Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Dosta je bilo Gudura

Recommended Posts

18 minutes ago, Gudura said:

Mislim da je i za Dobrica i za Simanica vreme da probaju negde drugde, jer je zaista mucno vise cekati Simanica da postane igrac, a Dobri stagnira vec godinama.

 

Oni su nazalost rezultat precestih promena trenera i napucavanja igraca na njihovim pozicijama...

 

Od odlaska Radonjica oni nisu imali bas ocekivanu ulogu. Da je ostao Radonjic siguran sam da bi bili daleko bolji. 

 

Svaki sledeci trener je ili isao na siguricu sa iskusnijim igracima ili su se dovodili ko zna koji likovi, koji su mozda i doneli neki rezultat ali nista posebno nismo dobili sa njima (Perper, Faje, MJK, Gist, D.Brown, Jankovic, f'king Keselj...)

 

Od odlaska Radonjica, pozicije 3. i 4. gde igraju Dobric i Simanic su ostale skoro slobodne za njih jer odlaze Simonovic, Mitrovic, Guduric, a ostaje Dangubic (jos jednu sezonu), Davidovac (kome isto trebaju minuti kao i Dobricu i Simanicu). Ali dolaze nam Keselj, Stefan Jankovic, pa cak i Jovanovic je nekada uzimao minute na P4. A onda sledece Perper, Faje, pa onda sledece godine D.Brown, Gist, MJK... OK, neki od ovih igraca su i odigrali dobro, ali nije nam bas ovoliko njih trebalo. Isto ili bolje bi odigrali Dobric i Simanic (+Davidovac, Radanov). 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Laki John Terry said:

Druga godina je onakva kako je ugovorom definises. Ne mora biti opciona. Verovatno @Šarac hoce da kaze da Beron trazi garantovan visegodisnji ugovor.

 

A zasto mi ne mozemo da mu ponudimo. Dva su razloga. Prvi je sto mi nikada ne mozemo znati nas budzet unapred. Drugi je sto je tih 500k koliko moze da dobije novac za prvu godinu. Druga i treca je verovatno 600k i 700k. Odprilike... A mi, kao sto znamo, nikome nismo dali vise od 450k (Gist).

 

Pa ni kod Gista nije bila opciona pa ne na kraju bila takva. Ja sam i naglasio da je u sustini uvek opciona, jedino ako igraca zadesi neka povreda ili ga bas niko nece. Nije pravilo da svaka sledeca godina vuce vecu platu, narocito za starije igrace. Dakle 400+400 je realno i izvodljivo za Berona.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Obi-Wan said:

 

 

Beron je vrhunski, ali zaista vrhunski šuter ne pamtim boljeg (možda Zločesti i Neša Ilić), ali je suštinski jednodimenzionalan igrač. Prilično lako se skautira i brani. Sa loptom u rukama je dosta predvidiv. Naravno one ludačke trojke sa 9m ne mogu da se brane, ali toga ne može biti ne znam koliko. Vrlo diskutabilan BBIQ, česte nerezonske greške u odbrani. Pošto je odličan momak i karakter, solidno telo za šutera on će taman doći na poziciju JC Kerola u nekom bogatom klubu. Što mu i želim, da se lepo naplati.

 

Mi za 500k moramo da dobijemo više od toga što Beron ima da nam ponudi. On je svakako zaslužio da negde zabode toliko ili ako može i više.

 

Nama su potrebni ozbiljni 2way igrači ili jeftiniji jednodimenzionalni.

Upravo tako,potpisujem od reci do reci.Zeleo bi da ostane ako moze da radi ono sto zna.Da bi to radio treba dobrq infrastruktura koju za sad nemamo.

Link to comment
Share on other sites

@Gudura

Zašto je Bili los u odbrani? Jeste fizički ograničen da odigra na visokom nivou, ali je borben I trudi se. Dosta puta ga ima i na def skoku i to baš kad treba uhvati loptu iako je najniži na terenu, a sve zbog srcanosti i želje. 

To sto trener nekad omane i ostavi ga kao protiv Valensija ili KKP u kupu, to sigurno nije losa odbrana, već trenerova losa procena. Zna se koji je njegov posao i sta radi najbolje, shodno tome minuti na parketu. 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

@Gudura

Zašto je Bili los u odbrani? Jeste fizički ograničen da odigra na visokom nivou, ali je borben I trudi se. Dosta puta ga ima i na def skoku i to baš kad treba uhvati loptu iako je najniži na terenu, a sve zbog srcanosti i želje. 

