Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Dovoljno dobar za Žalgiris, Makabi i PAO, nedovoljno dobar za Zvezdu. :lol_2: Biće zabavno kada stignu te projektovane zveri, ne bio im u koži... Te ovaj nije za startera, ovaj je Evrokup nivo, sa ovim ne bi ušli ni u plej of ABA lige... Kao da smo Real, ili CSKA, a ne klub sa najmanjim budzetom u EL.   

 

 

 

  • Like 23
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo i jeste stvar  u tome što Makabi i PAO mogu znatno bolje da plate, a tim se pravi prema zamislima trenera i finansijskim mogućnostima. 

 

Prema najavama mi ćemo imati manji budžet a Obradović je indirektno najavio da bi na pleju mogli da imamo dva stranca, tako da se i o tome mora voditi računa.

 

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno dobar za Žalgiris, Makabi i PAO, nedovoljno dobar za Zvezdu. [emoji38]_2: Biće zabavno kada stignu te projektovane zveri, ne bio im u koži... Te ovaj nije za startera, ovaj je Evrokup nivo, sa ovim ne bi ušli ni u plej of ABA lige... Kao da smo Real, ili CSKA, a ne klub sa najmanjim budzetom u EL.   
 
 
 
Čim je skup i tražen na sve strane, mora da ne valja.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Brigate BL said:

Upravo i jeste stvar  u tome što Makabi i PAO mogu znatno bolje da plate, a tim se pravi prema zamislima trenera i finansijskim mogućnostima. 

 

Prema najavama mi ćemo imati manji budžet a Obradović je indirektno najavio da bi na pleju mogli da imamo dva stranca, tako da se i o tome mora voditi računa.

 

Cijim najavama, nisam ispratio?

 

Mislim da je kod tima najbitnija hemija. Mi svakako imamo los domaci kadar, a treba naci zicu.

 

Od ere Covica nismo imali losije domace igrace, da jako malo pruzaju. Bez toga u Evropi sa nasim budzetom nemamo sta traziti.

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

Dovoljno dobar za Žalgiris, Makabi i PAO, nedovoljno dobar za Zvezdu. :lol_2: Biće zabavno kada stignu te projektovane zveri, ne bio im u koži... Te ovaj nije za startera, ovaj je Evrokup nivo, sa ovim ne bi ušli ni u plej of ABA lige... Kao da smo Real, ili CSKA, a ne klub sa najmanjim budzetom u EL.   

 

 

 

Čisto sumnjam da imamo manji budžet od Albe i Asvela. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne brini, agente sto lajkujes Zvezdin budzet, Partizan ima isto novaca, ako ne i vise. Zapravo je budzet Partizana po zvanicnim podacima bio 100k dolara veci nego Zvezdin prosle sezone. 9.3 naspram 9.2.

 

Elem, po ovome sto je Covic pricao, verovatno cemo se kretati oko 6 miliona ove godine. I to samo ako opet ne izbije sranje pa Filip obezbedi i trecu evroligu.

 

@Chaos Is Me Alba i Asvel imaju veci budzet od naseg, ali se tamo placaju visoki porezi pa ispadne da ne mogu NETO da plate igrace koliko mozemo mi. Pricao je onaj Zvezdan Mitrovic o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

Ne brini, agente sto lajkujes Zvezdin budzet, Partizan ima isto novaca, ako ne i vise. Zapravo je budzet Partizana po zvanicnim podacima bio 100k dolara veci nego Zvezdin prosle sezone. 9.3 naspram 9.2.

 

Elem, po ovome sto je Covic pricao, verovatno cemo se kretati oko 6 miliona ove godine. I to samo ako opet ne izbije sranje pa Filip obezbedi i trecu evroligu.

 

@Chaos Is Me Alba i Asvel imaju veci budzet od naseg, ali se tamo placaju visoki porezi pa ispadne da ne mogu NETO da plate igrace koliko mozemo mi. Pricao je onaj Zvezdan Mitrovic o tome.

Alba i Asvel imaju veci budzet, ali za plate igrace daleko manje. Oni su dali zvanicne podatke, tj njihove lige su tacno napisale koliki su im budzeti i koliko ide za plate igrace. Sto se tice Zvezde ,nemas zvanicni podatak sem sto je rekao covic i njegovi sateliti koji se vrzmaju po raznim forumima i drustvenim mrezama. 

EL je jos daleko od ozbiljnog takmicenja. Moraju se znati plate igraca i budzeti klubova tacno da stoji na sajtu. 

