Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

11 minutes ago, Laki John Terry said:

Bice glavno pitanje za kakve igrace cemo imati novca. S obzirom da nismo mogli ni da se borimo za Pantera i Djenku (za Djenku mozda nismo ni hteli) i da necemo moci ni za tandem Braun-Beron, mislim da nas zaista ocekuje igracki skromniji tim. Mada, iskreno, ni Beron nije bio ni blizu toliko trazen pre dolaska kod nas, a ni Braun. Tako da se treba uzdati u dobar skauting i verovatno cekati neki Avgust ili Septembar za pojacanja. 

 

Verovatno ce nam takva biti sudbina.

Pa nisi imao vrednost da ti Djenka igra beka posle uzasne sezone i to za ogromne pare kod novog trenera koji ga ne vidi u svom konceptu. Zadrzati Pantera je bilo jos ludje posto covek dobio ponudu koja se ne odbija. Na mestu dvojke mozes dovesti top igrace za tu cifru oko 350-400k. Nema sanse da ce se cekati Sept ili Avgust, pripreme pocinju znatno ranije i novi trener bi ispao lud da ceka toliko dugo a da nema tim.

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da sam bas iznenadjen da je Djenka zab'o Olimpijakos nakon ovakve blago receno skromne sezone. Moguce da je to i znak da ce Oli ovu sezonu uci sa smanjenim budzetom. Oni ce na papiru bas skroman tim da imaju, ali su u praksi pokazali da tada beleze najbolje rezultate. Znam da ce mnogi reci da je vec saradjivao sa Barcokasom u Himkiju, ali nije ni tamo on prikazivao Bog zna kakvu igru. Sve u svemu neka se brat lepo naplati i neka mu je sa srecom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih bio zadovoljan ovakvim sastavom:

 

Pangos / Miller McIntyre

Prepelič / Dobrić / Lazić

Dangubić / Davidovac / Radanov

Simanić / Reath / Kuridža

Hamilton / Kuzmić / Đorđević

 

Ako dovedemo bolje strance od nabrojanih ali da su tog profila - tim bolje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Uti said:

Samo kada bi mogao umesto Klemena da bude Nemanja bilo bi odlicno 😁

Sale je rekao da ne želi krte igrace, a Nemanja je bas sklon povredama.

On želi igrace koji su spremni da kidaju od 1 do 90te utakmice u sezoni. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Ja nesto ne mogu da podnesem Prepeliča a da nemam ni pojma sto. Jednostavno mi je antipatičan.

@Chaos Is Me

Nekako mi je tanak sastav. Tanka je i pozicija 2 i pozicija 4.

Lazic svakako ne moze na 2 ali kapiram da si ga tamo stavio jer je guzva na 3 (tu si planirao Dangubica 🙂 )  a za Lazica je receno da ce svakako biti u sastavu.

Kečevi mi se dopadaju(može i kombinacija Vanilica + Miler). Petica je odlicna ako bi Kuzmić uspeo da se bar malo vrati.

Ja bi nekako jurio neko pojacanje na 4 a Kuridzu prebacio da bude neki 5/4 posto ima domet za 3. Mislim da od Simanica nema nista ali bi voleo da se varam. Ne znam koliko bi Đorđević mogao pružiti protiv EL ala. Njegova defanziva mi je upitna, niti ima domet za 3 a i nekako mi se Kuridža tu vise uklapa (bar još sledeću sezonu)

Edited by ivan9 aka Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se Ivane, ali jbga mi smo Zvezda a ne Real. Smatram da moj sastav ima dobar balans, samo 5 stranaca, a kao što rekoh što su kvalitetniji - tim bolje. Četvorka jeste jako tanka, ali recimo da je to pozicija na kojoj može da se štedi, a možda od Reatha dobijemo Fayea 2.0. Ima šut i fizikalije korektne. Smoriša možda proigra a ima prostora (znam, znam). MJK jeste igrač koji može na 4 i na 5 u smallball varijanti. Smatram da je Đorđević vrlo spretan napadač na niskom postu, a nije takva nekretnina kao Rile. Vredi probati sa njim naravno pre svega kroz ABA ligu, a onda i kroz koji minut u EL. Prepelič je najbolji strelac Endesa lige, prilično se dokazao u poslednjih par godina, a pravi je snajper. Može tu i npr Laprovittola da dođe u obzir ako nije preskup. Bojim se da je neki Amer koji ima te karakteristike, a fizički je moćniji suviše skup. Daleko je ovo od idealnog sastava ali mislim da bi mogao da bude kompaktan pod Saletovim drilom i da raste kako sezona odmiče. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste li vi sigurni da nam je Pangos dostupan? Sta sam propustio u vezi sa njim? Pre povrede je bio u top10 plejeva u Evropi,  koje mesto u tih 10 je i stvar ukusa, ali je cinjenica da je jedan od boljih na svojoj poziciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ma ja sam lupio za njega, jer vidim da u Barsi slabo igra ili ne igra, iako je Ertel povređen. Imaju Bolmara kojeg forsiraju iz ne znam kog razloga, a kupili su Calathesa koji će im sigurno biti startni plej sledeće sezone. 

