Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

O'brien bi verovatno pokrivao 3 na 4. Dobar igrac. Kada bi imao sut za tri bio bi odlican. Nisam siguran koliko nam je neophodan. Verovatno bi tu ispastao davidovac. Sto bi mi bilo jako zao, ali sigurno da ga obradovic dobro poznaje. To mi lici na onu murinjovu pricu za zorza kostu.

Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce doci Nedovic, oni koje ne spominjemo najavaljuju svaki dana 4 strana beka. Plus Nnoko i Reath to je vec 6 stranaca, svaki dodatni SF/PF je sedmi.

 

Mada ne sumnjam da ce bar 2 stranca dobiti pasos tako da nije ni bitno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leonard said:

S 'obzirom da su male sanse za Nedovica, dolazimo do brojke od 7.

 

Dobro, tu je jos teorijski sve otvoreno (barem dok Neda ne potpise za neki drugi klub), mozda i ne dodjemo do te brojke, ali svakako se slazem da sanse postoje.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Leonard said:

Na onom forumu kada napisu da na temi transferi moze da se pise o odredjenom igracu- ne grese, jer imaju info iz kluba.

A kad su to rekli? 🙂

 

Znaci nista od SImonovica ili Kalinica onda... osim ako ih ne dovode na 3/4.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MetalHead said:

A kad su to rekli? 🙂

 

Znaci nista od SImonovica ili Kalinica onda... osim ako ih ne dovode na 3/4.

Kada su napisali da moze o Loyd- u da se pise, spomenuli su i Reath- a.

Ocigledno da ce se dovesti igrac na 4/3. Ne verujem da ce Kalinic.

Simon ili O 'Brajan.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nate said:

O'brien bi verovatno pokrivao 3 na 4. Dobar igrac. Kada bi imao sut za tri bio bi odlican. Nisam siguran koliko nam je neophodan. Verovatno bi tu ispastao davidovac. Sto bi mi bilo jako zao, ali sigurno da ga obradovic dobro poznaje. To mi lici na onu murinjovu pricu za zorza kostu.

U Astani je imao preko 40%, u NBA-G nešto iznad 35% što je skroz OK ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

U Astani je imao preko 40%, u NBA-G nešto iznad 35% što je skroz OK ...

Ne znam zasto u monaku nije vise pokusavao. Pogadja lepo neku poludistancu i duge dvojke. Meni sem tog suta za tri jako lici na dugogodisnju zelju charlesa nianga. Pomalo u slow-mo modu ali uzasno inteligentan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj O'Brien prava old school forward. Malo igraca, narocito iz Amerike gaji ovaj stil igre.Puno laznjaka, prodora, ukrstenih dvokoraka, finti suta, zavrsavanje ispod ruke, ledjne tehnike i visestrukog pivota, kao da gledam igraca koji je pokazna vezba skole kosarke. Meni se to licno dopada. Covek radi sve ono sto bi Borisa trebao da radi sa svojim predispozicijama, cak bih se usudio reci da bi teoretski ukrstanjem njih dvojice dobili ultimativnu cetvorku u evropskim okvirima.

Meni se dopada, ja bih sa uzivanjem gledao ovakvog igraca u nasem dresu, jedino sto ne znam gde bih ga metnuo, jedino ako ga Sasa planira na PF, sto ima logike, jer je SF kod nas ionako pretrpana pozicija. Ne znam samo da li bi mu ta pozicija i idealno odgovarala, jer mi se cini da mu malo fali kg za nju, a i po neki cm.

Ipak, glasam za, narocito sto verovatno nije skup, potpisuj!😃

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ako dodje Nedovic, moze da prodje tim i sa 5 stranaca, na primer cisto hipoteticki ovako:

 

Pangos, CMM, Uskokovic

Lojd, Nedovic, Radanov

Davidovac, Dobric, Lazic

O'Brajan, Kuridza, Simanic

Nnoko, Kuzmic, Djordjevic

 

Pangos i CMM nema sanse da dodju obojica, preambiciozan si. To je nekad lepa osobina, ali ipak mislim da malo smanjis ocekivanja da se ne razocaras. Jos i Nedovic preko. Tesko.

 

O Brajan moze, nije ni skup.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Pangos i CMM nema sanse da dodju obojica, preambiciozan si. To je nekad lepa osobina, ali ipak mislim da malo smanjis ocekivanja da se ne razocaras. Jos i Nedovic preko. Tesko.

 

O Brajan moze, nije ni skup.

