Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Ovom timu treba asistent koji vidi slobodne saigrace na terenu i koji je u stanju da milimetarski precizmo podeli asistenciju.

 

Sta mi imamo od jakog plejmejkera koji je u stanju da probije i polozi loptu u kos, kad ce nam se centar opet gurati u reketu sa loptom u rukama i pokusavati neke nemoguce suteve. Uzmite primer Gista - koliko je bilo asistencija za njega koje bi ga ostavile samog ispod kosa? Sve sto smo od njega videli je bilo frustrirajuce - sutevi za tri poena, sutevi sa distance, pokusaji ugurivanja lopte u obruc. Sad imamo Nnoka i stvarno bi bio red da se dovede i plej koji ce na pravi nacin da iskoristi njegove ofanzivne kvalitete.

 

White i Davies su procvetali u Zalgirisu pored Pangosa. Waldene je lako naci, treba naci MWillove i Pangose.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

@Borca

 

Ja sam pratio g-league ove sezone i dosta se pisalo da toronto racuna na njega. E sad pise se da ga gleda i makabi. On je jedan od retkih old school plejmejkera u g-ligi. Nije neki suter, ali nije ni za potceniti, dobar defanzivac i asistent.

Edited by Nate
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja npr nisam zatvorio vrata mogucem produzavanju saradnje sa Lorenzom. Bas mi je cudno da ga vec nije neko pokupio, a bilo je vise interesenata za njega. Verujem da bi to vec odradili da su i dalje zainteresovani. Cini mi se da su se najvise pominjali Pao i Milano. Milano se obezbedio, a Pao vec 10ak dana ima trenera i mislim da bi ga vec potpisali da su i dalje zainteresovano. 

 

Prema tome mozda i dalje ima sanse.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se malkice precenjuju Pengosove mogucnosti kreacije i slanja lopti koje "imaju oci". Dobar je on u tome, naravno, ali mi se čini da pojedinci u njemu vide Tea iz Olija, a nije taj tip passera. Meni je Pengos primer skolovanog igraca koji forsira siguran pas. Takodje, mislim da je sut glavni i kvalitet i razlog dosadasnje karijere. More bit' da gresim, al' ja sam takvog dojma.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gilmour said:

Mislim da se malkice precenjuju Pengosove mogucnosti kreacije i slanja lopti koje "imaju oci". Dobar je on u tome, naravno, ali mi se čini da pojedinci u njemu vide Tea iz Olija, a nije taj tip passera. Meni je Pengos primer skolovanog igraca koji forsira siguran pas. Takodje, mislim da je sut glavni i kvalitet i razlog dosadasnje karijere. More bit' da gresim, al' ja sam takvog dojma.

Mi smo barona vec proglasili najboljim suterom u evorpi. A ovaj em bolji suter, em bolji plejmejking i ball handling. Malo li je

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi smo barona vec proglasili najboljim suterom u evorpi. A ovaj em bolji suter, em bolji plejmejking i ball handling. Malo li je
Pengos je bolji spot ap suter, ali krug za Bilija me vrati na treninge kao klinac kada sam mastao kako obilazim po ceonoj i dizem iz prve sa 45 posle dva bloka ispod kosa. Bili je jebeno dobar suter, ali je kod nas previse imao loptu, usled lose selekcije tima.
Link to comment
Share on other sites

Lorenco je odlican igrac, al je i landara, kulov, you name it. Da ne bude da osporavam njegov skill, stvarno mislim da je vrhunski igrac, al nije vodja, selektivno bira kad ce da odigra, money on my mind je, a mi ne mozemo da garantujemo da plate nece da kasne, itd.

 

Da sad ne duzim, ne insajderisem, upoznao sam ga prosle godine i to mi je utisak. I van terena je tako smoren i nezainteresovan lik, al nije da nije profesionalac, s te strane rispekt.

 

Neka bude da sam izbirljiv mnogo, al nije mi to to za prvog pleja, nije mi to taj mindset. 

Edited by Markoss
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Babaduka said:

Jbg ja sam za Nica Laprivitolu, poor men Teo, al kad to kazem to ne znaci nista lose, teo je ponajbolji plej u El u zadnjih 10 godina.. Ludak kreativan, visok, dobar ali ne bas stabilan sut, odlican pik, bas fora igrac, ali mora da ima slobodu punu da bi bio full, e sad to donosi neke ishitrene suteve izgubljene lopte, i da mora da cuva losijeg napadaca, ali opet tu su ludacke asistencije, bezobrazluk smek.

Ja sam uvek bio slab na takve igrace..

 

Ide u Baskoniju gotovo sigurno

Link to comment
Share on other sites

Pangos je kao mladji imao mnogo veci potencijal nego sto je postigao. Skolovan igrac i na kraju previse sto se mene tice. Doveo je Zalgiris do 1/2 EL i to je dovoljno da se zna da ima vrhunski kvalitet. Po meni je vise suter nego paser..dobro diktira tempo, IQ ogroman.

