Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

47 minutes ago, Laki21 said:

Kakva cena, nemojmo se zajebavat. Da ponovim i ovde, bankomat je na izvolte, funkcioniše na principu 2x30 sec "Vučiću Šećeru" u punoj hali. Komšije to obilato koriste, treba samo koristiti recpet.

Komsije vecita opozicija nije gadljiva na drzavne pare! 😂

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2020 at 12:26 AM, Igor028 said:

Ako Obradovic uspe u pokusaju da zadrzi Berona i sledece godine, bice to jedan od najboljh poteza prelaznog roka ikad.

 

On 6/15/2020 at 12:54 AM, Laki John Terry said:

500k evra i moze. To ti je info iz druge ruke, toliko mu nudi Valensija.

 

Inace se slazem. Odlican bi to bio potez.

 

Beron je vrhunski, ali zaista vrhunski šuter ne pamtim boljeg (možda Zločesti i Neša Ilić), ali je suštinski jednodimenzionalan igrač. Prilično lako se skautira i brani. Sa loptom u rukama je dosta predvidiv. Naravno one ludačke trojke sa 9m ne mogu da se brane, ali toga ne može biti ne znam koliko. Vrlo diskutabilan BBIQ, česte nerezonske greške u odbrani. Pošto je odličan momak i karakter, solidno telo za šutera on će taman doći na poziciju JC Kerola u nekom bogatom klubu. Što mu i želim, da se lepo naplati.

 

Mi za 500k moramo da dobijemo više od toga što Beron ima da nam ponudi. On je svakako zaslužio da negde zabode toliko ili ako može i više.

 

Nama su potrebni ozbiljni 2way igrači ili jeftiniji jednodimenzionalni.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Obi-Wan said:

 

 

Beron je vrhunski, ali zaista vrhunski šuter ne pamtim boljeg (možda Zločesti i Neša Ilić), ali je suštinski jednodimenzionalan igrač. Prilično lako se skautira i brani. Sa loptom u rukama je dosta predvidiv. Naravno one ludačke trojke sa 9m ne mogu da se brane, ali toga ne može biti ne znam koliko. Vrlo diskutabilan BBIQ, česte nerezonske greške u odbrani. Pošto je odličan momak i karakter, solidno telo za šutera on će taman doći na poziciju JC Kerola u nekom bogatom klubu. Što mu i želim, da se lepo naplati.

 

Mi za 500k moramo da dobijemo više od toga što Beron ima da nam ponudi. On je svakako zaslužio da negde zabode toliko ili ako može i više.

 

Nama su potrebni ozbiljni 2way igrači ili jeftiniji jednodimenzionalni.

 

Mozda je jednostran igrac. Kao Roben, znas gde ce i opet ne mozes nista 😄

 

Ipak, pre bih ga opisao kao cistog i izrazitog sutera. Bas naprotiv, i ako nekad znas sta ce i kako ce, tesko se brani. Jedan od igraca koji moze da te unakazi iako si ga dobro skautirao. Jednostavno brzo izlazi iz blokova, brzo se dize na sut i sutira odlicno van balansa.

 

Obe ruke za Berona od nekih 400-450k.

Edited by Firga
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Šarac said:

Beronu pored cifre je i prioritet  visegodisnji ugovor. Ne verujem da smo spremni da mu ponudimo vise od jedne godine za razliku od drugih timova koji mogu dve ili tri godine u startu.

 

Ovo je sasvim logično sa njegove strane. Želi da naplati 2 dobre sezone kod nas, dobio je dete sad ta seljakanja svake godine nisu baš najsrećnija za porodicu...bukvalno se rasplet crta sam od sebe. Ekipa sa jakim budzetom (recimo 1.5m za 3 godine) i stabilnim planom unapred 2-3 godine..

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Šarac said:

Beronu pored cifre je i prioritet  visegodisnji ugovor. Ne verujem da smo spremni da mu ponudimo vise od jedne godine za razliku od drugih timova koji mogu dve ili tri godine u startu.

