Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

4 minutes ago, Ulicni basketas said:


Zašto sad mešaš Davidovca? Ja poredio Dobrića i Dangubića. A statistika je uvek realni pokazatelj, naravno. Dangubić, sa pravim trenerom koji mu nadje ulogu, može da bude koristan na obe strane terena. Sa svojom visinom od 204, veoma pokretan, neretko čuvao i mnogo niže bekove. Dobrić... Odbrana? Mlataranje rukama. Poneka atraktivna blokada, ali to nije prednost u odnosu na Dangu, koji je atletičniji. Šut solidan, ali uglavnom ćoškari, ne ume da izgradi poziciju. Čime ga kvalifikuješ ispred Dangubića?

 

Ja sam ti napisao da nam ne treba Dangubic pored Davidovca i Dobrica na 3, osvrni se na moj odgovor. 

 

Niko zivi nije spominjao Dangubica na 131 stranicu ovdje jer je svima jasno da nam nije neophodan ali sad kad se dovodi u vezu da KKP krece kuknjava. Ostoja je vec ostvario zacrtano, bez obzira na ishod.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Maverick88 said:

Upravo je to problem hapsio,proslo vreme. Ja tvrdim da je Dobric ajde mozda ne bolji ali jednako dobar defanzivni kao Danga u ovom trenutku, pustitie me sta je bilo pre tri godine. 

Pre tri godine je i Kuzmic bio zverina koja nije bilo pitanje da li ce ga Stime menjati i da li ce moci da izgura sezonu. 

 

dobric je baš ispod proseka defanzivno, da ne kažem nešto teže. opasan hustler, pre svega u napadu, vrhunska želja da dobije svaki duel ali odbrana truleks 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

dobric je baš ispod proseka defanzivno, da ne kažem nešto teže. opasan hustler, pre svega u napadu, vrhunska želja da dobije svaki duel ali odbrana truleks 

Ne slazem se, opet se porede sistemi DR gde su svi igrali odbranu i sistem igre koji se zasniva na odbrani, i pokusaj igre Alimpija Tomica i Sakote gde se odbrana vise manje raspadala posle jedne cetvrtine. Ja tvrdim da ce se kod Sase Dobric pokazati i dokazati. Isto mislim i za Radanova da mu treba sansa da se dokaze. Neka bude da gresim, ali moje misljenje je trenutno takvo. 

Edited by Maverick88
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maverick88 said:

Pa Saletov sistem je jako sličan Albinom, to je i Sale vise puta sam rekao, da je i Nnoka doveo jer ce nasa igra biti nesto nalik onome sto je igrao u Albi. 

 

Nisam ispratio tu izjavu. Albina igra bez Sikme bi tesko izgledala toliko dobro. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Nisam ispratio tu izjavu. Albina igra bez Sikme bi tesko izgledala toliko dobro. 

 

"Noko je iz godine u godinu bio bolji u odnosu na ono što je pokazivao u NBDL ligi. Iz Turske u Albu je došao sa statusom najboljeg odbrambenog igrača. Napravio je veliki napredak. Njegov atleticizam i mogućnost prilagođavanja su na veoma visokom nivou. I sigurno da na poziciji pet, može dosta da pomogne ekipi i da bude velika pretnja na obe strane terena. Sa svojom atletikom i vertikalnošću, Noko menja šuteve. To je preduslov da bi se igrala košarka po mom ukusu, brza, sa dosta kontranapada. On je baš taj profil igrača za sistem koji plani-ram da postavim. Taj sistem je sličan sa onim što je igrala Alba, počev od načina odbrane, do tog nekog prilagođavanja. Na kraju krajeva, i to što je osvojio titulu znači puno za brzu adaptaciju", smatra Obradović.

 

Lojd je košarkaš koji može da odigra na više pozicija, ali najviše pruža na "dvojci".

 

"Važno je da može da pokriva dve pozicije. Ali, osnova je da se radi o dobrom šuteru. Pokazao je to i tokom prošle sezone, iako mislim da je trebalo da bude bolje iskorišćen. Ipak, nije lako ni trenerima u Evroligi da zadovolje sve, pogotovo na veliki broj utakmica. Kao i da se u toj velikoj rotaciji nađe model koji će iskoristiti pun potencijal igrača, ali čini mi se da je on mogao bolje da se upotrebi. Nadam se da ćemo to mi učiniti."

 

Reči hvale imao je i za novajliju iz Partizana.

