Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

3 minutes ago, propolis said:

 

Grci bi rekli, μαλάκιασ. 

 

Klasično sranje za one na šipkama. Kapiram da im je prvi igrački kvalitet bio da je igrao u Partizanu. 🤢

 

Više je seruckanje zbog Ostojine izjave kada je Kori raskinuo ugovor. Šipkaši su posebna vrsta nazovimo ljudi. Inače ova izjava nema veze s mozgom, uostalom kao i Ostojina za neograničeni budžet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čvarkov said:

 

Više je seruckanje zbog Ostojine izjave kada je Kori raskinuo ugovor. Šipkaši su posebna vrsta nazovimo ljudi. Inače ova izjava nema veze s mozgom, uostalom kao i Ostojina za neograničeni budžet.

 

Realno. Da se šipkaši pitaju, ne bismo ga nikad ni potpisali. 

 

A komšije su već počele da podmeću priče o nekim suludim budžetima. Biće važno da sprečimo da se pred ekipu postavljaju takvi pritisci. Slažem se da ovo nije način, moramo biti pametniji.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Realno. Da se šipkaši pitaju, ne bismo ga nikad ni potpisali. 

 

A komšije su već počele da podmeću priče o nekim suludim budžetima. Biće važno da sprečimo da se pred ekipu postavljaju takvi pritisci. Slažem se da ovo nije način, moramo biti pametniji.

 

 

Lome se koplja da li je 14 ili 15 milki i gde je nestao taj jedan milion.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja sam pomislio vise na ovaj momenat sa 19.45 🙂

btw nisam imao pojma da Tomas ne igra ni ovaj nastavak prvenstva.

 

Svaka objava potpisa u ova 3 dana je dolazila u 19:45 usled proslave 75og rodjendana kluba

Link to comment
Share on other sites

jedni pricaju kako je drugi klub platio obestecenje, drugi kako je igrac, a u stvarnosti niko nista nije platio, vec su zaostale plate prebijene(tm) za opt out..

al valja svako svoje ovce namiriti, nije da je opravdanje, al oni su prvi poceli..:default_coffee:

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Čujem da su Makabi i Valensija dali ponude Beronu i da čekaju odluku. Najiskrenije mu želim da trpa najstrašnije gde god da zaigra i da u zdravlju potroši preterane novce. Nije nam ostao dužan...a mi mu dodjemo da ga svaki put rasplačemo kada nam gostuje. Veliki si Bili.

 

 

 https://youtu.be/Q6hHpopBTUs

 

 

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, n4l1m said:

nije platio nego prebio, da budemo u istini... no poenta je bila u tome, kako se lako manipulise ovcama i kako se ovce lako primaju..

 

ok, nije govno nego pas se usro...

 

I kod plačanja i kod prebijanja, ti se odričeš nečega da bi dobio nešto zauzvrat. Stvarno tu ne vidim razlike.

 

A naravno da mi je jasno kako je cjela ta transakcija bila maliciozno prikazana i iskoriščena za ruganje komšijama. A u biti taj potez Waldena nema nikakve veze sa ljubavlju prema jednom ili drugom klubu, nego je čovek ocenio da mu je na profesionalnom planu to dugoročno najisplativije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaleteli su se ovi sa RSB i sami su krivi za to.

 

Ne mozes za potencijalnu bombu prelaznog roka, igraca koga hoce brojni evroligasi da kazes da je skoro gotovo, ako neko u svakom casu moze da ponudi vise.

 

Onda nije skoro pa gotovo.

 

Tacno je da trener mnogo doprinosi nacinu igre svoje ekipe, a Obradovic je bolji trener od Tomica, Gavrilovica i Sakote, ali i taj plej mora da bude lider ekipe, kao sto je bio Marcus, kao sto je bio Rochestie (on i nije imao sa kim da igra), kao sto je bio Lorenzo.

 

Mozda ne bi bila losa varijanta dovesti dva igraca koji umeju da asistiraju, skorera vec imamo. Hermannsson i Hamilton.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo prebijanje mi nije jasno 😄

 

U normalnom svijetu, hipoteticki:

Igrac X ima platu u trenutnom klubu: 100k

Trenutni klub mu duguje pola od toga: 50k

Izlazna klauzula u slucaju EL ponude: 50k

Novi klub dodje i uplati 50k i potpise ugovor sa igracem X.