 

 

 

 

Zasto ne? Ta druga godina je i onako realno gkedajuci opciona kao na primeru Gista. Verujem da bi za 800k potpiso na jos 2 godine.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

 Pozicija beka je jednostavno za naci, samo na ovom Ger turniru imas Crawforda koji igra vanserijski, ubica a ima 31-32 godine, moze dve godine lagano da odradi. Imas i Tyler Harvey koji ima tek 26-27 godina koji je odlican bek. Znaci bekova imas krdo i licno to nije deficitarna pozicija. Beron jeste odlican igrac, ali u jednom pravcu i moguce da bi doslo i do zasicenja nekog. 

 

Najbitnije su pozicije jedan i pet i nije ni cudo sto je Obradovic rekao da ga Brown ne zanima, posto je jasno da ce ubosti neki jaci ugovor verovatno. Nema value da se plati kolika mu je cena.

 

Meni je veci problem domaci deo tima. Bukvalno sve do jednog prosecni igraci u najboljem slucaju bez neke mogucnosti za napredak. Dobric moze ali ima pored sebe Lazica kojeg ne mozes oterati iz kluba a doci ce i stranac, tako da za njega nekog prostora vise od 10-15minuta nece biti. Davidovac i Kuridza mogu da napreduju bas malo, ako uopste mogu a Simanica cekamo godinama.

 

.Znaci nama ce trebati bar 6-7 stranaca u ekipi da bi mogli da pariramo u EL. Dva na jedinici, bar jedan na beku, na krilu i krilnom centru i jedan  na centru.

 

Na sve to treba i racunati Rita koji ce biti pokusaj prelaska iz FMP-a kao i Djordjevic, da li bi se Obradovic zajebavao sa obojicom,nema sanse. Posto ce biti gomila novih igraca, sledeca sezona ce biti poprilicno teska. Sve nosioce menjas  i igras na dva teska fronta.  

 

Samo se nadam da ce Obradovic imati uspeha, posle Dejana, mi smo promenili tuce trenera kao Topic, Alimpijevic, Gavrilovic, Tomic, Sakota..Na klupu nije seo samo ko nije hteo 🙂 Treba dati maksimalnu podrsku  Obradovicu i maksimalno mu olaksati posao,posebno se to odnosi na Covica, koji je ''najbolji'' rad imao sa trenerom koji je trenirao tim cetiri meseca.

 

Licno mislim da Obradovic pravi tim i da nece biti nekih extra imena i to mi se svidja, nesto nalik na Radonjica. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LosmiSK said:

 Pozicija beka je jednostavno za naci, samo na ovom Ger turniru imas Crawforda koji igra vanserijski, ubica a ima 31-32 godine, moze dve godine lagano da odradi. Imas i Tyler Harvey koji ima tek 26-27 godina koji je odlican bek. Znaci bekova imas krdo i licno to nije deficitarna pozicija. Beron jeste odlican igrac, ali u jednom pravcu i moguce da bi doslo i do zasicenja nekog. 

 

Najbitnije su pozicije jedan i pet i nije ni cudo sto je Obradovic rekao da ga Brown ne zanima, posto je jasno da ce ubosti neki jaci ugovor verovatno. Nema value da se plati kolika mu je cena.

 

Meni je veci problem domaci deo tima. Bukvalno sve do jednog prosecni igraci u najboljem slucaju bez neke mogucnosti za napredak. Dobric moze ali ima pored sebe Lazica kojeg ne mozes oterati iz kluba a doci ce i stranac, tako da za njega nekog prostora vise od 10-15minuta nece biti. Davidovac i Kuridza mogu da napreduju bas malo, ako uopste mogu a Simanica cekamo godinama.

 

.Znaci nama ce trebati bar 6-7 stranaca u ekipi da bi mogli da pariramo u EL. Dva na jedinici, bar jedan na beku, na krilu i krilnom centru i jedan  na centru.