 

Nemoj zemljak ti da se iznenadis kad ih obojicu vidis u svetom dresu, jer mi je pticica koja se gnezdi s druge strane brezuljka dojavila da smo puni s pare kao sipak

🙂

 

...

 

Salim se, nisam ni mislio ozbiljno da obojica budu u timu, samo sam ih naveo hipoteticki kao primer za 2 stranca na pleju. Ko god bude - bice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Davidovac moze sve to da uradi, ali malo sutra. Obrajan kad bi dosao bio bi lider a ne pritajni tigar kao Davidovac. Davidovac je taj second unit i a njega se u principu i ne priprema neka odbrana posebna.

 

Obrajan nije nista posebno ali ono sto mu donosi prednost je sto je atipican i sto sa mesta trojke moze dosta napada ispod kosa ili pak licem da napadne neke cetvorke itd...Sto je jos bitnije, on je i odlican defanzivac. Sto bi se reklo devojka za sve.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li moze licem da napada cetvorke na EL nivou. On ima smisla samo u smol bolu kao 4 pa da odatle kreira igrom 2 na 2 sa 5 ili da proigrava ostale dal na sutu ili protrcavanju ka kosu. Da bi se kao 3 spustao da igra ledjima moramo imati dobrog sutera na 4 pa da se izvlači da ovaj dobije prostora ili ce popiti dandaru. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

A kad su to rekli? 🙂

 

Znaci nista od SImonovica ili Kalinica onda... osim ako ih ne dovode na 3/4.

 

Mislim da njih dvojica zavise od Simanica, a ne od Rita. Videcemo vec kako Sale razmislja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VukVule1988 said:

Ovaj O Brajan je zanimljiv igrac ali stvarno sam ubedjen da sve to moze i Davidovac da radi. 

 

I mene zanima sta to O'Brien donosi kao dodatnu vrednost na poziciji 4/3 u odnosu na Davidovca, jel bolji atletski, bolji "plejmejking", brzi, bolji sut, mladji, pogadja "klac" suteve, vec godinama prikazuje svoj talenat na EL nivou?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Borca said:

 

I mene zanima sta to O'Brien donosi kao dodatnu vrednost na poziciji 4/3 u odnosu na Davidovca, jel bolji atletski, bolji "plejmejking", brzi, bolji sut, mladji, pogadja "klac" suteve, vec godinama prikazuje svoj talenat na EL nivou?

Mozda i jeste bas sve to sto si naveo.. Plus igra na postu?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto pojedini misle da je pozivija 3 rezervisana za Davidovca,Lazica,Dobrica i da se niko ne sme dovoditi. Pored dolaska O'Briena ocekujem jos 1 igraca na poziciji 4/5. Koji ce biti startna 4 po potrebi 5 koji ce pomagati centarakoj liniji NNoko Kuzmic(ili neko drugi)

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ne treba gomilati igrace na pozicijama gde imamo domaca resenja. Ako ce O'brajen da se koristi na 4 kao neka small ball varijanta onda ok. Sa njim bih zavrsio visoke pozicije, ali koristiti ga na 3 gde imamo 3 domaca igraca je opasno i nerezonsko nagomilavanje igraca.

 

Smatram da treba da kupimo dva dobra plejmejkera ma koliko to kostalo, na 1 ta dv igraca, na 2 bih ostavio Lojda i Radanova, na 3 Davidovac, Lazic i Dobric, na 4 pojacanje, dobar skakac i igrac sa sutem za 3. Meni je pozicija pleja primarna i tu ako ubodemo imacemo tim za top 8, zato bih to para sto imamo u najvecoj meri potrosio na tu poziciju sa jednim klasicnim plejom i jednim kosgeterom koji moze i na 2. Ne treba nama 15 igraca podjednakog kvaliteta, treba da oformimo veoma jaku startnu petorku i da se krpimo sa domacim igracima za rotaciju. Lako cemo menjati ako nesto ne bude islo. Daj da damo priliku Kuzmicu, Radanovu i Simanicu ako ostaje ,da pokazu sta mogu.

 

 

Mislim da treba da stedimo tamo gde imamo domaca resenja , a da kupujemo skupe strance tamo gde nemamo domace igrace.

Ako postoji mogucnost da prodamo Simanicani Ristica i na taj nacin malo rasteretimo budzet, ja sam za. Simanic me nije uverio da ima psihu da igra u Zvezdi, a ima jaku platu, sa druge strane Ristic nam koncepcijski nw odgovara, jedino ako se proceni da Kuzmic ne moze.

 

Ja bih doveo tri stranca na pozicijama 1 i 4 i zavrsio za sada prelazni rok.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...