraju bogatuni... narednih 5-6 koji ne vrede više od 500k su već preplaćeni od Armania, Zenita i Makabia ...Rajs pred pemziu...Joviću sobajle za kam-bek, Siva mali...Noris divča...Hermansona da vide kao lidera već bi ga pazarili...

 

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tremont Waters [emoji846]
Ja trenutno me vidim ni priblizno dobro resenje a da nam je iole.dostupno. Ne znam da li je uopste zainterrsovan za Evropu, ali bi se brutalno uklopio u nasu trenutnu bekovsku liniju. Ko ga zastupa u Evropi?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...