 

Na sve to treba i racunati Rita koji ce biti pokusaj prelaska iz FMP-a kao i Djordjevic, da li bi se Obradovic zajebavao sa obojicom,nema sanse. Posto ce biti gomila novih igraca, sledeca sezona ce biti poprilicno teska. Sve nosioce menjas  i igras na dva teska fronta.  

 

Samo se nadam da ce Obradovic imati uspeha, posle Dejana, mi smo promenili tuce trenera kao Topic, Alimpijevic, Gavrilovic, Tomic, Sakota..Na klupu nije seo samo ko nije hteo 🙂 Treba dati maksimalnu podrsku  Obradovicu i maksimalno mu olaksati posao,posebno se to odnosi na Covica, koji je ''najbolji'' rad imao sa trenerom koji je trenirao tim cetiri meseca.

 

Licno mislim da Obradovic pravi tim i da nece biti nekih extra imena i to mi se svidja, nesto nalik na Radonjica. 

 

 

 

Dodao bi na listu zanimljivih sutera Simpsona iz Vehte I Nik Wiler Baba iz Ludvizburga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Maverick88 said:

Nemam pojma ali ovaj sto je napisao na tw je posle stavio isto Halla, kao da je Pao njega zeleo pa im mi skidamo igraca. 

 

Evo i dokaza da je isti uticajni tviteras/insajder u pitanju 

 

 

12 sati kasnije

 

 

Posle onog prvog Twitt-a su krenule spekulacije oko Jacob Wiley-a, ali nismo obavesteni da Hall ima ugovor sa Atinjanima (Chris jedini izgleda ima tu informaciju, mozda i kopiju ugovora).

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Odakle to se Wileya? Vrhunska bek ap opcija, ali nikako ga ne vidim kao prvu peticu bilo kog EL tima sto mi valjda i trazimo.

 

pa mozda ce i kod nas biti bek ap. ako kuzmic ne moze, ili ako ga sale nece, nama ce trebati dve strane petice, posto nemamo bas nikakvo domace resenje za peticu (osim eventualno kuza). to vazi i za pleja. a nemamo bas ni domaceg sutera. a ni cetvorke nam nisu pouzdane. realno je da cemo morati da se krpimo sa minimum 5-6 stranaca, covina "kupujmo domace" prica na putu je da prdne u cabar jer postoji jedan mali problem - nema kvalitetnih domacih igraca.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borca said:

 

Evo i dokaza da je isti uticajni tviteras/insajder u pitanju 

 

 

12 sati kasnije

 

 

Posle onog prvog Twitt-a su krenule spekulacije oko Jacob Wiley-a, ali nismo obavesteni da Hall ima ugovor sa Atinjanima (Chris jedini izgleda ima tu informaciju, mozda i kopiju ugovora).

Msm da je lik hteo da kaze da je Hall na listi zelja Pao pa kao Zvezda krade igraca kojeg zeli Pao. Ja sam iskreno cuo za Halla pre dva tri dana da smo zainteresovani ali se mnogo igraca spominje tako da ono, samo lagano

Link to comment
Share on other sites

Od  dolaska Obradovica mozemo izvuci par zakljucaka a ticu se formiranja tima za sledecu sezonu a tice se mog vidjenja onoga sto je Obradovic govorio za medije, a bilo ih vise nego dovoljno, pisane medije iskljucujem jer je vise od pola bilo lupetanja. Svaki intervju koji je Obradovic imao od imenovanja sam odgledao, svako moze da se i sam uveri na YT su svi pa ako sam nesto propustio neka dopuni:

 

- sam sa strucnim stabom ce odbarati igrace u dogovoru sa klubom,

- obecano mu da ce imati sastav koji ce biti favorit u ABA ligi za trofej, a u EL da ima tim koji nece biti kanta, nigde nije izjavio da jurimo f4,

- da ce sa svima koji imaju ugovor sa KKCZ zajedno sa Fmp igracima obaviti razgovor i videti kako oni razmisljaju i da li se njihovo vidjenje poklapa sa njegovom vizijom o njihovoj ulozi u timu,

- to sto neko ima ugovor mu ne garantuje da ce i biti sledece sezone u timu, 

- da su mnogi domaci igraci koji imaju kvalitet za nas nedostupni finansijski , i da ima nesto i do trenera u KKCZ da naprave od jeftinijih domacih igraca kvalitet za El,

- da ce nam na playu i petici biti strani igraci jer domacih tog EL kvaliteta nemamo,

- da veruje u svoj strucni stab i da se nada da je dovoljno strucan da odabere najbolje za KKCZ a ne novinari, forumasi i fbukasi da znaju bolje od njega. 

