Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:


za ulogu 3. centra djordjevic je svakako bolji od stimca, upravo iz razloga sto 3x manje kosta
a ako ce skembe da bude 2. centar onda nemamo sta da pricamo
s tim ne moramo ni EC da igramo

 

Meni je cak i dobra opcija da nama jedan od tri centra bude trpac bez odbrane i bez briga, ali to je bas uloga za nekog Djordjevica ili bilo kog igraca koji nece traziti minute i nece kostati mnogo.On je meni preslikan Stimbe, s tim da je undersized, ali opet pokretljiviji, mada kad sve saberes i oduzmes slican efekat dobijes. Jes da je Stimac dokazaniji, ali je verovatno i pet puta skuplji. Ali prosto za tu ulogu ne dovodis tako skupog igraca. Opet kazem, ako je dosao za neku bas simbolicnu kintu i ako ce biti treci centar, onda ok, ali u tom slucaju i Rit i Djordjevic mogu da se vrate u FMP, jer nam treba bolji bekap. 

 

Od Kuzmica sam rekao odavno da nemam nikakva ocekivanja jer nije posvecen basketu, ali sam ocekivao da dovedemo igraca tog tipa i da malo izrizikujemo.

 

Apic je tanak igrac i njegovo zavaljivanje preko je potez veka. Djordjevic je bolji i od njega i od mucenog Jovanovica i kao naslikan za tu ulogu trpaca kog pustis malo kad stane napad, pa ako krene da sipa sipa, ako ne, klupiras ga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Firga said:

 

Eeee  ... a kad sam ja zeleo Apica, smejali ste se. Eto vam sad 😄

 

sta ce ti apic, imas pod ugovorom vec ristica, jovanovica, djordjevica i kuzmica. 4 domaca centra. + rit + noko, 6 centara, to nema niko na svetu. a kazu da ce dovesti jos jednog stranca u reketu. apsolutno tu nije potreban ni apic, ni stimac, ni bilo koji drugi slican igrac. ako pricamo o kosarci. ali dovodjenje stimca apsolutno nema veze sa kosarkom, mozemo samo da nagadjamo sa cime ima veze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, OnionKnight said:

 

Pljuvalo se po Štimcu već 2 puta i nisam vidio da se pokenjao po nekome. Samo je pokazao sve što mu se zamjera.

 

Znaju se njegove prednosti i mane, s tim da je te mane jako teško sakriti kad se približe bitne utakmice. 

 

Pa nije se bas iskenjao... dosta je Simon napravio pa mu bilo žao 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Haggard said:

 

sta ce ti apic, imas pod ugovorom vec ristica, jovanovica, djordjevica i kuzmica. 4 domaca centra. + rit + noko, 6 centara, to nema niko na svetu. a kazu da ce dovesti jos jednog stranca u reketu. apsolutno tu nije potreban ni apic, ni stimac, ni bilo koji drugi slican igrac. ako pricamo o kosarci. ali dovodjenje stimca apsolutno nema veze sa kosarkom, mozemo samo da nagadjamo sa cime ima veze.

 

Meni je isto ovo sasvim ok za unutrasnju liniju:

 

3-4 - Davidovac

4 - MJK, Simanic

5-4 - Pojacanje

5 - Nnoko, Kuzmic/Djordjevic/Reath

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Haggard said:

 

sta ce ti apic, imas pod ugovorom vec ristica, jovanovica, djordjevica i kuzmica. 4 domaca centra. + rit + noko, 6 centara, to nema niko na svetu. a kazu da ce dovesti jos jednog stranca u reketu. apsolutno tu nije potreban ni apic, ni stimac, ni bilo koji drugi slican igrac. ako pricamo o kosarci. ali dovodjenje stimca apsolutno nema veze sa kosarkom, mozemo samo da nagadjamo sa cime ima veze.

 

Kad gledas sa strane kvantiteta, ne da ne treba dovoditi centre nego se treba resiti dvojice. Ali sto se kvaliteta tice, Ristic i Jovanovic nemaju sta da traze u jednom Evroligasu. Apica sam prizeljkivao jer je kvalitetom ispred pomenute dvojke, a domaci je igrac, i sto je najvaznije izbegli bi Stimca. Dakle Nnoko, Apic i nadamo se svi sve bolji Kuzmic. 

 

Na kraju smo dobili Nnoko, Stimac i nadamo se sve bolji Kuzmic.

