Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

19 minutes ago, K.Dot said:

Znači od svih trenera jedino Radonja vidi kolika je Štime rupa. Razumem da mora da se pojuri neki domaći ali zašto jbni Štimac? Zar nije bolje naći nekog mlađeg koji je podjednako loš/dobar u skoro svim segmentima igre pa možda se u toku sezone nešto i popravi a ne Štimca koji gleda samo svoju statistiku i to samo u napadu? Čovek koji ne ume i ne želi da igra odbranu, ni individualnu a ni timsku. Ako Saša planira da ostala 4 igrača pokrivaju Štimeta dok je ovaj na terenu, imali smo pokaznu vežbu ove sezone pre prekida kako to izgleda kada 4 ginu na terenu a jedan 'ladi eggs. Pojedinci ovde izgleda imaju pamćenje kao zlatna ribica. 

Video je i Ataman i Zeljko...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


pa eto jedan iz razvojnog tima koji kosta sigurno 2-3 puta manje od skembeta

Onda mozemo i Ek da igramo. Sta ce nam Volden kao drugi plej mogli smo da uzmemo i nekog iz razvojnog tima da bude back up. Mislim ako je Stimac gori od Djordjevica onda jbg. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Del Piero said:

Ne, ja sam napisao da je Stimac veca rupa u odbrani od Covica kada uzmes u obzir da je centar izuzetno vazan za dobru odbranu jer je konstantno izlozen, dok pleja mozes i da sakrijes na nekim manje opasnim igracima.

 

I Filip jeste losiji defanzivac i od vrlo loseg, ali nisam ja to pisao u afektu nego stvarno tako mislim. 

 

Uostalom, veca je sansa da ce bek promasiti trojku dok ga Filip sazaljivo gleda sa pogledom uperenim u gore nego da ce centar promasiti sut na obrucu dok se Stimac okrece i pokusava da shvati gde je lopta nakon promasenog suta.

Pomislio sam da je pisano u afektu i vezao se konkretno za pricu ko je veca steta po ekipu generalno...

Slazem se potpuno sa pisanijama o njegovim manama u igri, koliko moze da doprinese na obe strane, narocito def, jasno je da postoje bolja resenja, al koliko ista kostaju, iako sam Stime nije najjeftiniji.

Jbg, mislim da sam Obradovic, ukoliko ovaj ostane, ima predstavu kakvu ulogu ce mu odrediti, obzirom da i sam insistira na jakoj i pokretljivoj odbrani gde tezi centri imaju manju ulogu.

 

Juce sam procitao razlicite ruzne uvrede na racun igraca, sa tim se apsolutno ne slazem, koliko god je pogresio sto je neke stvari izjavljivao. O igracima Zvezde ne treba na taj nacin govoriti, na kraju tu je struka da odredi ko ce biti u 15igraca, a verujem da ovog puta samo struka i odlucuje.

Link to comment
Share on other sites

Grozna vest zaista ali pokušavam da nađem neki racio. Kuzmić je očigledno u prilično lošem stanju a obaška i vanterenski problemi. Štimac ruku na srce jeste komplementaran sa Nnokom jer je i naš Kamerunac prilična sirovina u napadu i pre svega je roll centar i prikucavač u napadu. Štime jeste snalažljiv i korektan napadač, solidan ofanzivni skakač. Odbranu ne treba pominjati, jednostavno svako ko nađe bilo kakvu vrlinu Štimbeta u odbrani za mene se diskvalifikuje kao sagovornik o košarci. Ajde da kažemo da mu je defanzivni skok jedina stvar na pristojnom nivou pozadi. Dakle, Štimac po svemu sudeći neće biti treći nego drugi centar i treba se psihički pripremiti za to. Dve stvari meni najviše smetaju i pored maksimalno racionalnog sagledavanja kvaliteta meni nikad simpatičnog Štimca, prvo - on sigurno sa ovom karijerom i iskustvom nije jeftin igrač, drugo - ovo mi ukazuje da je Sale ziheraš kad pored mlađih opcija koje mogu da napreduju istog tipa igrača u Ristiću i naročito Đorđeviću on bira "proverenijeg" i iskusnijeg mediokritera u liku Štimca. Meni je uvek bilo žao nekih bogatih Evroligaša kada zbog kvote domaćih igrača trpe neku olupinu koja jede minute raznim zverima, a sad smo i mi postali jedna takva ekipa. Štimac nije odron od igrača, samo je odbrambeni odron i nadam se da ćemo tu napraviti doselekciju na vreme pre nego što sve ode u nepovrat. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Onda mozemo i Ek da igramo. Sta ce nam Volden kao drugi plej mogli smo da uzmemo i nekog iz razvojnog tima da bude back up. Mislim ako je Stimac gori od Djordjevica onda jbg. 

za ulogu 3. centra djordjevic je svakako bolji od stimca, upravo iz razloga sto 3x manje kosta
a ako ce skembe da bude 2. centar onda nemamo sta da pricamo
s tim ne moramo ni EC da igramo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Manoly said:

Pomislio sam da je pisano u afektu i vezao se konkretno za pricu ko je veca steta po ekipu generalno...