- DA NIJEDNO IME  on do sada nije otkrio ni da li smo u pregovorima ni da li ce doci.

 

Na osnovu gore napisano svako ime koje osvane na portalima, kafani, forumu, twiteru ili fb je vise proizvod "sponzorisanih" objava agencija koji svoje igrace guraju u javnost kako bi se malo podiglo interesovanje za iste. 

Od kako je Mirko Svemirko napustio klub imena ne izlaze ( airball), cesto se i neka imena sada izbacuju kako bi se paznja skrenula sa targetiranih igraca, pa i ujedno i odgovor za one koje se pitaju zasto sam okacio onog igraca sinoc.  On je samo jedan od mnogih koji su ponudjeni nasem klubu , koji se uklapa u ono sto Sasa trazi, meni se on licno svideo ali to ne menja cinjenicu da ce Sasa verovatno odabrati ono sto njemu najvise odgovara. Isti slucaj i sa CDM, Hall, i ko zna koliko jos igraca koji se vrte po twiteru kao trac i done deal.

 

Ono sto je najblize istini da dok ne prodju izbori ne verujem da ce ijedno ime objaviti, a to da li su oni u medjuvremenu dogovorili neke igrace ih ne sprecava da ih drze u tajnosti jos dugo vrmena. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Billy je sjajan igrac i karakter, ali je takodje jednodimenzioni igrac, koji je prilicno lagan za skautiranje, a u odbrani gotovo da ne postoji.Mislim da je previse da se za njega izdvoji 400k godisnje.Pre bih probao da zadrzim Puntera na dvogodisnji ugovor , za nekih 350k godisnje, sto mislim da je prihvatljivo i njemu i nama. Pored toga decko ima nas pasos.

Djenki bi bez obzira na emocije pozeleo srecu

Vlazni san mi je da Lazu ne vidim vise u klubu, sto mislim da se nece desiti, ali bih digao obe ruke za rokadu Laza-Dangubic.Mislim da je i za Dobrica i za Simanica vreme da probaju negde drugde, jer je zaista mucno vise cekati Simanica da postane igrac, a Dobri stagnira vec godinama. U slucaju odlaska Dobrica, progutao bih i Lazica, kao trecu opciju na 3, za neke defanzivne specijale, ali da vratimo Dangubica na 3, kao back up DeDi. Tu na zalost otpada Radanov, sto je zalosno, s obzirom da mu mesto uzima Lazic.Radanov mozda ipak da, kao treca opcija na pozicijama 2 i 3.

Ovaj Hamilton mi deluje kao dobra opcija za back up PG, ali bi ga trebalo upariti sa nekim kreativnijim plejem mekse ruke. Meni je favorit Siva, ali ce on tesko iz Albe. Hall mi se nista ne dopada.

Nedovic ako spusti kriterijume, mislim da bi za njega mi bili odlicna opcija za oporavak karijere, treba uzeti u obzir i da ce za njegovo stakleno telo, pola godine bez kosarke biti prava blagodet.

Pozicija 4, Kuridza ok kao neki back up fajter, Reat zauzima mesto stranca, a ne donosi kvalitet, besmisleno je imati stranca za trecu cetvorku.

Prva cetvorka mora biti ozbiljan atletski igrac, Whiley ima perspektivu ali ce on cini mi se u Unicaju.Meni se licno svidja Hayes iz Zalgirisa kao dobar spoj solidne ruke i altletike, a odlepio bih na Whittingtona.

