Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

sad razmišljam...u slučaju da Danga potpiše za komšije, dal bi bili tolika goveda da vređamo ili ne daj Bože gađamo upaljačima

jednog od najgotivnijih dečkonja koji su igrali u našem dresu...ili jednostavno šipka ne pravi kompromise pa bi bilo....

''odbio ih je već par puta, ali sisa ipak kreno za kintom''.

 

karijera mu nažalost stagnira, tačnije pala mu je cena u zadnje dve sezone...sigurno se ne tuku za njegove statse koji jesu loši....

u najboljim je godinama i može on jače.

ipak bi mu znajući ciganska posla poželeo makar solidan dvogodišnji ugovor u nekom EC ako ne može bolje od toga.

ne ide da ga po prestonici presreću dileje i napušavaju najstrašnije. Niko na to imun nije.

Edited by Wingwalker
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dangubic je,koliko mi je poznato,navijac Partizana..sa takvom reputacijom je onomad dosao kod nas. Ostavljam mogucnost da sam bio pogresno informisan. Tako da ne vidim razlog da se momak avansno razapinje ovde..

Ono sto mi je bitnije je Sashina izjava od vikenda da je u fokusu dogovor "sa jos jednim kombo bekom ili",kako je istakao,"cistijim organizatorom igre",kako bi se kompletirala i nadogradila spoljna linija.

Ako znamo Voldenove karakteristike i kapacitete,sta sad treba da znaci mogucnost dovodjenja jos jednog kombo-beka? Voleo bih da neko kosarkaski potkovaniji ovo prokomentarise.

Sale je poznat da obozava igrace koji mogu da igraju vise pozicija, i da ih rotira. Ne bi me cudilo da proba npr sa plejom Voldenom i Lojidom u nekom trenutku. Prosto voli da igra sa vise igraca koji znaju da igraju sa loptom i od loote, tako da ja ocekujem da ce doci kombo bek sigirno a ne cisti PG

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Maverick88 said:

Sale je poznat da obozava igrace koji mogu da igraju vise pozicija, i da ih rotira. Ne bi me cudilo da proba npr sa plejom Voldenom i Lojidom u nekom trenutku. Prosto voli da igra sa vise igraca koji znaju da igraju sa loptom i od loote, tako da ja ocekujem da ce doci kombo bek sigirno a ne cisti PG

Zar cemo u sezonu bez cistog pleja? :classic_huh:

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dangubic je,koliko mi je poznato,navijac Partizana..sa takvom reputacijom je onomad dosao kod nas. Ostavljam mogucnost da sam bio pogresno informisan. Tako da ne vidim razlog da se momak avansno razapinje ovde..

 

dangubic je pre svega, profesionalni kosarkas a takvi idu tamo gde ce biti optimalno placeni i po proceni, igrati dovoljno minuta.

 

sve ostalo je II/4 logika, nema veze sa realnim životom

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zar cemo u sezonu bez cistog pleja? :classic_huh:
 

 

Ako dovedemo još jednog kombo-pleja ulazimo u problem da nećemo imati organizatora igre koji će razumeti sve Štimcove slipove i simbolične

blokove i onda smo ga uprskali.

Kombo-bekovi će sa njim u petorci usled propuštanja čejsera kroz svaki jebeni blok biti udvojeni sa igračem koji izađe da zatvori prodor...

staje dribling...koraci, faul u napadu ili izgubljena lopta. Rezultat...treću četvrtinu na kecu počinje ničim izazvan Lazić.

Za čitanje Vladimirovih kretnji u napadu treba nam ultra pismen plejmejker, ništa ispod 189cm, predugih ruku, sa perifernim vidom od cirka 320 stepeni i IQ cifrom Šeron Stone i ništa manje od toga...ako toga već nema na tržištu onda sve što smo uštedeli na njegovom ugovoru uložiti čiste duše u apgrejd ponude za mačku Lorenza...nije ni on čist, ali se bar adaptirao i poseduje ostale neophodne predispozicije za peglanje ove problematike.

A i gledao bi ga netremice cijeli dan do podne.

 

...tako da neko javi Saletu da sada nema nazad ili da još prođe kroz skice i dijagrame do 19.45h. 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dangubic je,koliko mi je poznato,navijac Partizana..sa takvom reputacijom je onomad dosao kod nas. Ostavljam mogucnost da sam bio pogresno informisan.

Misliš da bi navijač Partizana kačio ovakve slike na svoj profil? Ima ih još, ove sam nasumično izabrao. Proglasili su ga za navijača Partizana zato što je par puta viđen na evroligaškim utakmicama istog.

