Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

8 minutes ago, BarryWhite said:

Malo statistike Štimca od prošle sezone iz EL kad se već drugar potrudio da mi pošalje:

PER: 21.4 (drugi u ekipi iza Pantera)
ORtg: 120.4 (treci iza Pantera i Kuza)
DRtg: 106.6 (7. u ekipi)
eDiff: 13.8 (drugi iza Pantera)
TRB% : 18.1 (treci ako racunamo i Jovanovica, drugi Kuz sa 18.2)
ORB% : 16.5 (drugi ako racunamo i Jovanovica)

Sa njim na parketu: +24

Bez njega na parketu: -18

 

Jeste bio odlican do prekida sezone ali nisam bas stekao utisak da je ovako razbio. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo je prilično dobro ako se u jednačinu ne ubaci stanje rostera i da je ,,bez njega'' značilo ćopavi Kuz ili već otpisani Odžo na petici...preparirani Gist na četvorci koju nije igrao od 2016-e...ugašeni Djenka i Lorenzo koji je od dolaska Pantera odustao od daljeg cimanja. Na taj raspad i sa Šakotom na klupi bilo je nebitno ko će nas pojačati...gore moglo nije. Obojica su imali dobre statse...Panter vrhunske. Obojica jesu pomogli ali u postavci igre koja je kao izmišljena za njih a to je igra bez glave i repa. Pa Radonja bi udavio Pantera zbog one desetmetarske trojke sa bazerom preko ruku i bez bloka. Teško da je to košarka koju Sale najavljuje...zato i ovaj zbun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, BarryWhite said:

Malo statistike Štimca od prošle sezone iz EL kad se već drugar potrudio da mi pošalje:

PER: 21.4 (drugi u ekipi iza Pantera)
ORtg: 120.4 (treci iza Pantera i Kuza)
DRtg: 106.6 (7. u ekipi)
eDiff: 13.8 (drugi iza Pantera)
TRB% : 18.1 (treci ako racunamo i Jovanovica, drugi Kuz sa 18.2)
ORB% : 16.5 (drugi ako racunamo i Jovanovica)

Sa njim na parketu: +24

Bez njega na parketu: -18

Stimca je statistika kroz karijeru prodavala, ali mu nije pomogla da se zadrzi u nekom klubu duze od sezone, cim uvide kakva je prevara od igraca.

Jedino je nama uspesno godinama prodavao maglu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma uzimanje prosle sezone kao reper za bilo sta je krajnje neozibljno. Mi smo bili razbijena banda, bez koncepcije, bez glave i repa u igri. U takvoj konfuziji koja je vladala na terenu sasvim je prirodno da ce se najbolje snaci i najbolje plivati likovi koji igraju za svoj dzep. Nije slucajno da je jedan polu indijanac pripaljivac posle 3 treninga postao glavni igrac u timu. Stimbe se tu samo savrseno pridodao. 

Nije valjda da cemo ambicije ograniciti na ono sto smo igrali u prosloj sezoni, to bi svakako bila katastrofa cak i u nekoj apgrejdovanoj verziji.

Edited by threepwood
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leonard said:

Stimca je statistika kroz karijeru prodavala, ali mu nije pomogla da se zadrzi u nekom klubu duze od sezone, cim uvide kakva je prevara od igraca.

Jedino je nama uspesno godinama prodavao maglu.

Ovo nije statistika poeni + skokovi. Pokazuje i uticaj na defanzivu između ostalog. Uzorak je mali, 13 utakmica ali se poklapa sa mojim utiskom bar na osnovu onih utakmica koja sam gledao.

Elem Pešić ga je trenirao kod nas pa ga je kasnije doveo u Bajern. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Firga said:

 

Stara planina je ipak vec kultno mesto. Nije Mirotic bas bezveze kupio ono gore. Mirise na uspeh.

