Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Danguba je ok momak, ne bih voleo da ga pljuju, vredjaju... Cak i ako ode tamo, to se ne moze porediti sa onim bezobrazlucima i direktnim odlascima Tomasevica, Luke i Vujanica. Ipak, ne znam sto bi mu sve to trebalo. Postao je neko i nesto kod nas, bio deo sjajne ekipe, uklopio se... Nije bio blenta iskompleksirana poput onog Cvetkovica pa da jedva ceka da se sveti zbog vlaste inferiornosti dok je bio kod nas. Da ne pricam o potencijanim problemima koje moze da ima, to je vec opste poznata stvar. Ok, profesionalac je, ali valjda moze da zabode neki solidan ugovor daleko odavde.

Ako ode tamo, bice pljuvan i vredjan od nasih baraba, a na prve slabije partije njihov olos ce mu pominjati cigansku majku i ostalo. Treba li mu sve to?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moram da podržim @Maverick88 povodom rasprave Dobrić - Dangubić.

 

Danguba iz najboljih dana je bio jedan od 5-6 najboljih defanzivaca na spoljnim pozicijama u EL. Ipak, to je bilo davno i kao igrač koji isključivo zavisi od fizičke spreme i kontinuiranog rada i treninga, te postojanja sistema, nisam siguran da je u stanju da ponovi takvu odbranu na većem uzorku. Mada, EC će biti idealno mesto da se vraća lagano. Da je Trinkijeri ostao, onda bi ovaj potpis imao priličnu težinu (sistem), ovako sa Šćepanovićem (valjda) nisam siguran šta Partizan može od njega da očekuje. On i Zagorac će deliti minute na 3, ali će Rade biti starter i bitniji šraf gotovo izvesno. Dangubi će ostajati do 15 minuta po meču, pa šta uradi. Ipak, on se može koristiti i sa nominalno pozicije 2 ako je neophodno da pritisne protivničkog skorera, pa tako može i u tandemu sa Zagorcem na parketu, ali samo kao neki vid taktičkog iznenađenja i to na nekoliko minuta, jer bi u tom periodu kompletan teret ball handlinga pao na tog trećeg iz spoljne linije (npr CMM). Ako "izađe iz opanaka", a pod pritiskom solidne kinte koju je dobio, nema tu sreće za Partizan. Opet, sa druge strane, ako ga koriste isključivo kao neku vrstu def spec, nisam siguran koliko će sam Danga bii srećan. No to je njihova stvar, lično mu želim sve najbolje.

 

Dangubine lateralne kretnje u odbrani su legendarne, meki pokreti i pravilan stav tela i ruku je bila milina gledati. To Dobrić ne može ni u snu jer je "tvrd" igrač bez fluidnosti pokreta. U skoku bi Danga trebao da je bolji, mada ume Dobrić na hustle da uzme gomilu (bitnih) skokova u napadu, što od Dange nisam viđao.Takođe, Danga igra bolju timsku odbranu, bolje kapira šta treba da radi i kada, rekao bih da je jednostavno pametniji i školovaniji u odbambenim zadacima. U napadačkim opcijama Dobrić je daleko ispred po skoro svim paramerima. Bolja trojka, bolji ulaz, veće srce. Dangim ofanzivni maksimum je bio u Radonjinoj poslednjoj sezoni kada ga je napokon naučio da nadribla u stranu i naskoči sa poludistance. Sa onakvim telom i odrazom ja bih kucao svaki napad, ali eto nisam dočekao da vidim Dangu kako se zaleće kroz reket i kida obruč ama baš ni jednom sa iks godina koliko je bio u Zvezdi. Šteta što nema taj drive koji ima Dobrić. I još jedna stvar - Dobrić ume da uđe u seriju poena i to je radio više puta, posebno one godine kada je poludeo u KLS i zatrpavao koga je stigao. Ok, niži rang takmičenja, ali to Danga ne bi mogao ni na terenu ispred zgrade. Ne treba zaboraviti da je Dobrić već dugi niz godina u elitnom takmičenju, da je nakupio u kontinuitetu dosta bitnih minuta i da je spremniji za jake mečeve od Dange, kome će ovo biti neki pokušaj revitalizacije karijere, pod uslovom da dobije dovoljno minuta, što je upitno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Izjava da je Dobrić bolji od Dangubića u odbrani se lagano kvalifikuje za više od posta. 

 

Dobrića gotivim i treba da bude u timu ali on je klasičan primer matadorske ili tzv Jaka Blažič odbrane, agresivno zaletanje na svaku fintu. To prosečnom gledaocu deluje dopadljivo ali dobri dribleri takve izuvaju iz patika i timska odbrana redovno puca na njima. Još kad iza leđa čeka libero poput Mateusa, pardon Štimca, pa moja ekipa iz biznis lige bi nas bušila po toj liniji. 