Billy uopste nije fizicki ogranicen, ako izuzmemo visinu, a ni tu nije u rangu patuljka. Cak mislim da je fizicki jedan od najspremnijih nasih igraca. Tacno je da se trudi, ali prosto je nenaucen da igra ozbiljnu odbranu, nema gen za to, a nema ni dovoljno brze ruke da iscacka loptu. Osim toga odbrambene lateralne kretnje su mu spore, i veoma cesto ga pretrcavaju igraci koji nisu fizicki dominantniji.

Da se razumemo, jako volim Bilija, njegov sut, brzina izbacaja i mogucnost da sutne izvanredno van balansa je blagodet za oko, vrhunski i posveceni sportista,  ali postoji razlog sto je sa 30 godina Zvezda najozbiljniji klub u njegovoj karijeri.U rangu 300-350k je premija od igraca, ali sve preko toga je igracka za bogate, koji mogu da placaju skoro pola miliona, za igraca prema kome ces praviti igru na 15min po utakmici, gde ce on uci i zatrpati protivnika, a gde ce 4 vrhunska defanzivca pokrivati njegove nedostatke na drugom kraju terena, ili jos 4 potentna napadaca koji ce siriti odbranu, i dati mu prostor da ofanzivno zablista.

Mi taj luksuz nemamo, iako je po meni Saletov koncept napadacke kosarke nesto najblize onom sto je idealno za Bilija, ali opet preskup je za igraca koga ces koristiti samo na jednoj strani terena

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Supertalentovani Lazar Gačić Zvezdin do 2023!

Crvena zvezda nastavlja sa potpisima mladih i izuzetno talentovanih igrača koji će u narednim godinama predstavljati temelj crveno-belih i zalog za budućnost!

Talentovano krilo Lazar Gačić, potpisao je u utorak višegodišnji stipendijski ugovor sa Crvenom zvezdom, koja je tako u svojim redovima sačuvala možda i najtalentovanijeg krilnog igrača u Evropi!

Dokaz dobrog rada i poverenja u KK Crvena zvezda je i činjenica da je 15-godišnji Lazar zajedno sa roditeljima odlučio da odbije izuzetno unosne ponude Reala i Barselone, i nastavi svoj košarkaški razvoj u našem klubu čiji je član već dve sezone.

Lazar Gačić je visok 210 centimetara, rođen je 31.01.2005.godine, igra na poziciji čistog krila, i predstavlja veliki potencijal srpske košarke i Crvene zvezde u kojoj će imati najbolje uslove za rad i dalji razvoj

Pre potpisivanja ugovora dobio sam samo jedan savet od roditelja,a  to je da nastavim da radim još jače, više i tako ispunim svoj san da postanem prvotimac Crvene zvezde. Nisam oka sklopio noćas, bilo je puno tenzije i uzbuđenja jer ov je veliki korak , ali za sada samo jedan ka mom cilju i kao što sam rekao snu, jer smo svi u porodici veliki Zvezdaši. Sada ostaje da jako radimo, imamo dobar tim, i očekujem da se u našoj konkurenciji borimo za titulu uz napredak svih nas kao igrača” rekao je Gačić prilikom potpisivanja ugovora sa crveno-belima.

Crvena zvezda je sa druge strane u svojim redovima sačuvala još jednog momka od koga i klub i srpska košarka mogu puno da očekuju u narednim godinama.

Osim Gačića, crveno-beli dres nosiće naredne sezone i Vudragović, Topić, Gagić…a narednih dana KK Crvena zvezda nastaviće svoj plan dovođenja najtalentovanijih dečaka i ojačavanje mlađih selekcija kluba!

Potpis-16-jun-Lazar-Gacic-stoji--768x618

 


 

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Gudura said:

Billy uopste nije fizicki ogranicen, ako izuzmemo visinu, a ni tu nije u rangu patuljka. Cak mislim da je fizicki jedan od najspremnijih nasih igraca. Tacno je da se trudi, ali prosto je nenaucen da igra ozbiljnu odbranu, nema gen za to, a nema ni dovoljno brze ruke da iscacka loptu. Osim toga odbrambene lateralne kretnje su mu spore, i veoma cesto ga pretrcavaju igraci koji nisu fizicki dominantniji.