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

Da mučeni Lorenzo nije morao za sobom da šlepa redom prvo kreaturu od bek-apa, pa tri lujke trenerske, raštelovan roster i raspalu atmosferu u klubu...možda bi i doneo više od onih 4-5 pobeda u EL koje je sam ukrao. Nisam ga se nagledao a samo zamišljam sa kojom lakoćom bi štrikao u zategnutom sistemu gde su minutaže i uloge definisane a jasna postavka igre uvežbavana od početka priprema. Valjda ima i to negde...?

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 19
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mr clutch said:

Srećan Dzordanov treći povratak. 

 

Nisam fan kevinog P-ja. Neka je sa srećom i njegov nedolazak. Jbs mrtve belce. 

 

Fenerbahce je uvek bio u vrhu Evrope sa mrtvim belcima.

 

Realu su svi najbitniji igraci mrtvi belci.

 

Zalgiris je igrao fenomenalno dve sezone sa mrtvim belcima.

 

Pogledajte malo ovaj klip i kakvog je majstora napravio Saras:

 

 

Ne moze niko da tvrdi da je Pangos ubica oko koga se otimaju NBA klubovi, ali je ubedljivo najbolje resenje za ono sto nama treba - a to sigurno nije jos neki snazni skorer koji probija odbranu i polaze loptu u kos.

 

Steta, sad ce Obradovic morati bas dobro da premeri koga da dovede jer je jasno da igraci tipa Ragland (plejmejkeri sa dobrim sutem) i igraci tipa Lorenzo (plejmejkeri sa fenomenalnom odbranom i ulazom) nisu ono sto nam treba u ovom trenutku. Treba nam neko ko fizicki i nije na nekom nivou, ali ima fenomenalan osecaj za pas i pristojan sut. Nesto kao Spanoulis u mladjim danima.

 

Nas proslogodisnji roster uopste nije bio tako dobro sastavljen. Trener koji nije za EL domete, 4 beka od kojih je jedan totalno neupotrebljiv u napadu, drugi ima samo sut, a treci se ne bi ni bavio kosarkom da se preziva Petrovic. Onda cak 4 krila - od kojih Stratos skoro nije ni igrao. Startna cetvorka koja je samo bodrila klub sa tribina, startna petica koja je igrala nesto sto nikad nije igrala vec dugi niz godina, rezervna petica koja se vracala iz povrede.

 

Igraci se moraju dovoditi tako da se od svakog proba iskoristiti sto vise u toku sezone i tim mora da ima na raspolaganju sve ono sto mu treba da bi igrao na najvisem nivou - asistenciju, skok, odbranu, sut, poene.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Leonard said:

Donatas Urbonas
@Urbodo
Kevin Pangos most likely will join Zenit St. Petersburg, according to sources.

 

Nije prepoznao porodične vrednosti, već potrčao za prvim kešom... I nije igrač za nas 😴

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Waldene je lako naci, treba naci MWillove i Pangose.

 

Ko je bio MWill i Pangos u Partizanu, pa je Mosley procvjetao?

 

Kad se uspostavi dobar timski napad, istreniraju kretnje, jasno daju primarne i sekundarne opcije, onda to sve dobije napadacku smisao, i odjednom iskoce kvaliteti kod igraca sto ih mi nismo vidili ranije u prijosnjim ulogama. Normalno da je lakse treneru, kada vec dobije prirodno talentovanog, isprofilisanog igraca, da mu jednom ponovi kretnje, a egzekucija se ne dovodi u pitanje. Ali, ako se radi kvalitetno na treningu, uz malo trenerskog truda i skila, jasnih instrukcija, identicna egzekucija moze da se desi i sa nesto manje talentovanim igracem. Kada nemas kvalitetne treninge, i oslanjas se samo na individualne sposobnosti igraca, onda dobijes nasu proslu sezonu, gdje se Lorenzo&Panter izmjenjuju ko ce vise drka-drka-djon, Gist pripaljuje van balansa, svaki igrac trazi svojih par minuta da se naigra, a uz to se timski sudaramo - Pisi propalo, dzaba sto u projekciji taj tim ima talenat da osvoji EL, da u synergy svi igraci imaju fine statistike, ali jednostavno bez cjeline, bez dobrog trenera i kvalitetnih treninga, nema te zeljene igre na parketu.

 

Obradovic trazi igrace sa dobrim fizickim predispozicijama, u najboljim godinama i sa odlicnom kondicijom - uz to normalno i potrebnim karakteristikama za svoju poziciju. Prvo da mogu da rade odlicno defanzivne zadatke, konstantno da se krecu, puno tranzicije, puno kontakta, da imaju agresivnost u sebi, pobjednicki gen. Kada se takvi individualci sklope u cijelinu, i rade zajednicki na jednom cilju, doce i napadacke opcije, bez jednog individualca koji mora da bude general na parketu. Jesu plejmejking karakteristike pozeljne, ali ako dolaze u fizicki inferiornom igracu, onda ne vjerujem da ce ga Sasa uzeti.

  • Like 19
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton21 said:

 

Ko je bio MWill i Pangos u Partizanu, pa je Mosley procvjetao?