 

Nadam se da će Dobrić napredovati kod Saše, ima fizičke alatke al loše defanzivne navike i užasnu anticipaciju. 

 

Smatram da bi Dangubić bio koristan većini timova pa i našem, ne puni oko njegova statistika ali on radi dosta stvari što se ne vide na prvu loptu, nije slučajno bio u ekipi kod Radonje u vreme naših uspeha. Na sve to, retko dobar i neiskvaren momak. Vodio se ovde raciom, lako je tuđim kurcem koprive mlatiti. Naravno, nadam se da će od trofeja u novom klubu osvajati samo imaginarne. 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Danga je oduvek bio navijac crno-belih. Tazbina mog brata je sa Danginom porodicom vrata do vrata, i to je proverena stvar, nema sta dalje diskutovati o tome.

Danga je profesionalac, veliki borac i radnik. Kada je potpisivao za nas razmisljao je racionalno, mislio je pre svega na sebe, na svoju karijeru. Osvojio je sve sto se moze osvojiti u regionu, imao zapazenu ulogu u ekipi, normalno je da ce proslavljati te momente, kaciti slike, ne zbog neke ljubavi prema KKCZ koja se neotkuda stvorila, vec usled srece zbog sopstvenog uspeha.  

 

I da odluci da ode tamo, uradice to iskljucivo kao profesionalac i sa razumom. Razmislice kakvu ulogu moze imati tamo, za koje pare i sta mu to moze znaciti u daljoj karijeri. Te verujem da nece biti nikakvih izjava koje ce biti "lose" (osim ako ih neki 'novinari" ne izvuku iz konteksta zarad par klikova). 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

Ljudi, dajte više šta se iščuđavate, igrač u padu, dobre pare, veće nego što bi dobio bilo gde drugde, rešena enigma. Čovek je profesionalac, nije semenkar.

Realno. I Volden je, iako stranac. Samo je Dangubic odigrao dosta utakmica za nas, bio deo jedne od najuspesnijih generacija... I jbg, nema kud nego u Partizan... 😐

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Izjava da je Dobrić bolji od Dangubića u odbrani se lagano kvalifikuje za više od posta. 

 

Dobrića gotivim i treba da bude u timu ali on je klasičan primer matadorske ili tzv Jaka Blažič odbrane, agresivno zaletanje na svaku fintu. To prosečnom gledaocu deluje dopadljivo ali dobri dribleri takve izuvaju iz patika i timska odbrana redovno puca na njima. Još kad iza leđa čeka libero poput Mateusa, pardon Štimca, pa moja ekipa iz biznis lige bi nas bušila po toj liniji. 

 

Nadam se da će Dobrić napredovati kod Saše, ima fizičke alatke al loše defanzivne navike i užasnu anticipaciju. 

 

Smatram da bi Dangubić bio koristan većini timova pa i našem, ne puni oko njegova statistika ali on radi dosta stvari što se ne vide na prvu loptu, nije slučajno bio u ekipi kod Radonje u vreme naših uspeha. Na sve to, retko dobar i neiskvaren momak. Vodio se ovde raciom, lako je tuđim kurcem koprive mlatiti. Naravno, nadam se da će od trofeja u novom klubu osvajati samo imaginarne. 

Ja sam svoju izjavu obrazložio na sta i zasto sam to rekao i stojim iza toga. Odbrana se pre svega igra timski pa posle individualno. Jedan Lazic je kod i u sistemu DR vrv bio jedan od naj def EL pa se videlonposle u narednim sezonama da on i nije bas toliko dobar defanzivac kada je timska odbrana na ne tako organizovanom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Maverick88 said:

Ja sam svoju izjavu obrazložio na sta i zasto sam to rekao i stojim iza toga. Odbrana se pre svega igra timski pa posle individualno. Jedan Lazic je kod i u sistemu DR vrv bio jedan od naj def EL pa se videlonposle u narednim sezonama da on i nije bas toliko dobar defanzivac kada je timska odbrana na ne tako organizovanom nivou. 