 

Za Djordjevica je bolje da porobi jos jednu sezonubu FMPu, nego da lovi po 5 minuta u Zvezdi. Pa da se sledece godine pridruzi timu kao legitimna druga petica. A stranac kao starter.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

s obzirom da ce filip da drvi i igra simultanke u fmp-u po 30 minuta, uopste nisam siguran da je ostanak tamo neka perspektiva, svako ko moze treba da bezi, pa tako i djordjevic. skroz je ok da djordjevic bude u 15 i da se namece za minutazu. mjk, simanic, rit, noko, pojacanje 4/5, djordjevic je sasvim dobro za liniju visokih

 

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Verujem da većina forumaša ovde nije ni svesna koliko Štimac ceni sebe. Prvo što se tiče plate a drugo i skilla. E sad ako neko stvarno misli da će on doći da bude samo 3. centar, takvu osobu mogu odmah da okarakterišem kao, izvinite, budalu. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Haggard said:

s obzirom da ce filip da drvi i igra simultanke u fmp-u po 30 minuta, uopste nisam siguran da je ostanak tamo neka perspektiva, svako ko moze treba da bezi, pa tako i djordjevic. skroz je ok da djordjevic bude u 15 i da se namece za minutazu. mjk, simanic, rit, noko, pojacanje 4/5, djordjevic je sasvim dobro za liniju visokih

 

 

E jbg sad, Djordjevic je centar, nece on valjda da carini loptu. Valjda bi trebalo taj pik da koriste dosta jer junior uglavnom tako moze do ass ili kosa, tako da ako neko profitira iz toga onda je to neki centar. Uskokovic treba da bezi. Tu se slazem.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Kaže mi kolega grobar kojeg je nakon zadnje dve turbulentne nedelje najzad neka vest ozarila: '' ...kao mi da smo vam birali pojačanje''. Monako je sa pokretnom spoljnom linijom i lakim centrima mnogo preuzimao, strana pomoći je bila solidna...brzo su po potrebi skupljali reket a u pozicionom napadu su visoki postavljali po dva i tri vezana bloka i odmotavali se u pik ili išli na skok iz drugog plana i tu se nakon samo par minuta video pečat trenera. Jako je teško bilo ispratiti i markirati toliko kretnji. E sad... Štime nume da brani pika jer ne razume taj koncept a i kada ga prepozna već kasni i ne cima mu se ič...on u celoj karijeri nije postavio desetak krštenih blokova jer mu je težište na jednoj nozi ne zato što nume već zato što je sisa i uvek izlazi iz njega prerano da bi inicirao pik sa plejem koji je naravno upravo udvojen. To što nabere od skokova to nije rezultat njegove skočnosti ili pozicioniranja već uhvati ono što mu pada na glavu. E sad, mator sam čovek...znam da slikovito dočaram kako radi motor sa unutrašnjim sagorevanjem...jasno mi je kako mali ljudi udju u televizor...znam i gde zeka pije vodu....ali kako toliki broj lopti padne Vladimiru u ruke to numem da objasnim...to će ostati misterija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Takeshi_Kovacs said:


za ulogu 3. centra djordjevic je svakako bolji od stimca, upravo iz razloga sto 3x manje kosta
a ako ce skembe da bude 2. centar onda nemamo sta da pricamo
s tim ne moramo ni EC da igramo

Štimac je prošle godine bio prvi centar u EL pa smo sa njim ponavljam imali skor 6-7. Igrao je 23 minuta u proseku a na 5 su još igrali i Kuzmić, Ojo i Gist. 

Edited by BarryWhite
  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Igokea sebi ne može dozvoliti luksuziranje potpisivanja dugogodišnjeg reprezentativca i bivšeg igrača Banvita, Bešiktaša, Turk Telekoma, Efesa i Fenera...leptejebo od osmanlija samo Galatu nie poharao. Veliki si Vladimire...

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Igokea sebi ne može dozvoliti luksuziranje potpisivanja dugogodišnjeg reprezentativca i bivšeg igrača Banvita, Bešiktaša, Turk Telekoma, Efesa i Fenera...leptejebo od osmanlija samo Galatu nie poharao. Veliki si Vladimire...

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Poklace se Turci ko ce pre dres da mu podigne u hali, jedino da svi budu zadovoljni da obese dres u Aja Sofiji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...