 

R1lwTAN.jpg

QkbASoG.jpg

HbSZjnr.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

dangubic je pre svega, profesionalni kosarkas a takvi idu tamo gde ce biti optimalno placeni i po proceni, igrati dovoljno minuta.

 

sve ostalo je II/4 logika, nema veze sa realnim životom

Znači oni koji odbiju takve ponude, iz navijačkog, nije sve u parama ili nekog drugog razloga, nisu profesionalci i II/4 su? 

 

Nije mi potpuna ova tvoja računica iskreno. 

 

Naravno, ako ode tamo, jeste profesionalac, sam odlučuje o svojoj karijeri i životu, ali ako odbije, iako nema bolju ponudu, ne verujem da ispada iz kruga profi košarkaša. Pogotovo je to slučaj sa trenutnim i bivšim igračima velikih rivala. Nije sve biznis ili nezrelo razmišljanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Wingwalker said:

sad razmišljam...u slučaju da Danga potpiše za komšije, dal bi bili tolika goveda da vređamo ili ne daj Bože gađamo upaljačima

jednog od najgotivnijih dečkonja koji su igrali u našem dresu...ili jednostavno šipka ne pravi kompromise pa bi bilo....

''odbio ih je već par puta, ali sisa ipak kreno za kintom''.

 

karijera mu nažalost stagnira, tačnije pala mu je cena u zadnje dve sezone...sigurno se ne tuku za njegove statse koji jesu loši....

u najboljim je godinama i može on jače.

ipak bi mu znajući ciganska posla poželeo makar solidan dvogodišnji ugovor u nekom EC ako ne može bolje od toga.

ne ide da ga po prestonici presreću dileje i napušavaju najstrašnije. Niko na to imun nije.

 

Dangi aposlutno ništa ne zameram ako potpiše za Partizan jer nama očito nije u planu.

 

Na prvoj utakmici sa komšijama treba da dočekati na način na koji se svi bivši igrači dočekuju - zahvalnica i čestitke. I naravno aplauz publike dok utakmica ne počne. A kada počne bez vređanja.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Znači oni koji odbiju takve ponude, iz navijačkog, nije sve u parama ili nekog drugog razloga, nisu profesionalci i II/4 su? 

 

Nije mi potpuna ova tvoja računica iskreno. 

 

Naravno, ako ode tamo, jeste profesionalac, sam odlučuje o svojoj karijeri i životu, ali ako odbije, iako nema bolju ponudu, ne verujem da ispada iz kruga profi košarkaša. Pogotovo je to slučaj sa trenutnim i bivšim igračima velikih rivala. Nije sve biznis ili nezrelo razmišljanje. 

 

pretpostavljam da igraci koji su igrali u nekom od dva kluba cesto odbijaju onaj drugi zato što ne žele da učestvuju u toj šaradi, da imaju problema na ulici ili u restoranu, dok sede sa porodicom, prijateljima, roditeljima ili devojkom

 

slažem se da postoje i igrači koji su zaista hard core navijači jednog kluba i u onaj drugi ne bi prešli osim ako neko zadnje vreme ne dođe. takvi igrači, bar oni za koje znamo, obično ne zavise od ponude zvezde ili partizana: nedović, gagi milosavljević, mačvan ili neko treći iz zvezde

 

ali van tog, makar mi se čini malog procenta, imam utisak da većina to gleda prosto profesionalno: koliko love i/ili prilike za igru, tj neku okej ulogu u ekipi

Link to comment
Share on other sites

kenja mi se od politicke korektnosti. ajde sad dangu da docekamo sa cvecem i bombonjerom ako predje u partizan, al zato cemo da jebemo majku nasem igracu jer je nekretnina. danga je profesionalac ako predje u partizan, al stimac treba da kaze, necu ja u klub za koji navijam jer ne mogu da odbranim visoki pik.

 

prelazak iz zvezde u partizan nije pitanje politicke korektnosti, vec kucnog vaspitanja. to se jednsotavno ne radi!

Edited by Nate
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A do kad uopšte LeBranko ima ugovor i do kad se planira njegovo sukljanje u klubu na osnovu starih zasluga? Dajte gde treba da potpišem za Dangu umesto njega, sigurno nam je dostupan i sigurno nije skuplji, a mnogo više bi doneo.

