Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Just now, Takeshi_Kovacs said:

ovako na prvu, bez ikakvih insajd informacija, ja bih rekao da je CMM 300-350k, a nikolic recimo 200k

Tako i ja otprilike mislim. CMM je na 15ppg u Evrokupu i Aba ligi. Igraci sa takvom statistikom pretezno mogu dobro da se naplate.  Nikolic kroz maltene cijelu svoju karijeru igra u ulozi back-up pleja. Ne moze njegova cijena da bude nesto velika. Tih 200 hiljada su neka realnost. 

Link to comment
Share on other sites

Zasto se ljudi zamaraju pricama o Nikolicu ili bilo kom drugom igracu Partizana. Sanse su 1% da bilo ko predju u redove vecitog rivala, moras da budes velika dileja da uradis takvu stvar (citaj Jankovic). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Igor028 said:

Zasto se ljudi zamaraju pricama o Nikolicu ili bilo kom drugom igracu Partizana. Sanse su 1% da bilo ko predju u redove vecitog rivala, moras da budes velika dileja da uradis takvu stvar (citaj Jankovic). 

 

Ali kako su mediji zaboravili sve da nas obaveste da je Stef Jankovic raskinuo ugovor s Partizanom i da je uzeo lep kes i od njih. Kolko je decko bio aktuelan, bas je cudno da nije propraceno da je otisao u razvojnu ligu nakon sto ni u KKP ni u AEK-u nije mogao da igra 5 minuta po mecu. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Punter je npr igrač veće evropske reputacije od CMM, pa smo ga laganeze uzeli usred sezone. Ako bi CMM bio back up plej, prvi plej ne bi morao da bude neki naročito skup igrač, tj. onda bi njih dvojica verovatno relativno egal delili minutažu. 

 

Nisam siguran da CMM ima cenu kao što navodite, ako je tako, onda je preskup za back upa. Za startnog pleja onoga što ja mislim da Zvezda hoće da igra pod Obradovićem nije, suviše je šuterski limitiran, a nije sad ni neki wow kreator.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Valjda će se dovesti dva kompatibilna plejmejkera koja će moći da igraju i zajedno u petorci, nema nikakve logike da se štedi na poziciji koja je je ubedljivo najvažnija u evropskoj košarci. CMM može biti jedan od te dvojice, jer ima dovoljno sajza, fizički i atletski je moćan, defanzivno sposoban, izuzetan slasher i tranzicioni igrač. Taman da se upari sa drugačijim profilom - nekim skorerom sa odličnim šutem i dubokim range-om, koji bi bio prva opcija u half court-u. Uostalom, tako nešto je imala i Olimpijavita sa Boutrajtom, samo treba potražiti kvalitetnijeg igrača od njega (konstantnijeg i sa više plejmejkinga).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Treba nam mnogo više "plejmejkinga" od tog drugog PG, ako je CMM jedan od dva PG. Slažem se inače sa tim da na PG treba najmanje da štedimo. Ostalo se da pokrpiti sa nekim manje savršenim rešenjima, a i svuda imamo dosta domaćih igrača na lageru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

skroz je ok da za dva pleja puknemo cca 700k, uostalom sam gist nas je prosle sezone kostao nesto manje toga, da ne sabiramo i sve druge promasaje. moraju se imati dva cista, kvalitetna, pleja, po mogucstvu i da mogu da igraju zajedno u petorci.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

treba uzeti u obzir da je sale rekao da ce plejmejking traziti i sa drugih pozicija, ne iskljucivo od nominalnog pleja

 

 

Od trenutnog rostera tom izazovu može da odgovori samo Davidovac, ostali su operisani od kreacije za druge, izuzev donekle Barona koji teško da će ostati i koji je pre svega SG. Đenka je nažalost pokojni, a Punter je uvek igrao i igraće isključivo 1 na 5 košarku. Po meni je glupo da kupujemo još jednu trojku, posebno ako vratimo Dangubića i Radanova. Četvorku kreatora je teško naći i na najvišem EL nivou, a peticu kreatora plaćaju suvim zlatom i u NBA. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Guru said:

Valjda će se dovesti dva kompatibilna plejmejkera koja će moći da igraju i zajedno u petorci, nema nikakve logike da se štedi na poziciji koja je je ubedljivo najvažnija u evropskoj košarci. CMM može biti jedan od te dvojice, jer ima dovoljno sajza, fizički i atletski je moćan, defanzivno sposoban, izuzetan slasher i tranzicioni igrač. Taman da se upari sa drugačijim profilom - nekim skorerom sa odličnim šutem i dubokim range-om, koji bi bio prva opcija u half court-u. Uostalom, tako nešto je imala i Olimpijavita sa Boutrajtom, samo treba potražiti kvalitetnijeg igrača od njega (konstantnijeg i sa više plejmejkinga).

 

nedavno kod edina i koleta sale je rekao kako mu je proslu sezonu preokrenula rokada enis-norris cole, i da su zaigrali mnogo bolje kada je cole dosao. to je taj neki tip igraca o kojem pises, slican profil kao boatright, mogao bi sa cmm-om, a kvalitetniji od boatrighta.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Od trenutnog rostera tom izazovu može da odgovori samo Davidovac, ostali su operisani od kreacije za druge, izuzev donekle Barona koji teško da će ostati i koji je pre svega SG. Đenka je nažalost pokojni, a Punter je uvek igrao i igraće isključivo 1 na 5 košarku. Po meni je glupo da kupujemo još jednu trojku, posebno ako vratimo Dangubića i Radanova. Četvorku kreatora je teško naći i na najvišem EL nivou, a peticu kreatora plaćaju suvim zlatom i u NBA. 

Sikma mi pada od cetvorki sa dobrim plejmekingom...

A od petica onaj austriski bosanac, debeli sto je pokretan ko tenk, a ima odraz...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pričamo o EL nivou. Radanov za početak treba da pokaže da može da uradi bilo šta korisno u takvoj konkurenciji.

 

Nekad je potrebno i istrpeti brljotine mladog prospekta da bi nesto postao. Mi nismo imali snage ni da ga istrpimo ni u ABA ligi. Tu pre svega mislim na trenera , a verovatno i navijace koji bi pkjuvali po njemu nakon 2 vezane lose utakmice.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

da bi radanov dobio makar mesto medju 12, morali bi prvo da sklone dobrica ili lazica. a posto se pominje i povratak dangubica, morali bi da sklone i dobrica i lazica... malo verovatno.

mada bi meni skroz ok bilo da na trojci imamo sastav davidovac, dangubic, radanov

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Nekad je potrebno i istrpeti brljotine mladog prospekta da bi nesto postao. Mi nismo imali snage ni da ga istrpimo ni u ABA ligi. Tu pre svega mislim na trenera , a verovatno i navijace koji bi pkjuvali po njemu nakon 2 vezane lose utakmice.

Svakako. Propuštena je prilika da Radanov ranije bude uigravan sa timom.

 

18 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Eto Davidovac i Dobric su mega talenti za Radanova. Mora momak da dobije sansu da bi pokazao sta zna. Svakako ga treba forsirati. 

Davidovac je pokazao da može donekle da pokrije tu pint forward ulogu i na EL nivou, naravno do određene mere. Dobrić je igrač potpuno suprotnog profila i uloge od Radanova tako da ih ne bih upoređivao, nije isto da li se od tebe očekuje da igraš iz drugog plana, šutneš spot up trojku i ne spuštaš loptu na parket ili se traži da igraš sa loptom. Ja se slažem da Radanov mora da dobije minute koji će progresivno rasti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Treba nam mnogo više "plejmejkinga" od tog drugog PG, ako je CMM jedan od dva PG. Slažem se inače sa tim da na PG treba najmanje da štedimo. Ostalo se da pokrpiti sa nekim manje savršenim rešenjima, a i svuda imamo dosta domaćih igrača na lageru.

