Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

5 hours ago, Cvarkov said:

Moji utisci do sada, uzevši u obzir o čemu je sve pričao Saša su ovakvi:

-Prioritet je ostanak Berona i u potpunosti se slažem

-Dva strana pleja približnog kvaliteta

-Pokretna petica

-Ostatak tima naši igrači i iz fmpa ko se bude pokazao i možda neki naš povratnik(samo Kalina i Nedović dolaze u obzir) 🙂

 

Moraćemo da skockamo što konkurentniji tim s ograničenim budžetom jer će aba liga biti nikad jača. Budućnost i kkp sa stabilnim budžetima zadržali skoro ceo tim i sigurno će dodati još par dobrih igrača, Mornar isto dosta uložio, a i Col će kao i svake godine, tu je Igokea...tako da što pametnije da biramo, verovatno na kraju šta nam ostane od igrača, čitaj u avgustu.

 

3 hours ago, Firga said:

Bogme, ABA liga ce izvesno biti jaca nego ikada, naredne sezone.

Pored Partizana  i Buducnosti koji ce imati ubedljivo najvece budzete, kao drzavni projekti, kao i prethodnih sezona,  zatim nas koji cemo verovatno sklopiti korektan tim, ali i igrati po tri tekme nedeljno,  dodatno pojacanog Mornara, COL u koju ce se opet sipati dosta ke$a i probati opet nesto i sad Igokee koja se sve vise pojacava. To je 6 potencijalnih pretendenata na ABA trofej (sa vecim ili manjim sansama).
 

 

3 hours ago, Firga said:

Ma sprdam se malo sa komsijama, post sa komsiske teme, skoro pa isti 😄

 

 

Htedoh da napisem bas "ajde jbt vi isto kao komsije" kad ono sprdnja - da se ne ponavljam, samo jedno - bice zestoko Mornaru da iznese sledecu sezonu. 

42 minutes ago, Gudura said:

Par kafanskih abrova, iz iste kafane odakle je pao info za Saleta 15 dana pre potpisa

 

...

 

Stimac ce isto tesko da ostane, bas steta, tesko cemo naci tako dobrog back up centra.🤕Ja tu priupitah da li se uopste pricalo sa njim o novom ugovoru, a on kaze, pa valjda jeste, cim kazu da ce tesko ostati.

I ja ostadoh u nedoumici, da li da se napijem ko covek, jer dobri Stime ne ostaje...

 

Sine, jel vidis da te navlace na to da sto vise popijes i ostavis pare njima? 🙂

Sledece sto ce ti servirati jeste da se FC3 zategnuo vise od Jokica, i da dolazi da trenira dok ne nadje klub... mozda ti sada i neku drogu ponude 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Teško da će mladi tata Beron nakon dve godine srbovanja odoleti čarima Valensije koja sigurno nudi najmanje 100k više i cirka sezonu duži ugovor od ponude kluba u čijem dresu su ga u plej ofu pljuvali i gadjali gradjevinskim boltom. Billy je ozbiljan profi i vrhunski šuter ali ugovor od 500k bi za njega bio prevelik pritisak a naša očekivanja standardno ciganjski realna. When you love somebody set them free.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi

Volio bi da cujem, sta muslite o rosteru, koji bi po meni bio dobar. Mozda je malo nerealan 😀

 

Laprovitola, Volters

Nedovic, Beron, Radanov

Dobric, Dangubic, Lazic

Kalinic, Kuridza, Rit

Hamilton, Ristic, Djordjevic

 

Eto ga  😃. Tim sa 5 stranih igraca, sto nije puno na 14 u rosteru.

Na pleju bi izabrao ova dva igraca, jer mislim da se uklapaju u Sasin tip pleja, obojica su prilicno visoki za tu poziciju po 193cm. Laprovitola je imao losiju sezonu iza sebe u Realu, zbog konkurencije, ali je sigurno vrhunski igrac, sto je pokazivao u Huventudu i Argentini. 

Volters isto ekstra igrac, tacno igra, lopta je sigurna u njegovim rukama. Dobio je jos iskustva igrajuci za Zalgiris i Makabi, zna sistem,tako da mislim da bi bio pun pogodak.

Na beku Nedovic, nadati se da ga zaobidju povrede, bio bi top igrac

Drugi bek Beron, proverena haubica, i na kraju Radanov kome se treba dati sansa jer je bas napredovao.

Na krilu, prva opcija Ognjen Dobric, igrac nepravedno zapostavljen od dosadasnjih trenera, mislim da im veliki potencijal.