 

Ako ga definitivno ne želimo, legit je i ako ode u KKP, kapiram da se klubovi na tržištu baš i ne otimaju oko njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nate said:

kenja mi se od politicke korektnosti. ajde sad dangu da docekamo sa cvecem i bombonjerom ako predje u partizan, al zato cemo da jebemo majku nasem igracu jer je nekretnina. danga je profesionalac ako predje u partizan, al stimac treba da kaze, necu ja u klub za koji navijam jer ne mogu da odbranim visoki pik.

 

prelazak iz zvezde u partizan nije pitanje politicke korektnosti, vec kucnog vaspitanja. to se jednsotavno ne radi!

Nije tebi lako

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Jimer nije opcija. Uvek bih birao Bilija, cuj 2.0 verzija Jimer.

Preplaceni lelemud.

 

Ja bih doveo jos pleja, 4 ako ide Borisa i 5 jos jednu ako Kuz ne moze.

Marcos je okacio optimalan roster koji dozvoljava doselekciju tokom sezone.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Crni Bombarder said:

...

Ono sto mi je bitnije je Sashina izjava od vikenda da je u fokusu dogovor "sa jos jednim kombo bekom ili",kako je istakao,"cistijim organizatorom igre",kako bi se kompletirala i nadogradila spoljna linija.

Ako znamo Voldenove karakteristike i kapacitete,sta sad treba da znaci mogucnost dovodjenja jos jednog kombo-beka? ...

 

Nisam zakačio tu Saletovu izjavu, ali ako si je preneo pravilno, onda tu nema dileme da se traži igrač sličan Waldenu, ali sa za nijansu boljim organizatorskim sposobnostima. Ili, ako želimo da budemo maliciozni, sa slabijim poenterskim učinkom (pokušaj da budem šaljiv, ne mora to da znači, naravno, možda ubodemo neku kompletnu zver za startera).

Ali, nije to toliko ni bitno, uzeo sam da odgovorim jer želim da istaknem (po ko zna koji put, na trećem forumu po redu) nezadovoljstvo što se ovde i dalje robuje prastaroj nomenklaturi košarkaških pozicija, onoj koja se označava brojevima od 1 do 5, gde svaki broj ima jasnu ulogu i zadatak na parketu, a shodno tome i stroge zahteve tehničko/taktičke i fizičke prirode koje bi trebao da ispunjava. Tako je plej ili kec nizak i brz, pass first što bi rekli i ima jasan zadatak da razigrava ekipu i generalno uzima malo šuteva. Centar je jak i visok, sporiji i finišira isključivo ispod obruča. I ostale tri pozicije imaju svoje kalupe, da ne smaram.

 

Naravno da je ovo krajnje rudimentarna podela, ali ne želim da idem u sitna crevca pa vas smaram sa istorijatom košarkaških pozicija, to ću možda okačiti na onom drugom topiku koji je započeo @Princeton21, naravno pod uslovom da autor topika misli da sličan upis tu ima mesta. Odavno je prošlo vreme takvih podela, pre svega u NBA, odakle kreće svaka novost i unapređenje košarke, što kao igre, što kao ekonomski isplativog proizvoda ili grane privrede sa enormnim zaradama. Primetili ste da smaram sa izrazom ball handler, provlači se kroz skoro svaki moj post. To je zato što ja ne razmišljam o košarci u rangu brojeva 1-5, već prihvatam trend da se igrači klasifikuju prema svojim kompetitivnim prednostima. Prevedeno na konkretan slučaj o kome si pitao, pretpostavljam da Sale traži još bar jednog brzog ball handlera koji vidi teren i ume da baci pravovremeni pas, kao završetak uspešne timske kretnje i pozvanog napada. Dalje, pretpostavljam da će naš novi trener dosta forsirati kretnje u napadu bez lopte, blokove od lopte takođe, utrčavanja i druge taktičke ideje i da mu za to trebaju igrači koji su brzi i dobri sa loptom, koji umeju da čitaju i da, ako zatreba skliznu u neku od podvarijanti pozvane akcije, ako se za to stvori mogućnost. Brzina ruku i nogu, ali i brzina razmišljanja će biti neophodna našoj spoljnoj liniji, ako želi da uspešno isprati filozofiju igre trenera koju je lično i najavio nekoliko puta od promocije na ovamo. Brzina opet, ali i kod tranzicije, gde ćemo sigurno juriti lagane poene iz nekih kontri, napada na nepostavljenu odbranu protivnika i tome slično, naravno sve kao rezultat dobre odbrane na perimetru pre svega, gde očekujem gomilu zamki, usmeravanja i iskakanja Nnoka kroz neki blitz npr.