 

"Volden takođe može da pokrije dve pozicije i koji treba da dobije minute na pleju, pa čak i da se po tom pitanju, da se njegova igra nadogradi. Ali i on je napadač. Kombinacija sa Lojdom je jedna od ideja, ipak imamo ih još nekoliko. U svakom slučaju, Volden ima veliki prostor za napredak. Mlad je, odličan je karakter. LJudi sa kojima je radio, su ga baš voleli i o njemu pričaju sve najbolje, a to je preduslov da razmišljaš o nekom igraču. Svojom atletikom i igrom na oba pravca, on zaslužuje šansu. Kada pođeš od toga da neko ima kvalitet, da ima veliku ambiciju i voli da radi, onda su to više nego dovoljni razlozi da se o nekome razmišlja. Od Ostendea gde je radio u sistemu Darija Đerđe, pa preko Izraela, odnosno njegovih prvih evropskih koraka, išle su u prilog odluci da ga angažujemo. Njegov napredak iz godine u godinu je uočljiv i nadamo se da će tim putem nastaviti", zaključio je Obradović.

Edited by Maverick88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dangubić je i sa ovim jezivim procentima i sigurno poljuljanim samopouzdanjem trenutno jebena difens mašina za Dobrića. Teško da su te nogice zaboravile kako se klejmuje prostor. Lazić je u prajmu bio u stanju da u zubima odnese igrača do aut linije kada mu udje u dres ali Danga koji nema tu snagu i težište upravo je kod Radonje blistao tim brzim preventivnim lateralnim kretnjama, usmeravao je bekove kao barijerom i udaljavao ih od koša skoro bez kontakta. Ubedljivo najzahtevnija odbrana za koju pored anticipacije i top refleksa treba imati ufc zmijsko telo. Ako krenu silom često je izvlačio faul u napadu bez flopinga jer je kao ptica gradjen. Kada se spusti u stav i odruči...nikom nije bilo svejedno. Danga je teško sada na tom levelu ali to se prvo vrati sa formom i minutažom. Dobrivoje jednostavno nema tu žicu...loše čita dribling i pada na prvi lažnjak na koji reaguje ''iz sve snage''. Doduše napredovao je nešto u odbrani ali uvek će mu uz ball handling to biti najveća slabost. Mislim da će kuburiti sa minutima kod Saleta...jer sem tranzicije i eventualno katovanja opasno kaska u skilu sa loptom za Dedom i Radanovom da bi dobio zavidnije minute kada jurimo rezultat. Kod njega i Lazića je najveća šansa da nam stane brza rotacija čim zaigraju sa loptom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vepar said:

Ali sa druge strane, ne znam zasto bi neko sam sebe uvlacio u takvu situaciju... sto se tice konkretno Dange, sigurno da mu nije problem da ubode neki sledeci klub...

 

On sada može da zabode samo nešto tipa Estudijantesa, a pare tamo su tri puta manje nego što će dobiti kod komšija 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Maverick88 said:

Upravo je to problem hapsio,proslo vreme. Ja tvrdim da je Dobric ajde mozda ne bolji ali jednako dobar defanzivni kao Danga u ovom trenutku, pustitie me sta je bilo pre tri godine. 

Pre tri godine je i Kuzmic bio zverina koja nije bilo pitanje da li ce ga Stime menjati i da li ce moci da izgura sezonu. 

 

Jesi ozbiljno uporedio stanje Dangubića koji aktivno igra po Evropi od odlaska iz CZ sa Kuzmićem koji je u trenutnom stanju zbog saobraćajne nesreće?

 

Dangubić je dokazani elitni defanzivac na EL nivou i tu nije imalo šta da se preterano promeni za vreme koje je prošlo, Dobrićeva defanziva je uglavnom srednje žalosna iako ima voljni momenat.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

On sada može da zabode samo nešto tipa Estudijantesa, a pare tamo su tri puta manje nego što će dobiti kod komšija 

Ja sto sam dobio info je da je ponuda na nivou onog sto je Djenka imao kod nas, mozda malo manja ali tu su. 

Link to comment
Share on other sites

Ja prvi gotivim Dobrica, al on je rupica u odbrani, jer nije suvise bistar, iako se bas trudi da je odigra dobro.

 

Danga je za koplje bolji u tom segmentu. Al je zato Dobric i bolji suter i raznovrsniji napadac.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Born Ready said:

 

Jesi ozbiljno uporedio stanje Dangubića koji aktivno igra po Evropi od odlaska iz CZ sa Kuzmićem koji je u trenutnom stanju zbog saobraćajne nesreće?

 

Dangubić je dokazani elitni defanzivac na EL nivou i tu nije imalo šta da se preterano promeni za vreme koje je prošlo, Dobrićeva defanziva je uglavnom srednje žalosna iako ima voljni momenat.

Dokazani elitni defanzivac na EL nivou? Evo vidim sve EL se ubise da ga dovedu kao i Lazica sto ima po deset ponuda na stolu.To sto je on igrao pre tei godine defanzivu u sistemu gde su svi izgledali kao defanzivne zveri ne znaci da je elitni defanzivac. Jer npr da si ga gledao u Bajernu video bi da ta odbrana nije bas toliko dobra kao tada sto je bila. 