Takodje mislim da Ristic/Jovanovic duo nema sta da trazi u Saletovom sistemu, ako treba nekom dati sansu kao trecem centru, onda je to Djordjevic. Kuzmic da naravno, ako se dovede u red, kao back up centar. 

Hamilton iz Dfake bi bio sjajna opcija za startnog centra.

Dakle nesto ovako, ako drzavni bankomat jos uvek radi:

 

PG: Siva, Hamilton

SG:Punter, Nedovic

SG/SF: Lazic, Radanov

SF: Davidovac, Dangubic

PF: Whittington/Hayes/Whiley, Kuridza (Reat)

C:Hamilton, Kuzmic, Djordjevic

 

Dakle 13 igraca, uz recimo Uskokovica koji bi se kalio u laksim ABA utakmicama, kao 14 i ako treba neki random mladi domaci igrac da popuni 15. Mesto.

Tim sa 5 stranaca, gde Punter ima nas pasos.

 

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Firga said:

Zasto ne? Ta druga godina je i onako realno gkedajuci opciona kao na primeru Gista. Verujem da bi za 800k potpiso na jos 2 godine.

Druga godina je onakva kako je ugovorom definises. Ne mora biti opciona. Verovatno @Šarac hoce da kaze da Beron trazi garantovan visegodisnji ugovor.

 

A zasto mi ne mozemo da mu ponudimo. Dva su razloga. Prvi je sto mi nikada ne mozemo znati nas budzet unapred. Drugi je sto je tih 500k koliko moze da dobije novac za prvu godinu. Druga i treca je verovatno 600k i 700k. Odprilike... A mi, kao sto znamo, nikome nismo dali vise od 450k (Gist).

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Chaos Is Me said:

Treba nam mnogo više "plejmejkinga" od tog drugog PG, ako je CMM jedan od dva PG. Slažem se inače sa tim da na PG treba najmanje da štedimo. Ostalo se da pokrpiti sa nekim manje savršenim rešenjima, a i svuda imamo dosta domaćih igrača na lageru.

 

Idealna kombinacija bi bila CMM i Hermannsson iz Albe.

 

Sa njima imas i sut i asistenciju (Hermannsson) i odbranu i snagu na ulazu (CMM).

 

Eventualno Siva, ali ono sto je bitno - vreme je da prestanemo da trazimo neka ultra imena i da se koncentrisemo na igrace koji imaju EL iskustvo. Zalgiris i Saras su cuda cinili sa prilicno nepoznatim plejmejkerima.

 

Sto se petice tice, sta mislite o Williamsu iz EC?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki John Terry said:

Druga godina je onakva kako je ugovorom definises. Ne mora biti opciona. Verovatno @Šarac hoce da kaze da Beron trazi garantovan visegodisnji ugovor.

 

A zasto mi ne mozemo da mu ponudimo. Dva su razloga. Prvi je sto mi nikada ne mozemo znati nas budzet unapred. Drugi je sto je tih 500k koliko moze da dobije novac za prvu godinu. Druga i treca je verovatno 600k i 700k. Odprilike... A mi, kao sto znamo, nikome nismo dali vise od 450k (Gist).

Meni iskreno deluje da smo puni para, mozda cak vise nego prosle sezone. Doveo si iz Monaka trenera kojije pod ugovorm sa sve da on sam isplati neki manji deo obestecenja.. Raskinuo si ugovor sa igracem koji bi trebao da dobije 500k za ovu novu sezonu. Isto tako si uradio deal sa Braunom, koji nije otisao dzaba, posto je sedeo dve godne u Efesu na klupi da bi uzeo lovu.

 

Najbitnije da Obradovic ne bi prihvatio ugovor da nema garancije za budzet slican ovom iz prosle sezone, sto je dovoljno za tim koji moze napasti F8 ako se poklope kockice. Sam potpis Obradovica me je obradovao, meni je jasno da ce tim biti dobar i da ako se pogodi hemija,bice veselih godina. 

 

Sacekati kraj izbora i onda krecu bombe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...