Drugi igrac Dangubic, igrac od zadatka, proveren, dobra odbrana solidan napad

Treca opcija Lazic(nuzno zlo)

Na cetvorci probati dovesti Kalinu, ostaviti Kuridzu, i Rita prebaciti iz Fmp-a, pa da ga unovcimo dogodine ako se razigra

Na centru Hamilton iz Dacke, perfektan igrac, pokretan, igra pik, atleta, ma sve ima

Rezerve na centru, Ristic bio je odlican u Astani, i Djordjevic koji se fino razvio u Fmp

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Gudura said:

Nesto se pregovara sa Punterom, ali su sanse dosta male. Navodno trazi manje nego Baron, ali mi ni to manje nismo voljni da mu ponudimo, ali bi za Barona pristali na keca na tu cifru. Gde je tu logika, 'bem li ga.

 

Logika je u tome što je Baron bolji igrač.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Logika je u tome što je Baron bolji igrač.

Ja sam vise puta istakao koliko mi je Bili prirastao za srce, koliko uzivam u njegovom sutu i mogucnosti da van balansa pogodi iz skoro svake pozicije, ali ovaj stav ne mogu bas da podrzim.

Zaista bih voleo da mi obrazlozis ovaj stav, ali onako po kosarkaskim elementima, mozda ja zaista ne vidim neke stvari

Link to comment
Share on other sites

Vrlo jednostavno. Baron je legit igrač u koji god sistem da ga staviš, može da igra bez lopte, a sekundarno i sa loptom. Možeš da praviš akcije za njega i da vrtiš napadačke šeme za njega. Ima osećaj za prostor i saigrače. U pitanju je sistemski igrač ali sa dovoljno 1 na 1 mogućnosti, za evropske uslove naravno. Punter je igrač haosa, a ne sistema. On je 1 na 5 basketaš u čijoj igri nema mnogo logike. Kada ti je jedan takav igrač bitan šraf, jasno je da si u problemu i da nemaš sistem. Njegove brojke i procenti užasno variraju, on uvek igra jedino što zna - ispaljuj sve što ti dođe pod ruku i to uglavnom iz driblinga. Punter jeste žilaviji defanzivac, prosto je gipkiji i ima nešto bolje fizikalije, ali razumevanje košarke kod njih dvojice je nebo i zemlja u korist Barona.

  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vrlo jednostavno. Baron je legit igrač u koji god sistem da ga staviš, može da igra bez lopte, a sekundarno i sa loptom. Možeš da praviš akcije za njega i da vrtiš napadačke šeme za njega. Ima osećaj za prostor i saigrače. U pitanju je sistemski igrač ali sa dovoljno 1 na 1 mogućnosti, za evropske uslove naravno. Punter je igrač haosa, a ne sistema. On je 1 na 5 basketaš u čijoj igri nema mnogo logike. Kada ti je jedan takav igrač bitan šraf, jasno je da si u problemu i da nemaš sistem. Njegove brojke i procenti užasno variraju, on uvek igra jedino što zna - ispaljuj sve što ti dođe pod ruku i to uglavnom iz driblinga. Punter jeste žilaviji defanzivac, prosto je gipkiji i ima nešto bolje fizikalije, ali razumevanje košarke kod njih dvojice je nebo i zemlja u korist Barona.

 

Dodao bi i da je Beron za klasu pouzdaniji, precizniji suter od Pantera. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da malo idete u krajnost. Pa nije taj Punter jedini ISO igrac u EL. Ja ne vidim kako Bubua igra nesto drugaciju kosarku od Puntera. Pa je opet bio jedan od kljucnih igraca Baskonije, a u Efesu ima nesto primjereniju ulogu, ali to je vec bas top ekipa. Punter je za nas idealan kao vodja druge petorke. Previse se omalovaza njegov kvalitet kreiranja poena 1 na 1. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vrlo jednostavno. Baron je legit igrač u koji god sistem da ga staviš, može da igra bez lopte, a sekundarno i sa loptom. Možeš da praviš akcije za njega i da vrtiš napadačke šeme za njega. Ima osećaj za prostor i saigrače. U pitanju je sistemski igrač ali sa dovoljno 1 na 1 mogućnosti, za evropske uslove naravno. Punter je igrač haosa, a ne sistema. On je 1 na 5 basketaš u čijoj igri nema mnogo logike. Kada ti je jedan takav igrač bitan šraf, jasno je da si u problemu i da nemaš sistem. Njegove brojke i procenti užasno variraju, on uvek igra jedino što zna - ispaljuj sve što ti dođe pod ruku i to uglavnom iz driblinga. Punter jeste žilaviji defanzivac, prosto je gipkiji i ima nešto bolje fizikalije, ali razumevanje košarke kod njih dvojice je nebo i zemlja u korist Barona.