 

Isto i jednako je glupo da CSKA sa smesnim prihodima ima no limit budzete. Ovde je bukvalno merilo kvaliteta pare i zato generalno je malo sportova interesantno u Evropi. Mislim da kao sto ima min budzet za plate, tako mora biti i maksimalan budzet za plate. Isto mislim da svaki tim mora imati bar cetiri domaca igraca u 12 i to bukvalno domaca a ne da kazem kupljena.

 

Sporo mi idu ta neka pravila,mislim trenutno bukvalno i nema nekih posebnih pravila sem da moras da imas para.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki John Terry said:

@Chaos Is Me Alba i Asvel imaju veci budzet od naseg, ali se tamo placaju visoki porezi pa ispadne da ne mogu NETO da plate igrace koliko mozemo mi. Pricao je onaj Zvezdan Mitrovic o tome.

 

A koga briga da li ti klubovi imaju veci trosak oko hale ili nesto slicno?

 

Stalno se pojavljuje ta teza - najmanji budzet u EL, znaci 18. mesto je realnost, a sve preko toga je cak i uspeh. Pa hajde da vidimo realne cene igraca Crvene zvezde, Albe, Asvela, Zalgirisa i drugih klubova. Dalje, na onoj tabeli budzeta pise da Panatinaikos ima jedan od najmanjih budzeta u EL i da imaju cak 7 do 10 miliona manji budzet od Zenita i Bajerna. Da li bi iko ovde odabrao igrace Panatinaikosa ili Zenita i zasto je Panatinaikos favorit kada igra protiv Bajerna?

 

Zalgiris je proslu sezonu zavrsio sa 5 igraca na spoljnim pozicijama uz Landalea, LeDay - a, Jankunasa i Hayesa. Ostatak tima su cinili Geben, Jokubaitis i drugi nepoznati litvanski igraci. Koliko nepoznatih srpskih igraca ima ne samo u Zvezdi, nego i u Partizanu? 0.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sastava, voleo bih da vidim nesto kao Zalgiris one sezone kad su imali 3 pleja (Lekavicius, Westerman i Pangos) uz jednog sutera (Milaknis).

 

Kod nas bi to moglo da izgleda ovako:

 

Miller - McIntyre, Pangos

1/2 stranac, Prepelic

Dobric, Davidovac, Lazic, Radanov

Cetvorka sa sutem, Jagodic Kuridza, Reath

Hamilton/Jekiry, Kuzmic, Ristic

 

U sezoni 2016/17 imali smo 4 igraca koji su mogli da napadnu kos iz driblinga i/ili da razigraju druge. Sezona 2017/18 i ogroman problem - samo dva igraca koji su to mogli, uz jednog koji nije dorastao i gomilu krila koje su glumila bekove. Sezona 2018/19, slicno. Ragland, Baron koji je najpre suter i Covic koji nije kosarkas za taj nivo.

 

Prosla sezona - Brown, Covic, Jenkins, Baron - kad ne igra Brown nama napad ne postoji. I posle se cudimo kako Mosley zakucava u Partizanu, a Gist ne moze nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Četvorka sa šutem je Boriša, i to odličnim, i to na najvišem nivou, Kuzmić je, reklo bi se, bivši košarkaš nakon svega šta mu se izdešavalo, a i sa Ristićem predstavlja previše drvne građe pod košem, dovoljan je jedan igrač takvih gabarita i pokretljivosti.

Što se tiče trojke ako ne mogu i Kalinić i Dangubić onda barem jedan od njih dvojice a treća trojka je DD.

Na 2 Baron i još jedan iskusni iso pripaljivač sa linije za 3 i ulazom (copycat Puntera) uz Radanova kao treću opciju.

Na pleju se podrazumevaju dva EL/ granična NBA igrača, videli smo da možemo da nađemo kvalitetno rešenje preko Atlantika koje je drugima ispod radara.

 

 

Zato čitajte forum, on je jedini relevantan. 
Ko je rekao da je forum jedini relevantan?
Svakako ću sa oprezom da uzimam izjavu čoveka koji između redova želi da unizi klub protiv koga navija.
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Brigate BL said:

Nije za prvog, a preskup za bekap pleja.

Zasto mora da se pravi razlika izmedju prvog i bekap pleja? Zasto ne dovedemo dva dobra igraca na toj poziciji pa neka se izbore. Mogu i da podele minutazu. Nije neophodno da imamo nekoga ko ce igrati 30 minuta, a da ga ovaj drugi odmara. Zalgiris godinama igra sa podeljenim minutima na pleju, cas je ovaj prvi plej, cas je onaj, uvek imas nekoliko opcija koje mogu da iskoce i pokrenu ekipu. Eto sada i mi imamo trenera posle par godina pauze koji bi mogao da uklopi tako nesto, pa bi mogli da probamo nesto novo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...