Iako je tacno da Dobric itekako ume da ispadne u odbrani poput Jake Blazica jer ne razmislja preterano i zalece se preko mere, nije bas u redu ni reci da je totalna defanzivna kesa. Zaboravlja se da je odlican chase-down bloker, kao i da neretko uspe da ukrade loptu. Nekako ne bi trebalo od Dobrica praviti nekog neprejebivog defanzivnog kratera, a u timu smo imali npr Odza,Stimca, Berona,Guzonjinog sina, bukvalno definicije defanzivnih crnih rupa. I bili statisticki najbolja odbrana EL 😄

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

onda nema brige za stimaru
nema veze sto je pokretan kao kornjaca kad ce igrati timsku odbranu
sad i cela ona prica o usmeravanju u odbrani ima smisla
uz takvog libera, usudjujem se reci, i jedan felipe ima smisla

Ko kaze da ce Stimac uopste biti u timu? 

Link to comment
Share on other sites

Porediti Dobrica i Dangubica je nepotrebno. Dangubic moze biti kao zamena Lazicu da ima pameti. Lazic je level ispod na Dangubica.

 

Dobricu svaka cast sto trpi nepravdu na Lazica kome poslednje dve sezone lome kicmu a u napadu duplo golo.

 

Trebali smo kupiti mladog Simonovica i Miskovica i dati im sansu.

 

Domaci igraci su nam poprilicno losi i bez perspektive pa cak i Simanic. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da kazemo da je Partizan naredne sezone (granicni) top8 EC tim. Dangubic ni sa te takmicarske strane, a ni sa finansijske nece dobiti ni blizu tako dobru ponudu. Delom i zbog toga sto je on igrac uloge, prasinar, i kao takav mnogo vise vredi kao domaci nego kao strani igrac.

 

Potpuno racionalna odluka bi bila da predje tamo, iako je izvesno da ce biti neprijatnosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2020 at 9:54 AM, Profaarmor said:

Jednostavno ovde nesto debelo ne stima...imajuci u vidu kakav je trener Obradovic, njegovu filozofiju kosarke i igrace koje trazi, i onda odjednom Stimac, mozda nekom treneru i lezi Stimac ali to Sasa definitivno nije

 

Apropo diskusije oko Štimca podsetio bih vas da je Obradović u dva navrata insistirao na dovođenju igrača sličnog profila (neatletičan - doduše bez sala, odličan poenter, katastrofalan defanzivac, postavi 1 od 100 blokova u p'n'r igri...) pa mu je nalazio ulogu. 

2015/16 u Albi i 2019/20 u Monaku

 

Naravno reč je o Kikanu

 

edit

 

Da ne bude zabune, radije bih dao šansu Đorđeviću uz sve svohe (sadašnje) limite nego Štimcu

Edited by bekrinjo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li mi to ipak nemamo dovoljno gengi za iskusnog domaćeg centra ili Čoki neće sad na Ostojin metak u stomak ciganiji da nas još overava u glavu sa over-egzaltiranim Vladom ?... bar do sutra mu hvala na osećaju za tajming...treniro pa ume.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim uopste ni smisao diskusije Danga vs Ogi, jer skroz razlicite stvari donose.

 

Mislim da Dangu treba posmatrati u odnosu sa Lazicem i u tom slucaju bi bio upgrade. Ali jasno je da legenda ne mrda do daljnjeg.

 

Ipak, ne bih se iznenadio da ovo sa KKP i Dangom motivise Covica da premeri patku i potpise ga. Opet, smatram da nam je neophldniji igrac na nekim drugim pozicijama, ali imali bi koristi od Dange.

 

To za koga je navijao kao klinac je postalo nebitno onog trenurka kad je dosao u CZ. I iskreno sumnjam i bilo bi potpuno nelogicmo da mu je drazi tim za koji je sa 10 god navijao, od onog u kom je bio par godina i poosvajao silne trofeje.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Markoss said:

Ne vidim uopste ni smisao diskusije Danga vs Ogi, jer skroz razlicite stvari donose.

 

Mislim da Dangu treba posmatrati u odnosu sa Lazicem i u tom slucaju bi bio upgrade. Ali jasno je da legenda ne mrda do daljnjeg.

 

Ipak, ne bih se iznenadio da ovo sa KKP i Dangom motivise Covica da premeri patku i potpise ga. Opet, smatram da nam je neophldniji igrac na nekim drugim pozicijama, ali imali bi koristi od Dange.

 

To za koga je navijao kao klinac je postalo nebitno onog trenurka kad je dosao u CZ. I iskreno sumnjam i bilo bi potpuno nelogicmo da mu je drazi tim za koji je sa 10 god navijao, od onog u kom je bio par godina i poosvajao silne trofeje.

 

To je ono sto sam zeleo da napisem - uopste nije bitno za koga je on navodno navijao pre 18. godine i pre bavljenja profesionalnom kosarkom.

