Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Igracki sam zadovoljan, jos jedan plej slicnog kvaliteta, a drugog profila i to je to.

 

Ako je verovati komsijama, dobili smo jeftinog igraca. Prija sto igraci placaju (mada ja mislim da je pre prebijanje dugova) da bi igrali za nas. Dobro, EL je veliki manet, realno.

 

Kori, dobrodosao u familiju.

 

Bas bih se smorio kad bi ispusili za Lojda.

Link to comment
Share on other sites

Corey ispodprosečan šuter? Sa 45% za tri, 47,2 % za 2 i 85,7% za slobodna bacanja? Nešto si ti pomešao.

32% za 3 u ABA, na vecem uzorku nego eurocup
plej koji nije nit neki trpac nit neki asistent
bukvalno prosek u svakoj kategoriji
kazem jedino ima smisla kao neki backup i za nevelike pare
ako je kod ostoje imao 300k a mi ga platili vise, onda je mogli mnogo bolje
Link to comment
Share on other sites

Dobar je šuter ali skraćen i sa diskutabilnom organizacijom i asistencijama, pa ni tu odbranu ja ne videh nešto.. Po meni jedini plus je adaptacija. Ali da verujemo princetonu i Saši.
Playmaking ability mu nije najbolji, tu se slažem, ali za backup pleja koji će da igra 17,18 minuta sasvim dovoljan. Nama je potrebno da sa second unit-om održimo rezultat, tek ponekad da malo kalira i isto toliko ponekad malo da ga povećamo. Sa njim bi trebalo baš to da dobijemo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jenkins said:

Meni je definicija onoga sto nam ne treba na PG. Jasno nam je kakvi se igraci traze pod kosem i tip koji je ispodprosecan suter spolja i ass/to ratio mu je tipa 1.1 mi se nikako ne uklapa ni na backup poziciju, ako pricamo o PG svakako

 

Kori bi trebao da je jedan od stubova ekipe, nikakav backup. Mislim sta je uopste backup danas? - Bice jedan od bekova koji ce na svojim ledjima iznijeti najveci dio sezone, sa velikom minutazom. Ako nam on ne odgovara, onda jbga.. bas smo podigli previsoko ljestvicu. Ima sut, ulaz, odbranu, jak, eksplozivan.. Imao je i ulogu izrazitog skorera, bio MVP Izraelske lige, ubacivao redovno 30+ poena. Dosao kod ozbiljnog trenera, prilagodio se timskom sistemu. Cak i u tom veoma kontrolisanom okruzenju je imao par veoma efikasnih (poenterskih/indeksnih) utakmica. Treba opet pogledati derbi utakmice, pa viditi koliko nam je u stvari on zadavao muka na obe strane terena.

 

Ne znam, moguce da grijesim, ali od njega ocekujem velike stvari. Bas odlican potpis.. nadam se da je visegodisnji.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites


32% za 3 u ABA, na vecem uzorku nego eurocup
plej koji nije nit neki trpac nit neki asistent
bukvalno prosek u svakoj kategoriji
kazem jedino ima smisla kao neki backup i za nevelike pare
ako je kod ostoje imao 300k a mi ga platili vise, onda je mogli mnogo bolje
Klasičan primer stranca koji neće da se cima u, za njega, manje važnom takmičenju.
Menadžeri kad gledaju igrače prvenstveno gledaju EL i EC performans.
Link to comment
Share on other sites

Playmaking ability mu nije najbolji, tu se slažem, ali za backup pleja koji će da igra 17,18 minuta sasvim dovoljan. Nama je potrebno da sa second unit-om održimo rezultat, tek ponekad da malo kalira i isto toliko ponekad malo da ga povećamo. Sa njim bi trebalo baš to da dobijemo.
A priori sam protiv toga ko je prvi ili drugi izbor unapred. Jednostavno dovedeš dobrog igrača pa neka se svako izbori za svoj status. Mislio sam da smo sa odlaskom Filipa završili sa tim računanjem koliko ćemo da kaliramo s njim u petorci. A ne da dovodimo još stranca na poziciji kaliranja. EL je visoka stepenica ali da sačekamo i vidimo.. Svi su pa čak i Alimpije imali šansu pa hajde da vidimo i Sašu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A priori sam protiv toga ko je prvi ili drugi izbor unapred. Jednostavno dovedeš dobrog igrača pa neka se svako izbori za svoj status. Mislio sam da smo sa odlaskom Filipa završili sa tim računanjem koliko ćemo da kaliramo s njim u petorci. A ne da dovodimo još stranca na poziciji kaliranja. EL je visoka stepenica ali da sačekamo i vidimo.. Svi su pa čak i Alimpije imali šansu pa hajde da vidimo i Sašu.
Nema toga u modernoj evropskoj košarci koja po podeli uloga je preslikana NBA. Tačno se zna kojih 5 igrača počinje prvu i treću četvrtinu, naročito se to odnosi na najosetljiviju poziciju u timu, ono što sledi između je odluka i osećaj trenera da da prostora igračima koji su najraspoloženiji to veče.
Prosto je nemoguće očekivati da kontrolišeš igru svih 40 minuta, oscilacije postoje i kod najjačih timova, na treneru je da se pobrine da one budu što manje. I da ima igrače sa kojima će to postići. Mislim da je Walden takav tip igrača koji će umeti da donese stabilnost ekipi, njegova +/- kolona neka bude 0 ili -2,-3 ili +2,+3, i bićemo zadovoljni rezultatom.
Link to comment
Share on other sites

