Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

19 minutes ago, Borca said:

 

 

Nadam se da su te ponude iz inostravstva stvarne i novcano izdasne.

 

Pomolimo se dobrostivom Bobu, Bogu, Alahu, Brami, Budi, Jahveu, Baalu, Ktuluu, Perunu, Zevsu, Jupiteru, Odinu, Ozirisu, Huicilopočtliju, Hunab-Kuu i svima koje sam zaboravio da pomenem da se ovo obistini. O možna Božanstva, obaspite dobrog Štimaru ponudama, podajte mu zlatno tele, nek ga uzjaše i odjezdi u sumrak.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@Majak

 

Nezadovoljstvo nije nista manje ni kod mene vezano za Stimca, veruj mi. Citajuci projektovane sastave ovde na forumu, na poziciji 5 je gotovo kod svakog izgledalo Nnoko, Kuzmic, a trece ime se menjalo. Neko sravi Ristica, neko Jovanovica, a meni se prevrne zeludac od njih dvojice. Ali nikog ne smaram sa tim svojim "nezadovoljstvom". E sad ... kako je falio jos jedan centar, naravno domaci, bilo je izmedju gore pomenutih igraca, Stimca i nekog cetvrtog. Daleko od toga da imam neko visoko misljenje o Apicu, ali kad znam sta su bile solucije, stvarno sam ga zeleo u rosteru. Dakle toliko o tome sta mislim o potencijalnom ostanku Stimca.

 

Nadam se da si toliko ozbiljan da shvatis da ima ljudi, medju kojima sam i ja kojima smeta taj stav pojedinaca ne svidja mi se kako smo se podelili za basket, necemo da se igramo, niti cemo da pustimo vas ostale. Pa iz tog "nezadovoljstva" uzmu i bacaju raznorazno djubre na teren i predstavljasu to kao legitiman cin svoje borbe. Zvuci kao detinjasi hir, jel tako? E pa ja ne vidim razliku u tome i ovome sto se radi i sve vise ce se raditi na topiku ako ostane Stimac, a valjda nece, ali nije to poenta. @MetalHead nece uz dlaku, razumem da ce da pusti sve, lakse mu je to nego da objasnjava svakom pojedinacno da izuzev live desavanja i konkretnih igara pojedinaca ostave licne animozitete zacinjene socnim uvredama i malicioznim doskocicama za svoje beskrajno polje uma ili za neka druga virtuelna mesta. U sustini je njegov stav vrlo ispravan, rekao bih, ali osim preporuke, nista konkretno nije propisao. U prevodu, nece se mesati. Nadam se da shvatas na sta ce onda ovaj topik da lici. Nadam se isto da ne smatras za ozbiljno pricu da ce useravanje ove teme, dakle samo to, nesto sustinski da promeni. Virtuelno mesto moze da sakupi ljude istog razmisljanja i istih ciljeva. Zato sam i predlozio takvu temu. Na toj temi neka se skuju realni planovi kako i sta dalje sa Stimcem, dogovore odlasci u klub ili na utakmice i deluju kao Laki onomad. Bez imalo ironije predlazem. A ovo ne damo normalnu temu dok nam se ne ispune uslovi zasluzuje samo sprdnju i trolovanje o puzevima, cetinarima i retkim vrstama ptica. 

 

Edited by Firga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Firga
Kapiram. I ja sam pre prelaznog roka na poziciji C zamišljao:

Stranac, Kuzmić (?), Ristić/Jovanović/Dorđević;
a na Saši i stručnom štabu je da odluči koga da izabere za 3. centra. Na Štimca sam pokušavao da zaboravim kao i Ojo-a, a nekako bih sad i više Oja poželeo pre Štimeta, ako ništa zbog odbrane, cene i godina (verovatno kao i ti za Apića).
 

Da, može da zvuči bzvz kad neko beskrajno kuka kao malo dete, ali s druge strane, tako i Šarac, pa sam se ja uvek uzdržao da odgovaram na njegove kuknjave. A nisam ga stavio na ingore jer deluje kao blizak klubu, da ne kažem "predstavnik rsb-a na našem forumu". To je moj savet i tebi, ili na ignore, ili iskuliraj. Ovo sa Štimcem nije ni izbliza tako velika tema kao sa Čović juniorem i brzo će proći (bar se nadam).