 

Uporedio sam sa Kuzmicem u smislu da se porede igrac danas i od pre tri cetri sezone sto mi je suludo. 

 

I da se razumemo ja za Dangu ne mislim da je los, nego msm da se previse idealizovao kao i mnogi iz tog tima, jer taj tim je doneo mnogo srece i radosti svima nama, plus je timska hemija bila nikada bolja i mnogo toga jos se poklopilo. Ali cinjenica da on tu igru posle odlaska od nas nigde nije ponovio ukazuje na mnogo toga. 

 

 

Edited by Maverick88
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Maverick88 said:

Ja sto sam dobio info je da je ponuda na nivou onog sto je Djenka imao kod nas, mozda malo manja ali tu su. 

 

Pa da, to sam i pretpostavio. Sasvim sigurno neće da se izlaže neprijatnostima za sitninu.

Link to comment
Share on other sites

 
Ja sam ti napisao da nam ne treba Dangubic pored Davidovca i Dobrica na 3, osvrni se na moj odgovor. 
 
Niko zivi nije spominjao Dangubica na 131 stranicu ovdje jer je svima jasno da nam nije neophodan ali sad kad se dovodi u vezu da KKP krece kuknjava. Ostoja je vec ostvario zacrtano, bez obzira na ishod.

Nisi. Počeli smo poredjenje Dobrića i Dangubića i onda si ti ubacio Davidovca. Kontriraš, isto kao što si kontrirao kad je na tw puštena buva da potpisuje Štimac. Hoću da kažem da bi Dangubić bio upgrade za tim, ako bi upao umesto Dobrića. Dobrić jeste bio zapostavljen, ali nije ni nešto napredovao, previše stagnira i oscilira. Ima on energije, borben je, ume da udje u seriju trojki, ali to je manje-više sve od njega. Ne ume da isprati igrača u odbrani, ball handling diskutabilan, ne ume sebi da iskreira poziciju za šut. Nismo pominjali Dangubića skoro, ali jeste bilo priče pre 2-3 nedelje da bi mogao da se vrati.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ulicni basketas said:


Nisi. Počeli smo poredjenje Dobrića i Dangubića i onda si ti ubacio Davidovca. Kontriraš, isto kao što si kontrirao kad je na tw puštena buva da potpisuje Štimac. Hoću da kažem da bi Dangubić bio upgrade za tim, ako bi upao umesto Dobrića. Dobrić jeste bio zapostavljen, ali nije ni nešto napredovao, previše stagnira i oscilira. Ima on energije, borben je, ume da udje u seriju trojki, ali to je manje-više sve od njega. Ne ume da isprati igrača u odbrani, ball handling diskutabilan, ne ume sebi da iskreira poziciju za šut. Nismo pominjali Dangubića skoro, ali jeste bilo priče pre 2-3 nedelje da bi mogao da se vrati.

 

1 hour ago, Sector said:

 

Ali imamo Davidovca i Dobrica.

 

Mislim da sam bio kristalno jasan. 

 

Ne bih raskidao saradnju ni sam jednim od pomenutih da bih doveo Dangubu. Lazica bih dao i za tepsiju pite jer nema pojma ali nije on jedini igrac na 3 i niko ne zna koliko ce uopste igrati kod Obradovica. Ne bih dalje isao, rekao sam sta sam imao. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maverick88 said:

Ne slazem se, opet se porede sistemi DR gde su svi igrali odbranu i sistem igre koji se zasniva na odbrani, i pokusaj igre Alimpija Tomica i Sakote gde se odbrana vise manje raspadala posle jedne cetvrtine. Ja tvrdim da ce se kod Sase Dobric pokazati i dokazati. Isto mislim i za Radanova da mu treba sansa da se dokaze. Neka bude da gresim, ali moje misljenje je trenutno takvo. 

Pa ono što Danguba igra u odbrani ne zavisi od sistema, čovek može sve od 1 do 3 da čuva po celom terenu 1 na 1, većina plejeva jedva se oslobi lopte pored njega. Ljudima Dobrić izgleda kao ekstra defanzivac pošto zna da lupi rampu kada brani kontru, i tu se otprilike završavaju njegovi kvaliteti u odbrani, on me najviše iritira na tom polju, jer redovno poskoči pre nego što stane u stav, gde malo brži igrači to lagano iskoriste.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Dangi sve najbolje, pre svega da bude zdrav i da se skroz vrati u kosarkaski zivot. Od mene nijedan zvizduk nece dobiti (ako uopste budemo u hali sledece sezone) iz postovanja za svu radost koju nam je doneo u crveno-belom. I naravno, da ne osvoji nijedan trofej.

Edited by threepwood
  • Like 28
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...