Slazem se potpuno sa pisanijama o njegovim manama u igri, koliko moze da doprinese na obe strane, narocito def, jasno je da postoje bolja resenja, al koliko ista kostaju, iako sam Stime nije najjeftiniji.

Jbg, mislim da sam Obradovic, ukoliko ovaj ostane, ima predstavu kakvu ulogu ce mu odrediti, obzirom da i sam insistira na jakoj i pokretljivoj odbrani gde tezi centri imaju manju ulogu.

 

Juce sam procitao razlicite ruzne uvrede na racun igraca, sa tim se apsolutno ne slazem, koliko god je pogresio sto je neke stvari izjavljivao. O igracima Zvezde ne treba na taj nacin govoriti, na kraju tu je struka da odredi ko ce biti u 15igraca, a verujem da ovog puta samo struka i odlucuje.

Kao sto je struka odredjivala koje su mere smislene, a koje ne u borbi protiv kovida...gazda se bas nista nije pitao, niti mesao😆

Gde nadje ovaj termin struka da upotrebis....ne postoji obezvredjenija rec u zemlji junaka na brdovitom Balkanu🙄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Gudura said:

Kao sto je struka odredjivala koje su mere smislene, a koje ne u borbi protiv kovida...gazda se bas nista nije pitao, niti mesao😆

Gde nadje ovaj termin struka da upotrebis....ne postoji obezvredjenija rec u zemlji junaka na brdovitom Balkanu🙄

Ovde zaista verujem da je Sale sa svojim ljudima radio i radina skautingu i detaljima u vezi toga kako ce tim izgledati.

Ovo za "struku" se slazem, moja greska.😀

Link to comment
Share on other sites

Stime>>>Jovanovic>Ristic

 

Jbg ne vole ga ljudi jer nije mnogo lep, ali je dokazan igrac na EL nivou. Ne znam zašto bi nekom smetalo njegovih 10-15mpg koje će uvek odraditi na veoma visokom nivou. Znaju se vrlo dobro njegove mane i vrline. 

 

Pljuvalo se ovde i po Simonovicu isto tako, pa se Simon pokenjo po njima i nikom nista 😎

 

 

Apropo produzetka Stimeta, Kuzmic ondak ispada 100%. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mare80 said:

Dao bi Stimeta,Rileta i Jovanovica + 20 kila Vesnine domace marmelade za Apica....

 

 

19 minutes ago, Anton Chigurh said:

Ako je Stimac doveden za drugog centra, onda je Apic bio mnogo bolja opcija. Ako je doveden za treceg, onda je za tu poziciju adekvatniji Djordjevic. U svakom slucaju dosta nelogicno.

 

A kad je Apic plodio u ABA u FMPu, bilo je price kako je i on rupa u odbrani. I Ristic plodio u Astani = rupa u odbrani. Svako ko ima neki ucinak u napadu je rupa u odbrani... 

Tako da zaboravite Apica, kao sto sam ranije rekao, on odavno vise nije nas igrac. Ristic jeste. Djordjevic jeste. Ako vec mora Stimac, ja bih onda ispod kosa poredjao:

Kalinic, MJK, Reath, Nnoko, Stimac, Ristic/Djordjevic. 

 

Nisam previse gledao FMP prethodne sezone ali sam nakon sto sam Reath-a uglavnom pozicionirao kao krilnog centra (sto on u pocetku i jeste bio) malo pogledao startne petorke FMPa i video da je u drugoj polovini sezone cesce pocinjao na poziciji centra. Tako da mi je ok da on bude taj 4/5. Ako zatreba da pokrije i centarsku poziciju. Ali onda na poziciji krilnog centra moramo imati nekog boljeg i iskusnijeg od MJK-Simanic-Reath. Moja zelja je Kalinic. 

 

Ja cu da verujem u Sasu. Ako on kaze "treba mi Stimac" onda ja kazem "neka bude tako". Nisam najsrecniji, najvise bih voleo da se Kuzmic skroz vrati, ali tesko da ce se to desiti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zvezdinho said:

Forumaska strucna komisija je pricala da je Bobi drvo kada sam pricao da ne bi bilo lose da se dovede u CZ. Covek ce biti back up centar, za tu ulogu je odlican.

Baš slična situacija...i Štimac prvi put dolazi u Zvezdu, pa nas možda sve iznenadi 😊

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Dao bi Stimeta,Rileta i Jovanovica + 20 kila Vesnine domace marmelade za Apica....

 

 

Eeee  ... a kad sam ja zeleo Apica, smejali ste se. Eto vam sad 😄

Edited by Firga
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Pljuvalo se ovde i po Simonovicu isto tako, pa se Simon pokenjo po njima i nikom nista

 

Pljuvalo se po Štimcu već 2 puta i nisam vidio da se pokenjao po nekome. Samo je pokazao sve što mu se zamjera.

 

Znaju se njegove prednosti i mane, s tim da je te mane jako teško sakriti kad se približe bitne utakmice. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...