A četinare na temi skroz podržavam:

Vita jelo, zelen bore,

spas'te nas od Štime-smore

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Firga said:

@Majak

 

Nezadovoljstvo nije nista manje ni kod mene vezano za Stimca, veruj mi. Citajuci projektovane sastave ovde na forumu, na poziciji 5 je gotovo kod svakog izgledalo Nnoko, Kuzmic, a trece ime se menjalo. Neko sravi Ristica, neko Jovanovica, a meni se prevrne zeludac od njih dvojice. Ali nikog ne smaram sa tim svojim "nezadovoljstvom". E sad ... kako je falio jos jedan centar, naravno domaci, bilo je izmedju gore pomenutih igraca, Stimca i nekog cetvrtog. Daleko od toga da imam neko visoko misljenje o Apicu, ali kad znam sta su bile solucije, stvarno sam ga zeleo u rosteru. Dakle toliko o tome sta mislim o potencijalnom ostanku Stimca.

 

Nadam se da si toliko ozbiljan da shvatis da ima ljudi, medju kojima sam i ja kojima smeta taj stav pojedinaca ne svidja mi se kako smo se podelili za basket, necemo da se igramo, niti cemo da pustimo vas ostale. Pa iz tog "nezadovoljstva" uzmu i bacaju raznorazno djubre na teren i predstavljasu to kao legitiman cin svoje borbe. Zvuci kao detinjasi hir, jel tako? E pa ja ne vidim razliku u tome i ovome sto se radi i sve vise ce se raditi na topiku ako ostane Stimac, a valjda nece, ali nije to poenta. @MetalHead nece uz dlaku, razumem da ce da pusti sve, lakse mu je to nego da objasnjava svakom pojedinacno da izuzev live desavanja i konkretnih igara pojedinaca ostave licne animozitete zacinjene socnim uvredama i malicioznim doskocicama za svoje beskrajno polje uma ili za neka druga virtuelna mesta. U sustini je njegov stav vrlo ispravan, rekao bih, ali osim preporuke, nista konkretno nije propisao. U prevodu, nece se mesati. Nadam se da shvatas na sta ce onda ovaj topik da lici. Nadam se isto da ne smatras za ozbiljno pricu da ce useravanje ove teme, dakle samo to, nesto sustinski da promeni. Virtuelno mesto moze da sakupi ljude istog razmisljanja i istih ciljeva. Zato sam i predlozio takvu temu. Na toj temi neka se skuju realni planovi kako i sta dalje sa Stimcem, dogovore odlasci u klub ili na utakmice i deluju kao Laki onomad. Bez imalo ironije predlazem. A ovo ne damo normalnu temu dok nam se ne ispune uslovi zasluzuje samo sprdnju i trolovanje o puzevima, cetinarima i retkim vrstama ptica. 

 

Sve bi ih isto napisao, al me priznajem mrzi da kucam toliko. Tako da svaka cast na volji 😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozete vi da pisete koliko god zelite, dok prvom prilikom brat Stimara pogledom ne isprati igraca koji ce pored njega proci kao pored cunja. Bice mazan svim i svacim.

Zato se uzdam u Saleta, da ce razum prevagnuti i da ce odbiti da zadrzi veliku prevaru od igraca- velikog zvezdasa.

Edited by Leonard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo je pitanje koncepta.
 

Ako se planira dovodjenje cetvorke koja moze da odigra i small ball 5, onda je Stime skroz ok opcija, ne treba kukati toliko.

 

Ako je plan da se Stimetovim ostankom zatvara cela unutrasnja linija, onda stanje nije dobro. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Samo je pitanje koncepta.
 

Ako se planira dovodjenje cetvorke koja moze da odigra i small ball 5, onda je Stime skroz ok opcija, ne treba kukati toliko.

 

Ako je plan da se Stimetovim ostankom zatvara cela unutrasnja linija, onda stanje nije dobro. 

Problem je, sta god da se planira oko Stimca obavezno planovi padnu u vodu i Stimac dobije kao iznudjeno resenje 15-20 min u EL.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljajuci o pripremama, pade mi na pamet Stara planina i one cuvene Karijeve pripreme. Ne bi bilo lose da to Sale preslika, a ako vec Covic cita topik, nadam se da ce videti predlog. Pa u to ime da malo blize opisem te predele ...

 

Stara planina se nalazi na oko 330km udaljenosti od Beograda, vecim delom se prostire u Bugarskoj, a manjim u nasoj zemlji.

 

Ova planinska lepotica je područje sa izuzetnim vrednostima sa stanovišta raznovrsnosti biljnog i životinjskog sveta i njihovih zajednica, kao i geomorfoloških, geoloških, hidroloških i hidrogeoloških osobenosti, u kojem je prisutan tradicionalni oblik života i kulturnih dobara. Površina Parka prirode Stara planina je 142.219,64 ha.

Na Staroj planini nalazi se 1195 taksona vaskularne flore, 51 vrsta mahovine, što u odnosu na nacionalnu floru čini 34% od ukupnog fonda flore Srbije. Ovde se nalaze i tercijarne i endemoreliktne biljne vrste, koje su se zadržale u klisurama, a glacijalni reklikti i endemi nalaze se na visokim delovima planine.