 

Za samog igraca je logicno da ode tamo gde moze da ostvari neke svoje ciljeve - ulogu, tim koji ce se boriti za trofeje, dobar ugovor. Rasko Katic je prvo rano presao u Crvenu zvezdu, pa je igrao za Partizan u EL, pa za Crvenu zvezdu opet u EL. Ne secam se da je bio neki skandal kada je potpisivao za jedan ili drugi klub.

 

Meni je jedino ruzno kad igrac pljuje po svom bivsem klubu, kad nipodistava ljude koji su nekada cinili njegovu drugu porodicu, to je ruzno i pokazuje los karakter.

 

Sto se tice polemike o broju igraca na 1 i 2 - imali smo mi i prosle sezone 3 igraca na 1 i 2 i znamo kako je to funkcionisalo. Nije problem u broju, problem je sto svaki tim u EL mora da ima bar 3 igraca koji su dobri sa loptom u rukama, a najbolje je imati minimum 4 takva igraca jer nemamo neku kreaciju sa visokih pozicija (prosle sezone je Stratos trebalo da kreira sebi poene, ali je on propustio sezonu zbog povrede).

 

Moram i da kazem da temelj jakog kluba lezi u treneru. Cim je Radonjic otisao, imali smo Alimpijevica koji je selektirao tim sa Radicevicem i Dobricem kao zamenama na 1 i 2 i trojicom debitanata na visokim pozicijama, pa je onda Tomic hvalio sina Filipa, sto je nastavio da radi i Sakota, a eto, sad se uopste i ne pominje Filip.

 

Nadam se da ce nas mimoici i Stimac i njegovih 20 minuta po mecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos malo o Dangi i potencijalnom prelasku... jedan od mojih crveno-belih drugara kad je cuo vest strasno ga napljuva, stvorio odmah novog Stojkovic od njega. Meni to nije jasno... 

 

Ali drugo sam hteo da napisem, opet iz licnog okruzenja. Bratov kum je nekada trenirao kosarku, veliki partizanovac, stariji od dva klinca mu igra kosarku i veoma je talentovan. Eno ga u juniorima Mege koji su bili prvi do prekida sezone. Ne bih da mu pominjem ime. Uglavnom, otac (partizanovac) mu govori da bi trebalo da prihvati ponudu i Crvene Zvezde u slucaju da je dobije, ali mali nece ni da cuje (bilo je navodno nekih interesovanja). Ako ne bude Partizan, posle Mege ce negde napolje. (btw ne interesuje ga ni koledz kosarka) 


Tako da, sve je to individualna stvar, malo i do nekog kucnog vaspitanja, malo do samog intelekta da se proceni sta je bolje, a malo i kompromisa izmedju glave i srca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@MetalHead Obicno to tako bude sa klincima. Cim malo porastu bude im jasno da se od navijanja ne jede lebac.

 

No dobro. Mene potencijalni prelazak Dangubica u Partizan "nervira" samo iz razloga sto smo mi na sva zvona prdeli da "dovodimo domace", a prakticno vise i nema domacih igraca koji su dostupni finansijski a mogu da igraju ozbiljnu kosarku. Po ostalim pitanjima sam spokojan.

 

Nemanja Dangubic je beli Bajdza Si, to je taj tip igraca a to je i taj nivo. U nekoj dobroj timskoj odbrani moze mnogo da pomogne, talenat prosecan.

 

U svakom slucaju, nismo isti kao oni, tako da ja Nemanji zelim puno srece kako god da odluci.

 

Inace, nase planove je uglavnom zestoko sjebala teska povreda Stefana Lazarevica, taj je imao ozbiljan potencijal da bude defanzivna zver, iako mu sut nikad nece biti dobar.

Edited by Laki John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki John Terry said:

Mene potencijalni prelazak Dangubica u Partizan "nervira" samo iz razloga sto smo mi na sva zvona prdeli da "dovodimo domace", a prakticno vise i nema domacih igraca koji su dostupni finansijski a mogu da igraju ozbiljnu kosarku.

 

Nije ovo prvi put da Čović najavi kupujmo domaće u nekoj varijanti, pa završimo sa prvom petorkom sa četiri stranca. Ne znam da li pokušava da zbuni konkurenciju ili stvarno ima namjeru da pravi ekipu od domaćih igrača, pa mu neko onda objasni da je to nemoguće, ili sam to shvati.

Dosta godina je išla njegova priča kako Zvezda svake sezone treba da proda dva igrača za profit, da dobije dva nova iz FMP-a i da doda dva stranca, a ostalo je neka osnova od domaćih igrača ili stranaca starosjedilaca. Lijepo zvuči, ali svaki segment ideje pokazao se neostvarivim.

Inače, nemam problem sa Dangubićem u Partizanu. Biće mi drago ako se vrati u našu košarku u svakom slučaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...