Da se razumemo, jako volim Bilija, njegov sut, brzina izbacaja i mogucnost da sutne izvanredno van balansa je blagodet za oko, vrhunski i posveceni sportista,  ali postoji razlog sto je sa 30 godina Zvezda najozbiljniji klub u njegovoj karijeri.U rangu 300-350k je premija od igraca, ali sve preko toga je igracka za bogate, koji mogu da placaju skoro pola miliona, za igraca prema kome ces praviti igru na 15min po utakmici, gde ce on uci i zatrpati protivnika, a gde ce 4 vrhunska defanzivca pokrivati njegove nedostatke na drugom kraju terena, ili jos 4 potentna napadaca koji ce siriti odbranu, i dati mu prostor da ofanzivno zablista.

Mi taj luksuz nemamo, iako je po meni Saletov koncept napadacke kosarke nesto najblize onom sto je idealno za Bilija, ali opet preskup je za igraca koga ces koristiti samo na jednoj strani terena

 

Ti si ga opisao da ne postoji u odbrani što nije tačno, a fizički je ograničen jer je kratak i nizak. Kako da iscacka loptu kad ima 188cm?

Igrac da je kao Bili u napadu i da ima defanzivne kvalitete koje si nabrojao da mu nedostaju ne košta 500k,nego 1M 😎

Link to comment
Share on other sites

mozda sam jedini koji bi rado video ledja Beronu, mene prosto iritira da bek koji nema ni 1,90 toliko lose vodi loptu, da je toliko prestrasen prilikom svakog udvajanja, da je svaki put kada igra 1 na 1 primoran da uzme step back/side step trojku, cak i ako dodje do preuzimanja i zavrsi sa centrom tek u 1/10 situacija ce probati da ga probije

znam da ovo nije bas racionalno glediste i da je Billy sigurno bio nas top3 igrac u rosteru ali prosto ne volim toliko jednodimenzionalne igrace ma koliko ta dimenzija u njegovoj igri bila dovedena do savrsenstva, mislim da takvi igraci nisu najsrecnije resenje za ekipe sa low to mid budzetima poput Zvezde

 

ipak ima mnogo, mnogo gorih od njega kojih se treba osloboditi hladno i racionalno, na prvom mestu Dzenkins, sve 5 - i zajednicka proslost i karakter i dobrocudno-blentava faca i sajkaca i sarma ali njemu je neko ocigledno ukrao talenat, vecinu vremena provedenog u Zvezdi on se trazi a sada je vec dosao do stadijuma da nije ni za FMP

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bas sad preteraste za Bilija. Najbolje da je lik koji nas je redovno u bitnim tekmama vadio i pogadjao u clutch momentima - predvidiv za cuvanje. To sto neko u teoriji zna sta ovaj najbolje radi, ne znaci da moze i u praksi da ga odbrani.

 

Nerealno mi je da nam ne valjaju Bili i Panter, nemoguci cigani. Al zato neki random likovi, potpuno nedokazani na EL levelu valjaju.

 

Jos price lako je ubosti tip igraca kao sto je Bili, jeste, na poziciji sutera smo imali i Rajana Tompsona doktora njemacke lige i vlaznog sna svakog cigana Feldina, pa nisu ni 10 posto Bilija, ne samo oni, vec takvog sutera nismo imali od ko zna kad.

 

Ali da, bas je lako naci takvog igraca. 

  • Like 33
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce odmah u NBA.Prosto je jos uvek zelen za te azdaje, mora da ojaca i malo se iskali u Evropi, a sta ces bolje za snagu od srpske kuhinje😜

Osim toga, ne treba prenebregnuti cinjenicu da ce draft verovatno biti tek u oktobru, kada sezona u Evropi vec uveliko treba da pocne

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Nije baš da možeš da padneš na dupe kad čuješ "Langston Hall", ali u odnosu na FČ3 i Kalina "rekao nam je da je trenirao" Lucasa, valjda jeste neki napredak.

Langston ima na 13 tekmi ''7dejz" lige pristojne brojke: 11 ppg...skoro 6 asista...40 posto za tri i odličan PIR ...zaboravio sam koliko...ali naši smo...idemo na poverenje. Uzeće šut u iole izglednoj situaciji bez razmišljanja...uz to samopouzdanje ide i telefoniranje u pripremi istog kao i veoma spor izbačaj. Slabiji procenti za dva pretpostavljam dolaze od njegovog šminkerskog stila igre...nešto je fizički slabiji i vodnjikave definicije pa često nakon probijanja spoljne linije kada ugleda meso u reketu zastane i baca floutere...ili izvede neki skraćeni step bek i šuta poludistancu. Zbog prosečnog ball handling-a pozicije za šut gradi na odličnom spejsingu i tajmingu šuta. Old skul bek sa asistima koji su školski prosti i smisleni jer vidi igru dovoljno da ne mora rizikovati sa egzibicionim dodavanjima. Brine prvenstveno kako će odreagovati na ozbiljan presing taf EL specijalaca jer na svim hajlajcima ne videh da su ga jednom faulirali u driblingu.

