Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

Sta mislite od J'Covan Brown-u iz Hapoela? 

Nesto je napustio Hapoel zbog nekih privatnih problema, gledao sam ga par puta i delovao je bas dobro, postize poene deli asistencije, Makabi je natrpao samo tako. E sad ne znam koja li mu je cena i kakve to probleme ima ali mislim da je pravi igrac za Obradovica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Mi smo od FMP-a samo sto se kesa tice dobili malo manje od 2 miliona cistog profita na transfere. Guduric za milion, Bolden za 600k i Apic za 200k. Videcemo sad i kolko cemo za Simanica dobiti. Suskalo se i za Davidovca i Fener dugo dok je Zelimir bio tamo. Igrac iz tog sistema je i Dobric koji je takodje zahvalan role player, imao je bitne sekvence u CZ, davao neke vazne koseve. Dakle FMP ne da sluzi svrsi, nego presipa, jer imamo i pare i igrace odatle. 

 

Da ga nema, morali bi da preplacujemo Miskove iz Mege ili da dovodimo domace igrace iz KLS-a koji je smesan. 

 

Opet kosarkaski gledano, i FMP i Mega su super stvari za srpsku kosarku. Nije ok da CZ ima filijalu, ali opet, u oba kluba se forsiraju klinci i to uglavnom doamci, sto ne moze nikako lose da bude. Jedini ostecen u toj prici je Partizan, ali ne sumnjam da ce i Mladost vrlo brzo da postane ABA ligas. 

 

Pošto se FMP kompletno finansira iz Zvezdinog budžeta, koliko je za ovih 9 sezona uloženo para, da bi se prihodovalo tih 1.8 miliona evra? Takođe, Gudurićevih milion smo prevashodno zaradili na osnovu njegove dve evroligaške sezone u Zvezdi, ne bih baš kompletnu zaslugu za to pripisivao FMP-u... Dakle, rekao bih da je računica prilično nategnuta, a ovaj spisak igrača je daleko od impresivnog za tako dug period.

 

Što se tiče bolda - ne bi morali, mogli bi i da šaljemo mlade igrače na pozajmice, nije to neuobičajena praksa.

Edited by Guru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja bih se vise obradovao Jaretu nego Voldenu, sasvim je solidan igrac koji moze sve po malo ali mi je u Partizanu bio nekako stidljiv i nedorecen, tek na momente je igrao kako se ocekivalo od nekoga ko je doneo takvu reputaciju iz Izraela

 

takodje ne mislim da je dosao kod nas da igra 10-15 minuta na pg a pozicija startnog pleja u EL je nesto cemu ipak nije dorastao

 

sve u svemu, ovo mi lici na nepotrebno vadjenje patke na astal pedja the boy style

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SunZero said:

ja bih se vise obradovao Jaretu nego Voldenu, sasvim je solidan igrac koji moze sve po malo ali mi je u Partizanu bio nekako stidljiv i nedorecen, tek na momente je igrao kako se ocekivalo od nekoga ko je doneo takvu reputaciju iz Izraela

 

takodje ne mislim da je dosao kod nas da igra 10-15 minuta na pg a pozicija startnog pleja u EL je nesto cemu ipak nije dorastao

 

sve u svemu, ovo mi lici na nepotrebno vadjenje patke na astal pedja the boy style

 

Meni sve ovo nekako deluje da će doći još jedan dobar igrač na pleju, i da će sa Voldenom i Lojdom da podeli većinu minuta na 1 i 2 u EL, tj. da često imamo postave sa nominalno 2 pleja u petorci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Verujem da bi se mnogi obradovali vise Jaramazu nego Voldenu, ali to jednostavno nije moguce. Mali je veliki partizanovac i kod domacih igraci ti prelasci malo teze idu.

 

Pokusali smo mi da dovedemo Milosavljevica, Marinkovica, Milutinova ali jednostavno nije islo. Milutinov je cak dao neformalni pristanak i bukvalno preko noci promenio odluku.

 

Za razliku od stranih igraca domaci odlicno znaju sta znaci prelazak iz jednog u drugi klub, pa ako imaju i drugih opcija rado ih biraju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leonard said:

Verujem da bi se mnogi obradovali vise Jaramazu nego Voldenu, ali to jednostavno nije moguce. Mali je veliki partizanovac i kod domacih igraci ti prelasci malo teze idu.

 

Pokusali smo mi da dovedemo Milosavljevica, Marinkovica, Milutinova ali jednostavno nije islo. Milutinov je cak dao neformalni pristanak i bukvalno preko noci promenio odluku.

 

Za razliku od stranih igraca domaci odlicno znaju sta znaci prelazak iz jednog u drugi klub, pa ako imaju i drugih opcija rado ih biraju.

 

kristalno je jasno da je tesko doci do ovih boljih domacih igraca ali ovako lako moze da se sklizne u neki Cedevita softness gde je jednostavno previse stranaca koji, ma koliko kvalitetni, ipak na kraju uspostave atmosferu udobne tezgice u kojoj nije smak sveta ako se igra i ekipa potpuno raspadne u nekoj tacki sezone

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, The Seventh Seal said:

 

Meni sve ovo nekako deluje da će doći još jedan dobar igrač na pleju, i da će sa Voldenom i Lojdom da podeli većinu minuta na 1 i 2 u EL, tj. da često imamo postave sa nominalno 2 pleja u petorci.

 

Ja koliko sam shvatio dolaze jos 2 stranca, plej i bek, pa ce se igrati sa 4 strana beka a ovi domaci idu svi na SF tj Davidovac, Dobric i Lazic. Moze sarac da me ispravi ako grijesim. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SunZero said:

 

kristalno je jasno da je tesko doci do ovih boljih domacih igraca ali ovako lako moze da se sklizne u neki Cedevita softness gde je jednostavno previse stranaca koji, ma koliko kvalitetni, ipak na kraju uspostave atmosferu udobne tezgice u kojoj nije smak sveta ako se igra i ekipa potpuno raspadne u nekoj tacki sezone

Uh, ovo mi deluje nemoguće dok je Saša na klupi

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SunZero said:

 

kristalno je jasno da je tesko doci do ovih boljih domacih igraca ali ovako lako moze da se sklizne u neki Cedevita softness gde je jednostavno previse stranaca koji, ma koliko kvalitetni, ipak na kraju uspostave atmosferu udobne tezgice u kojoj nije smak sveta ako se igra i ekipa potpuno raspadne u nekoj tacki sezone

 

Po meni to sve zavisi od trenera, Salo Obradović ne deluje kao Cedevita softness type trenera. Da se gleda broj stranaca, CSKA ili Fener nikad ne bi osvojili EL, ali s obzirom da na klupi imaju autoritete od trenera, stvari funckionišu.

 

1 minute ago, Sector said:

 

Ja koliko sam shvatio dolaze jos 2 stranca, plej i bek, pa ce se igrati sa 4 strana beka a ovi domaci idu svi na SF tj Davidovac, Dobric i Lazic. Moze sarac da me ispravi ako grijesim. 

 

To bi bio onda ovaj neki fazon:

 

200.webp

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...