 

aek koji je osvojio ligu sampiona sa panterom kao glavnim igracem, ili virtus gde je on takodje igrao i bio odlican, nisu bas takva divljina, pa ajmo da kazemo da nije to ni proslogodisnja zvezda (barem nakon filipovog odlaska), ipak smo pobedjivali neke evroligase, a u nekim utakmicama panter je znao bas da plodi, na poslednjoj utakmici sa makabijem, ovi nisu znali sta ih je snaslo. nemojmo bas da pisemo kao da je panter dominirao u kini. dobar je to igrac, kvaliteti koje on ima ne rastu bas na drvetu, to je jako ozbiljan napadacki kvalitet pracen solidnom odbranom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vrlo jednostavno. Baron je legit igrač u koji god sistem da ga staviš, može da igra bez lopte, a sekundarno i sa loptom. Možeš da praviš akcije za njega i da vrtiš napadačke šeme za njega. Ima osećaj za prostor i saigrače. U pitanju je sistemski igrač ali sa dovoljno 1 na 1 mogućnosti, za evropske uslove naravno. Punter je igrač haosa, a ne sistema. On je 1 na 5 basketaš u čijoj igri nema mnogo logike. Kada ti je jedan takav igrač bitan šraf, jasno je da si u problemu i da nemaš sistem. Njegove brojke i procenti užasno variraju, on uvek igra jedino što zna - ispaljuj sve što ti dođe pod ruku i to uglavnom iz driblinga. Punter jeste žilaviji defanzivac, prosto je gipkiji i ima nešto bolje fizikalije, ali razumevanje košarke kod njih dvojice je nebo i zemlja u korist Barona.

 

2 minutes ago, Haggard said:

 

aek koji je osvojio ligu sampiona sa panterom kao glavnim igracem, ili virtus gde je on takodje igrao i bio odlican, nisu bas takva divljina, pa ajmo da kazemo da nije to ni proslogodisnja zvezda (barem nakon filipovog odlaska), ipak smo pobedjivali neke evroligase, a u nekim utakmicama panter je znao bas da plodi, na poslednjoj utakmici sa makabijem, ovi nisu znali sta ih je snaslo. nemojmo bas da pisemo kao da je panter dominirao u kini. dobar je to igrac, kvaliteti koje on ima ne rastu bas na drvetu, to je jako ozbiljan napadacki kvalitet pracen solidnom odbranom.

Osvojio je i sa Djordjevicem titulu. Prakticki je unistio Tenerife u finalu. Nama za nesto vise i treba igrac van sablona koji je bio i Quincy Miller. Slazem se da je Panter divljak, ali zna i te kako kosarke i moze mnogo vise da uradi u karijeri od Berona. Fora je da se tim podredi njemu kao jednoj od prvih opcija u napadu i dosta ISO. Za njega u principu odbrana ne postoji kad ga krene,dok je dostalakse skautirati Berona. Beron je top suter, ali jednodimenzionalan a Pantera j bas nezgodno cuvati, a pritom ima vise nego solidnu odbranu.

 

Meni je bas Beron za neki second unit u nekom kvalitetnijem timu, da udje i reseta, ako ga ne krene na klupu i to je to. Mislim da je upside Pantera za jedan level veci.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokodakalo said:

Punter je fantastican igrac, za nas platezni nivo. Igra fantasticnu odbranu, za nekog ko je okarakterisan kao one man show.

I da. Jedva cekam da kompletiramo ekipu pa da svi kolektivno predjemo na Slavisin topik.

Pu sotono, da odemo sa ovakvog topika, pa ovo su najsrecnija vremena, utopija, stotine zelja, rostera grafikona, nalazenja mana, realnih zelja, ovakvo bi mesto da rusis, idi daj pare u crkvu, prosjaku i iskreno se pokaj za oprost!

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, K.Dot said:

Potpisao Sasa Obradovic. Dobili smo novog trenera. Sta je Sakotom, zna li ko?

 

U mirovini je. Mislim, miruje covek.

 

44 minutes ago, 12Laki said:

Cim se kum javlja, mora nesto da je ozbiljno. 😄

 

@kum žoržo je covek sa najboljim PER na forumu kada je u pitanju odnos napisanih postova i broj reakcija na iste 🙂

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...