 

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvale ga da je stabilan, visok bbiq, vocal leader na terenu, rekao bih solidne karakteristike za backupa. Backup plej je dosta bitna pozicija u timu, kod nas se to često potcenjuje, pa su se tu gurali razni lažni prospekti, da ne pominjemo sramotu sa Filipom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Bilija, covek nam je jedan od najvecih zaboda ko zna od kada. Ne znam ni kako mu se tim pre nas zvao. Valjda je iz Turske dosao. Svaka mu cast za sve, a ako nas napusti sve najlepse mu zelim. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Bas sad preteraste za Bilija. Najbolje da je lik koji nas je redovno u bitnim tekmama vadio i pogadjao u clutch momentima - predvidiv za cuvanje. To sto neko u teoriji zna sta ovaj najbolje radi, ne znaci da moze i u praksi da ga odbrani.

 

Nerealno mi je da nam ne valjaju Bili i Panter, nemoguci cigani. Al zato neki random likovi, potpuno nedokazani na EL levelu valjaju.

 

Jos price lako je ubosti tip igraca kao sto je Bili, jeste, na poziciji sutera smo imali i Rajana Tompsona doktora njemacke lige i vlaznog sna svakog cigana Feldina, pa nisu ni 10 posto Bilija, ne samo oni, vec takvog sutera nismo imali od ko zna kad.

 

Ali da, bas je lako naci takvog igraca. 

Cigani hoće nova lica. Dosadili bi nam Kari, Lenard, Janis i Jokić posle 3 sezone. Samo nek je prelaznog roka. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LosmiSK said:

Meni iskreno deluje da smo puni para, mozda cak vise nego prosle sezone. Doveo si iz Monaka trenera kojije pod ugovorm sa sve da on sam isplati neki manji deo obestecenja.. Raskinuo si ugovor sa igracem koji bi trebao da dobije 500k za ovu novu sezonu. Isto tako si uradio deal sa Braunom, koji nije otisao dzaba, posto je sedeo dve godne u Efesu na klupi da bi uzeo lovu.

 

Najbitnije da Obradovic ne bi prihvatio ugovor da nema garancije za budzet slican ovom iz prosle sezone, sto je dovoljno za tim koji moze napasti F8 ako se poklope kockice. Sam potpis Obradovica me je obradovao, meni je jasno da ce tim biti dobar i da ako se pogodi hemija,bice veselih godina. 

 

Sacekati kraj izbora i onda krecu bombe

 

Nismo mi puni para, nego trosimo budzetski novac, a budzetski novac se uvek razbacuje. Da Covic treba iz dzepa da izvuce bilo bi drugacije. Nema lepse pozicije za nekog ambicioznog biznismena nego li biti na celu Zvezde ili Partizana. Trosis tudj novac, koliko ti odrede, jedino sto moras taj isti novac da peres kroz razne muljaze. To je uostalom jedan od razloga sto necemo docekati privatizaciju klubova. 

 

@Firga Brate ako tako posmatras onda je druga godina bilo kog ugovora opciona.

Razlika izmedju garantovanog ugovora i opcione sezone je u tome sto kada je ugovora garantovan ti igraca moras u nekoj meri isplatiti (u celosti ili ako se dogovorite onda u delu ili nekad se nadje neko da preuzme ugovor) a kada je sezona opciona onda postoji definisan datum (u ugovoru definisan) do kada se strana "cija" je opcija moze izjasniti da li se saradnja produzava ili ne. Ako se izjasni sa "ne" nema finansijskih dugovanja, jednostavno se razidju kao da je ugovor istekao.

 

Dakle, mi smo Gista platili ili cemo ga platiti onoliko koliko su se dve strane dogovorile. Manje od 900k evra, ali svakako vise od 450k. Tako da te price o finansijskoj pozitivi su za glupane. Gist je greska i mi cemo je iskijati nekako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...