 

Teško je danas naći čiste razigravače, takvih igrača je generalno sve manje. CMM je recimo u Zenitu više imao pass-first mentalitet (5.4 asistencije, 7.9 šuteva iz igre, samo 1.5 izgubljena lopta), važno je da ima dovoljno vizije, IQ-a i da nije sebičan, a rekao bih da on zadovoljava navedene kriterijume. Zato mislim da bi za tog parnjaka pre svega bilo ključno da ima poene u rukama i odličan šut (i iz driblinga i catch and shoot), a da uz to ponudi nešto više plejmejkinga od npr. Berona, ili Pantera (što i nije veliki izazov). Takav duo bi zajedno mogao da ima nekih 9-10 asistencija u rukama, dobili bi sasvim dovoljno kreacije odatle, a bili bi i opasni po koš na različite načine.

 

23 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

treba uzeti u obzir da je sale rekao da ce plejmejking traziti i sa drugih pozicija, ne iskljucivo od nominalnog pleja

 

 

Možda će i tražiti, al' kao što je @Chaos Is Me napisao u prethodnom postu - teško da će naći, pošto u postojećem rosteru nemamo takvih igrača, a ne verujem da će biti prostora za pojačanje sa point forward karakteristikama, pošto na trojci već imamo priličnu gužvu. Jedino ako se Radanov izbori za neku veću minutažu, mada su nam i u tom slučaju potrebna dva jaka pleja.

 

 

I kada sam već tu, da prokomentarišem i ovu vest:

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=06&dd=15&nav_id=1695640

 

Beronu svaka čast, al' ne bih voleo da ga zadržavamo po svaku cenu, tj. da ga preplatimo. Jeste on paklen šuter (verovatno najbolji koga smo imali poslednjih 10-15 godina), al' je vrlo loš defanzivac, limitiran sa loptom u rukama i u kreaciji. Igrač takvih karakteristika je idealan za ulogu šutera specijalca sa klupe, a mi baš i nemamo taj luksuz da dajemo velike pare za takvog igrača. Panter već ima više smisla uprkos tome što je definicija ball hog-a, jer je kod nas pokazao da može igrati u oba smera, kreirati sebi šut na najvišem nivou i pogađati iz teških pozicija.

 

Ono što sam rekao za centra atletu isto mislim i za šutera specijalca - takve igrače nema smisla preplaćivati, jer se itekako mogu naći i ispod radara, za manje para. Teško ćemo opet ubosti nekog Beronovog kvaliteta, al' i nešto slabiji, a jeftiniji će nam raditi posao.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Teško je danas naći čiste razigravače, takvih igrača je generalno sve manje. CMM je recimo u Zenitu više imao pass-first mentalitet (5.4 asistencije, 7.9 šuteva iz igre, samo 1.5 izgubljena lopta), važno je da ima dovoljno vizije, IQ-a i da nije sebičan, a rekao bih da on zadovoljava navedene kriterijume. Zato mislim da bi za tog parnjaka pre svega bilo ključno da ima poene u rukama i odličan šut (i iz driblinga i catch and shoot), a da uz to ponudi nešto više plejmejkinga od npr. Berona, ili Pantera (što i nije veliki izazov). Takav duo bi zajedno mogao da ima nekih 9-10 asistencija u rukama, dobili bi sasvim dovoljno kreacije odatle, a bili bi i opasni po koš na različite načine.

 

 

Možda će i tražiti, al' kao što je @Chaos Is Me napisao u prethodnom postu - teško da će naći, pošto u postojećem rosteru nemamo takvih igrača, a ne verujem da će biti prostora za pojačanje sa point forward karakteristikama, pošto na trojci već imamo priličnu gužvu. Jedino ako se Radanov izbori za neku veću minutažu, mada su nam i u tom slučaju potrebna dva jaka pleja.