Buduca plata u novom klubu (duplo je l') je 200k + 50k obestecenja, i igrac konacno kosta novog kluba 250k.

Igrac X dobije novu platu od 200k i plus preko suda u Lozani naplati svojih 50k i konacno ima svojih 250k.

 

 

U nasem slucaju:

Walden ima platu: 100k

Partizan mu duguje: 50k

Izlazna klauzula u slucaju EL ponude: 50k

Partizan i Walden se dogovore da prebiju dugovanja i da dobije ispisnicu bez placanja izlazne klauzule.

Zvezda potpise novi ugovor sa Waldenom na: 250k

Walden dobije platu od Zvezde 250k.

 

 

Je l' to to, ili nesto propustam?

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton21 said:

Ovo prebijanje mi nije jasno 😄

 

U normalnom svijetu, hipoteticki:

Igrac X ima platu u trenutnom klubu: 100k

Trenutni klub mu duguje pola od toga: 50k

Izlazna klauzula u slucaju EL ponude: 50k

Novi klub dodje i uplati 50k i potpise ugovor sa igracem X.

Buduca plata u novom klubu (duplo je l') je 200k + 50k obestecenja, i igrac konacno kosta novog kluba 250k.

Igrac X dobije novu platu od 200k i plus preko suda u Lozani naplati svojih 50k i konacno ima svojih 250k.

 

 

U nasem slucaju:

Walden ima platu: 100k

Partizan mu duguje: 50k

Izlazna klauzula u slucaju EL ponude: 50k

Partizan i Walden se dogovore da prebiju dugovanja i da dobije ispisnicu bez placanja izlazne klauzule.

Zvezda potpise novi ugovor sa Waldenom na: 250k

Walden dobije platu od Zvezde 250k.

 

 

Je l' to to, ili nesto propustam?

 

Koliko znam, debt offetting postoji i po zapadima. 

A ova varijanta, kad klub igraču ne isplati tačno onoliko plata koliko iznosi izlazna klauzula, je dosta česta praksa naših košarkaških klubova.

Link to comment
Share on other sites

@quentin razumio sam taj dio o debt offsetting.

 

Mene buni ovo, igrac sam platio sebi obestecenje. Kojom svrhom, i ko je tu donji? Ako se zadovoljava igrac sa primanjima od 200k godisnje, ne vjerujem da njega zanima sa koje strane dolazi taj novac. Ili mi uplatili Partizanu obestecenje, pa on kasnije naplatio njihova dugovanja prema njemu.. ili dobio od nas top up, da bi "isplatio" svoje obestecenje - vjerujem da mu dodje na isto.

 

Edit. - Poenta da te ekstra pare dolaze od nas, ili uplatili direktno Partizanu, ili uplatili Waldenu ekstra, svakako ide preko naseg dzepa.

Edited by Princeton21
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Princeton21 said:

@quentin razumio sam taj dio o debt offsetting.

 

Mene buni ovo, igrac sam platio sebi obestecenje. Kojom svrhom, i ko je tu donji? Ako se zadovoljava igrac sa primanjima od 200k godisnje, ne vjerujem da njega zanima sa koje strane dolazi taj novac. Ili mi uplatili Partizanu obestecenje, pa on kasnije naplatio njihova dugovanja prema njemu.. ili dobio od nas top up, da bi "isplatio" svoje obestecenje - vjerujem da mu dodje na isto.

Dvije varijante postoje: ili je Zvezda de facto platila obeštećenje, ali nije htjela da se to tako kaže, pa je igrač taj novac oprostio KKP, a Zvezda će to njemu nadoknaditi kroz veću platu nego što bila bez toga; ili je igrač baš želio da ode iz kluba, a niko nije htio da plati obeštećenje, pa je on to sam uradio (tj. oprostio dug) uz garanciju transfera u drugi kolub koji mu je odgovarao.

 

Ja mislim da je svako ponešto tu izgubio, odnosno dobio. Zvezda je igrača vjerovatno platila nešto više nego što bi ga platila da ga uzima na slobodnom tržištu, a igrač je praktično pokupio dio duga od KKP, izbjegavajući da ostaje u klubu u kome mu se nije ostajalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...