 

U principu se slazem sa tim tvojim sastavom, mozda ipak Beron pre Prepelica, ali koncepcijski korektno. U toku sezone prepravka gde bude trebalo i to je to.

Link to comment
Share on other sites

ne moze lazic na dva, al ne moze ni dobric. igraci koji cim tapnu loptu o parket, to je uvod u katastrofu. sale ce sigurno dovesti 4 igraca na bekovskim pozicijama, i svi ce biti jaki na lopti. a ovo domace ce se nagurati na trojci, tu mislim na davidovca, lazica i dobrica. s tim sto me ne bi iznenadilo da dobrica zavaljaju negde, a umesto njega ubace radanova.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Ovakvo nesto ne znam koliko bi bilo skuplje(sigurno je skuplje) a opet mislim da zboj jednog boljeg igraca ne bi budzet mnogo trpeo 🙂

A.Hamilton, C.Miler

Beron, Dobric

Davidovac, Lazic, Radanov

G.Whittington, Reath

J.Hamilton, Kuzmic, Kuridza

Kad smo imali 2 Brauna prosle godine sto ne bi imali 2 Hamiltona ove 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da sam ja na Beronovom mestu, ne bih se vraćao u Zvezdu. 

 

Koliko je prethodna sezona bila dobra, bez trzavica, toliko se svakom normalnom zgadila ova prekinuta. 

 

Treneri kao na traci, ceremonija branjenja Felipea, teranje Moa, konstantno neke afere, kurci palci. Deluje mi da je Bili "previše" gospodin da bi ostao sad, jer će sigurno imati lepih ponuda.

 

Jesu igrači profesionalci, ali su i u prvom redu kada je pogled na rad Uprave u pitanju, tako da je verovatno i njima bljutav ukus ostao, a pošto je Beron upoznao i naš mentalitet, ako nije lud, potražiće ugovor daleko odavde. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Haggard said:

+ bili je dosta otvoreno pricao koliko je bio zgadjen onime sto se desavalo u podgorici u finalu. mislim da ce otici cak i kada bismo finansijski izjednacili druge ponude koje ima.

 

E jebiga, bio zgadjen onim u PG ali nije onime u BG? Isto lizanje dupeta navijacima kao i onaj degenerik Noris Kol. Kao BG publika mu neprofesionalna, a on izasao da provocira... krelac.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki John Terry said:

 

E jebiga, bio zgadjen onim u PG ali nije onime u BG? Isto lizanje dupeta navijacima kao i onaj degenerik Noris Kol. Kao BG publika mu neprofesionalna, a on izasao da provocira... krelac.

 

pa i jedno i drugo je bilo grozno. s tim sto je bili, logicno, pricao samo o podgorici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je pomalo misterija sta trazimo. S jedne strane ide prica traze se igraci ispod radara, karaicic je dobar u tome, a s druge obradovic u svakom intervjuu istice da voli iskusne igrace koji znaju sta je evroliga i slicno. Ja bih voleo da smo negde izmedju. Mislim da bez nekog rizika, mi ne mozemo parirati bogatijim klubovima. Zad sad iz kluba nista ne curi sto je dobro i sto znaci da nam menadzeri ne uvaljuju skart. Mislim da ce imena iznenaditi mnogo. Nadam se prijatno. S obzirom da smo ostali potpuno bez bekovske linije i to me malo plasi. Stvarno ce biti interesantno videti kako cemo je popuniti.  Marcus foster bi resio mnoge probleme, ne vidi pao u njemu dzabe jednu od vodecih napadackih opcija. S druge strane nama treba jedan iso igrac koji moze da izmisli poene kad ne ide i taj igrac sigurno mora biti skuplji. Solidan suter, mozda ne bas kao beron se uvek moze naci. Meni prvo pada na pamet a da nije preveliki rizik doron lamb. A sigurno ima jos imena koji se mogu izbunariti. Meni je recimo jako dobar utisak ostavio i na faksu i u mornaru bronson koenig, ali se decko nakon toga potpuno izgubio. Nije neki defanzivac, ali celu karijeru pogadja teske i vazne suteve.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da sam ja na Beronovom mestu, ne bih se vraćao u Zvezdu. 

 

Koliko je prethodna sezona bila dobra, bez trzavica, toliko se svakom normalnom zgadila ova prekinuta. 

 

Treneri kao na traci, ceremonija branjenja Felipea, teranje Moa, konstantno neke afere, kurci palci. Deluje mi da je Bili "previše" gospodin da bi ostao sad, jer će sigurno imati lepih ponuda.

 

Jesu igrači profesionalci, ali su i u prvom redu kada je pogled na rad Uprave u pitanju, tako da je verovatno i njima bljutav ukus ostao, a pošto je Beron upoznao i naš mentalitet, ako nije lud, potražiće ugovor daleko odavde. 

Djenka je zbog toga i otisao.Cenim da ce i Beron isto da uradi

Link to comment
Share on other sites

Prepelic nije suterski specijalac, vise je neki volume scorer, barem po ovome sto igra ove sezone u Huventudu. Njegovi % suta za tri su dosta klimavi kroz karijeru. Nijesam siguran da je on igrac koji moze u EL da nosi napad. Treba njemu dosta lopti i velika ovlascenja. Nedovic je ipak igrac koji se vise dokazao na najvisem nivou. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...