Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Bogami dobar deo tekme krio se od lopte, al kako se blizio kraj sve vise se cekalo da preuzme loptu. Za kraj lepa trica za pobedu. Hoce da igra odbranu, nista spektakukarno, ali korektno i u tom segmentu, nema sta.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Valensiju, samim tim i Lojda vise puta ove sezone ali sada kada sam se fokusirao primecujem i neke stvari koje do sada nisam. Igra mogu reci prilicno dobru 1 na 1 odbranu, odlican help and recover par puta takodje, prisutan je i na ofanzivnom i na defanzivnom skoku. Ono sto mi je ostalo u secanju od ranije je da ume da juri blokadu cak i po cenu da dozvoli napadacu blagu prednost, toga nije bilo veceras ali je jedna jako losa navika.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Loyd je sigurno zamena za Barona a ne jedan od dva PG koja treba dovesti. Jeste kombo i može da vrti pik povremeno, ali je pre svega strelac i to odličan, a za nas može da bude i vrhunski. Šutira iz svih pozicija, nabada i iz driblinga i iz spot upa i posle blokova, solidan atleta, može i jako do samog kraja, mnogo volim da ga gledam jer je fluidan madafaka, a mislim da je dobar karakter i iako zna da izdivlja, u službi je tima. 

 

Loyd je zamena za Puntera.

 

Ni Punter nije neki plej nego bek trpac. Baron je samo suter, on retko kad moze da se probije do kosa (osim ako ne napravi cetvorokorak).

 

Ostalo je jos da se dovedu tri igraca na spoljnim pozicijama. Tu su Pangos, Miller - McIntyre, Hermannsson. Pangos kao dobar asistent ako mu se da lopta u ruke i odlican suter, CMM kao jak igrac na ulazu, sa asistencijama u rukama i dobrom odbranom, Hermannsson kao dobar suter i asistent.

 

Naravno, ne moraju oni, ali neki takav tip igraca. Mora doci plej koji ce da hrani loptama igrace ispod kosa i nasa krila koja u napadu samo sutiraju sa distance.

 

13 hours ago, Markoss said:

Uprkos Lojdu, nama svakako trebaju dva strana pleja. Mi na dvojici uz Lojda imamo i Lazica i Radanova. Mora se malo i rizikovati sa Aleksom. Nema potrebe da tu dovodimo Nedovica ili nesto slicno. Vise imamo rupu na 3 i 4, bolje da se tu usmeri kes. 

 

Pa na 3 imamo Davidovca, Lazica, Dobrica i Radanova.

 

Jedina prednost Radanova je sto ima dobru kontrolu lopte za trojku. Stavljanje njega na 2 i uparivanje sa Dobricem bi znacilo da sve zavisi od tog pleja, a ostali igraci bi statirali u mestu i ne bi mogli da urade nista u napadu.

 

Lazic na 2 - reci mi da se salis? Igrac na 2 mora da zna da probije, da spusti loptu na parket, da sam sebi napravi poziciju za sut. Ne igra Lazic na 3 zbog visine, nego zato sto ne ume nista od ovoga u napadu.

 

13 hours ago, Markoss said:

Nije Lojd bolji ball-handler od Berona, niti razigravac, tu su negde, ali je raznovrsniji skorer sto ce bas da nam znaci.

 

Loyd je mnogo bolji sa loptom od Barona. Baron je igrac tipa Carroll za siromasne. Loyd je bio dosta povredjen prosle sezone, a opet ima skoro identican broj izvedenih slobodnih bacanja, a nama je Baron bio dosta dugo druga opcija u napadu, dok je Loyd igrao u ekipi koja je napadala raznovrsnije.

 

12 hours ago, Desetka said:

Ima li informacija koliku ce Lojd i Nnoko imati platu u Zvezdi ?

 

Svaki igrac koji ima EL iskustva kosta.

 

Mi u svakom slucaju imamo veci budzet za plate od nekoliko EL klubova i to je jasno. Uzmite Zalgiris kao primer - samo LeDay je dosao iz EL kluba prosle sezone. Ni Alba ni Asvel nisu dovodili poznate EL igrace.

 

Sad sa boljim trenerom i bez balasta FMP (Filip must play) ocekujem borbu za TOP 8 u EL.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu ta prica oko nnokove i loydove cene. Ok, jesu igraci koji dolaze iz EL timova, ali ne bih rekao da se radi bas o etabliranim imenina, niti o igracima sa pedigreom. Obojci je ovo bila prva sezona. Imali su sjajnih momenata ali nisu bas porobili u kontinuitetu da bi pricali o njima kao skupim igracima. Rekao bih da bi obojca jos trebalo da dokazu da su EL kvalitet. Primera radi siguran sam da su gist i brown daleko skuplji igraci, a siguran sam da postoji i dosta EC igraca koji su skuplji

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nate said:

Ne znam cemu ta prica oko nnokove i loydove cene. Ok, jesu igraci koji dolaze iz EL timova, ali ne bih rekao da se radi bas o etabliranim imenina, niti o igracima sa pedigreom. Obojci je ovo bila prva sezona. Imali su sjajnih momenata ali nisu bas porobili u kontinuitetu da bi pricali o njima kao skupim igracima. Rekao bih da bi obojca jos trebalo da dokazu da su EL kvalitet. Primera radi siguran sam da su gist i brown daleko skuplji igraci, a siguran sam da postoji i dosta EC igraca koji su skuplji

 

Pa npr. Tomas i Mozli su imali bolju statistiku kada su dolazili kod komsija pa se ne secam da je iko raspravljao koliko primaju i koliko ce primati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Odgledao sam zadnjih dana nešto YT klipova, ima šta da se vidi ... ja bi to potpiso.

I ja bih. Odlicne brojke ima u Evrokupu. Jedini problem je sto bi sa njim verovatno imali cak 7 stranaca. Manje od 6 sigurno ne.

3 minutes ago, Nate said:

Pismen igrac. Verovatno ce i za njega da kazu da je skup

Ja ne znam sto se cimate oko toga sta ce reci, koliko zaista kostaju i sl. Bolje da sipaju u sport, nego sto ce sipati po privatnim dzepovima.

Koliko god da kostaju sa druge strane brda ce pisati kako smo ih platili mnogo vise.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Leonard said:

I ja bih. Odlicne brojke ima u Evrokupu. Jedini problem je sto bi sa njim verovatno imali cak 7 stranaca. Manje od 6 sigurno ne.

Gde je šest, tu je i sedam :classic_smile: ne vidim nikakav problem. Kup i KLS nek uzme ko hoće, ne mora sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leonard said:

I ja bih. Odlicne brojke ima u Evrokupu. Jedini problem je sto bi sa njim verovatno imali cak 7 stranaca. Manje od 6 sigurno ne.

 

Ako dodje Nedovic, moze da prodje tim i sa 5 stranaca, na primer cisto hipoteticki ovako:

 

Pangos, CMM, Uskokovic

Lojd, Nedovic, Radanov

Davidovac, Dobric, Lazic

O'Brajan, Kuridza, Simanic

Nnoko, Kuzmic, Djordjevic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...