Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

5 hours ago, Baron23 said:

Po čemu je definicija pleja čovek koji je na 15 utakmica u ABA imao 0,8 asistencija za 20ak minuta, a u trenutku prekida u sezoni celih 1,8. 

 

Pri tom je u EC imao fantastičnih 2,8 asistencija za 22 minuta,a najviše asistencija na meču u ABA i EC mu je 6 i 7, a najbolji poenterski učinak imao protiv moćnog defanzivca Teodosića kada je postigao 23 i 29 poena.

 

Ne kažem da je loša opcija za bek-ap pleja, pogotovo ako će biti domaći igrač, ali da je definicija šta se traži od pleja -> daleko od istine. 

 

 

Iz sezone gdje je bio glavni igrac ekipe, i imao neke odlicne prosjeke 18pts po utakmici, sa nekim ludim procentima (60%, 40%, 90% tako nesto - pa i 5 asistencija po utakmici), mijenja sredinu, i kod novog trenera/sistema prihvata totalno drugu, timsku ulogu i odradjuje zadatke besprekorno. Po meni je to veoma zreo kosarkas, kom statistika nije u prvom planu i od koga  nas nece boliti glava u svlacionici. Gledao sam par intervjua koje je dao, sasvim ozbiljan, stalozen, pri zemlji momak, veoma zrela razmisljanja.
 

Te najbolje partije je pruzio protiv mocnog defanzivca, ali i protiv direktnog konkurenta/favorita za osvajanje citavog EC. Drugim rijecima, istupio je kada je bilo najvaznije i odigrao fenomenalne partije. Opet, fina vrlina, nije siledzija, nema potrebe da se uvijek istice i forsira, kada dodju najvaznije partije, iskoci i izdominira.


Ove gore asistencije u prvih 15 utakmica - sta predstavljaju? Sta mu najvise zamjeras, losu anticipaciju igre, nizak iq, sebicnost, generalno losa dodavanja, slabo dolazenje u poziciju da bi uputio pravi, zadnji pas? Zar nije normalno da treba neko vrijeme adaptacije na ulogu u timu, na trenerov rad, na okolinu, da se prokonta sa saigracima, skonta kretnje/opcije/akcije - kad se vec uhodao, nekako su i dosle bolje partije, a glavni dio sezone tek je trebao da nastupi, gdje bi i on dobio priliku da pokaze svoje kvalitete.

Definicija sta nam je potrebno za pleja se odnosilo na timskog igraca koji donosi prisutnost na obe strane terena. Odlicne fizikalije, eksplozivnost, visina i jacina za poziciju. Igra odlicno odbranu na covjeku, od lopte, krece se izvranredno kroz blokove, prisutan na strani pomoci, na def skoku. Uglavnom veoma dobar odbrambeni igrac kog necemo morati sakrivati i radi njega graditi citav novi odbrambeni pristup i pretumbavanje pozicija. U napadu ima versitilnost, najvise sam impresioniran adaptiranjem na novu ulogu koju je dobio u Partizanu. Pokazao da moze i da trpa (18ppg sezonu ranije prije KKP), da ima dobru pracku (40% na 170 pokusaja za 3), i ti se predstavio kao manu, ali imao je prosjecno 5 asistencija po mecu, sto je veoma, veoma dobro. Ima jak ulaz, moze da izdrzi kontakt, dobar ball handling - generalno svestran napadac.

 

Mi dobijamo igraca kog smo veoma dobro upoznali, koji nije macka u dzaku, tacno mu znamo vrline i mane, i vjerujem da tacno znamo sta i kako da ga iskoristimo. Odradio je vec adaptaciju na Evropu, na Srbiju i okolinu, ligu, lokalne protivnike, na ljude, gradove - nema kulturoloskog soka. Bilo bi dobro da ima i EL iskustvo, da ima neko izrazito napadacko oruzje, ali i ovako kao paket je meni pun pogodak. Dolazi kao empty canvas, i Sasa ce ga morati usmjeravati i raditi na njegovom daljem progresu. Materijala sa cim da radi svakako ima, i to i jesu cari trenerskog posla.

 

Kontam da mi nemamo finansije da dovodimo kompletne, kvalitetne EL igrace, i da ih mi moramo stvarati i uvesti u proces. Ako hocemo veci uspjeh u EL (Top 8 ili 4), mi moramo pronaci/skautirati igrace kod kojih mozemo da projektujemo EL kvalitet, i da ih kroz rad na taj put izvedemo. Ako bi dovodili samo igrace sa pedigreom, recimo Kalinic/Jovic/Guduric nikada ne bi postali to sto jesu. Svakako Voldena upariti sa komplementarnim bekovima, i ako su asistencije problem, dovesti nekog kome nisu, sa siguran sam nekim manama koje su Koriju vrline.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...