 
Kori bi trebao da je jedan od stubova ekipe, nikakav backup. Mislim sta je uopste backup danas? - Bice jedan od bekova koji ce na svojim ledjima iznijeti najveci dio sezone, sa velikom minutazom. Ako nam on ne odgovara, onda jbga.. bas smo podigli previsoko ljestvicu. Ima sut, ulaz, odbranu, jak, eksplozivan.. Imao je i ulogu izrazitog skorera, bio MVP Izraelske lige, ubacivao redovno 30+ poena. Dosao kod ozbiljnog trenera, prilagodio se timskom sistemu. Cak i u tom veoma kontrolisanom okruzenju je imao par veoma efikasnih (poenterskih/indeksnih) utakmica. Treba opet pogledati derbi utakmice, pa viditi koliko nam je u stvari on zadavao muka na obe strane terena.
 
Ne znam, moguce da grijesim, ali od njega ocekujem velike stvari. Bas odlican potpis.. nadam se da je visegodisnji.
Onako iz malog mozga u derbijima su nam Jaramaz i Pejdž pravili najveći problem. Možda se ne sećam dobro.
On nije da kažem "porobio" na nivou ispod nas, a sada da očekujem da to uradi kod nas.. Pa baš i ne očekujem. Ali, daj Bože..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Princeton21 said:

 

Kori bi trebao da je jedan od stubova ekipe, nikakav backup. Mislim sta je uopste backup danas? - Bice jedan od bekova koji ce na svojim ledjima iznijeti najveci dio sezone, sa velikom minutazom. Ako nam on ne odgovara, onda jbga.. bas smo podigli previsoko ljestvicu. Ima sut, ulaz, odbranu, jak, eksplozivan.. Imao je i ulogu izrazitog skorera, bio MVP Izraelske lige, ubacivao redovno 30+ poena. Dosao kod ozbiljnog trenera, prilagodio se timskom sistemu. Cak i u tom veoma kontrolisanom okruzenju je imao par veoma efikasnih (poenterskih/indeksnih) utakmica. Treba opet pogledati derbi utakmice, pa viditi koliko nam je u stvari on zadavao muka na obe strane terena.

 

Ne znam, moguce da grijesim, ali od njega ocekujem velike stvari. Bas odlican potpis.. nadam se da je visegodisnji.

Bice mi zadovoljstvo ako se ispostavi da sam pogresio 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

porobio poslednje 2 tekme i na vise mesta se provlaci da bi valensija sad da ga produzi

A sta da je imao sut od 10 % i da nije mogao okean sa broda da pogodi, kakav bi ovde pomor bio, kakav Loyd pustili ste Djenku,Panthera, Berona a doveli ovog divljaka. Nisi su se vodili pregovori izmedju dve utakmice, Valensija da je htela da ga produzi to bi uradila kada se to radi a ne da ceka kako ce da odigra ovaj turnir.

Ajmo se dogovorimo, jel se dogovori menjaju u zavisnosti od dve revijalne utakmice na ovom turniru i kakav bi kredibilitet imali i on i manageri mu kada bi se culo da nije ispostovan dogovor izmedju svih strana.

Znalo se koja su tri centra na radaru, jedan od njih je zavrsen, za startnu dvojku bilo vise igraca u opticaju ovaj je "pristao", za Voldena se vec prosle nedelje suskalo, neki su mislili da je dimna bomba i merenje patke ( medju njima i ja), evo skoro da je i to zavrseno.

Nije tajna da je Pangos prva zelja, ali se naravno ceka zavrsetak lige kao i za Loyda.

 

Kalinic je novi momenat, ako se gleda igracki, davaj , ako se gleda sve ostalo ne vidim kako moze doci do realizacije ili NC zna da nece biti publike uopste cele sezone pa ga bas zabole za 300 do 500 navijaca koji dolaze ako bas nista pametnije nema tog dana na repertoaru od sporta.  

Edited by Šarac
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...