 

Kad se uspostavi dobar timski napad, istreniraju kretnje, jasno daju primarne i sekundarne opcije, onda to sve dobije napadacku smisao, i odjednom iskoce kvaliteti kod igraca sto ih mi nismo vidili ranije u prijosnjim ulogama. Normalno da je lakse treneru, kada vec dobije prirodno talentovanog, isprofilisanog igraca, da mu jednom ponovi kretnje, a egzekucija se ne dovodi u pitanje. Ali, ako se radi kvalitetno na treningu, uz malo trenerskog truda i skila, jasnih instrukcija, identicna egzekucija moze da se desi i sa nesto manje talentovanim igracem. Kada nemas kvalitetne treninge, i oslanjas se samo na individualne sposobnosti igraca, onda dobijes nasu proslu sezonu, gdje se Lorenzo&Panter izmjenjuju ko ce vise drka-drka-djon, Gist pripaljuje van balansa, svaki igrac trazi svojih par minuta da se naigra, a uz to se timski sudaramo - Pisi propalo, dzaba sto u projekciji taj tim ima talenat da osvoji EL, da u synergy svi igraci imaju fine statistike, ali jednostavno bez cjeline, bez dobrog trenera i kvalitetnih treninga, nema te zeljene igre na parketu.

 

Obradovic trazi igrace sa dobrim fizickim predispozicijama, u najboljim godinama i sa odlicnom kondicijom - uz to normalno i potrebnim karakteristikama za svoju poziciju. Prvo da mogu da rade odlicno defanzivne zadatke, konstantno da se krecu, puno tranzicije, puno kontakta, da imaju agresivnost u sebi, pobjednicki gen. Kada se takvi individualci sklope u cijelinu, i rade zajednicki na jednom cilju, doce i napadacke opcije, bez jednog individualca koji mora da bude general na parketu. Jesu plejmejking karakteristike pozeljne, ali ako dolaze u fizicki inferiornom igracu, onda ne vjerujem da ce ga Sasa uzeti.

Jebi ga nemamo mi para za 800 k za kouča .🤑

Link to comment
Share on other sites

Dok ne vidim zvanicnu potvrdu ovoga za Zenit ja se i dalje plasim obrta i da Pangos ipak ne zavrsi kod nas. Mislim da smo vec napravili jednu gresku uzimanjem Voldena umesto CMM, ali ako ne dovedu Pangosa oprastam im to. Samo da se sto pre ozvanici to sa Zenitom pa ce moci lakse da se dise.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton21 said:

 

Ko je bio MWill i Pangos u Partizanu, pa je Mosley procvjetao?

 

Kad se uspostavi dobar timski napad, istreniraju kretnje, jasno daju primarne i sekundarne opcije, onda to sve dobije napadacku smisao, i odjednom iskoce kvaliteti kod igraca sto ih mi nismo vidili ranije u prijosnjim ulogama. Normalno da je lakse treneru, kada vec dobije prirodno talentovanog, isprofilisanog igraca, da mu jednom ponovi kretnje, a egzekucija se ne dovodi u pitanje. Ali, ako se radi kvalitetno na treningu, uz malo trenerskog truda i skila, jasnih instrukcija, identicna egzekucija moze da se desi i sa nesto manje talentovanim igracem. Kada nemas kvalitetne treninge, i oslanjas se samo na individualne sposobnosti igraca, onda dobijes nasu proslu sezonu, gdje se Lorenzo&Panter izmjenjuju ko ce vise drka-drka-djon, Gist pripaljuje van balansa, svaki igrac trazi svojih par minuta da se naigra, a uz to se timski sudaramo - Pisi propalo, dzaba sto u projekciji taj tim ima talenat da osvoji EL, da u synergy svi igraci imaju fine statistike, ali jednostavno bez cjeline, bez dobrog trenera i kvalitetnih treninga, nema te zeljene igre na parketu.

 

Obradovic trazi igrace sa dobrim fizickim predispozicijama, u najboljim godinama i sa odlicnom kondicijom - uz to normalno i potrebnim karakteristikama za svoju poziciju. Prvo da mogu da rade odlicno defanzivne zadatke, konstantno da se krecu, puno tranzicije, puno kontakta, da imaju agresivnost u sebi, pobjednicki gen. Kada se takvi individualci sklope u cijelinu, i rade zajednicki na jednom cilju, doce i napadacke opcije, bez jednog individualca koji mora da bude general na parketu. Jesu plejmejking karakteristike pozeljne, ali ako dolaze u fizicki inferiornom igracu, onda ne vjerujem da ce ga Sasa uzeti.

Cvetanje willa mosleya sa 6 ppg i 4rpg vec dobija epske razmere medju ciganima. Jeste nam uterao strah u kosti blokadama, ali nije bas  ni hines iz najboljih dana. Sto bi nas narod rekao u tudjega tatka pogolema patka.

Tacno je da je mnogo lakse igrati kada imte sistem, ali ne vidim u koji deo te price se pngos ne uklapa. Skolovan, inteligentan igrac s pedigreom. Bukvalno nacrtan da ti da dobar temelj za uspostavljanje sistema.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...