 

Dakle, umetnika poput MWilla ili Tea ima sve manje, ne zato što su novije generacije manje talentovane, već zato što se menja paradigma košarke kao igre već neko vreme. Može se pogledati savršena ofanzivna kretnja GSW pod Steve Kerrom, jel tu uopšte bitno da li završni pas daje Steph, Klay, Green ili neko drugi? I da li je bitno da uperimo prstom i kažemo: Da, Steph je plej, a u stvari Green ima više asista po meču... Ne kažem da ćemo igrati kao GSW iz šampionskih sezona, ali kažem da Sale ima moderno shvatanje košarke u koje će sigurno implementirati neke smernice koje sam prethodno nabrojao. Zato se nemojte čuditi ako ne dovedemo "klasičnog pleja" (šta god to značilo). Nasuprot tome, vrlo je moguće da ćemo igrati sa 4 po svemu slična spoljna igrača, čiji će forte biti brzina, snaga, ball handling, brza transformacija iz dobre odbrane u još bolji napad.

 

Za kraj, svež primer kao ilustracija. Šta smo mi dobili od Zoa kao lidera spoljne linije? Vrhunski ball handling, sjajan prodor i dribling koji otvara odbranu, precizni i pravovremeni pasovi na bilo koji deo terena, odličnu tranziciju i kao neočekivani bonus sjajnu odbranu, kako individualnu, tako i timsku. Igrač kao nacrtan za Saletov sistem i da možemo da ga ikako zadržimo, dobili bi još boljeg igrača nego prošle sezone, jer bi njegova minutaža bila optimalna usled više kvalitetnih opcija koje mogu da ga zamene.

 

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, madafaka73 said:

 

Nisam zakačio tu Saletovu izjavu, ali ako si je preneo pravilno, onda tu nema dileme da se traži igrač sličan Waldenu, ali sa za nijansu boljim organizatorskim sposobnostima. Ili, ako želimo da budemo maliciozni, sa slabijim poenterskim učinkom (pokušaj da budem šaljiv, ne mora to da znači, naravno, možda ubodemo neku kompletnu zver za startera).

Ali, nije to toliko ni bitno, uzeo sam da odgovorim jer želim da istaknem (po ko zna koji put, na trećem forumu po redu) nezadovoljstvo što se ovde i dalje robuje prastaroj nomenklaturi košarkaških pozicija, onoj koja se označava brojevima od 1 do 5, gde svaki broj ima jasnu ulogu i zadatak na parketu, a shodno tome i stroge zahteve tehničko/taktičke i fizičke prirode koje bi trebao da ispunjava. Tako je plej ili kec nizak i brz, pass first što bi rekli i ima jasan zadatak da razigrava ekipu i generalno uzima malo šuteva. Centar je jak i visok, sporiji i finišira isključivo ispod obruča. I ostale tri pozicije imaju svoje kalupe, da ne smaram.

 

Naravno da je ovo krajnje rudimentarna podela, ali ne želim da idem u sitna crevca pa vas smaram sa istorijatom košarkaških pozicija, to ću možda okačiti na onom drugom topiku koji je započeo @Princeton21, naravno pod uslovom da autor topika misli da sličan upis tu ima mesta. Odavno je prošlo vreme takvih podela, pre svega u NBA, odakle kreće svaka novost i unapređenje košarke, što kao igre, što kao ekonomski isplativog proizvoda ili grane privrede sa enormnim zaradama. Primetili ste da smaram sa izrazom ball handler, provlači se kroz skoro svaki moj post. To je zato što ja ne razmišljam o košarci u rangu brojeva 1-5, već prihvatam trend da se igrači klasifikuju prema svojim kompetitivnim prednostima. Prevedeno na konkretan slučaj o kome si pitao, pretpostavljam da Sale traži još bar jednog brzog ball handlera koji vidi teren i ume da baci pravovremeni pas, kao završetak uspešne timske kretnje i pozvanog napada. Dalje, pretpostavljam da će naš novi trener dosta forsirati kretnje u napadu bez lopte, blokove od lopte takođe, utrčavanja i druge taktičke ideje i da mu za to trebaju igrači koji su brzi i dobri sa loptom, koji umeju da čitaju i da, ako zatreba skliznu u neku od podvarijanti pozvane akcije, ako se za to stvori mogućnost. Brzina ruku i nogu, ali i brzina razmišljanja će biti neophodna našoj spoljnoj liniji, ako želi da uspešno isprati filozofiju igre trenera koju je lično i najavio nekoliko puta od promocije na ovamo. Brzina opet, ali i kod tranzicije, gde ćemo sigurno juriti lagane poene iz nekih kontri, napada na nepostavljenu odbranu protivnika i tome slično, naravno sve kao rezultat dobre odbrane na perimetru pre svega, gde očekujem gomilu zamki, usmeravanja i iskakanja Nnoka kroz neki blitz npr.