Izuzeto su značajne ugrožene biljne vrednosti, bilo da su malobrojne ili da su im staništa ugrožena. Ovih biljaka na Staroj planini ima 147 vrsta, a na njenim obroncima raste i 40 biljnih vrsta, koje su kao prirodne retkosti na području Srbije stavljene pod zaštitu.

 

nastavice se ...

Edited by Firga
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nego, da ostavimo malo velikog zvezdasa po strani, jer nam komsije ceo dan rade o glavi. Najavljuju sve glasnije nekog naseg igraca, pojedini idu toliko daleko da spominju i Radonju.

Nekako mi se Odzo najvise uklapa u tu pricu, ako je tacna.

Danguba ih je odbio dva puta, nadam se da nece biti njihova treca sreca.

 

Edited by Leonard
Link to comment
Share on other sites

U pravu je Leonard...sa velikom silom se sprdamo. Kakvo crno ograničavanje minutaže kada ga najmanje 10 godina sere najstrašnije. Ona storija sa Fenerom je dovoljan dokaz da će Štime svoje dočekati i da će na ovaj ili onaj način biti ''under the spotlight''. Ladno je došao samo da trenira kod Obradovića jer ga niko nije hteo i za par nedelja eto ga u postavi prvaka Evrope u top takmičenju. I kod nas je došao po sred sezone pravo sa biroa...nije imao gde. Štimac nikom sreću doneo nije...kada je na parketu igra za sebe...kada je na klupi blamira onim usiljenim loženjem. Čačkamo mečku po sred prkna sa ovim luksuziranjem.

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

Sa velikom silom se sprdamo...kakvo crno ograničavanje minutaže kada ga najmanje 10 godina sere najstrašnije. Ona storija sa Fenerom je dovoljan dokaz da će Štime svoje dočekati i da će na ovaj ili onaj način biti ''under the spotlight''. Ladno je došao samo da trenira kod Obradovića jer ga niko nije hteo i za par nedelja eto ga u postavi prvaka Evrope u top takmičenju. I kod nas je došao kao free agent...nije imao gde. Štimac nikom sreću doneo nije...kada je na parketu igra za sebe...kada je na klupi blamira onim usiljenim loženjem. Čačkamo mečku po sred prkna sa ovim luksuziranjem.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Predlažem da se ritualno obesimo svi sad.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Leonard said:

Nego, da ostavimo malo velikog zvezdasa po strani, jer nam komsije ceo dan rade o glavi. Najavljuju sve glasnije nekog naseg igraca, pojedini idu toliko daleko da spominju i Radonju.

Nekako mi se Odzo najvise uklapa u tu pricu, ako je tacna.

Danguba ih je odbio dva puta, nadam se da nece biti njihova treca sreca.

 

 

Ako Dangubu želi Partizan, a on ujedno nema naše ponude na stolu, nemamo šta da mu zameramo ako ode tamo.

 

Za Radonju ne verujem. Mada ako je istina, znači da ga je baš pogodilo ovo Čovićevo driblanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Firga said:

Razmisljajuci o pripremama, pade mi na pamet Stara planina i one cuvene Karijeve pripreme. Ne bi bilo lose da to Sale preslika, a ako vec Covic cita topik, nadam se da ce videti predlog. Pa u to ime da malo blize opisem te predele ...

 

Stara planina se nalazi na oko 330km udaljenosti od Beograda, vecim delom se prostire u Bugarskoj, a manjim u nasoj zemlji.

 

Ova planinska lepotica je područje sa izuzetnim vrednostima sa stanovišta raznovrsnosti biljnog i životinjskog sveta i njihovih zajednica, kao i geomorfoloških, geoloških, hidroloških i hidrogeoloških osobenosti, u kojem je prisutan tradicionalni oblik života i kulturnih dobara. Površina Parka prirode Stara planina je 142.219,64 ha.

Na Staroj planini nalazi se 1195 taksona vaskularne flore, 51 vrsta mahovine, što u odnosu na nacionalnu floru čini 34% od ukupnog fonda flore Srbije. Ovde se nalaze i tercijarne i endemoreliktne biljne vrste, koje su se zadržale u klisurama, a glacijalni reklikti i endemi nalaze se na visokim delovima planine.

Izuzeto su značajne ugrožene biljne vrednosti, bilo da su malobrojne ili da su im staništa ugrožena. Ovih biljaka na Staroj planini ima 147 vrsta, a na njenim obroncima raste i 40 biljnih vrsta, koje su kao prirodne retkosti na području Srbije stavljene pod zaštitu.