 

Drago mi je da se i vi komsije interesujete za prirodne lepote nase zemlje. Pratite ovaj topik i nacicete sve sto vas zanima o biljnom i zivotinjskom svetu.

Sinko, koliko sam ja proveo u prirodi na planinarenju, orijertiningu i prezivljavavanju  u prirodi je izvan tvoga sirotog znanja.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Sinko, koliko sam ja proveo u prirodi na planinarenju, orijertiningu i prezivljavavanju  u prirodi je izvan tvoga sirotog znanja.:default_coffee:

 

Pa nisam ja dzabe bio izvidjac u vojske na granice s Italijom 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Pa nisam ja dzabe bio izvidjac u vojske na granice s Italijom 🙂

Milasine, nemo jes govna, al` ja prodjoh to zato sto:

- Ucitelj nas je sve uclanio u planinarsko drustvo jos u 1. razredu, pa smo imali srecu da nas 4 godine vucara po Rudniku, Rajcu, Kosmaju...

- Posle sam isao na ta "prezivljavanja" sa drugarima bar 15 dana leti.

- u vojsci nisam morao da brinem o tome - jedino, kad mi je ponudjen izbor izmedju Slavonije i Hercegovine, moj odgovor je bio "jebo ravnicu - na brdima se lakse snalazim"

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li negde ovakva statistika malog vragolana iz čuvenog plejofa? :) 

 

Štimac za mesec dana ulazi u 34. godinu (još malo pa 5. decenija) i biće samo sporiji, tromiji i beskorisniji u odbrani, jer nije Vince Carter po prirodi, pa da igra još 5+ godina. Ne vidim stvarno logiku ni sa naše, ni sa njegove strane. On zbog CV-a može da zabode bolji ugovor nego ovde i počne polako da razmišlja o pecanju, a nama je preskup za ulogu koji bi mogao da izgura na potrebnom nivou. 

 

Stvarno, mogli bismo ovaj put da ga zaobiđemo. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Knipex said:

@BarryWhite

Ima li kakva statistika koliko uspešnih blokova po utakmici postavi Štimac pošto je subjektivni osećaj da je taj broj 0.33?

 

Možda i manje ali nije u tome poenta. Štimetova uloga bi bila samo da poentira, blokove će postavljati Nnoko. Dva sasvim komplementarna igrača. Još idelanije bi bilo kada bismo mogli da pravimo rukometne izmene, Štimac da igra napad a Nnoko odbranu. Ali srediće sve to Saša, ne brinem ja. Kolege  Barry, Sector, Manu, Firga i Kankunnen su objasnili neke stvari. 

Edited by K.Dot
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:

 

Možda i manje ali nije u tome poenta. Štimetova uloga bi bila samo da poentira, blokove će postavljati Nnoko. Dva sasvim komplementarna igrača. Još idelanije bi bilo kada bismo mogli da pravimo rukometne izmene, Štimac da igra napad a Nnoko odbranu. Ali srediće sve to Saša, ne brinem ja. Kolege  Barry, Sector, Manu, Firga i Kankunnen su objasnili neke stvari. 

Šta sam ja to objasnio, da znam ...

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Za Stimca ce uvek da se nadje, makar se zaduzili.

RSB baca dimne bombe kako se inostrani klubovi otimaju oko iskusnog lisca, da posle mogu da kazu kako je veliki zvezdas izabrao nas i pored masnih ponuda koje je imao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Štime u 34-oj ima ponude inostranih klubova...? To vode ne pie jer je on već igrao za svaki od tih klubova po jednu sezonu...a to je pametnom dovoljno.

 

Neka ga ovde jer ako ga ugrabi neki EL klub ima da nas utrpa najstrašnije.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Štimac verovatno ima još jednu sezonu na vrhunskom nivou u rezervoaru i obzirom da je veliki zvezdaš bilo bi logično a i pošteno da je pokloni nama. Naravno ne bukvalno pokloni, biće dobro plaćen za to. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...