 

 

I kada sam već tu, da prokomentarišem i ovu vest:

 

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=06&dd=15&nav_id=1695640

 

Beronu svaka čast, al' ne bih voleo da ga zadržavamo po svaku cenu, tj. da ga preplatimo. Jeste on paklen šuter (verovatno najbolji koga smo imali poslednjih 10-15 godina), al' je vrlo loš defanzivac, limitiran sa loptom u rukama i u kreaciji. Igrač takvih karakteristika je idealan za ulogu šutera specijalca sa klupe, a mi baš i nemamo taj luksuz da dajemo velike pare za takvog igrača. Panter već ima više smisla uprkos tome što je definicija ball hog-a, jer je kod nas pokazao da može igrati u oba smera, kreirati sebi šut na najvišem nivou i pogađati iz teških pozicija.

 

Ono što sam rekao za centra atletu isto mislim i za šutera specijalca - takve igrače nema smisla preplaćivati, jer se itekako mogu naći i ispod radara, za manje para. Teško ćemo opet ubosti nekog Beronovog kvaliteta, al' i nešto slabiji, a jeftiniji će nam raditi posao.

 

 

 

CMMa def nisam mnogo gledao u Zenitu, videlo se i u COL da nije u pitanju divljak već igrač koji ima osećaja za saigrače, možda je u nedostatku nekih ozbiljnijih napadačkih opcija znao malo da forsira u napadu, ali meni se lično to i svidelo, bilo je to sa merom, što znači da je hteo da bude lider tamo ali ne na uštrb tima. Ova statistika iz Zenita je super, nije mi delovao baš kao natural born passer. Atletski i tranziciono je stvarno moćan za Evropu.

 

Ja u principu ne bih imao ništa protiv ni da imamo slabijeg back upa od CMM, ali onda starter mora biti baš jak igrač. Možda je bolja opcija imati dva igrača podjednakog kvaliteta ali komplementarna. Mislim da će PG zavisiti dosta od toga da li ćemo zadržati Barona, Puntera ili Jenkinsa. 

 

Slažem se da Barona ne treba preplatiti, retko se to dobro završi, ali ne bih ga sve isključivo na šutera. On je dosta dobar overall napadač, naravno shodno atletskim predispozicijama. Znao je da vrti pik i igra 2 na 2, posebno kad je to tek sekundarno u njegovoj igri. Čim je morao da igra primarno PG, to nije izgledalo najbolje. Ti šuteri koji znaju i sa loptom po nešto su obično loši defanzivci jer bi u suprotnom bili u mnogo bogatijim klubovima. Ako možemo da nađemo nekog jeftinijeg sličnih karakteristika, meni je to ok, npr Prepelič, Janning ili tako neki, mada je Billy bolji sa loptom od njih.

 

Ja ne volim tip igrača kakav je Punter i mislim da se on malo precenjuje ovde, de facto se fino snašao u haosu koji smo mi igrali pod Šakotom, on i jeste igrač haosa a ne sistema. Znaš i sam da je kod takvih igrača statistika uvek varljiva, u Olimpijakosu je imao grozne procente, kod nas mnogo bolje. Istina je negde u sredini. Meni se kod njega svideo voljni momenat u odbrani, tu je bio znatno bolji od očekivanog. Nije loše imati takvog lika kao vođu second unita, ali sve preko toga je znak da nismo na dobrom putu. 

 

Atletične skraćene petice možemo naći za male pare, pa jedan Octavius Ellis je završio u Olimpijakosu, a tip je žešće sirov. Tu prednost znaju da donesu samo pametni igrači kao što su Hines, Dunston i slično, možda smo promašili sa Gistom jer on nikad nije bio neki high bball iq igrač. Meni se od proverenijih opcija sviđa Rubit, ne znam šta je sa McLeanom. Ali da, sasvim sam ok i sa nekim likom ispod radara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...