 

Dakle, umetnika poput MWilla ili Tea ima sve manje, ne zato što su novije generacije manje talentovane, već zato što se menja paradigma košarke kao igre već neko vreme. Može se pogledati savršena ofanzivna kretnja GSW pod Steve Kerrom, jel tu uopšte bitno da li završni pas daje Steph, Klay, Green ili neko drugi? I da li je bitno da uperimo prstom i kažemo: Da, Steph je plej, a u stvari Green ima više asista po meču... Ne kažem da ćemo igrati kao GSW iz šampionskih sezona, ali kažem da Sale ima moderno shvatanje košarke u koje će sigurno implementirati neke smernice koje sam prethodno nabrojao. Zato se nemojte čuditi ako ne dovedemo "klasičnog pleja" (šta god to značilo). Nasuprot tome, vrlo je moguće da ćemo igrati sa 4 po svemu slična spoljna igrača, čiji će forte biti brzina, snaga, ball handling, brza transformacija iz dobre odbrane u još bolji napad.

 

Za kraj, svež primer kao ilustracija. Šta smo mi dobili od Zoa kao lidera spoljne linije? Vrhunski ball handling, sjajan prodor i dribling koji otvara odbranu, precizni i pravovremeni pasovi na bilo koji deo terena, odličnu tranziciju i kao neočekivani bonus sjajnu odbranu, kako individualnu, tako i timsku. Igrač kao nacrtan za Saletov sistem i da možemo da ga ikako zadržimo, dobili bi još boljeg igrača nego prošle sezone, jer bi njegova minutaža bila optimalna usled više kvalitetnih opcija koje mogu da ga zamene.

 

 

 

Ovo kao da si opisao Albu pod Aitom 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, propolis said:

 

Ovo kao da si opisao Albu pod Aitom 😎

Pa Saletov sistem je jako sličan Albinom, to je i Sale vise puta sam rekao, da je i Nnoka doveo jer ce nasa igra biti nesto nalik onome sto je igrao u Albi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mora malo Danga da bude istrzan ako predje. Naravno nista van granica hale, ali na tekmama sa KKP ga treba zvizdati.

 

I totalno je nebitno ko je sta dao. Gist je grobarima mnogo vise dao pa su ga opet provocirali, malo iz fore, malo jer im je krivo.

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem kad neko predje iz Zvezde u Partizan i obrnuto... ono, ipak su svi profesionalci u krajnjoj liniji... 

 

Ali sa druge strane, ne znam zasto bi neko sam sebe uvlacio u takvu situaciju... sto se tice konkretno Dange, sigurno da mu nije problem da ubode neki sledeci klub... i jeste sad tu cinjenica da je navijac Partizana ali sto se mene tice ako se vec ranije odlucio da igra za nas, onda je nas... tj. sigurno da nije neki ostrasceni Grobar cim je napravio taj izbor... 

 

Ali sve u svemu, sve je ok dok su korektni i ne glume ludilo... kao npr. Stojkovic ili govance Cvetkovic... ono, ako si vec odlucio tako i kleo se u neku ljubav, onsa bar ne treba da se pravis pametan posle

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

kenja mi se od politicke korektnosti. ajde sad dangu da docekamo sa cvecem i bombonjerom ako predje u partizan, al zato cemo da jebemo majku nasem igracu jer je nekretnina. danga je profesionalac ako predje u partizan, al stimac treba da kaze, necu ja u klub za koji navijam jer ne mogu da odbranim visoki pik.

 

prelazak iz zvezde u partizan nije pitanje politicke korektnosti, vec kucnog vaspitanja. to se jednsotavno ne radi!

Nema vise te romantike,jako cesto su na skeneru bas igraci najveceg rivala,regiona ili lige u kojoj igras.Nazalost cesto igraci ne mogu da slusaju srce nego moraju slusati razum i na kraju ispadne dobro za njih.Oly i Pao imaju ne znam vise koji broj zajednickih igraca Grka.Mi to ovde jako tesko prevazilazimo i jako tesko prastamo.Kad sam bio klinac Djurovski za koga mi nije tako zao i Milojevic koji mi je bio omiljeni igrac su presli preko brda.Posle toga mi svi ovi transferi nisu toliko smetali. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...