 

nastavice se ...

 

Samo napred, ako ovo ne nauči pameti ovu dosadnu anti-Štime ekipu ne znam šta će. 

 

Mislim, ako si rešio da se boriš protiv takvih naricanja samo pucaj ali nisi baš smisleno počeo. Koliko god pokušavao da ignorišeš to, Štimac će verovatno biti igrač KKCZ naredne sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Pomolimo se dobrostivom Bobu, Bogu, Alahu, Brami, Budi, Jahveu, Baalu, Ktuluu, Perunu, Zevsu, Jupiteru, Odinu, Ozirisu, Huicilopočtliju, Hunab-Kuu i svima koje sam zaboravio da pomenem da se ovo obistini. O možna Božanstva, obaspite dobrog Štimaru ponudama, podajte mu zlatno tele, nek ga uzjaše i odjezdi u sumrak.

Vidi sa Stondisom kako Dza stoji sa ovim vasim problemima - on je prvosvestenik.:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da polako nastavimo sa biljnim svetom nase, nadam se, buduce baze na priprenama. Govorio sam o ugrozenim vrstama koje su stavljene pod zastitu. Neke od njih su: patuljasta perunika, planinska sasa, gorocvet, kosovski božur, žbunasta jova, stepski lužnjak, rosulja, planinski javor, šumski ljiljan, tresavski kaćun i dr.

 

Staru planinu pokriva biljni pokrivač od 52 biljne zajednice, a njihov raspored zavisi od ekoloških uticaja, koji se prepliću na različitim staništima. Bogatstvo vegetacije ogleda se kroz raznovrsnost žubnastih, šumskih, livadskih, pašnjačkih i tresavskih zajednica. Izdvojene su i visinske vegetacijske zone: hrastov pojas, bukov pojas, smrčev pojas, pojas subalpske žbunaste vegetacije niske kleke, borovnice i subalpske smrče, i pojas krivulja. Posebnu vrednost čine tresavske zajednice, koje se nalaze u pojasevima bukovih i četinarskih šuma na Jabučkom ravništu, Dojkinom vrelu i u predelu Arbinja.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Malo statistike Štimca od prošle sezone iz EL kad se već drugar potrudio da mi pošalje:

PER: 21.4 (drugi u ekipi iza Pantera)
ORtg: 120.4 (treci iza Pantera i Kuza)
DRtg: 106.6 (7. u ekipi)
eDiff: 13.8 (drugi iza Pantera)
TRB% : 18.1 (treci ako racunamo i Jovanovica, drugi Kuz sa 18.2)
ORB% : 16.5 (drugi ako racunamo i Jovanovica)

Sa njim na parketu: +24

Bez njega na parketu: -18

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Firga said:

Pa da polako nastavimo sa biljnim svetom nase, nadam se, buduce baze na priprenama. Govorio sam o ugrozenim vrstama koje su stavljene pod zastitu. Neke od njih su: patuljasta perunika, planinska sasa, gorocvet, kosovski božur, žbunasta jova, stepski lužnjak, rosulja, planinski javor, šumski ljiljan, tresavski kaćun i dr.

 

Staru planinu pokriva biljni pokrivač od 52 biljne zajednice, a njihov raspored zavisi od ekoloških uticaja, koji se prepliću na različitim staništima. Bogatstvo vegetacije ogleda se kroz raznovrsnost žubnastih, šumskih, livadskih, pašnjačkih i tresavskih zajednica. Izdvojene su i visinske vegetacijske zone: hrastov pojas, bukov pojas, smrčev pojas, pojas subalpske žbunaste vegetacije niske kleke, borovnice i subalpske smrče, i pojas krivulja. Posebnu vrednost čine tresavske zajednice, koje se nalaze u pojasevima bukovih i četinarskih šuma na Jabučkom ravništu, Dojkinom vrelu i u predelu Arbinja.

" Bolji su neki krajevi tipa Cemerno, Jadovno....a pripreme - prezivljavanje.

Ostavis ih sa po nozem i 15 m parakorda 100 km od civilizacije i ko izadje - tim redom ulazi u tim.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

" Bolji su neki krajevi tipa Cemerno, Jadovno....a pripreme - prezivljavanje.

Ostavis ih sa po nozem i 15 m parakorda 100 km od civilizacije i ko izadje - tim redom ulazi u tim.

 

Stara planina je ipak vec kultno mesto. Nije Mirotic bas bezveze kupio ono gore. Mirise na uspeh.

 

Drago mi je da se i vi komsije interesujete za prirodne lepote nase zemlje. Pratite ovaj topik i nacicete sve sto vas zanima o biljnom i zivotinjskom svetu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...